Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2021. 05. 07. 07:37
Előzmény: #42864  pomperj
#42880

EVFM Amikor ilyeneket olvas az ember, akkor biztosan lehet tudni, hogy a vezetőknek fogalmuk sincs az üzletről és mellébeszélnek. Két negyedév után csak annyit kérdést kellett volna feltenni a kérdezőknek: kérem egyértelműen nyilatkozzanak arról, hogy miért nem megy az eladás és ebben mikor lesz változás.:) 
https://seekingalpha.com/article/4425361-evofem-biosciences-inc-evfm-ceo-saundra-pelletier-on-q1-2021-results-earnings-call-transcript?mail_subject=evfm-evofem-biosciences-inc-evfm-ceo-saundra-pelletier-on-q1-2021-results-earnings-call-transcript&utm_campaign=rta-stock-article&utm_content=link-2&utm_medium=email&utm_source=seeking_alpha
gugig 2021. 05. 07. 06:59
#42879
Sziasztok! Jelentés után, hogy látjátok az APT helyzetét, lehet ebben még fordulat, visszapattanás felfelé vagy érdemes elkönyvelni ebben a bukót? Köszi a véleményeket előre is!
szieszta 2021. 05. 07. 06:48
Előzmény: #42876  HuTi
#42878

Nem teljesen háztájira gondoltam, hanem a mezőgazdasági nagyiparra.
Hasonlóan, mint a mákkal, valamikor nagyon szűk körnek volt engedélye termeszteni, aztán egy integrátor elintézte a kvóták megemelését és az egyszerűbb bejelentést és ellenőrzést.
Ha jól tudom az alkaloida cég szépen csődbement.
A cannabist meg bárhol lehet termelni, az egy gyomnövény, csak azért nem termelik virágcserépben, mert tiltják és börtön jár érte.
Egy szántóföldi szemlén (címerezős vetőmag kukorica) a vadkender miatt kellett eltüntetni a növényzetet. Nekem fel sem tűnt, de a MELÓDIÁK által kiközvetített fősulisok rögtön rápattantak. :-)
hellforceone 2021. 05. 07. 03:22
Előzmény: #42866  JeGeMeLOV
#42877
44
HuTi 2021. 05. 06. 22:49
Előzmény: #42875  szieszta
#42876
Szerintem az otthoni termesztés nem lesz igazi konkurencia. Kb akkora rész lesz a piacból, mint most az otthoni sör-és pálinka főzés.
szieszta 2021. 05. 06. 22:39
Előzmény: #42864  pomperj
#42875

Én úgy gondolom, hogyha teljes legalizáció lezajlik, bárki nekiállhat termelni. Akkor viszont óriási konkurencia jön létre, hiszen nem fog kelleni a zárt pincékben, világításra, öntözésre és rejtőzködésre költeni. Akkor lenne nagyon kifizetődő, ha csak ők kapnának engedélyt a termelésre és feldolgozásra.
Én így gondolom, de nem tudom, a legalizálás mennyire lesz széles körű.
krida
krida 2021. 05. 06. 22:37
Előzmény: #42873  mr_bob
#42874
Köszönöm, lehetett volna szebb is, ügyetlenkedtem párszor...🙂
mr_bob
mr_bob 2021. 05. 06. 22:27
Előzmény: #42872  krida
#42873
az szép eredmény, gratulálok! :)
krida
krida 2021. 05. 06. 22:24
Előzmény: #42870  mr_bob
#42872
A teljes számlámhoz 3%-ot adott hozzá (azt hittem jobban, de ma minden bejött: arany, ezüst, ADA, stb, most gyorsan kiszámoltam külön).
Ezüst: érkezett egy 300$-os célár, ráadásul reálisnak is tartom (az én céláram ezüstre: 70-100$ körül van).
mr_bob
mr_bob 2021. 05. 06. 22:15
Előzmény: #42870  mr_bob
#42871
*használtad fel
mr_bob
mr_bob 2021. 05. 06. 22:15
Előzmény: #42869  krida
#42870
százalékosan hogyan kell ezt elképzelni? portfóliód hány százalékát használtad meg és ezen hány százalék profitot sikerült összehozni? csak kíváncsiságból kérdezem, nem szoktam daytradelni.
krida
krida 2021. 05. 06. 21:59
#42869
Mai Nasdaq-trédeim, igaz hogy jól megdobták a számlám, de van még mit finomítanom.
Nyitás előtt beazonosítottam a háromszöget, amiből lefelé szokás kitörni. Gyorsan zártam a longjaimat (ilyenkor az se érdekel ha épp mínuszosak, és rányitottam a shortokat. Zártam is gyorsan (pedig a céláramat is elérte, ott is zárhattam volna!), majd jól belongoltam (előtte pár longot a stoploss kiszedett), amikor a 15 perces gyertya fordulatot jelzett. Fenn sikerült is eladnom a longot, egy brutállongot megtartok hosszútávra. Majd este a lejtmenetnél ismét belevettem (semmi okom nem volt rá, mert az égvilágon semmilyen alakzatot nem láttam, csak az alapkoncepcióm volt meg, amiben viszont biztos voltam, mégis raktam rá stoplosst). Hát... jópárszor kistoppolódtam, mérgemben nyitottam egy brutállongot, stoploss nélkül, na az meg is maradt és sikerült is jól zárnom.
A daytrade csak profiknak való, habár ma is nagyon jól sikerült zárnom a napot, úgy tűnik, én se vagyok elég profi, van még mit finomítanom.
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 21:39
Előzmény: #42864  pomperj
#42868
Meg a vegen az is lemegy indulasi rest tolteni 10 $ kornyekere.
tamasm 2021. 05. 06. 21:24
Előzmény: #42864  pomperj
#42867
Köszönöm János a kimerítő választ. Sajnos több részvényben is a fájdalmas dobáson, veszteség vágáson gondolkodom, mert hónapok óta csak az eddigi profitom ég lassacskán, vagy jobb esetben stagnálok. Úgy érzem a tartás-kivárás sok esetben még nagyobb veszteségekhez vezethet. Olaj/gáz meg egy pici-óvatos kripto amire inkább cserélném a mostaniakat (Pltr, cciv, ....), plussz gyors ki-be napi. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 05. 06. 21:15
Előzmény: #42840  hellforceone
#42866
Ha tudnam mennyi idos vagy, lehet jobban ertenelek. Egyebkent korrekt a valaszod, nem ment fel a vernyomasom :)
En kozel a 40-hez mar valoban onzo vagyok. Amit elertem, azt nem azert ertem el, hogy halalomig lenullazzam, vagy halalom utan valami seggfej politkus a 70%-at ellopja es a here eloskodo senkihaziak pofajat tomje be vele, hanem a csaladomat akarom belole fenntartani, a jovo generacioinak alapot adni az elethez. Lehet vele vitatkozni, hogy ez kell-e, vagy sem, de engem ettol megfosztottak, igy en ezt mindennel jobban meg akarom adni a gyerekeimnek.
Nekem is megvolt a vilagbeke fazisom, amikor azon gondolkodtam, mit tudnek tenni masokert. Aztan szep lassan rajottem, hogy egyedul semmit se. A mikrokornyezetemben tudok masokon segiteni, de a gyerekmunkat, kizsakmanyolt noket, muanyag flakonokat a Tiszaban nem tudom egyedul megoldani es nem is szeretnem. Eddigi munkahelyeim mind olyan termekeket fejlesztettek, amik jobba tettek az emberek eletet, buszke vagyok a munkaimra, elorebb van toluk az emberiseg. Ennyit tudtam tenni. Szelektiven gyujtom a szemetet, kis fogyasztasu autom van, hasznalom a BKV-t. Reszemrol nincs tovabb a szolidaritas. Latom mi megy az orszagban, vilagban. Ember embernek farkasa. Amig a magantulajdon szentsege ep, addig marad beke.
Egyebkent a merges beirasaim tipikusan "amelyik kutya ugat, nem harap", szoval a valosagban jambor vagyok, billenytuzet elott nagy csak a pofam :)
hellforceone 2021. 05. 06. 20:58
Előzmény: #42860  drexler76
#42865
erre en is azt mondom, hogy varom, mert ott fel fogok tankolni belole rendesen :)
pomperj
pomperj 2021. 05. 06. 20:53
Előzmény: #42857  tamasm
#42864
A cannabis cegek mai esese engem meglepett,
mar nem szamitottam ekkora esesre.
.
A Biden adminisztracio egesz hatarozottan dekriminalizalni akarja a cannabis fogyasztast Federal szinten. A teljes legalizalas van folyamatban van,  szoval nemcsak egyes allamokban valik szabadda.
Ilyen ujsagcikkek vannak naponta:
Marijuana Legalization Will Be Good News for Pot Stocks. How to Play the Sector.
,
"  On April 19, the House of Representatives passed a bill by a 3-to-1 margin that would allow the pot industry to use the federally regulated banking system. Senate Democratic leaders support a matching bank bill. Meanwhile, Covid-19 has left state governments desperate for tax revenue. New York, Virginia, and New Mexico recently joined the 13 states that have allowed recreational sales to adults. Over time, recreational sales will probably come to the 20 states that now allow sale by prescription. That could spur the remaining state holdouts to fall in line, if federal legalization doesn’t happen first. So, sales can’t help but grow. "
.
Van egy fel poziciom. Kivarom, amig esik, aztan megveszem a masik felet.
willy_long
willy_long 2021. 05. 06. 20:44
Előzmény: #42856  szieszta
#42862

pomperj
pomperj 2021. 05. 06. 20:42
#42861
Gazprom tema.
A charton 6.46 szintnel tart, kitoresben van.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210506v01vey76.jpeg
.
A 2021-23 evi gaz szerzodeseket mostanaban kotik.
Ket tenyezo fontos.
Az egyik az idei tel volt, atlagnal hidegebb es elhuzodos  tel. 
Ami miatt jobban kifogytak a tartalekok, szoval egesz evbena felrolteshez 120-140% mennyiseget kell venni mint tavaly. Atlagosan +30%-ot kell venni.
,
A masik a gaz ara. Mindefele hireket lehet talalni, de a lenyeg, hogy a 2020-as arak 120 USD/1000m3 voltak.
A hirek most a kovetkezo evekre 170-200 USd/m3 szamokrol szolnak. 
A GAzprom prezentaciojaban is van egy 170 USD arszint, mint mintapelda.
Az hab a tortan, hogy 20210ben mar a kinai teljes vezetek-kapacitas is mukodik.
.
Mi a lenyeg? Ha a gaz mennyisege 130%, es a gaz ara 140% lesz ebben az evben,
akkor a Gazprom profitja az ideinel SOKKAL tobb lesz. Mert a koltsegeik nagyjabol valtozatlanok.
Lehet kalkulaciokat csinalni,
szerintem ADR-enkent 2.50-2.80/sh profit   osszejohet.
.
Ha 2020 evi, kimondottan gyenge profitos ev utan,  
(kb. 2Mrd USD volt, ami majdnem 90% profit visszaeses volt 2019hez kepest)
szoval varhatoan  a 2021 jo lesz, meeg a 2019-nel is jobb,   akkor az nagy ugrast jelent.
Az egy PE=5-6 szamnal mar arfolyam duplazas.
Szerintem erdemes jobban megnezni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek