Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2021. 05. 06. 19:09
Előzmény: #42833  JeGeMeLOV
#42840

Isten ments, anyazni biztosan nem fogok. :o)) Szamomra csak az feltuno sokszor, hogy az emberek tenyleg milyen onzoek tudnak lenni. Kicsit a te hozzaszolasod is ilyen "szagu" volt most, ennyi. Ettol fuggetlen lehetsz egy abszolut szuper kedves, onzetlen, csupa sziv ember :o) Inkabb az a fura, hogy mindenki arrol sir, hogy a vilag ilyen, meg olyan, meg elcsesztunk mindent, kornyezet, klimavaltozas, kizsakmanyolas, a mai napig gyermekmunka a vilag egyes reszein stb stb. Nos, szerintem, ha valamikor nem leszunk kepesek megis valamirol "lemondani", akkor ezek a problemak soha nem fognak megoldodni. DE mielott meg azt mondanad, hogy naiv vagyok, tudom, hogy sosem fogunk lemondani rola es ezeket a problemakat sosem fogjuk megoldani :o))) Ha mondjuk 20-30 ev mulva majd elozonlik a vilag meg elheto eghajlatu teruleteit azon menekultek, akik az elhetetlen teruletekrol indulnak el, akkor nincsenek ketsegeim, hogy valoszinuleg kerites, szogesdrot es ólom fogja oket varni, szoval jobb, ha el sem indulnak...
Az emberiseg pontosan abba az iranyba rohan, amit nagyjabol meg is erdemel, az ok pedig a hozzaallasunk, az ignoranciank a masik iranyaba. Nagyjabol ennyi :o) PEACE!
hellforceone 2021. 05. 06. 19:02
Előzmény: #42837  drexler76
#42839
szerintem 18 kornyeke mar eleg jo alj lehet, de persze en nem vagyok chartista magus, szoval tolem kb. millioszor jobbak vannak itt, de szerintem 18 kornyeke mar jo beszallo lehet, annal nagyon nem kellene lentebb mennie...
drexler76
drexler76 2021. 05. 06. 18:59
Előzmény: #42837  drexler76
#42838

#PLTRCsak, hogy hozza is tegyek, sztem van meg lejjeb tér, $18-15-ig simán. Egy nagyobb piaci korrekcio esetén a $10-t sem tartom kizártnak. Ha emlékeim nem csalnak több gap is van ott, de ezt nalam alkalmasabb kollegak megnézhetik. :) 
drexler76
drexler76 2021. 05. 06. 18:46
Előzmény: #42836  Matyi_atya
#42837
#PLTR
hol lehet erdemes elkezdeni venni? meddig eshet?
Matyi_atya
Matyi_atya 2021. 05. 06. 18:35
#42836

PLTR - A Citron shortos célára teljesült. November 20 óta minden vevő mínuszban.
itio
itio 2021. 05. 06. 18:34
Előzmény: #42829  hellforceone
#42835
Én is hasonlóan látom a dolgokat. Páran érdekesen reagálnak erre az egészre. Már-már félelmetes az az önzés, gyűlölet és utálat amit ez az ügy kivált emberekből. Én ebből az ötletből nem vonnék le most még messzemenő következtetéseket és felesleges is most kommunistázni meg államosításokról vízionálni. Valószínűleg ebből nem lesz semmi.. Jelenleg egy világjáarvány kellős közepén vagyunk, amire az egyetlen hatásos megoldás a vakcina lenne. Nagyon sok embert kéne beoltani egyidőben a földön ahhoz, hogy a covid-19 legyőzhető legyen és ne legyünk még évekig a rabjai a vírusnak és a mutációinak. Én azt gondolom, hogy egy felelős vakcina fejlesztő-gyártó nem mindent a profit érdekeknek rendel alá. Főleg egy világjáarvány idején. A pénz jó dolog de nem minden! Életeket nem lehet venni rajta
vaczak 2021. 05. 06. 18:28
Előzmény: #42833  JeGeMeLOV
#42834
Bocs mindenkitől, hogy ismeretlenül (ebbe a topicba azt hiszem még nem írtam, az elmúlt években másba sem nagyon) beleugatok, de egy picit megmosolyogtatónak tartom ez a kommunistázgatást, pláne egy olyan magyar fórumon, ahol az átlagos FOX/OAN nézőtől eltérően azért személyes tapasztalatokkal rendelkezünk arról, hogy mit takar ez a fogalom.
Vannak nekem is biotech részvényeim, amiknek nyilván nem tett ez a lépés jót, de az árfolyamok szerintem hamar korrigálni fognak és nem kezd el hirtelen mindenki ciril betűvel írni Washingtonban. A Biden adminisztráció által kilátásba helyezett lépés legfeljebb egy hosszas folyamat végén valósulhat meg és jó eséllyel nem feketén fehéren. Annak fő mozgatórugója pedig geopolitikai, nem ideológiai, a globális vakcina diplomácia terén akartak egy erős lépést tenni Kína és Oroszország ellen.
Egy picit hagy idézzek egy mai Foreign Policy cikkből (talán nem lesz túl hosszú):


Not so fast. More diplomatic hurdles must be surmounted before a vaccine waiver can go into effect internationally. The WTO operates on a consensus basis and Australia, Brazil, Canada, the European Union, Japan, Norway, Switzerland, and the United Kingdom have not yet supported the lifting of intellectual property protections. One holdout, New Zealand, announced it was backing the waiver following the U.S. decision. There’s also the question of timing. Even if the opposing countries come on board, the text of the waiver is expected to be subjected to heavy scrutiny, and negotiations could take weeks, if not longer. Clete Williams, a former U.S. representative at the WTO in Geneva, told Reuters that a completed agreement was more likely to be in place by the end of November. The herd race. The waiver could end up being merely a symbolic move if projected doses are produced on time and rich countries willingly share their stockpiles. Vaccine makers project 12 billion doses will become available by the end of 2021, and roughly 11 billion doses would vaccinate 70 percent of the world’s population—enough to pass estimated thresholds of herd immunity. But rich countries could continue to hoard doses, new variants could appear that require new vaccines, booster shots could be necessary later this year, and a desire to vaccinate children could prompt governments already overstocked with doses to think twice about sharing with other countries—a scenario that would make the waiver even more essential, according to its supporters. A different warp speed? Although its unlikely to make a short-term dent in vaccine access, an intellectual property waiver could help to scale up production capacity to guard against longer term uncertainty. Nicholas Lusiani, a senior advisor at Oxfam America, told Foreign Policy that the U.S. decision has hastened an inevitable process. “This was going to happen anyway—all vaccines over time disseminate and are exposed to competition or are made at lower prices all over the world. The question is just how long that takes and how many people die, especially during a pandemic, and what the Biden administration did today was drastically reduce that time between approval and actual access for people at low cost.”
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 05. 06. 18:12
Előzmény: #42829  hellforceone
#42833
Nezd, szerintem itt mi tiszteljuk es kedveljuk egymast annyira, hogy nem lesz verre meno anyazas. En nagyon szelsosegesen rossznak tartom Biden egyre tobb megszolalasat. Egyszeruen hihetetlen, hogy ezt meg merje tenni. En emiatt boviteni fogom a GRTS pakkomat, mert kb "ver folyik az utcan", olyan a biotech fronton a hangulat.
VERU regi kedvencem volt, mielott abban is hazudott a CEO, mar a decemberi rallyt korrigalja vissza, ami soran felfigyeltem ra. Nagyon be lett utve, pedig pozitiv phase2 eredmenyeket publikalt epp. Teljesen ellentetes reakciok szuletnek, mint regebben. Nagyon nem tetszik amit latok. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 17:53
Előzmény: #42827  drexler76
#42832
Mi abban a nehezen ertheto, ha mindenfele otletelessel elkezdenek kiforgatni a tulajdonodbol?
Raszabadultak a rablohordak a vilagra, ennyi. Semmi biztonsag nem lesz, semmi kiszamithatosag es oruljunk, ha nem lesz puskaporos a levego.
Nem lesz, amiert dolgozz, tanulj, fejlessz, befektess. Soroljam?
Azt hiszed lehetetlen?
Hajszal pontosan emlekszem arra (kisgyerek voltam), amikor Apam azt mondta egyik nap valamikor a nyolcvanas evek elejen: megyek veszek 10 kilo cukrot, mert azt rebesgetik, hogy szerdatol duplajara emelik az arat. Ugy lett es ezzel indult a Ceusescu diktatura az anyagi lejton lefele. Utana sorban jottek a megszoritasok hosszu eveken keresztul, mig a vegen mar semmi sem volt.
hellforceone 2021. 05. 06. 17:52
#42831
ezüstön mintha alakulna tavaly augusztus óta valami csésze forma, persze bele lehet latni kutyat, macskat, lovat, egyebet is :o)))
lngnl 2021. 05. 06. 17:45
Előzmény: #42828  JeGeMeLOV
#42830
Biden es Merkel szepen megrangattak a gyogyszeres papirokat. Ha ez nincs Moderna a jelentesre akkorat ment volna.... lehet boviteni kene...
hellforceone 2021. 05. 06. 17:45
Előzmény: #42828  JeGeMeLOV
#42829
hm, érdekes dilemma ez amit leírsz... a véleményem inkább nem írom le ide, mert azt hiszem szét is tépnének itt a fórumon :o))))) Na persze nem vagyok radikalis komcsi vagy ilyesmi, nem kell félreérteni, de érdekes amit írsz :o)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 05. 06. 17:38
Előzmény: #42826  Törölt felhasználó
#42828
15:59-kor kezdem el pont emiatt hörögni, irtam is mit mereszel a kocsog Biden. Az ilyet rogton agyon kene loni, mielott bevezeti a kommunizmust amcsi foldon. Elkepeszto! Egyelore Nemetorszag a jozansag mintapeldaja, lazadnak ez ellen a terv ellen. A szegeny orszagoknak lehet adni ingyen vakcinat, ha ennyire emberbaratta valt a draga ven pedifil gane, de ne az en tulajdonomat adja nekik ingyen. Ez rablas. 
drexler76
drexler76 2021. 05. 06. 17:26
Előzmény: #42826  Törölt felhasználó
#42827
" az elottunk allo kinkeserves idoszak eljovetelenek."
.
Kivancsi lennek bovebben is a velemenyedre. Ez alatt mit ertesz pontosan? Szerinted ez hogyan hat a tozsdei árfolyamokra?
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 17:16
#42826
Ugy latom, hogy nem fekudte meg ezen illusztris tarsasag gyomrat a vakcinalicenszek szabaddatetelenek otlete.
A vilagvege szcenariok is alabbhagytak.
Akkor elkezdem: egy ilyen otlet a startpisztoly eldordulesevel egyenlo az elottunk allo kinkeserves idoszak eljovetelenek.
Ma neztem a nemet parlamenti kozvetitest, eppen egy kulon vagyonbeszolgaltatasrol vitaztak. A legesleggazdagabbak egyszeruen adjanak le 1%-ot. 
hellforceone 2021. 05. 06. 17:14
Előzmény: #42821  poreci
#42825
kis apro reszletekben vagy higitsd a pozicioid vagy ha nagyon ugy latod, hogy joval lentebb megy meg, vagy remenytelen, akkor dobd el es majd visszaveszed vagy kiszalltal vegleg. Nagy ontesek utan - persze ha nincs valami tenyleg nyomos oka - ugyis jon egy felpattanas, akkor esetleg kiszallsz, ha kozben joval lentebb ment a beker arad. Persze ne higits eszetlenul, tenyleg csak kis pakkokkal es csak ha ugy latod, az eses tulzott / "nem indokolt", egyszeruen a piaci hangulat diktalja.
pomperj
pomperj 2021. 05. 06. 16:52
Előzmény: #42821  poreci
#42824
SPY daytrade
A mai korrekcios eses egesz jol beillik  a strukturaba mint a wave(ii) elso szakasza, mint (a of ii).
Most egy kisebb felkorrekcio kellene formalodjon  mint (b), es aztan meg egy eses, hogy (ii) keszen legyen.
A 60min charton igy nezhet ki
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210506v01vf2xl.jpeg
krida
krida 2021. 05. 06. 16:51
Előzmény: #42822  krida
#42823
Nasdaq...
krida
krida 2021. 05. 06. 16:50
Előzmény: #42821  poreci
#42822
Nekem is:
ADA: 9,68%
Eur/usd: 0,48%
Arany: 1,49%
Ezüst: 3,11%
Nasda: -0,28% (várjuk meg a nap végét! 🙂)
poreci 2021. 05. 06. 16:17
Előzmény: #42818  Boole
#42821
Brutál ez a mai nap is nekem...
NNDM: -5%
Arry:-3,5%
ADXS: -3,6%
Path: -5,4%
És ez így megy napról napra...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek