Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 04. 26. 19:26
Előzmény: #42299  magnezium
#42300
Követem, de ez kimaradt. Miért jön fel GSAT? Mindjárt utánajárok, de örülök, ha beírod te mit látsz.
Vettem ma MVIS helyett (kistoppolt pénzből) GRTS részvényt. Covid booster oltást fejlesztenek, mögötte van minden hype név: Gates foundation, a 3-4 betűs rövidítésű szervezetek, stb. 
magnezium
magnezium 2021. 04. 26. 19:21
#42299
GSAT-ban valaki bennevan? Szepen visszajott ma ;) 
magnezium
magnezium 2021. 04. 26. 19:09
Előzmény: #42285  pomperj
#42298
Az olaj grafikonjan ezek alapjan valtoztatnal barmit is? Varod meg 70 usd fole? 🙄
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 18:49
Előzmény: #42296  upgrayeddAKS
#42297
frankó, ezt meg még hülyébben tördelte a fórummotor, mint a múltkor :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 18:48
Előzmény: #42289  upgrayeddAKS
#42296
folyt. köv. (bocs, közben elkutyultam János rakétás eszmefuttatását...)  A rakéták H2 és/vagy O2 alapú üzemanyaggal mennek, aminek a
kőolajhoz szinte semmi köze nincs. Áttételesen is csak annyi, hogy
elég sok hidrogént kinyernek földgázból, és a legtöbb fg.-kitermelő
hely egyben olajkút is. A fg. egy nagyon értékes és jól használható
erőforrás lenne, csak a szállítással gondok vannak. A fg.-tüzelésű
erőművekre még nagyon sokáig szükség lesz, mert nagyon gyorsan ki/be
lehet kapcsolni őket. Ráadásul messze a legkörnyezetbarátabb a
fosszilisek között. A lakosságiba tesznek szagosító anyagot, így
kifejezetten idióta-biztos is. A kőolaj meg fontos ipari alapanyag,
ezért is írtam anno vierának, hogy kár elégetni. A 60 USD alatti
árral azonban egyetértek, tehát hogy oda benyomja az OPEC. Egy 45-55
közötti sáv lenne talán ideális. Egyrészt ez több készletet bent
tartana a Föld mélyében, és pont a leginkább környezetpusztító
fracking meg shale oil industry-nak tenne be, záratná be őket, stb.
(Ez az OPEC egyik célja, ezért bízom is benne, hogy szem előtt
fogják tartani.) Másrészt nem lenne olyan dirt cheap az olaj, hogy
ne fejlődjön az EV infrastruktúra. Az EV amúgy egyre inkább kínai
terület, bár én inkább távol-keletit mondanék, mert a koreai és
japán gyárakat nehéz lenne megkerülni - ha máshogy nem, hát az akkuk
területén. (A japcsik még mindig erőltetik a hidrogént, lelkük
rajta...) EV töltőállomásokat sokkal olcsóbb létrehozni, mint
hagyományosat, a legdrágább (messzemenően) pedig a hidrogén
töltőkút. Ezért az EV sokkal sikeresebb lesz utóbbinál (még egy
ideig biztosan), míg a klasszik kutak esetében az avulás,
amortizáció lehet a mérvadó. (Értsd: nem nagyon fognak hagyományos
benzin/dízel kutakat -ÚJAKAT- létrehozni. Fognak, de csak ímmel-
ámmal. Lehet, hogy előbb-utóbb meg is fogják tiltani, csak külön
engedéllyel lehet majd. Kínában szinte biztos, hogy korlátozni
fogják en bloc az ICE járműveket. Már most sem közlekedhetnek
bizonyos napokon ICE-ok a szennyezettebb városokban. A rendszámokat
meg drágán kapják az ICE-ok. Az EV-k meg kedvezményesen. Már most.
Később ez durvulhat is.) Szóval nem érdemes átesni a ló egyik
oldalára sem: sem az olajos oldalra, sem a Tesla fanboy oldalra.
Érdemes inkább felülni a lóra, és gyorsabban haladni vele. (Amíg ki
nem váltják a lovakat az EV-k, höhöhöhöhö...)
pomperj
pomperj 2021. 04. 26. 17:28
#42295
SPY daytrade
Kicsit bullosabbra atszamoztam a 30min chartot,
 mert a mai rally  nem (b) hullamnak, hanem (iii) huallamnak erzodik.
De egyelore az eddigi  (iii) hullam  nem latszik eleg hosszunak, alig tobb mint (i),
ugyhogy  (i of iii) hullamnak szamozatam a mai emelkedes varhato veget, 4200 kornyeken.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210426v01vnpv4z.jpeg
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 04. 26. 17:16
Előzmény: #42292  Törölt felhasználó
#42294
A szájbavert stop miatt már nem vagyok benne. SOHA TÖBBÉ STOP LOSS! Az a garancia a bukásra
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 04. 26. 17:14
Előzmény: #42284  Placi82
#42293
köszönöm,nem tudtam;kedveltem a stílusát...
Törölt felhasználó 2021. 04. 26. 17:07
Előzmény: #42291  JeGeMeLOV
#42292
Mvis-t vettél? :) 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 04. 26. 16:52
#42291
VUZI: követi valaki? Érdemes? 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:41
Előzmény: #42289  upgrayeddAKS
#42290
ja, hát megint összesűrítette a széttagolt cuccost, el is felejtettem :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:40
Előzmény: #42288  upgrayeddAKS
#42289
Szóval relatív árstabilitás az olajpiacon (nem lesz ilyen, de leírom, miért LENNE jó) :)
az OPEC-nek azért, mert ez stabilan magasabb ár annál, mint amin ők termelnek, ugyanakkor kisebb annál, amin a motherfracker :) cégek be tudnak lépni, a shale oil cégekről nem is beszélve... ezek DURVÁN környezetpusztító tevékenységek (fracking meg a palaolaj kinyerése)
ez az ár még segíti az EV-ket, ami szerintem mindenképp jó, esetleg a kínai dominancia miatt a jövőben kevésbé lesz jó, de én nem hiszem, hogy letarolnák a piacot, hiszen védővámmal kb. bármikor fel lehet lépni ellenük, ami nem szép, de Kína mit művelt az elmúlt évtizedekben? Lopott ezerrel, közben védte a saját belső piacait... szóval lódakó a végbelükbe :)
amúgy a koreaiak is sokat profitálnak ebből, meg az akkugyártásból a japcsik, szóval van élet Kínán kívül is, befektetői szemmel nézve is... abba most nem mennék nagyon bele, hogy az elektromos hálózat fejlesztése mennyire jót tenne végső soron, ez meg ugye muszáj, ha EV-ben gondolkodunk...
Azzal btw. tisztában vagyok, hogy az EV önmagában nem környezetkímélő, ebbe most nem is mennék nagyon bele, mert komplex téma... tömören: ha végre lesz fúziós energia, akkor toronymagasan a legtisztább lesz, atomerőműveket meg most is lehetne használni, a németek meg hülyék voltak, hogy elkezdték bezárni, de majd akkor építenek vízenergiára épülőt, amit amúgy sokan szeretnek, mármint a lakosság is... a japcsik is szeretik btw. - ahol van tenger vagy vannak bő vízhozamú és/vagy nagy esésű folyók, ott ez igen jól működik... de a lényeg, hogy a földgáz szintén jó a fosszilisek közül, csak épp szállítani nem nyerő dolog... végső soron egy nyugis béke-korszak beköszönthetne, ha V.Putyin el akarja adni a fg.-át Európának, Kína beérné a 2. hellyel (nem fogja sajnos) és/vagy az USA+EU belekényszerítik Kínát a status quo elfogadásába (sok sikert hozzá, nehezen, de összehozható) eközben az arabok szépen gyarapodnak, fejlesztgetnek, stb. (Nekem meg belelóg a kezem a bilibe és felébredek :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:26
Előzmény: #42285  pomperj
#42288
sztem a 45-55 USD közötti ár STABILAN lenne jó nekünk, majd leírom később, mire gondolok...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:25
Előzmény: #42270  Tonhal
#42287
ja, hát az "előre is köszönöm" lemaradt, bocs... kapkodtam, nem vagyok udvariatlan :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:22
Előzmény: #42270  Tonhal
#42286
Ez első blikkre nagyon cool-nak tűnik, ezért rákérdezek: mióta csinálod ezt? IBKR-nél csinálod? Melyek a kedvenc LIKVID opcióid? Letesztelted, hogy mi a különbség RRR-ban a szimpla rv. és az összetett opciós stratégiák között? Adnál egy (akár bő lére eresztett, akár csak rövid, nekem megfelel az is) SWOT-ot erről a stratidról?
pomperj
pomperj 2021. 04. 26. 16:18
Előzmény: #42282  upgrayeddAKS
#42285
1)Eppen a hetvegen nezegettem, hogy iden ugyan szerencsenk volt az olajjal, es olajosokkal, 
mert az olaj 48 --> 62 ment, az XOP 60 ---> 75, 
de igy is, az  amugy tulsulyos olajos poziciok netto kevesebbet hoztak, mint a daytrade  kereskedes.
.
Es ha igy van, akkor  okosabb lenne meg inkabb a daytrade poziciokra fokuszalni.
Akkor az utolso 1-2-3 napon a  winner listanak,  es az utolso 3 nap legaktivabbak listajanak a kozos metszetet kell inkabb naponta megcsinalni, es azokat daytradelni. 
Most eppen NTZ, PVH es FDS  ilyen.
Placi82 2021. 04. 26. 16:17
Előzmény: #42281  Feketefoton1
#42284
Humanoid már törölte magát. Most sokat dolgozik nagyon. Reméljük visszatér nemsokara:) 
Placi82 2021. 04. 26. 16:15
Előzmény: #42277  pomperj
#42283
Köszönöm. Nagy ellentétes erők hatnak egymással szemben. Túl nagy a zavar az "erőben". Azért pillanatok alatt el fogják érni a fejlett országok a 130-150%os GDP adósságot,ha így folytatják, márpedig így folytatják. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 14:03
Előzmény: #42273  totoro
#42282
Azért tegyük hozzá a lenti idézethez, hogy ki-be ugrálni szinte MINDIG jobb, ha valaki jó stratégiával csinálja, mintha beleül, és várja, hogy felmenjen. Miért? Hát mert csökkenti a kockázatot, hogy realizálsz, nem ülsz a profiton. Lehet, hogy néha lemaradsz egy jó kis felkörről, miközben eladtad, és még tudott menni a papper... de többször lesz olyan, hogy kijön egy negatív hír, és földbe döngölik a pappert, lokális minimumokat megütve. Új csúcson sztem kb. mindig adni kell, persze nem egyből. Pl. QCOM 2018-2019 során többször is lefordult, koreai bíróságok büntetése a cégnek, stb. miatt (is).  "Valószínűleg ez az évtized a buy-and-hold befektetés helyett a kereskedők világa lesz, akik bátran belevesznek a nagy esésekbe, és nyugodtan kiszállnak a nagy emelkedésekben."
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 04. 26. 13:50
Előzmény: #42277  pomperj
#42281
logikus a levezetésed;épp Te írtad nemrégen ,hogy az orosz/?/ jegybank kamatot emelt,ha a hitelek el kezedenek bedőlni,az szerintem lavina lesz.kíváncsi lennék a Humano.ID véleményére is...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek