Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
krida
krida 2021. 04. 18. 11:45
Előzmény: #41858  szieszta
#41860
Ha hülyeséget csinálunk, valóban észre kell venni, kilépni, és helyrehozni (feltéve, ha sikeresek akarunk lenni - ha nem, akkor tartsunk ki a hülyeségünk mellett 🙂) - helyrehozni is csak úgy lehet, ha biztosak vagyunk a dologban...
Placi82 2021. 04. 18. 11:44
Előzmény: #41854  szieszta
#41859
Jól van. Egyetértünk. És abban meg főleg hogy a megerzesem szerint, mint anno 1930 as évek gazdasági válsága után, a szélső jobb tört előre, most majd a szélső bal, kommunista, pártok törnek előre. Hisz most sokan jól élnek, és mikor ezt megvaltozik egy recesszio ban, akkor jönnek elő az olyan hangok, hogy a javakat vegyük el azoktól akinek van és adják a széles tömegű szegényeknek, mert a ok lesznek a többség oroszul a "többség" jelentése bolsevik🤣😀
szieszta 2021. 04. 18. 11:43
Előzmény: #41855  chart-trader
#41858

Az tegnap volt :-), újratervezés.
Ha pozitívan állsz hozzá, mindig sikeres lehetsz. Csak mindig azt kell lengetni, amelyik jóslat bejött. Amin buktál, meg tanulsz belőle és elkönyveled tanulópénznek. :-)
krida
krida 2021. 04. 18. 11:40
Előzmény: #41855  chart-trader
#41857
Tegnap is ezt mondta a csárt (bár volt kis esély a felfele kitörésre), ma meg ordít. Én mondtam butaságot (szinte azonnal meg is bántam a beírásomat, a long pozit mégse zártam, hagytam kistoppolódni).
JackOne
JackOne 2021. 04. 18. 11:40
Előzmény: #41854  szieszta
#41856
Szia Szieszta!
A napokban pont ezen a negatív részvényárakon gondolkodtam micsoda véletlen-:) Az oka, hogy megnéztem az S&P M time frame 200 napos is mit mutat - a felső bóliből kilépett az árfolyam az alsó boli meg "-396" -on áll 1974 -óta az S&P  az alsó bolingert nem érintette, a havi 200 napost pedig csak 2009-ban törte át lefelé egy rövid időre. A torzulás log csaton még beszédesebb, ott nem sokára elérjük a 2000-es lufi "-603" -as alsó bóli értékkét - bár igaz az után se lettek negatív részvényárak, de ... az olaj után bármi lehet...2000-t  2001 egy követte, a nagy kérdés a mostani őrület népbe fojtásához mit fognak a politikusok kitalálni - milyen külső ellenséget Russa - China vagy Iran, vagy mind a három egyszerre...?...v,mi érik, de nagyon... addig is for ever Long...
chart-trader
chart-trader 2021. 04. 18. 11:37
Előzmény: #41853  krida
#41855
Csak egy komment, mert nem akarok vitába szállni. Sokan hitték magukat tévedhetetlennek (még én is kezdő süldő koromban), de a piac végül mindenkit megtanít. Szóval csak óvatosan azzal, hogy sokan nem látják a btc chartban a jövőt, hisz a piac pont tegnap mondott ellent neked!
szieszta 2021. 04. 18. 11:20
Előzmény: #41850  Placi82
#41854

Erre írtam, hogy a kapitalista piacgazdaság egy nagyon jól működő, önszabályzó rendszer.  Volt. Amióta  a politikusok és a jegybankárok belepiszkáltak, azóta jócskán csorbult, inkább hasonlít egy maffiahálózatra, ahol a keresztapák maguk alá akarnak mindent gyűrni. Ezt szépen becsomagolják a demokrácia illúziójába és lenyomják a nép torkán.
Mire kellenek a támogatások? Amire szükség van, az úgyis megél, ami meg nem életképes, azt kár fenntartani. A támogatások csak torzítják a piaci versenyt, előnybe juttatva egyeseket.
Persze vannak kutatások, fejlesztések, az más téma, arra alapítványokon keresztül lehet szórni a pénzt.
Ezek a twitterhuszárok egy idő után úgyis eltűnnek a süllyesztőben, mikor a követőjeik rájönnek, hogy jól kitoltak velük. Egy művien fenntartott (2008-tól) száguldó piacnál lehet holdat kiáltani, de a fák nem nőnek az égig. Itt nem az a kérdés, hogy lesz-e összeomlás, hanem az, hogy mikor.
Csak nehogy akkora legyen, hogy Marx tanaiban találjuk meg a kiutat. Ez már szerintem elkezdődött azzal, hogy Amerika ingyen osztja a pénzt. Ez már valamilyen szintű államosítás. Egyszercsak valaki azt mondja, vissza kell fizetni és mivel ti vagytok amerika, így ti álljátok a cehet.
Ha valaki azt gondolja, hogy a részvény ára nem lehet negatív, akkor nézze meg a -40 dolláros olajárat. Nevetséges? Eljöhet az idő, hogy a veszteséges tőzsdei cégek veszteségeit a részvényeseken fogják behajtani, emiatt még fizetni is fognak, hogy megszabadulhassanak a részvényeiktől. Különben rámehet a magánvagyonuk is.
krida
krida 2021. 04. 18. 11:04
Előzmény: #41849  chart-trader
#41853
Hmmm... olyanról hallottál már, hogy valaki a saját nyerőiből és bukóiból tanul, és nem saját magára hallgat, hanem a chartra, és belejön a kereskedésbe? Aki nem látja mi van a BTC-al most, ránézve a chart-ra, az magára vessen... 🙂
bankos
bankos 2021. 04. 18. 10:58
Előzmény: #41851  Placi82
#41852
BTC szép zuhi.... 
Placi82 2021. 04. 18. 10:48
Előzmény: #41832  poreci
#41851
Hajaj, bizony így van. És hogy ismerik egymást és kapcsolatban vannak, arra valahogy van egy megerzesem. Ott fog rájuk rohadni a sok tulipanhagyma,akarom mondani doge a sok kisbufin. Továbbá van egy olyan megerzesem, ha a krypto véletlenül nagyot zuhanna a sok tokeatetes ügylet, hitelből, problémát okozhat a reál piacokon is. Majd kiderul. De Einstein nek igaza volt, az emberi hülyeség tényleg végtelen. Nekem földhözragadt  gyereknek ez már magas:)) 
Placi82 2021. 04. 18. 10:37
Előzmény: #41840  szieszta
#41850
Nézd meg a dogecoin chartot. 0.01 éveken át, vkik( musk, és tsi:) elkezd vásárolni nagy tételben. Szépen fel is kúszik 0.04 re. Ekkor kiirja a hogy rakéta doge, és egyéb marhaságokat, és fel is megy 0.4 ig. Sok kis kapzsi befektetok rarabol 40-50mrd kapitalizacional erre az értéktelen valamire és valós pénzt ad. És ekkor jön a borítás. Milyen jó hogy ez az egészet büntetlenül, tőzsde felügyelet, és egyéb ellenőrző szervek nélkül, meg lehet játszani a kínai moguloknak, és bankaroknak. Tiszta vadnyugat. Komolyan kész spekulans mennyország ez az egész krypto piac. 😀
chart-trader
chart-trader 2021. 04. 18. 10:30
Előzmény: #41845  krida
#41849
Akkor rég milliárdos lennél. A tőzsde a valószínűségek játéka, ki így, ki úgy próbálja meg maximalizálni a lehető legnagyobb valószínűséget. Erre hozták létre az indikátorokat, alakzatokat, stb. Olyan, mint a matekban a Taylor-sor, amivel egy függyvényt próbálsz meg egy egyszerűbb függvénnyel helyettesíteni, hogy a lehető legpontosabb értéket kapd.
krida
krida 2021. 04. 18. 10:18
Előzmény: #41847  szarvasvadasz
#41848
🙂
totem_is_back
totem_is_back 2021. 04. 18. 10:14
Előzmény: #41824  bankos
#41846
Eddig az 1700-ról indított longjaimat szép pluszban tudtam zárni, de nekem 1800 feletti megerősítés kell, forgalom, hogy tényleg felfelé akar menni... Inkább nyitok újabb nagyobb longot magasabbról majd, mint innen... Elliott scenariok közül a bear változat még a jelen kép alapján most erősebb. De "hosszabb" távra valahogy én is longnak látom.
krida
krida 2021. 04. 18. 10:08
Előzmény: #41841  szarvasvadasz
#41845
Igazad van (Elliot esetében főleg), ám nem értek egyet. Szerintem lehet látni előre a chart-on, hogy mi lesz. 
krida
krida 2021. 04. 18. 10:03
Előzmény: #41842  Törölt felhasználó
#41844
Engem a stoploss kidobott (a BTC-ről van szó), azóta a zárt shortok visszahozták a kis bukót, s most shortban vagyok, meglátjuk... van hogy az ember mérges magára, mert nem látja meg időben ami a csárton van, de lehet korrigálni...
LuckyA 2021. 04. 18. 09:59
Előzmény: #41464  szarvasvadasz
#41843
Szia Szarvasvadász,
küldd el nekem is légy szíves:
gluckia@gmail.com
Köszönöm szépen!
Törölt felhasználó 2021. 04. 18. 09:57
Előzmény: #41839  krida
#41842
Stop-loss-szal egy nagyobbacska szakadásnál kitörölheted, úgy szokta átugrani az árfolyam, h öröm nézni. Szvsz nem baj, ha írsz, aki komolya(bba)n kereskedik úgy sem foglalkozik vele, aki meg ide jár tippekért előbb utóbb (de inkább előbb) ezek nélkül is tönkremegy és kiszáll.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 04. 18. 09:56
#41841

Szögezzük le az elején, hogy senki, sem én, sem más, soha semmilyen módszertannal nem tud semmit előre – hiába való törekvés. De bármilyen módszert követve is tájékozódsz, azt azért teszed, mert úgy gondolod, hogy egy adott pillanatban éppen venni vagy eladni érdemes. Akkor tehát mindenki jövendöl? Nem, lehetőségeket mérlegel. Eresszük már el egyszer s mindenkorra ezt.
 
A múlt hétvégén sokan kértetek anyagokat, a vége felé valaki kérte a Bitcoint is, úgy hogy az utolsó pár ember már az alábbi képeket / rövid kommenteket is látta. Mivel ma jelentős esemény történt, nézzük akkor meg. mit gondoltunk egy hete hullámelméleti alapon és hol tartunk ma.
 
A D3-as felbontású nagyobb kép mutatja a kontextust. Ezen azt látjátok, hogy jelentős tető kialakulásával számoltunk a múlt héten, amely után mélyebb korrekció valószínűsítettünk. A H4 képeken pedig ezt a tetőépítést vizsgáltuk közelebbről a klubtagokkal, két potenciális záró diagonalos scenarioval kalkulálva, eléggé pontos célárakkal. A jobb oldali szerint alakult a folytatás. Ezek azt üzenték, hogy szerkezet vége formálódik, a nagyobb kép szerint long záró / short speki zónában van az árfolyam:
 

A diagonal záró alakzat, utolsó hullám az adott szekvencián belül és amint kész, heves ellentétes elmozdulás követi vissza a szerkezet kiindulási pontjáig. Ezt a 4-k alhullámának a letörése jelzi.

 

A nagyobb kép szerinti alapfeltevés tehát, hogy a harmadik csúcsnál járhat a teljes emelkedés, jelen fázisban ezt még semmi sem cáfolja, ezért hiba nem számolni vele. De szerencsére nem mi, ha nem a zajló lefelé kör jellege és mértéke fogja eldönteni, hogy nagyobb 4-ik hullámos korrekció elejét látjuk-e vagy sem.  Ha 4-ik hullámos korrekció fog épülni, akkor ideális esetben a képen jelzett tartományban pattogunk lehetőleg hetekig időben elnyúlva valamilyen katyvaszt formázva, éles ABC korrekció esetén a katyvaszt megússzuk, da az is hozni fogja az ABC karakterjegyeket és lehet időben gyorsabb.

 

Ha mégis a teljes eddigi emelkedés vége volt, akkor viszont azt kellene látnunk a folytatásban pl. egy napos grafikonon, hogy impulzív szabadeséssel kivisszük a 28700-as szintet, érdemi korrekció nélkül odáig. Különben a tetőzés pajkos gondolat marad és a zajló korrekció után ismét száguldunk tovább fel vagy 20000-40000 pontot és megcsináljuk az igazi „ötöst”.
 
Kontextus tetőzéshez D3 (2021.04.09)
Két diagonal scenario a zajló tetőépítéshez H4 (2021.04.10)
Ez lett belőle mára H4 (2021.04.18)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek