Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mkbr220 2021. 04. 10. 10:56
Előzmény: #41198  fudge
#41420
Fudge, először is minden tiszteletem a magas minőségű elemzésekért. Ugyanakkor én a légitársaságok esetén több chart-ot is másként látok, talán a legtisztább a DAL chart-ja.
.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=954DAL_2021_04_10_.png
.
2020 FEB-MAY között egy kész A-B-C-t látok, ahol C minimál alászúrással 2020.05 közepén be lett fejezve. Ami azóta alakul az szerintem egy 1-2-3-4-5 leading diagonal lesz, így I)-es lenne, ami utána abc-vel II)-est és további folytatást várnék.
.
Hetesen/naposon látszik szépen, havinál nem elég az időtáv. Akár késznek is nézhető, de talán utolsó emelkedés is beleférhet (naposon RSI div alakul) pl: overthrow
.
Igazándiból ha a tévedek a befejezett ABC-vel kapcsolatban, szerintem akkor sem lehet a B hullám diagonal.
Törölt felhasználó 2021. 04. 10. 10:52
Előzmény: #41418  HuTi
#41419
Dilettánsként nekem elég nagy érvágásnak tűnik, hogy Július 1-től megszűnik az EU-s csomagok ÁFA mentessége.
Nem a normális országokban 20% körüli ÁFA lenne a baj, mert a legtöbbször még így is olcsóbb, hanem pl a vámkezelés költsége, ami gondolom flat rate lesz, így a kis 2 Dolláros bizbaszok forgalma szerintem megszűnik, illetve a vámkezelés miatt (ki tudja mennyivel) növekedő szállítási idő.
HuTi 2021. 04. 10. 09:42
#41418
Baba vélemények?
“Kicsit” erős lett a bírság, de ha (!) ezzel pont kerül az ügy végére akkor elkezdem újra venni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 10. 00:49
Előzmény: #41416  upgrayeddAKS
#41417
Cserébe kaptak *az ukránok* néhány ügyesen megfogalmazott ígéretet... Donnerwetter, ma nagyon béna vagyok...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 10. 00:47
Előzmény: #41412  Zedisdead
#41416
Ja, még 1 forgatókönyv: az ukránok valami nagy bizniszt ígértek/adtak az USA egyik cégének. Remélem, a Palantirnak :) Vicc volt. A lényeg, hogy a jenkik valami nagy falatot kaphatnak, talán valami építési projektet kellene keresni. Cserébe kaptak néhány ügyesen megfogalmazott ígéretet, ahogy azt adni szokták a jenkik... :) Hogy mi valósul meg az ígéretekből, azt csak azok fogják tudni, akik benne voltak a buliban, de ők nem fogják nagy dobra verni. Szóval akár a kakában is benne lehet őket hagyni talán... ez is csak egy eshetőség. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 10. 00:42
Előzmény: #41413  upgrayeddAKS
#41415
többet... mottafucka b-k... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 10. 00:39
Előzmény: #41412  Zedisdead
#41414
Mondjuk az nagyon rossz volna, ha egy hitlert látnának Putyinban. Nem csak azért, mert Putyin mindenben fényévekkel veri a törpe festőt, hanem azért is, mert egy chicken game-ben nem biztos, hogy Putyin félrerántaná a kormányt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 10. 00:36
Előzmény: #41412  Zedisdead
#41413
Szóval azt mondod, hogy érdemes lesz mégiscsak hadiipari rv.-eket zsákolni? Bidenért sem tenném tűzbe a kezem, de szerintem csak be akarja bizonyítani, hogy tökös csávó (belföldi kommunikáció a lakosságnak) és hogy az USA odacsap, ha kell (külföld). "De alighogy Biden hatalomra juott, gyorsan kiadott egy nyilatkozatot, hogy támogatja Ukrajna területi integritását (Feb 26)." Azért bő 1 hónapot nem neveznék gyorsaságnak, miközben megválasztása óta van stábja, tehát 2020 óta. De nyitott vagyok erre a narratívára is. Dőreség volna fixen kitartani egyetlen álláspont mellett, miközben több szem többet lát, sőt a jenkik esetében: több SAM töbet lát... :)
Zedisdead 2021. 04. 10. 00:25
Előzmény: #41397  upgrayeddAKS
#41412

"Az USA valószínűleg nem akar háborút, mert veszélyes."
Valószinűleg Trump alatt azért nem hallottunk semmit Ukrajnáról, mert az USA tényleg nem akart háborút. De alighogy Biden hatalomra juott, gyorsan kiadott egy nyilatkozatot, hogy támogatja Ukrajna területi integritását (Feb 26). Aztán az ukránok elkezdtek csapatokat küldeni a Donbasz felé március elején, meg a Krim reintegrációjáról beszéltek, meg azt mondták, hogy minden eszközt bevetnek a nemzetközi jog keretein belül, hogy helyreállitsák  a területi egységet (Márc 26). Ez nyilt háborús fenyegetés.
Most meg hogy az oroszok válaszképp mozgósitották a haderejüket, hirtelen Ukrajnát meg kell védeni az orosz "aggressziótól".
pitcairn2 2021. 04. 10. 00:16
Előzmény: #41380  JackOne
#41411
és ezeknek a dicső katonáknak van elég kézfertőtlenítőjük és szájmaszkjuk?:)
és mi lesz ha letüsszentik egymást?
összeomlik az offenzíva?:)
pitcairn2 2021. 04. 10. 00:14
Előzmény: #41384  macskassy
#41410
nem a tőzsdék "töltenek itt be" vmit hanem a jegybankok:)
pitcairn2 2021. 04. 10. 00:13
Előzmény: #41389  stolz
#41409
mert a "háborús állapotok" arról szólnak, hogy pacsira gyün a pénz, ezerrel pumpálják fel az egyébként már összeomlani készülő tőzsdét és hatalmas tömegek lustálkodnak otthon holmi "hatalmas veszélyre" hivatkozva?:)
pitcairn2 2021. 04. 10. 00:08
Előzmény: #41407  Törölt felhasználó
#41408
a bitcoin lényege, hogy felmegy az ára, egyébként senki sem használja semmire:)
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 23:57
Előzmény: #41394  Boole
#41407
Mi a kulonbseg a digitalis penz es a mostani kozott? En nem is tudom, hogy mikor lattam bevasarlokocsiermen kivul mas penzt. A bankkartya penz nem digitalis?
A bitcoin lenyege tobbek kozott nem az allami kontrollon kivuliseg? Nem ezert tartok vagy nem tartok bitcoint mert fizetni akarok vele, hanem, mert nem bizok a politikusokban.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 09. 23:21
Előzmény: #41405  macskassy
#41406
Sajnos én nem voltam ennyire bölcs és előrelátó gyerekkoromban, így nem kötöttem efféle stratégiai szövetségeket. Akkortájt a koncepciót is csak akkor értettem volna meg, ha valaki elmondja, mert én kezdetektől fogva elemző alkat voltam, aki nem a pszichológiában és rokon területeken jártas. A hozzáállásod persze teljesen rendben van, és nagy kár, hogy a sok honfitársunk nagy része olyan nyámnyila... különösen akkor szánalmas ez, amikor "férfiakról" van szó. Azok is folyton picsognak (nem mind nyilván), nem cselekszenek. Ez jól elmond mindent erről az országról:     https://www.youtube.com/watch?v=H72yZgrWbxU
macskassy 2021. 04. 09. 23:05
Előzmény: #41404  upgrayeddAKS
#41405
Ez jó, én is segítettem másoknak a leckében, csak ott pénz szóba sem jöhetett, viszont jól jött a vagányabb srácok barátsága, ha zűr volt. :)
"alapesetben csakis magamra számíthatok, támaszkodhatok, és csendben letörölni a port, és menni tovább" - nagyon igaz, én inkább úgy szoktam ezt megfogalmazni, hogy soha ne másokat okolj a kudarcért, inkább tanulni próbálj belőle. Én, ha valami rossz ér, alszom rá egyet (általában elég rosszul), de másnap már hideg fejjel tudom elemezni és tovább lépni.
Na ezt nem sok embernél látom, megy a nyafogás, a mindenki hibás, csak én vagyok tökéletes hozzáállás. Nem is tanulnak semmiből. (Saját családomban is sajnos.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 09. 22:48
Előzmény: #41401  macskassy
#41404
Ez következetesség kérdése is. Emlékszem, hogy amikor pénzért írtam még ált. isis koromban leckét másoknak, akkor az volt a szöveg a szülők részéről, hogy legyen bennem több büszkeség. Amikor melót szereztek nekem még szintén ált. isis koromban (!), és a "vállalkozó" nem fizetett, akkor "szimplán így jártam". (De ez volt már akkor is a mentalitásom: ha szívsz, akkor is fel kell állni, letörölni a port, és menni tovább.) Egyébként nem panaszkodtam már akkor sem miatta, én is tőlük tudtam meg, hogy nem fizet... Lényegében ha döntést hoztam, akkor az nem volt jó nekik. Ha hagytam, hogy döntsenek helyettem, akkor az nekem nem volt jó, lásd fenti eset. Így aztán egyetlen ÉRTÉKES dolgot sikerült megtanítaniuk nekem: hogy alapesetben csakis magamra számíthatok, támaszkodhatok, és csendben letörölni a port, és menni tovább. Ez valóban értékes tanítás volt. No meg persze az, hogy mennyire inkonzisztensek az emberek általában :)
krida
krida 2021. 04. 09. 22:44
#41403
Arany: nagy csárton cup-and-handle formation, most alakul a handle, tehát a duplaaljjal (melynek célára egyébként 1810 $ körül van) én úgy látom egy hosszú bull-piac veszi kezdetét az aranynak, melynek célára valahol 2.700 $ körül lesz. Tehát mostantól ha bármikor is beleveszünk az aranyba, túl nagyot nem tévedhetünk. (stoploss azért legyen a duplaalj alja, ha véletlenül mégsem csészefül formálódna)
JackOne
JackOne 2021. 04. 09. 22:39
Előzmény: #41385  JeGeMeLOV
#41402
.... ha kinagyítod a képet inkább 32-35.000 közé tehető, mivel nem 20, hanem 21 -ben vagyunk és az idősíkot ha felvetítem akkor a csatiban magasabb értéket jelöl ki ... 19-20-ban a Coviddal  v. színű elindult.
Ami döbbenet számomra, hogy a 5.4. hullámot eszméletlenül pontosan megadta ...
macskassy 2021. 04. 09. 22:25
Előzmény: #41384  macskassy
#41401
Az apák fiúk témához: különbözőek a vélemények nyílván mindenki máshonnan jött. Részemről én elsüllyednék szégyenemben, ha a fiamnak egy koszos bérleményben kellene kezdeni az életét. Nyilván, hogy kap majd lakást, ráadásul jó környéken.
Én zűrös környéken, prolik között nőttem fel, nem mondanám, hogy inspiráló. Kitartás és nagy szerencse kellett onnan kitörni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek