Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 19:08
Előzmény: #41079  krida
#41080
Elhiszem, hogy neked a gondolkodás semmittevés :)) Tehát ebben egyetértünk. A hajléktalanság ellen küzdeni nem olyan nagyon nehéz, de azzal nem lehet, hogy betiltjuk. Ellenben azzal igen, amit sok helyen is alkalmaznak, persze csak ott, ahol a politikai "elit" sokkal intelligensebb a miénktől (utóbbi nem mérce). Pl. elnéptelenedő részeken ingyen/kedvezményesen adnak oda ingatlanokat, persze nem jó minőségűeket. Ehhez képest épült nálunk egy ócsai lakópark 500 családnak aranyárban. A munkanélküliség hasonló alapelvek mentén orvosolható, csak ott még több hangsúly kell az oktatásra. (A hajléktalanokat is kell "oktatni" a beilleszkedésre.) S bár az idézett részben nem írtam a bevándorlásról, azért sikerült "áttételesen migráncsoznod" egyet, pedig ez talán még az előzőeknél is komplexebb probléma.
krida
krida 2021. 04. 03. 18:59
Előzmény: #41077  Nergal
#41079

"Ezt azzal nem lehet megállítani, hogy betiltjuk a hajléktalanságot :)) Ahogy a munkanélküliség sem fog megszűnni, ha bevezetnék országosan a közveszélyes munkakerülő fogalmat, mint ahogy az elődeik tették :))"
- e mögött a gondolatsor mögött épp az a semmittevés húzódik meg, ami miatt magam is kritizálom napjaink liberalizmusát. Mert mit csinálnak? Van egy probléma, talán látják és érzékelik (máskor tagadják), de széttárják a kezüket és azt mondják: semmit sem tehetünk (legfeljebb adóemeléssel próbálnak mindent kezelni :) ). Na, pont ezt rótta fel Musk is nekik. Holott nagyon egyszerű a képlet: ha otthonodba nem engeded meg senkinek, hogy az ablakon másszon be saras lábbal, akkor ezt a városban, és az országban sem kéne megengedni, és igenis lehet kezelni ezt a problémát is. Bűn hagyni eszkalálódni ezeket...
kukker 2021. 04. 03. 18:39
Előzmény: #41073  JeGeMeLOV
#41078

"Szerintem a mi életünkben nem fog Kína háborúzni, legalábbis nem nagy pályán."
Már nincs sok idő hozzá.
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 18:24
Előzmény: #41076  krida
#41077
"nemcsak ingatlanadót kell komoly összegekben befizetni" - ez speciel igen nagy részben a magas ingatlan-áraknak köszönhető, pl. NJ-ben a %-os adók brutálisabbak, mint CA egyes városaiban.  "a liberális vezetésnek köszönhetően rászabadultak a hajléktalanok (és gondolom bevándorlók) a nagyvárosokra" - ez a probléma mindig is jelen volt, függetlenül attól, hogy milyen a vezetés. Schwarzi alatt is; egészen egyszerűen CA az egyik legélhetőbb rész: kissé meleg, de nem vészes, főleg a partok mentén (ez eleve jó a hajléktalanoknak), mivel drágák az ingatlanok, pláne nehéz lakáshoz jutni + a gazdagság odavonzza a sok "nincstelent" koldulni, akik sok helyen nem nagyon jutnak már más megélhetéshez. Kertészre, babysitterre, és a többi (dílerre is) meg mindig szükség lesz. A gazdagság mindig is odavonzotta a nyomorgókat, a világon mindenütt. Az iparosodó Angliától a gazdagodó Shanghajon át Budapestig. Ezt azzal nem lehet megállítani, hogy betiltjuk a hajléktalanságot :)) Ahogy a munkanélküliség sem fog megszűnni, ha bevezetnék országosan a közveszélyes munkakerülő fogalmat, mint ahogy az elődeik tették :))
krida
krida 2021. 04. 03. 18:02
Előzmény: #41072  Nergal
#41076
Bizony. És történetesen CA-t liberálisok vezetik. És történetesen leginkább a semmittevés jellemzi munkásságukat, amit Elon Musk is felrótt nekik, miközben otthagyta maga is őket. És történetesen rendszeresen szerepelt a hírekben, hogy a liberálisok állandó adóemelésekben hisznek, és nemcsak ingatlanadót kell komoly összegekben befizetni, hanem egyéb mást is, ráadásul a liberális vezetésnek köszönhetően rászabadultak a hajléktalanok (és gondolom bevándorlók) a nagyvárosokra, egyre inkább nem érzik magukat biztonságban az emberek, sőt ingatlanjaik ennek következtében természetesen egyre veszítenek értékükből. Én magam úgy vélem, a liberális vezetés nem fog megváltozni, nem fog hibáiból tanulni (mindent is jobban tudnak), így ha nem lesz politikai váltás, akkor marad az irány.
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 17:58
Előzmény: #40956  JeGeMeLOV
#41075
Tokajhoz meg a borokhoz nem értek eléggé, nem is szoktam (ritka alkalmak kivételével) bort inni, de laikus érdeklődőként élvezettel olvastam a beírásaitokat a bor(vidék) témában.
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 17:52
Előzmény: #40952  MrSomm
#41074
Neki anno én is feltettem hasonló kérdéseket, és igen kiábrándító válaszokat kaptam. Durvábbakat annál is, amiket beírtál...  egyébként szerintem az "odafent ülők" ki nem mondott célja az is, hogy kicsavarják a sok kis remegőkezűtől a földjeiket, bármennyire is konteósan hangzik ez most. De valahogy csak nem akarták megnyitni az EU előtt a magyar földpiacot, pedig a földet nem tudják kivinni, csak szimplán felhajtotta volna az árakat, így meg csendben felvásárolják a fél országot a haverok meg a strómannok, aztán amikor már szinte minden az övék, akkor nagy "hirtelenjében" megnyitják az EU-nak, lejár a derogáció, és a többi... A kárpótlási jegy körüli mutyikat csak hírből ismerem, de azokat kell beszorozni 93 ezer négyzetkilométernek az egy négyzetméterre eső guruinak átlagával :)) és a zöldbárók számának hatványára emelni.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 04. 03. 17:47
Előzmény: #41069  kukker
#41073
Kína hosszú távon gondolkodik. Soha se menne bele olyan játszmába, ami hosszú távon nem érdeke. Pont ezért veszélyes és pont ezért nem. Nehéz ezt jól megfogalmazni. Szerintem a mi életünkben nem fog Kína háborúzni, legalábbis nem nagy pályán. Ők is tudják, hogy nem érett meg rá a helyzet 
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 17:23
Előzmény: #41024  krida
#41072
Menekülnek CA-ból a cégek... azért, mert támad a liberalizmus? :)) Hát, ha nem lett volna már meg a nap mondása, akkor most meglenne :)) CA-ban brutálisan magasak az adók, mind az income tax, nem adnak új cégeknek támogatást, ellentétben pl. TX-szal, és még lehetne sorolni. Persze, hogy mennek át máshová.
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 16:54
Előzmény: #41069  kukker
#41071

"A világot már Kína uralja."  -Szima lizzel vagy tolászosz lizzel? :))
Amúgy milyen tekintetben uralja a világot? Gazdasági értelemben? A gyártás a legkisebb hozzáadott értékkel rendelkező folyamat az egész ellátási láncban. Ettől függetlenül sok szegény került ki az alsó decilisekből ezen folyamatok miatt. Nem csak Kínában, hanem Ázsia és Afrika sok részén, ahol tudtak élni a lehetőséggel. Kína amúgy valóban esélyes trónkövetelő, már csak azt kellene tisztázni, hogy milyen időtávon és hogy milyen ellenlépésekre lehet számítani, mert a nagyhatalmak harca meghatározó tőzsdei értelemben is.
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 16:47
Előzmény: #41067  kukker
#41070
Japán bő 20 éve nyomtat, véletlenül se zavarjon... EU+USA+Kína "csak" kb. 10 éve, mondjuk ki ne maradjon: Kína is nyomtat pénzt. Ők is masszív buborékokat fújnak, évek óta a legtöbb elkelt kínai ingatlan már a 2. vagy 3. ingatlana a tulajnak... tele van a kínai középosztály kínai ingatlanokkal. Keress rá nyugodtan, de lehet persze a tények ignorálásával is filózni. Kína sincs annyira jó állapotban, sőt.
kukker 2021. 04. 03. 16:46
Előzmény: #41068  Nergal
#41069

Fordítva.
A világot már Kína uralja.
És eljön az idő, amikor ezt nyomatékosan és egyértelműen tisztázni és kijelenteni akarja, ellentmondást nem tűrve.
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 16:43
Előzmény: #41064  kukker
#41068
Kínában is sok lufi van, lásd legutóbbi minibotrány. De az tény, hogy sokkal jobban csinálják a kopipésztet, mint Japán a 2. vh. után. Amúgy Kína akar a legkevésbé háborúzni a nagyokkal: még a végén kiderülne, mennyire törékeny a szövetségesi rendszere. (pl. É.-Korea; Pakisztán, ami amúgy az USÁ-nak is "szövetségese", ők igazi hintapolitikát folytatnak.)
kukker 2021. 04. 03. 16:42
Előzmény: #41065  Törölt felhasználó
#41067

Tehát a nickjeim miatt nem az történik, amit leírtam?
Nem az van, hogy printelés van ezerrel olyan formán, amit leírtam?
Nergal
Nergal 2021. 04. 03. 16:38
Előzmény: #41061  kukker
#41066
Tökéletesen igazad van pár dologban. Jézust legyártja Kína, az usákoknak vége lesz, mint a botnak. Az USA az új Róma, a napjai meg vannak számlálva. A sok hitetlen meg ezt sem akarja látni. Az USA tele van csúzlikkal, Kína meg tankokkal, amik ráadásul tudnak repülni is, mert áldott tankok azok. Űrszekerek, űrtankok. Elfoglalják Tajvant, csak még meg kell áldani a tankokat. Már gyártják a sok szentelt vizet... XDXDXD
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 16:34
Előzmény: #41064  kukker
#41065
Aha.. ne hari de a nickjeidet nem lehet komolyan venni, na pá:)
kukker 2021. 04. 03. 16:20
Előzmény: #41063  Törölt felhasználó
#41064

Mit én mondok?
Mi van az USA mögött?
Az, hogy rákönyököl egy billentyűzet 0+-ás gombjára minden nap és ti ezt hívjátok teljesítménynek?
Ez történik, fogd már fel!
És ezt imádjátok és ebbe hisztek.
Ha tetszik, ha nem akármelyikőtöknek, ez a tény.
Ez ma az USA gazdaság véglegesen: egy PC a FED valamelyik irodájában, ahol legenerálják a napi nullákat gazdaság és teljesítmény megnevezés alatt.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 16:04
Előzmény: #41061  kukker
#41063
Ühüm..ha te mondod;)
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 15:25
#41062
kukker 2021. 04. 03. 13:12
Előzmény: #41060  Törölt felhasználó
#41061

"Az USA -és nagyobb szövetségesei,akik nem szívlelik Kínát, meg az oroszokat -katonai költségvetése 1139 milliárd USD.Ezzel szemben Kína és Oroszo. összesen 326,1 mrdUSD. Montecuccoli óta pedig tudjuk, hogy a háborúhoz 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz. No,ki a kisgyerek"
Szerinted kit érdekel, hogy 1 csillió dollárért van csúzlim amivel szemben 1 dollárért meg előállítok egy tankot?
Ami a többi, az ugyan ilyen alapon van az elméletedben: amit leírtam, azzal mindaz az ország és "szövetséges" tisztában van, akiket te felsorolsz.
Nyugodj meg: abban a pillanatban, ahogy Oroszország és Kína bejelentene egy ilyen eseményt, az USA egyedül maradna.
Illúziók tömkelege van, amiben éltek és képzeltek, az USA ma már egy álomvilággá vált, egy felfújt színes szappanbuborék minden részében és szegmenségben.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek