Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lngnl 2021. 03. 29. 20:29
Előzmény: #40702  Ensis
#40720
SRAC nalam is hasonlo de en hosszura vettem, igazabol nem vagyok ideges miatta.
Boole 2021. 03. 29. 20:28
Előzmény: #40711  pomperj
#40719
Én addig nem veszek egy papírt sem, míg a matekot el nem végeztem. Minden olyan eset, amikor cégértékelést nem végeztem, kudarcot vallott. Persze sok olyan eset volt, amikor rövidre TA alapján vettem és adtam, de az egy másik kategória. Sajnos sokan nem foglalkoznak a számvitellel, pedig nélküle hosszabb távon nem fog menni, már ahol vannak adatok. 
pitcairn2 2021. 03. 29. 20:15
Előzmény: #40712  Fortunee
#40718
egyébként a kukacoskodást félretéve igazad van, még a legnagyobb kereskedőlegendák is több alkalommal kolosszálisát buktak, pl. Jesse Livermore 
pitcairn2 2021. 03. 29. 20:13
Előzmény: #40712  Fortunee
#40717
akkor nagyon veszélyes világban élünk, mert ha vki az utolsó 40 évben csak a dow jones lekövetésére törekedett az zéró tudással is lazán kenterbe verte az összes mélyrepülés kiülésével együtt is az aktív kereskedők 99%-át...
pitcairn2 2021. 03. 29. 20:09
Előzmény: #40713  Ensis
#40716
kösz a választ:)
Ensis 2021. 03. 29. 20:08
Előzmény: #40710  Matyi_atya
#40715
Nekem is futur az eVTOL, pont ezért tetszett meg. 5-10 év múlva talán már a jelen lesz. De egyetértek, most még speka. De lehet ezekből lesz majd a következő BA.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 03. 29. 20:03
Előzmény: #40703  Wally_Karue
#40714

köszi,néhányba belenéztem,akkor Te is hasonlóképp gondolkodhatsz ,mint én és gratula az eredményeidhez.régen nekem is volt zártvégűm,nekem valamiért nem nyerte meg a tetszésemet...Igen,ez egy olyan világ,ahol mindenki a habitusának megfelelő összetételt megtalálhatja.
Én egyelőre az Amundi alapjaihoz férek hozzá leginkább/Unicredit hu/ és a másiknál a NY tőzsde párszáz részvényéhez,de remélem ez a bank is nemsokára fog forgalmazni mást is.
Ensis 2021. 03. 29. 20:02
Előzmény: #40707  pitcairn2
#40713
Special purpose acquisition company. Így könnyebb tőzsdére hozni cégeket, mint ipo-ként. Adott egy üres cég amit tőzsdére hoznak, majd ez a cég megveszi a már működő vállalatot, ami így kerül tőzsdére.
Ha az egyesülés nem jön létre, akkor 10$ részvényenként visszamegy a részvényesnek. Szóval merge előtt ezért nem igazán tud 10 alá menni. Merge után már igen, lásd ETWO
Fortunee 2021. 03. 29. 19:58
Előzmény: #40709  maxhell
#40712
Szerintem pont ott van a probléma, hogy valaki megpróbál technikailag és fundásan egyszerre poziba lépni, aztán nem tudja, hogy most minek higyjen.
Ha technikailag kereskedik valaki, akkor ott szigorú stop szintek vannak, célárakkal - ezt már sokan nem ugroják meg. Ha elkezd esni az árfolyam, majd kiülöm, gondolják sokan, itt már akkor nem játszik a TA, az ember a fundában bízik. De szerintem azok a legveszélyesebb történetek, amikor -60-70-80%os esésnél jön az ember a "kiüléssel" és keresi mindenhol a híreket, holott sok olyan részvény van, ami soha nem jön már vissza, ha szerencsés az ember, akkor nem lesz veszteség vagy nagy veszteség, de akkor pedig évekre is beragadhat + rengeteg stressz.
De ami a legnagyobb gond szerintem, hogy aki egyszer megússza a súlyos minuszt és kiüli, az soha nem fogja eladni legközelebb sem és kódolva van az órási bukás. Sajnos amíg az ember nem fizet, addig nem is tanul semmit a kereskedésről.
pomperj
pomperj 2021. 03. 29. 19:37
Előzmény: #40698  JeGeMeLOV
#40711
BCRX tema.
Amit itt latsz, az kulos szemlelo, esetleg teves gondolata. De mindenkeppen egy masik szemlelet.
Gondold at, hogy varj 1-2 napot, aztan donts. 
,
BCRX  ot evet hullamzott 2.0-9.0 USD kozott. Minden eve veszteseges volt, ugy 20-30m korul.
Kozben fejlesztett, de az arbevetelben 20m USD fole egyszer birt menni. Tavaly dec. kapott  egy szep penzugyi keret csomagot 325m keretig, hogy a korabban kifejlesztettt ORLADEYO-t (orokolt angioedema ellen, ami egy ritka betegseg)  bevezessek a piacra. Japan jovahagyta, engedelyezteek.BCRX probalkozott Covic19 elleni fejlesztessel. Es van egy fibrodisplasia gyogyszer is, ami ritka csontbetegseg ellen hasznalhato.
.
Ezt a fundas  helyzetet tukrozi a chart is. Ez  lehet az egyik jo szamozas. 
Kisse szofisztikalt, lehet hogy egyszerubb is eppen ilyen jo lehet.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210323v01vec6nj.jpeg
.
Fundasan lehet, hogy BCRX  idovel sikeres lesz. De a biztonsag erdekeben en azt gondolom,hogy a mostani felkorrekcio vegen,  az 50-75% poziciot el kell adni. A megmarado 25% varhato korrekcio kritikus szintje 10.43, es ha azt attori, akkor tartani kell tovabb. Ha nem tori at, es ujra lefordul, azonnal eladnam ha 9.36 ala esik. 
.
Ez itt a  kevesbe komplikalt struktura.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210329v01v29kot.jpeg
.
BCRX-ben nem olyan nagyon veszelyes a veszteseg. 
Az kb. -20%, az egyaltalan nem behozhatatlan ebben az evben. 
Rengeteg ovatosabb, stabilabb lehetoseg fog adodni.
Es meeg megmaradhat a BCRX a poziciobol 25-50%, ami abszolut lehetseges hogy sikeres lesz.
.
Matyi_atya
Matyi_atya 2021. 03. 29. 19:34
Előzmény: #40702  Ensis
#40710

Az elektromos légitaxi számomra rendkívül futurisztikus.
maxhell 2021. 03. 29. 19:31
Előzmény: #40698  JeGeMeLOV
#40709
Nem vagy egyedül, nagyon sokunk járt már hasonlóan, úgy gondolom.
Szigorúan technikai alapon nézve véleményem szerint:
DCRB: 10 dollárnál leért egy meghatározó szintre, innen már kicsi az esélye, hogy tovább esne jelentősen és tartósan.
ZEPPnél ugyan ezt a támasz zónát 9-10 dollár között látom.
BCRX: ugyan ez 9-10 dollárnál leért egy korábbi támasz ellenállás szintre, szóval itt is van esélye, hogy fordulni tud. 
Érdekes, hogy mindhárom papírnál éppen ez a 9-10 dolláros szint játszik. A 3-ból a BCRX-re mondanám azt, hogy korábbi időszakok alapján nagyon tud fel is és le is menni, szóval itt reális az esély akár közeli felpattanásra és fordulásra is.
Tudom, ez nem fog vigasztalni, de a közelmúltban valamelyest hasonlóan jártam, az SKT-val. Abszolút jó papírnak tartottam, technikailag is, fundásan meg lévén osztalékbajnok volt nem aggódtam, végül 2020 elején belevettem 14 $-on, egy felpattanásban bízva, (swing trédre) ez nem történt meg, csorgott lejjebb, természetesen rávettem még 12,7 $-on, aztán jött a covid és úgy omlott be, hogy még csak pislogni sem tudtam. A mélyponton 5 $ alatt -80%-os vesztőben ültem, úgy, hogy a befektetési tőkém több, mint 60%-át beletettem a pozícióba. Ekkor kicsit átértékeltem a pénzhez való viszonyomat. Természetesen minden nap néztem az egyenlegemet, és rájöttem, hogy a pénznek semmi értelme nincs, ha ilyen dolgok meg tudnak történni, ez csak egy számjegysorozat, ha úgysem költeném el x ideig, nem mindegy, hogy mit mutat az a k monitor...  Végül "csoda" történt, bár akkor még nem tudtam, hogy mi is történt, mert akkor a kilépést sem biztos, hogy így csináltam volna. Jött 2021 januárban a feltámadás és a szerencse, persze, hogy a wbs-es shortsqeeze-zők, és ezek mellékvizén a papírom is feltámadt. Nem akartam hinni a szememnek, mi történt. Most meg mitől lő feljebb és feljebb az árfolyam, nem értettem, erről a papírról nagyon nem lehetett olvasni, hogy benne van a célkeresztben. Végül a 14-en vett gigapakkomat 14,2-őn kiszórtam... Úgy voltam vele, ha feljön addig, 0-ban kiszállok, (előre eldöntöttem), így is tettem. A 12,7-es kisebb csomagot hagytam meg grátisznak, végül azon lett egy kis hozam azt 19,9-en tudtam eladni. Természetesen, ha tartom még egy napig életem giganyerőjét arathattam volna le, de nem tartottam, tőzsdepszchio). Mindezek után derült csak ki számomra, hogy ez is benne volt a shortos kifacsarásban, így történt, hogy csodával határos módon, egy gigamínuszos pozíciómból végül kis plusz lett, de a lényeg, hogy a tőkém visszajött, és felszabadult 11 hónap után, amit soha nem gondoltam volna.  
Visszajöhetnek a te pozijaid is, főleg hosszabb távon.
Törölt felhasználó 2021. 03. 29. 19:30
Előzmény: #40706  Törölt felhasználó
#40708
Ez JeGe-nek szól.
pitcairn2 2021. 03. 29. 19:29
Előzmény: #40702  Ensis
#40707
ez a spac izébizé a kockázati tőkealap megfelelője lenne?
Törölt felhasználó 2021. 03. 29. 19:29
Előzmény: #40701  pitcairn2
#40706
Teljesen így van.
Rövid távon nem tudok segíteni, de én is egy hosszú szüntet javaslok.
Az a gond, hogy az utóbbi évek furcsa tőkepiaci helyzete szerintem rossz mintákat erősített meg benned. Ezért érzed azt, hogy mindent egy lapra kell feltenned. Emlékszem a múltkori éves eredménylistádra. És abban benne a válasz: azokban az években voltál sikeres, amikor kockáztattál... Ez pedig beléd vésett egy helytelen mintát. Kétszer sem mondom, hogy nem tudat alatt, érzelmi szinten. 
Én úgy gondolom, hogy amíg 10%-nál többet raknál a pénzedből egy cégre, addig ne tőzsdézz...
Matyi_atya
Matyi_atya 2021. 03. 29. 19:28
Előzmény: #40698  JeGeMeLOV
#40705

Ez kb 30%-os minusz összességében. Az elmúlt hetekben azt írtad, hogy a 2021-es évre 40%-os nyereségben vagy. Gyanítom nyereséges az idei éved hacsak ezeket mind nem a hozzászólásod után vetted.
Erre az évre az is eredmény.
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 03. 29. 19:25
Előzmény: #40702  Ensis
#40704
erre azért ne vegyél mérget, ha jön egy összeomlás, ezek simán 90%+-t fognak esni gond nélkül
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 03. 29. 19:23
Előzmény: #40700  Feketefoton1
#40703
én a zártvégű alapokra (CEF) esküszöm, 8-10% éves osztalék havonta fizetve plusz pici árfolyamnyereség is esetleg
nekem jelenleg 40 különböző alapban van a pénzem, az éves osztalék 8,15%,
ami tetszik bennük, hogy sok alapot diszkonttal is meg lehet venni (tehát a bennük lévő értéknél (NAV) akár 5-10%-al olcsóbban is), ami további hozampotenciált eredményezpár ticker a teljesség igénye nélkül:FCO,AWP,ACP,NCV,CHW,IGR,GLQ,EVV,ETJ,FAM,GM,GOF,PCF,PDT,PCM,PTY,PCN,PCI,PDI,,PKO,PFN,THW
ERC,XFLT,BLW,AVK,UTF,DNP,FSD,FCT,VLT,KIO,OPP,BME,BMEZ,BST,BSTZ,BUI
Ensis 2021. 03. 29. 19:21
#40702
Nekem 3 legrosszabb pozi (piros színű összeg miatt). De nem izgulok, jó cégek lesznek a jövőben.
- EXPC: 15,4 átlag - most 10,69. Átugrotta a stoppomat, én meg úgy voltam h úgyse nagyon lesz lejjebb. Hát lett. :D  Tőke 17%-a. 
- SRAC: 24,6 - most 14,95. Sztori mint fentebb, tőke 8%.
- QELL-RTP - ezek holtversenyben /együtt. Átlagár 12,3 körül, most 10 körül; de nem nagyon fognak tudni már esni. Tőke kb 18%.
De én nagyrészt spacokban vagyok.
pitcairn2 2021. 03. 29. 19:17
Előzmény: #40698  JeGeMeLOV
#40701
ne fogd fel ezt ennyire szélsőségesen
és talán az se rossz ötlet ha egy időre félreállsz átgondolni a dolgokat
tőzsde mindig lesz, a mostani állapot pedig inkább aknamező mint normális piac

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek