Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lngnl 2021. 03. 28. 04:19
Előzmény: #40579  kukker
#40600
Masok mar leirtak erthetoen. Nem szemelyeskestem csak azt akartam elmondani hogy egy olyan technologiarol es folyamatrol ne mondjuk mar azt hogy hihetelten amikor foglamunk sincs arrol hogy milyen is. Soha nem vezettem orias szallito hajot se eltudom kepzelni hogy mennyire nem lehet egyszeru foleg egy ilyen szuk csatornaban vezetni. Ezert nem is mondok semmit. 
Azt kifogasolom hogy emberek egybol konteoznak hogy biztos az ufok, az arabok, az zsidok, az usakok, putyin vagy soros van a hatterben. Kozben lehet a kapitany benezte vagy tenyleg fulyt a szel es a hajo tehetetlensege miatt befordult.
Ez olyan mikor az en szakmamban egy total muszaki analfabeta probalja nekem elmagyarazni hogy hogyan tortent egy baleset.
pitcairn2 2021. 03. 28. 00:15
#40599
hát ez már a no comment kategória...
M1 year-on-year 1960-2021
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=CoOJ
valóban ér ennyit ez az egész?!
egyáltalán jók ezek az adatok?!
pitcairn2 2021. 03. 28. 00:10
#40598
egyre érdekesebb ez a covid izébizé...
M2 year-on-year 1960-2021
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=CoOl
pitcairn2 2021. 03. 28. 00:08
Előzmény: #40587  Törölt felhasználó
#40597
meg kulturális alapon is masszívan össze vannak forrva velük
egyébként is az oroszok jelentős része inkább ukrán:)
Zöld Ukrajna - Pangea
pitcairn2 2021. 03. 28. 00:06
Előzmény: #40590  Foxtrader
#40596
a "művelt nyugat" főprofilban korporatív fasizmusban utazik:)
papafilip 2021. 03. 27. 21:22
Előzmény: #40581  maxhell
#40595
Sztem a józan ész és a fizika szerint egyáltalán nem hihetetlen a szeles story.
A nagy tömeg meg pont még hihetőbbé teszi, halad mondjuk szép egyenes a hajó, iszonyat nagy a felülete, a szél nem megállítja hanem enyhén tereli, mivel óriási a tömege nagyon lassan lehet a módosított iránynak ellenkormányozni és itt a nagy tömeg már épp nem hihetetlenebbé teszi az egészet, hanem sokkal valószínűbbé.
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 20:50
#40594
kukker 2021. 03. 27. 20:04
Előzmény: #40592  kukker
#40593
Vannak "legutolsó hozzászólások" beállításánál érdekes hozzászólások....
kukker 2021. 03. 27. 20:00
Előzmény: #40589  poreci
#40592

World's Biggest Containership | Mega Transports | Free Documentary - YouTube
The route from Shanghai to Rotterdam, with stop in Singapore brings constant challenges: pirate areas, onboard emergency drills and the navigation through the narrow waters of the Suez Canal.
Foxtrader 2021. 03. 27. 19:28
Előzmény: #40588  poreci
#40590
A hülye demens barom az Trump aki egy fasiszta állat, nem látsz a dolgok mögé, a fasiszta vadbarmok támogatják, sajnos a keresztények is ilyenekké váltak akiket Németh Sándor féle szektavezérek orruknál fogva vezetnek, az ilyen családi vállalkozások mint a hit gyüli nevű szekta áll Trump mögött, Kenneth Copeland, Benny Hinn, Joel Osteen, Todd Bentley akik megmutatják h tudnak gyógyítani, állandóan a természet feletti baromságaikkal dicsekszenek, meghamisítják a Bibliát.
Biden nagyon is képben van, sokkal jobban észnél van mint gondolnád!
poreci 2021. 03. 27. 18:54
Előzmény: #40584  kukker
#40589
Az biztos, h egy ilyen szűk helyen egy hajót szintisztan számítógépek irányítanak, robot pilóta üzemmódban. Nem tudok mást elképzelni...
poreci 2021. 03. 27. 18:52
Előzmény: #40586  Zedisdead
#40588
Biden egy ostoba, demens hülye, akit valószínűleg a kiéhezett amerikai hadiipari lobbi mozgat, akiket kiéheztetett Trump békés háború mentes politikája
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 18:30
Előzmény: #40586  Zedisdead
#40587
Ok, igaz,nem annektálták, csak hathatós orosz segítséggel kikiáltották a Donyecki Népköztársaságot. Volt pár kárpátaljai magyar ismerősöm, ők is azt mondták, hogy az ukrán kormányt kb. minden nemzetiség utálja, mert még az oroszoknál is rosszabbak.Szóval nehéz helyzet. Bár nem gondolom, hogy izmozásnál tovább menne bárki az ukránok miatt az oroszok ellen. Tetszik nem tetszik, már csak földrajzi fekvése miatt is orosz érdekszféra marad Ukrajna, így jártak.
Zedisdead 2021. 03. 27. 18:08
Előzmény: #40562  Törölt felhasználó
#40586
Egyrészt az oroszok nem annektálták Donbaszt, ami mellesleg kb annyira akar Ukrajnához tartozni, mint Taiwan Kinához. 
A Krimről inkább ne is beszéljünk, mert Ukrajnát a Krim visszafoglalására hergelni kb azzal ér fel, mint Mexikót Texas vagy Kalifornia visszafoglalására hergelni. Ami lehet hülyeségnek tűnik, de a Német Császárság pont ezt tette 1917ben. De remélhetőleg erről szó sincs, mert az garantált atomháború.
Másrészt tűzszünet van hatályban, amit az ukránok is aláírtak. Nem szép dolog a status quo ellen hergelni valakit. 
Harmadrészt ostoba politika az, amely szakít a Nixon Carter doktrinával, miszerint USAnak jobb kapcsolatban kell lennie vagy Kinával vagy Oroszországgal, mint amiben a másik kettő van egymással. Bidennek sikerült egy táborba terelni Putyint és Xit, sok sikert Taiwan megvédésére igy. És azt szerintem mindenki sejti, hogy a taiwani háború nyilvánvalóan a jelenleg ismert világ végét fogja jelenteni.
kukker 2021. 03. 27. 17:53
Előzmény: #40580  Broafka_Ottokar
#40585

Mondjuk tömeg tekintetében nem győződtem meg, hogy csak úgy meglökdösi a szél ezt a cikkben lévő terherhajót
https://photos.marinetraffic.com/ais/showphoto.aspx?photoid=4125833
ezzel szemben, ami az utolsó videón van:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/MS_Nordnorge_in_Molde.jpg
kukker 2021. 03. 27. 17:42
Előzmény: #40581  maxhell
#40584
Hát egy "kicsit" higgadtabban és összeszedettebben ki tudtad fejteni, el tudtad mondani a dolgokat, köszönöm.
kukker 2021. 03. 27. 17:40
Előzmény: #40580  Broafka_Ottokar
#40583
Szuper.
Na most ezekből az első és a második nincs irányítva, ahogy látom, a másodikon nem jár a motor.És aláírom, hogy viharos szélben van rá hatása és nem jól gondoltam. Elképzelni nem tudtam ezt,. De továbbra sem hiszem el, hogy egy járó motorú teherhajót, több ezer tonnájával ott ezen a helyen, ahol ennyire kényes a helyzet, meg tudja tenni egy ilyen dolog.
Ráadásul pont most, egy ilyen helyzetben, ami van a világban.
De lemondok róla, mert természetesen  - ezek szerint - megtörténhet, csak azt nem értem, akkor hogyan van ez, hogy ott ekkora forgalom mellett ez soha nem történt meg.
LBalaton
LBalaton 2021. 03. 27. 17:39
Előzmény: #40579  kukker
#40582
Az eleje beakadt a fenékbe és befordította a konténerszállítót.
Ennyi történt ...
maxhell 2021. 03. 27. 17:39
Előzmény: #40579  kukker
#40581
Józan ész szerint valóban hihetetlen ez a szeles sztori. A legvalószínűbb valóban az, hogy nem, vagy csak későn vette észre a legénység és a kapitány a problémát, lehet éppen mással voltak elfoglalva. Ha ugyanis időben észlelik az irányból való eltérést, akkor feltételezem, tudtak volna korrigálni, ahogy azt kellett is volna. De, ez nem történt meg. Az emberi mulasztás a legvalószínűbb tehát. 
A szél kitérítése történet nem pát másodperces sztori lenne azért, tehát mindenképpen kellett volna lenni időnek reagálni rá, vagy mióta üzembe helyezték a csatornát, ez volt az első ilyen széllökés? Na, ne már. Ennél még az is valószínűbb, hogy valamely olyan okból, amit senki sem tud, "hagyták" keresztbe állni és megfenekleni a hajót.
A másik, hogy fel kell tételezni, hogy 2021-ben egy ilyen hajón a legénységen kívül kell legyen csúcstechnológiás műszerezettség, ha másnak nem annak sivítva és időben kellett volna jeleznie az eltérést, és riasztania a személyzetet.
Újabb kérdés: ha maradunk a szeles teóriánál, feltételezem, rendelkezésre állnak időjárási adatok az adott időpontról, hogy nagyságrendileg legalább milyen szélviszonyok uralkodtak ott és akkor, ez vajon mit mutat? 
Természetesen nincs közöm a hajózáshoz, de ezt a szeles verziót józan ésszel is nehéz elfogadni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek