Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 22. 10:40
Előzmény: #40099  poreci
#40100
Teljesen korrekt, ezt írom én is legalább fél éve. A mgmt érdeke a saját fizetésük meg a bónuszok, illetve a maradék részvények értékét profitból visszavett srv-vel pumpálják. A részvényeseken egy dolog segíthet, ha jön egy közepes konkurens és megveszi az egészet úgy, ahogy van. 500m dollár erősen fair volna, az kb 38 dolláros árfolyam. 
poreci 2021. 03. 22. 10:03
Előzmény: #40094  pomperj
#40099
megnéztem az APT honlapját, hát elég amatőrnek néz ki. Kvázi olyan, mintha itt ugocsaröcsögén lenne egy pici gyár, ami rossz felbontású képeket rak fel egy 15 évvel ezelőtti Webdesigner által. 
Termékeik közül a maszkokra néztem rá, amiben képről mindegyikről azt gondolnám, hogy olyan, mint a kínai 30 forintos. Pedig odaírják az egyikhez, hogy az N95... Hát nem tudom. Nem látni rajta se szelepet se semmi extrát, képre nagyítani nem lehet.
https://www.alphaprotech.com/Products/Face-Masks--Shields/Products/Face-Masks/Default.aspx
Megnézve az officer-eket még jobban elbizonytalanodtam, hogy ez valóban jó befektetés-e... Őskövületek, akik a 90-es évektől a cégnél dolgoznak. Semmi vérfrissítés, semmi olyan külső ember által behozott know how, ami egy cég életében egy kis felpezsdülést ígér, a megszokott folyamatok challenge-elése vagy valami...Ráadásul ez a CFO nő is ilyen előnytelen képet kitesz magáról! Tök igénytelennek tűnik.Megnéztem az oldalukra feltöltött beszámolót is, hát az ugyanolyan igénytelen, mint maga a CFO a képen!Se egy trendi infografika, se egy kép, csak a minimálisan előírt kötelező adatok. Sőt a végén valami összesítésnél nem húzták elég szélesre a cellát, és csak ennyi látszik: #######
Ha ehhez hozzáveszem azt, hogy az insider tranzakcióknál úgy tűnik, hogy az igazgatóság eladta a részvényeit és ami van nekik, azt 0,0 USD-ért kapták meg, akkor az még inkább kétségbe ejt, hogy vajon ezek egy hajóban utaznak-e a részvényesekkel, vagy csak örülnek, hogy munkájuk van és fizetésük.. 
https://finance.yahoo.com/quote/APT/insider-transactions?p=APT
Jelenleg egyetlen dolog ami bíztató, azok maguk a számok és a túladottság, de azt gondolom, hogy ha eléri ismét a 15-20-as régiót az árfolyam, akkor megkönnyebbülve adok túl a papírjaimon...
Valami ellenvélemény? Vagy megerősítés a részetekről?
pomperj
pomperj 2021. 03. 22. 09:45
Előzmény: #40095  Fortunee
#40098
En is olvastam Cathie  Wood uj elemzeset, amiben TSLA arat 3000-re varja, 5 ev alatt.
Akkor mar 4 Trillo lenne a kapitalizacio. Az tobb mint most a vilag teljes szallitasi infrastruktura.
Es tobb, mint a teljes Energia szektor.
Haaaaaaaat,    lehet.
.
De akkor ezt a chartot  maskeppen latjuk.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210322v00v91d2k.jpeg
.
Az uj trend meg csak a szuletesi szakaszban van. Az M3 money supply, ami 25%-al nott a jarvany hatasainak kompenzalasa celjabol, es mar 19 Trillio, lasd FED,  nos, beinditotta a commodity rallyt.
,
A Commodity es a Value ciklus jellemzoen ugyutt fut, jol korrelalnak egymassal. Es nemhogy a vege kozeledik az uj  szekularis ciklusnak,  hanem meg nem is gyorsult fel igazan.
FCX es az Olajosok meg az elejen jarnak. Es nem keso felugrani a diadalszekerre
pomperj 2021. 03. 22. 09:40
Törölt hozzászólás
#40097
Placi82 2021. 03. 22. 09:37
Előzmény: #40088  pomperj
#40096
Gyógyszertárakban sima eladók dolgoznak? Akik előtte mondjuk kutyakajat pakoltak a hipermarketben? :)) 
Fortunee 2021. 03. 22. 08:17
Előzmény: #40094  pomperj
#40095
Azért ha az RTSI valóban hsz, akkor ez egy b hullám és egy új csúcs után inkább az összeomlás néz ki, mint a szép jövő :)
pomperj
pomperj 2021. 03. 22. 07:39
Előzmény: #40091  Dt74
#40094
Igen.
.
Az Azsia piacok idegesek maradtak es gyengek, amiota a dollar erosodik. UGy  tunik, a kinai indexek a leggyengebbek, es most azok vezeetik lefele a mezonyt. 
A TRY osszeomlasa elore vetit exchange tiltasi, netan penzforgalom tiltasi rendelkezeseket is.
1)A Kinai Yuan korrekcios fordulatban van. A lenyeg azonban a hosszabb tavu chart.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210322v00v1k9jp.jpeg
,
Es ha Kina (novekvo GDP)   most ilyen, akkor nem varhato jobb a tobbi Azsia devizatol. 
A gyanu az, hogy SSEC ujra lefordult, es wave(3) esesnek latszik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210322v00v6tp3z.jpeg
.
AMit Kina csinal, az nemcsak az Azsiai, a  tobbi piacoknak is figyelmeztetes.
,
2)Japan ujra megostromolta a multheti  csucsot, es lefordult. Egy korrekcio indult.  
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210322v00v5emjt.jpeg
A Multkori hosszutavi chart, ami vagy nagyon bullosnak (vagy bear-nek) nezheto, ettol meg tovabb ervenyben maradt.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210308v00vt2m6a.jpeg
.
3)Australia december ota csapkodva oldalaz. Egyelore nem tudom, mire veljem: folytatodik a sokeves Bull, vagy melyebb korrekcio kezdodik.
Az Austral ingatlan arak 2019ben korrigaltak, de ujra megindulrtak fel a Corelogic szerint.Lehet, hogy meg tovabb egyutt menetelnek a commodity arakkal?  Abban volna logika. Az emelkedo telek, fold es epiteanyag arak es a commodity arak kapcsolodnak ezer szalon. De akkor nem lesz konnyu dolga a mai ifjabb generacionak.  
.
4)KOSPI es Taiwan is korrekciot kezdtek Januar ota. Ezt wave(4)-nek nezem.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210322v00vz2xx4.jpeg
.
5)Ritka eset, hogy az Orosz RTSI nez ki a hosszavv tavon is a legerosebb Indexnek.
 Ugyan meg nem tort ki a 13 eves oldalazo hatalmas haromszogbol, de mar probalkozik.
Es erdemes osszevetni a Szaudi TASI index formajaval. AZ Olajra szep jovo var.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210322v00v5bll8.jpeg
nyuszibroker 2021. 03. 22. 06:40
#40093
Mi amúgy most vágunk bele ingatlan vásárlásba, Győr belvárosi kicsi lakás, lejár 3db fundamenta, de mindenféle csok nélkül, kevés hitellel, ki szeretnénk adni, így ha esik is az ára a bérleti díj kompenzál valamennyit remélhetőleg. 
nyuszibroker 2021. 03. 22. 06:35
#40092
Mi várható szerintetek a héten a tech részvényekkel? Bentragadtam egy kicsit Microsoft és Nvidiába. 
Dt74 2021. 03. 21. 23:29
Előzmény: #40088  pomperj
#40091
János jól értem?Ha van kötelező oltásod de a beszállás előtt a tesz pozitív,akkor séte haza?Ez eléggé orosz rulett.
Mongol30 2021. 03. 21. 22:25
Előzmény: #40072  krida
#40090
Eddig nem úgy volt hogy már nincs megállás???:)))))
rwinke 2021. 03. 21. 22:12
#40089

Na az USDTRY meg az EURTRY elég kemény gap-pel nyitott :)
De jó lett volna ezt péntek este megérezni :)))))
pomperj
pomperj 2021. 03. 21. 22:12
Előzmény: #40085  VUK1980
#40088
Itt ragadtam a covid alatt. 
Azt remeletem, hogy igy tudok talalkozni gyerekeimmel, konnyebb  Brusselbe es Zurichbe ... tevedtem.
Epp ma nezegettem a lehetseges visszautat, de meg fogom varni a masodik vakcina oltast.
A United-nel eleg a ket oltast  igazolo papir, es beszallas elott csinalnak egy gyorstetsztet, ami 20 perc alatt kesz. Ha negativ, szallhatsz be. Nem kell teszt igazolas.
,
Amugy erdekes dolgok vannak keszuloban. Az ottani barataim osszefogtak, bele-lovalltak magukat, es akarnak csinalni egy privat egyetemet. Tulajdonkeppen Europai mintara, foleg farmakologiai foirannyal
(talan kevesen tudjak, ott a gyogyszereszek kepzese messze alulmarad az Europaihoz kepest, a gyogyszertarakban eladok dolgoznak, komoly szakiranyu tudas nelkul) 
Sikerult megnyerni jopar neves profeszort a board-ba. Es vannak meretes penztartcaju sponzorok is.
Ehhez a projekthez  pl. szivesen  csatlakoznek. Erdekes  lehetosegeket jelent, de a felesegem maris kozolte, hogy " na, ez hianyzott,  pont erre van szukseged...megbolondultal? "
Es praktikusan persze igaza van.
Dt74 2021. 03. 21. 21:59
Előzmény: #40077  hipihopi
#40087
Látom nagyon érdekel a téma,gondolom piszok jó vételekre vársz.Nincs ezzel gond,sokan vagyunk így ezzel.A top már szerintem meg volt,de még csúcsközelben lehetünk.Amíg a fidesz hátországa az építőipar addig ezt próbálják minél tovább húzni,de szerintem az esés begyorsulhat főleg budapesten,de itt a covid is rátesz rendesen,valóban ahogy János írta egyre több az eladó tábla.Ha 22 ben leváltják őket plusz lökést adhat a dolognak.Viszont ne felejts a forint egyre gatyább lesz,aki megteheti inkább pl ingatlanba fektet,ezért olyan olcsó lakások mint az előző mélyponton voltak,nem lesznek.
süveg
süveg 2021. 03. 21. 20:25
Előzmény: #40084  pomperj
#40086

A saját kis "nem reprezentatív" ingatlan indexem szerint 3 éve volt a csúcs. Akkor csak felszálltam egy buszra, és mellettem rögtön arról beszélgettek - mobiloztak, hogy ingatlant vettek. Bár lehet hogy csak az volt a fókuszomban, és arra figyeltem...
Legaktuálisabb összefoglaló, a negyedéves (legutóbb januári) bővebb: https://dh.hu/barometer
VUK1980
VUK1980 2021. 03. 21. 20:07
Előzmény: #40084  pomperj
#40085
Én azt hittem hogy kaliforniában élsz!
pomperj
pomperj 2021. 03. 21. 19:42
Előzmény: #40077  hipihopi
#40084
Az ingatlan ciklus lenyeget egyforman latjuk.
A melypont kornyeket lehet igy becsulni, szerintem is 2024-26 korul varhato.
Van 3 jo jele, ha azok egyszerre felbukkannak, az jo signal erre.
.
1)Az utcan  setalva szinte minden hazon van ELADO tabla. Regota ott van. 
A top helyeken, mint Kossuth ter, Szabadsag ter, Nador ter, legdragabb vasarlo utcak, a  Varban is. 
.
2)Senki nem akar ingatlanos lenni. Elbocsatasok, leepitesek. 
.
3)Nincs allami akcios ingatlanhitel. 
Az allam mindenben, itt is az ultimo kesonjovo....mikor  latjak hogy mar kevesbe mukodik az elozo stimulus, lassul az ingatlan veteli mania, akkor a ciklus  legvegen mindeg rakapcsolnak, es meg kedvezobbe teszik, es meg hangosabbra kapcsoljak a mediakat.  Aztan elcsndesedik, kimulik. 
Helyette elokerulnek az elozo hitel-boom karvallottjai, erosodik azok hangja?
Amikor mar nem hallasz "uj, szuper-kedvezo ingatlanhitelrol"? Akkor  kozel lehet a ciklus also eve.
Placi82 2021. 03. 21. 19:39
Előzmény: #40080  Rray
#40083
És a 15 millió atlagba beletartozik a 10 milliós babavaro és a 3 gyereket elore ígért  csok. Vagy független? Csak kivancsisagbol. Csak azért kérdezem  mert a babavarot minden ismerősöm felette a környezetemből aki házasságban él, csak én nem, mert nekem van már 2 gyerek és 2019 július 1 előtt születtek. Elnézést az off temaert, de ha már van egy bennfentes akkor tájékozódok😀
Placi82 2021. 03. 21. 19:31
Előzmény: #40079  Rray
#40082
Nekem 4 ismerosomnek van hitele, abból 3 nak 60 millión bőven felüli saját bevallásuk szerint, de jól is keresnek. Dunakeszi és Budaörsi ingatlanoknal használták fel. Nem Budán, hanem az aggloban. És másfél éven belüli cs.haz vételhez használták fel. És ebben nincs benne a babavaro és a csok. Úgy emlékszem. De ebben nem vagyok biztos. 
Tibi0002 2021. 03. 21. 16:35
Előzmény: #40079  Rray
#40081
Mondanál pár szót arról, hogy milyen volt a hangulat 2007-es csúcs előtt és után? 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek