Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 20. 19:10
Előzmény: #39938  szieszta
#40060
"Régebben egy ruhakereskedő ismerősöm terítette az áruját, mikor beszélgettem vele, hogy milyen feltételekkel üzletel. Mondta 50%-át rögtön kifizetteti a boltossal, a többit meg mikor eladja. " Lehet, hogy én vagyok az antitálantum, de ezt hogyan tudta 1xűen ellenőrizni, mármint hogy ténylegesen eladta, és mikor mit? Beletekintett a számlázásba, pénztárgép forgalmába? Megnézte az árukészletet? Nem volt ez macerás? Totál OFF, de amit nem látok át, arra rá szoktam kérdezni :) Amúgy a GDP-emelkedés max. az alacsony bázis-hatástól várható, de az meglesz :) Nagyon is...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 20. 19:02
Előzmény: #39929  poreci
#40059
több, mint 100 millió főt már beoltottak, és napi 2-vel haladnak kb. (voltak jobb napok is) + akik átestek rajta (sokkal többen estek át rajta, mint akik kórházba kerültek)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 20. 18:48
Előzmény: #40057  Törölt felhasználó
#40058
Gyárak elsősorban vidéken vannak, ott 60 milliós hitelt milyen ingatlanra adnak szerinted? :) 150-180 milliósra? Az automatizáció az pikk-pakk fogja utcára tenni az embereket? Ha a magyar bankrendszer nem dőlt be a devizahiteles fiaskó idejében, akkor most mitől dőlne be? Nota bene: amikor elszállt a CHF, EUR, stb., akkor a bankok aljas módon kiba..va az ügyfeleikkel a kamatokat IS megemelték. Most nyilván csak kamatot tudnának emelni, nyilván az MNB meg karba tett kézzel nézné, hogy elszálljanak a törlesztők, mert az mindig nagyon jól jön a politikai "elitünknek"... csak úgy elsőb blikkre merültek fel ezek bennem... ha nekidurálom magam, biztos találok még pár kérdést :)
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 18:01
Előzmény: #40049  kozi723
#40057
"Egyebkent a 300-600e kozotti torlesztot egy JTM-ben nagyon szuk reget birja csak el, ezert abszolut butasagnak tartom a "tomegevel veszik fel" allitast."
Azt nem tudom, hogy tömegével veszik-e fel. De az biztos, hogy a JTM nem sok mindentől véd senkit sem.
Ha ugyanis megnézed, mondjuk egy házaspár akar lakáshitelt felvenni 10 éves kamatperiódusra fixálva, és mondjuk van 600.000 Ft nettójuk (igen ők adóstársak), akkor bevállalhatnak hivatalosan 60%-ot, de számoljunk csak 50-nel, feltéve hogy a bank óvatos. Ez annyit jelent, hogy 300.000-es törtlesztőig elmehetnek. Ugye 600.000 Ft ma felénk -ha 300-300-zal számolunk, akkor nagyjából kihozható 2 db sori munkából (mondjuk kétségtelen, hogy nem a legszarabb cégnél).
Mellesleg megnéztem, Unicredit pl. 30 évre 60 millát 234.000 Ft-os törlesztővel ajánl, 10 éves fix kamatperiódusra. (nyilván ez még csak ajánlat, tehát a bírálaton kihullhat...)
Szóval két sori munkásból álló család, közepesen szar cégnél munkát vállalva, simán felvehet JTM-től 10 éves fixált hitelt  60.000.000 Ft-os összegben. (mondjuk, hogy 10 év múlva mi lesz a kamatokkal, jobb nem beszélni, de János reggeli ábrája nagyjából sejteti. És ilyen hosszú lejáratú hitelnél 1%-pontos kamatemelés kb. 5%-os törtlesztőemelkedést okoz, a mai annuitásos hiteleknél
)
Zárójelbe: éljen meg 2 ember a maradék 300.000 Ft-ból. Nem egy egyszerű manőver a mai körülmények között, pláne ha a pár 30-as, vannak igényei, esetleg gyereket is akar. Még úgy sem, hogy konjunktúra van, ha meg nem lesz, meg jön az automatizálás 1-2-3 év múlva, már kész is a fizetésképtelenség.
És elég ez egy 10-20%-os rétegnek, máris borul a bankrendszer, mint ahogy 1997-ben 20%-os aránynál borult D-K Ázsiában.
Ne reménykedjen senki sem abban, hogy az MNB majd nyomtat pénzt, hogy kimentse a bankokat. Az MNB nem FED, a forint nem USD. És a hitelválság nem koronaválság. Ez utóbbit azért emelem ki, mert a koronaválságban azért (is) sikerült elkerülni a pénzügyi krachot, mert a tőke úgy gondolkodott, hogy ez egy átmeneti probléma, ami áthidalható hitelexpanzióval. 2008-ban a FED keményen pumpálta a likviditást a rendszerbe, mégsem sikerült a mutatvány. Ha hitelválság lesz, most sem fog segíteni a pénznyomtatás... Pláne nem az MNB-nek.
Szóval ez egy rendkívül ingatag pénzügyi helyzet, és ezek a számok mindig olyanok mint a kormánypropaganda, hogy ha kicsit megkapargatod, akkor folyik a szar mögüle, és kiderül hogy semmi sem az, aminek látszik...
ammanilecso
ammanilecso 2021. 03. 20. 17:26
Előzmény: #40055  ammanilecso
#40056
Ebben a cikkben meg arrol irnak ogy a 2020as ev utan a nyereseg 40% lehet az oszti https://tass.com/economy/1238623/amp szoval lepcsosen emelkedik es akar 2022 utan az 50% ot is elerheti lehet elobb
ammanilecso
ammanilecso 2021. 03. 20. 17:19
Előzmény: #40053  bankos
#40055
Itt azt irjak hogy a 2019es ev nyereseg 30%at fizettek ki osztalekban. Az elkovetkezendo 3 evben legalabb a nyereseg 50%at fogjak kifizetni. https://www.reuters.com/article/us-gazprom-dividend-idUSKBN22X226
bankos
bankos 2021. 03. 20. 16:50
Előzmény: #40053  bankos
#40054
Amúgy ki mit gondol RIG-et már érdemes elkezdeni gyűjtögetni itt 3,8 körül..?? 
bankos
bankos 2021. 03. 20. 16:35
Előzmény: #40050  ammanilecso
#40053
De legutóbb nem megemelt, dupla oszti volt?  
Idén mekkora osztira számítanak, számítasz? 
kukker 2021. 03. 20. 16:32
Előzmény: #40049  kozi723
#40052
"Ha pedig egy kicsit is necces egy ugylet, akkor a munkaltatonak a seggebe is beleneznek."
Eddig sem terveztem hitelt felvenni, de ez most végképp eltántorított a dologtól.
ammanilecso
ammanilecso 2021. 03. 20. 16:30
Előzmény: #40048  fudge
#40051
Koszonom hogy megnezted TA alapon. Lehet koran rohantam bevasarolni es ha leesik a vart szintre akkor kenyelmetlen lesz a pozim a pakk meretem miatt. Abban bizok hogy a januari rekordeladas es a pozitiv fundas varakozasok es megemelt oszti talan megtartja de valoban lejohet. Valamiert nekem a 4.8 elesese volt bennem mert en a 3.28az aljtol vegbemeno emelkedes ami 5.4 fole vittte egy lepcsos korrekciot veltem felfedezni ami alapjan nem mehetne 4.8 ala. Pentek hajnalban (lang and schwarz) 4.85 volt az alj onnan pattant. De valoban nem lett volna szabad az egesz pakkot egyben megvenni😂 bar ami nekem nagy pakk az lehet masnak peanuts 7.3Kt zsakoltam.....
ammanilecso
ammanilecso 2021. 03. 20. 16:23
Előzmény: #40047  bankos
#40050
Majusban derul ki hogy mennyi is lesz. Tavaly a 19es ev utan 0.413 USDt fizetett
kozi723
kozi723 2021. 03. 20. 16:13
Előzmény: #40017  Zita19
#40049
"Bankos ismerős mondta hogy 50-100 milliókat tömegével veszik fel az emberek,havi 300-600 törlesztővel,amit már most se nagyon tudnak fizetni." - a bankos ismerosod akkor nagyon szeret nagyot mondani. Biztos forrasbol mondom neked, hogy NEM, a bankok jelenleg NEM adogathak csak ugy 50-100 milliot. Adnak annak, aki kokemenyen alatamasztja es leigazolja az utolso filler jovedelmet is.A biralatokon szorosabbra van huzva a scoring mint korabban (1-2 eve), es csipobol kerulnek elutasitasra olyan ugyeletek, amelyek eddig siman atmentek. Ha pedig egy kicsit is necces egy ugylet, akkor a munkaltatonak a seggebe is beleneznek. Legyen szo barmirol: babavaro hitelrol, szemelyi hitelrol, vagy lakascelu jelzaloghitelrol. Az eddigiekhez kepest sokkal nagyobb figyelmet kap, hogy az igenylo munkaltatoja milyen szektorban vegzi a fotevekenyseget, es ha az nem tetszik a biralaton, akkor lehet menni mashova. Mondok egy peldat is: ha a munkaltatod bertamogatasban reszesult az utobbi idoben, akkor siman indok nelkul elutasithatjak az igenyelesedet. Vallalkozok nehezitett palyan mozognak, sajat vallalkozasbol szerzett jovedelem nagyitoval atvizsgalva, sorolhatnam. Osszemokolt kata jovedelmeket pedig mar ne is emlitsuk.. Egyebkent a 300-600e kozotti torlesztot egy JTM-ben nagyon szuk reget birja csak el, ezert abszolut butasagnak tartom a "tomegevel veszik fel" allitast. 
fudge
fudge 2021. 03. 20. 15:50
Előzmény: #40010  ammanilecso
#40048
Ránéztem a Gazpromra (kizárólag csak a chartjára Xetrán), Hetes tf-en az utolsó szakaszban volt egy 5 hullámos esés, amit egy három hullámos korrekció kellene kövessen (de bull esetén is kéne egy kettes hullám lefelé). Felfelé én 1 hullámot látok még csak, aminek a vége lehet diagonál is, ha az, akkor nagyon gyorsan 4.6 körül találhatja magát, sőt igazából 4 környékén van a komolyabb támasz. MACD hisztogramon és az RSIn is divergencia látható, ami szintén nem bullish jel.
Egy ilyesmi mozgást el tudok képzelni: 
https://www.tradingview.com/x/KnQPC5RM/
bankos
bankos 2021. 03. 20. 15:30
Előzmény: #40042  ammanilecso
#40047
Tavaly én is kérdeztem erről Pomperj-t, akkor vette az irányt 3,5 Euro felé a papír, azt mondtam 3,5-nél és alatta veszek..... Hát vettem mást így elmaradt, pedig lett volna lehetőség....   Most 5 Eurónál jár, hosszabb távra jó vétel lehet itt is.   Mennyi osztit fizet amúgy?? 
Alexander_Greybeard 2021. 03. 20. 15:20
Előzmény: #40041  pomperj
#40046
Amint óriási profitgyár lesz a Gazprom, az oroszok meg fogják oldani, hogy külföldre csak minimális haszon szivárogjon vagy 0. Elemi érdekük.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 20. 14:53
#40045
Banks turn away customer deposits in Germany
  https://www.wsj.com/articles/banks-in-germany-tell-customers-to-take-deposits-elsewhere-11614594601  
.
A német háztartások 2,57 ezer milliárd (ezer milliárd=trillion) Eurós banki megtakarítás-állományát részben állampapírban tartják (ez utóbbit nem írja a cikk, az adat pedig januári, lásd ábra). Idézek: „About 30% of all household deposits in the eurozone are in Germany, according to the ECB.” Szóval még kb. 2x ennyi „jön” hozzá, ha a teljes Eurózónát vesszük. Az kb. 8-9 ezer milliárd (trillion) Euró, ennek nyilván nagy része marad sztem állampapírban (legalábbis egyelőre). Ha ezek jelentős része megtudja, hogy lehet stake-elni a zsetont (egyelőre 4-5-6% a jellemző kamat, USD-ban), és kapnak rá majd mondjuk 2-3%-ot (nyilván ahogy emelkedik majd a kínálat, úgy fog csökkenni a kapott kamat is), az elég komoly lendületet adhat a stake-elésben érdekelt cégeknek, egyre komolyabb cégeket vonzhat, ami még több embert vonz majd, stb. Szóval előfordulhat, hogy x év alatt ezen összeg nem kis része megmozdulhat a stake-elés és a crypto-k irányába, ami szerintem elég brutális.    (K..va anyátok, fórummotort író kretének, hogy nem lehet ezt kijavítani évek alatt...) Szóval a Kraken, stb. pénzt vontak már be erre meg partnereket, a KRaken pl. 10 mrd.-ot. Ez még messze van attól, hogy mainstream legyen, sőt a lakosság döntő többsége nem is tud róla, meg a mai formájában nem is nagyon tudná használni és/vagy nem bízik meg benne.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 20. 14:41
Előzmény: #40043  upgrayeddAKS
#40044
"ez nem fog menni, ha recesszió lesz" bocs, itt persze inkább válságra gondoltam, egy pár negyedévnyi recessziót nem vetnek meg, bár nem is preferálnak... sztem a 3 negyedévnyi recessziótól nagyon tartanak, a 2-től szintén, egyet még bevállalnak :)  - tudomásul kell venni, hogy a piacgazdaságon belül ez is egyféle "tervgazdaság", csak itt nem az outputokat akarják megadni meg az árakat, hanem mehetnek a piaci foylamatok, amíg az az elit céljait szolgálja, de a szuperordinált cél nem is a lobby-csoportok érdeke, hanem az USA hegemóniája... amíg a lobby-k érdekei ezzel egybeesnek, addig OK, onnantól már nem, ha ellentétes (persze az emberi gyarlóság szerepet játszik az egészben, mert néha sértik az USA érdekeit a saját lobby-csoportjai, sőt nem is ritkán...) 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 20. 14:33
Előzmény: #40009  pomperj
#40043
A szokásos különvélemény jön :) bár van pár olajosom nekem is, azért sztem az új csúcs illuzórikus. SPR feltöltve, s bár ez csak átmeneti állapot, az USA gyorsan újra tudja tölteni az SPR-t, mivel drasztikusan csökkent az importigénye az utóbbi 10 évben, s ez meg is látszik a szaúdiak által "uralt" (pun intended) kitermelési kvótákon. S ha már OPEC: ők nem lacafacáznak, ha a palaolajosok, V.Putyin, stb. tökeinek szorongatásáról van szó. Jöhetnek (és fognak is) kilengések felfelé, mert miért is ne? Átmeneti zavarok bármikor lehetnek: háborúk, blokádok, anyámtyúkja. De a lefelé tartó zavar-potenciálok is hasonlóan bekövetkezhetnek: új koronahiszti, akár új mutánssal, stb. Sarkítva: aki OIL long + (pl.) APT longokat tart, az kvázi hedge műveletet végez :) Amúgy az írásod nagyon nagy részével én speciel egyetértek, csak azzal nem, hogy a FED meglepődött volna. Sztem ezek kiszámoltak mindent, nyilván nem tűpontosan, azért annyira nem szuperek a modelljeik, de benne volt a pakliban szinte minden, nyilván a korona eleinte nem. Régóta mondom, hogy jól csinálják, ezen most sincs okom változtatni: ügyesen lapátolják vissza a lóba a sz..rt, vagy feltakarítják, dea lényeg, hogy nem lepte el a lócitrom az utcákat. Nő a feszkó, az tény, de akkor nézzük, hogy az olajon kívül mitől nem kell félnie még a FED-nek... állításod szerint "Az ingatlanok ara? Nem leszek meglepodve, ha a mai arak 50-60% szintjet latom." s bár én ezt szinte kizártnak tartom, azért lássuk be: ha ilyenek bekövetkeznének, akkor az az inflát jól LENYOMNÁ. (Az USÁ-ban szerves részei a lakhatási ktg.-ek az inflának, az EU-ban meg nem.)  Szóval Mr. Copper nem fogja tudni felnyomni az inflát, ha az ingatlanok esnek 40-50%-ot, még akkor sem, ha nem egyetlen év alatt, hanem mondjuk 5-10. Azonban infla lehet 5% is, ha az olajon kívül minden repül, és valami átmeneti para az olajat is megküldi északnak. Hogy ez FED fund rate emelést jelentene-e, azt kétlem, de azt is, hogy addig elmenne az infla, már csak azért is, mert AZT IS TUDJÁK :) manipulálni. Egyébként emelkedő infla esetén emelkednek az ingatlanárak is, a kamatemeléseket meg nem tarthatjuk komolyan valószínűnek, amikor kvázi összedőlne a kártyavár miatta... ha más nem, hát majd a FED fog megint bond-okat venni, lenyomva ezzel a kamatokat. Mit kezd majd a sok állampapírral? T-note, T-bond stb. állománnyal? Hát le fogja őket darálni valamilyen módon. Vagy suttyomban, vagy nagy csinnadrattával, de elengedi az amcsi gépezet egyik keze azt az adósságot, amit a másik kezének adott. A FED hasznának 98%-a amúgy is a DoT-t illeti, akkor meg önmagának fizet kamatot :) De gondolom, hogy az common knowledge, hogy a FED nem profitorientált, hiába magánbankok hálózata. A FED ma de facto az amerikai hegemónia egyik letéteményese, a hadsereg mellett. (Lehet azon filózni, hogy ez mit jelent, én most ebbe nem mennék bele. A lényeg, hogy egyoldalú céljuk a gazdaságuk dominanciájának a megőrzése, és ez nem fog menni, ha recesszió lesz :) Az utóbbi 2 krízis a kiinduló országot érintette szinte a legkevésbé. Ez nem véletlen, és most nem konteókra gondolok, hanem a válság managelésére.) Persze lehet, hogy tévedek, és az is lehet, hogy a/ összeomlásra játszanak ill. b/ el akarják kerülni azt, de nem tudják és végül c/ ha érzik a talajt forrósodni a lábuk alatt, akkor mégis kamatot emelnek, de a b/-t mégsem engedik... mondjuk egy FED fund rate emelés kvázi egyet jelentene vele, de tévedhetek ebben is... (egyelőre ennyi...)  
ammanilecso
ammanilecso 2021. 03. 20. 14:23
Előzmény: #40041  pomperj
#40042
Kedves Janos halas koszonet es egy velos osszedoglalao. Az eszakiaramlat 2 mar a vegejez kozeledik mar az oroszok befejezik a vezetek eporeset igy Biden vervalis intervencioja szerintem mar nem sokat er. Igy a nemeteknek is jobb lesz az olcsobb gaz. Sziberiaban is epitik annak befejezeset nem tudom de Kinaval nagy uzlet lesz. Akkor talan meg idoben ultem bele 5.09 euron ott is a 7 feletti tartomany a kritikus amit en neztem utana tenyleg mehet. Remelem nem zar 4.8 ala. Bar amit felraktal USD charton ott meg van hely a haromszogben.
pomperj
pomperj 2021. 03. 20. 14:09
Előzmény: #40010  ammanilecso
#40041
Nekem van egy szep Gazprom csomagom.
De a Gazp ADR  TA szokatlanul zavaros., tobb  eros tenyezo hat.
1)Eloszor az olaj ar.  Gazprom olajar-fuggoen szerzodik es kapja a penzt a gazert, de idoben eltolva.
Az idobeli eltolas merteke az adott szerzodes futamidejetol fugg; van, amikor 3-6 honapos kesessel megy az olajar utan, maskor  utana kullog atlagolassal, 1-2 evvel. Igy nagy elteresek vannak Gazprom chartjan az  olajartol, idonkent meg szorosan koveti. DE vegulis ez a dominans tenyezo.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210320v01vxt8k.jpeg
.
2)A masodik tenyezo a Orosz politika, es bunteto szankciok. 
Az USA is, EU is maig sertodotten embargot tart fenn a 2014es Krimi visszafoglalas miatt. 
Az USA allandoan tiltja a Nordsteam2 vezetek epitest, hogy amerikai LNG importra kenyszeritse a vonakodo nemeteket es EU-t.  Az se zavarja oket, hogy az LNG joval dragabb a vevoknek, mint a Gazprom szallitasai.
.
Fundasan? GAZP a vilag legnagyonn energia cege, meg XOM is csak a hatat nezheti. A novekedes hajtoereje  az uj, Peking fele epitendo gazvezetekek. Kina oriasi mennyisegu gazt akar venni, hogy  lealljon a szmogos szentuzelessel. Hihetetlen mennyiseg kell, kb 1mrd embernek kell gazfutes. 
Az orosz kormany  tobb osztalekot akar, a profit 50% az elvarasa. Azt mi is kapjuk.
.
3)Ezzel egyutt: a TAban nincs meglepetes, a  Gazprom longterm chart megfelel az olaj longterm strukturanak. 
Es ugy tunik, 2020 Aprilisban, az olajjal egutt megvolt az (E),  a melypont. Es mivel olaj is, gaz is bull piacban van azota, varom a kritikus kitorest a (D) pont fole, az 7.82.
Onnantol nyitva az ut,   uj ATH-ra, 26 fole.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210320v01vbyl1u.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek