Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
chart-trader
chart-trader 2021. 03. 07. 19:59
Előzmény: #39235  ragarda
#39240
Kivéve, ha kamatot emel az mnb. Nem a lehetetlen kategória, mégha ez most mindenki számára elképzelhetetlen. De nem tartom kizártnak, hogy beijednek egy meglóduló inflációtól.
Boole 2021. 03. 07. 19:25
Előzmény: #39234  Törölt felhasználó
#39239
A kínai Meitu cég is becsatlakozott az intézményi kripto befektetők sorába. 40 millió dollár értékben vásárolt be ethereumot és bitcoint.
pomperj
pomperj 2021. 03. 07. 19:15
Előzmény: #39232  Boole
#39238
A PLRT nekem, minimim nagyon ketseges jatekszer, fundasan most semmi vonzerot nem latok.
Van 1.75Mrd  db (!) reszveny, most egyenkent 23 USD aron. Kapitalizacio tehat 40Mrd.
Es van melle 198m USD rovidtavu  adossag is.
.
A beindulasi negyedevben, 2020 Q3+Q4 -ben volt 290m + 330m USD arbevetel. 
Ebben a tempoban 380+420+460+500=1700m,  de talan 1.7 Mrd osszes eves bevetel lehet. 
.
HA a Q3 EPS=-94 cent, Q4 EPS= +6 cent, akkor talan iden mar  eves EPS= 30 cent kijohet.
Ugyanez adodik, ha PLTR eleri a Microsoft-i net profit margint, az 30%, 
akkor  is, iden kijohet 1.7 Mrd*30%= 0.50 Mrd profit, az EPS=28 cent,  evesen.
Igy nezve, legjobb (extrem optimista ) esetben is, iden ev vegere a PE=40/0.28=142 (!)
.
Nem tetszik, hogy az insiderek ujabb 18.5m reszvenyt adtak el, az osszes insider sell mar 112m USD.
Nyilvan ok is tularazottnak gondoljak, es kikapjak belole a tuti megelhetest, amig lehet.
.
Szoval, szerintem talan szobajon PLTR, de legeloszor a mai ar 1/5 szintjen, 
szoval,  4-5  USD  felett semmikepp nem vennem meg.
Az mas kerdes, hogy ha Catie Wood meeg veszi, es robinhood ujra rapattan, akkor hova tornaszhato fel.
TheSnake2020 2021. 03. 07. 18:41
Előzmény: #39235  ragarda
#39237
Szerintem ez PMAK kal csodalatosan tredelheto, legalabbis 2 eve ezt csinalom biztos 6% kockazatmentes Euro hozammal.  Ok eddig a kockazat az volt, hogy erosodik a forint. Azaz szinte nulla. Most atallok a masik oldalra. Szoval szerintem inkabb forint. MNB 2020 dec31 arfolyam 365,13 az Euroval. Szerintem a 2021 dec 31i ennel alacsonyabban lesz. 
totoro
totoro 2021. 03. 07. 18:36
Előzmény: #39202  JeGeMeLOV
#39236
Nem számoltál a kamatos kamattal. 14 év alatt az évesített hozamod ha 6-ról nőtt 29-re a pénzmennyiséged, akkor 13% évesített hozamod.
ragarda
ragarda 2021. 03. 07. 17:57
Előzmény: #39233  maxhell
#39235
Teljesen értelmetlen forint erősödésre játszani. Hosszú távon az évi 3-4% leértékelődés benne van. Erre épül a gazdaságpolitika itthon. És Hipp hopp már majdnem ingyen van a pmák
Törölt felhasználó 2021. 03. 07. 17:56
Előzmény: #39208  pomperj
#39234
Nagyon sok kulonbozo elore jelzes letezik, ahogy az ar emelkedik ugy nonek az elkepzelesek.
Nekem alapbol konzervativan 80000-150000$ volt az elkepzelesem tavaly osztol; akkor meg 10000$-t is lehetet BTC-t vasarolni (mar ha valaki 1db-ot akart).
Akik nagyon ott vannak az "elorejelzes temaban" azok jelenleg 220-380ezer$-os arrol beszelnek.
2025.augusztusara peldaul a hires stock2flow model 1,3M$-os arat mutat.
Igazabol en mindig ovatosan kezelem az ilyen elore jelzeseket; ha a BTC ara ev vegere nem lesz 380k; v. 290k esetleg meg 230k se (akkor se 1 olyan rossz kereskedes) mar aki kepes volt 10k-n esetleg 20k-n kitoresben venni.
Szerintem azert nem sokan mondhatjak el magukrol, hogy az elmult 6honapban sikerult 400%-os profitot elerniuk (nyilvan ebbol lejon az ado aki ertekesiti es elhozza a profitjat).
Soha nem allitottam h a BTC levaltana az USD-t rengeteg hitel, rengeteg szerzodes es a vilag kereskedelem USD-ban tortenik; visznot a USD folyamatosan ertektelenedik inflalodik.
(szoval nem biztos h a BTC emelkedese ill. az aranak emelkedese nem vezetheto egyszeruen vissza arra h nem a BTC ara emelkedik, hanem az USD ilyen utemben ertektelenedik egyes piaci szereplok szemszogebol).
Pl. nekem nagyon mas volt a velemenyem az EUR/USD-rol korabban; pomperj-nek lett ebben is igaza legalabbis az elmult 9-10het erre utal. (igaz h nem kereskedem); de ettol fuggetlenul az elismeres meg illeti ezzel kapcsolatban is.
Mas a kryptokra es BTC-re mar kamatot fizetnek a digitalis penzugyi szolgaltatok...jelenleg ez 5,4-6%/ev.
Olyan dolgokrol h kevesebb mint 2 perc alatt tudsz felvenni hitelt, mindenfele emberi beavatkozas nelkul, ha kepes vagy fedezetkent mondjuk BTC-t lerakni.
A kereskedok es arbitrazsra jatszok pedig szerintem nem panaszkodnak a krypto piacon elerheto 40-80%-os arbitrazs lehetosegeken.
A kise konzervativabb de regebbi motorosok pedig szepen csondben el vannak a cash and carry trade-ben...
(adjak hataridon a BTC-t es az azonnali piacon pedig vasaroljak) a kulonbozetet pedig szepen csondben mosolyogva zsebre teszik; amig a karogok lufirol meg tulipanhagyma es egyeb zagyvasagokrol beszelnek.
Akik pedig felulnek az esti mesenek Lagard meg Yellen-ke hsz-nak felre forditasan, azoknak ajanlanam h nezenek utana h kit is valasztottak a SEC vezetojenek nem is olyan regen majd nezzek meg h az illeto milyen eloadas sorozatot tartott (hany reszes) az USA-ban az egyik egyetemen (MIT)-n a kryptokrol ill. BTC-rol.(nem hiszek a veletlenekben, inkabb abban h nem kotnek mindent a nagyerdemu orrara).
;)
maxhell 2021. 03. 07. 17:42
#39233
A jelenlegi (és szinte minden korábbi) magyar monetáris politika a forint lassú, de folyamatos leértékelésén alapul. A forintban megtakarítóknak igen nehéz dolga van, lehet nincsenek sokan. Nekik kiszúrják a szemüket a 4-5% állampapírokkal. Egyebekben a népre öntik a pénzt, az ajándék hitelekkel és támogatásokkal. Ők valószínűleg meg vannak véve ilyenformán és nem érdekeltek a politikai változásban.
Vissza a forinthoz. Egyértelmű, hogy valóban az elmúlt időszakokban lett volna lehetőség az eurót bevezetni, de nem akarták, most pedig már nem is beszélnek róla. 
A magyar gazdaságnak szüksége van a nemzeti valutára, de legfőképpen annak folyamatos csúszó leértékelésére. Gondoljuk el, mi történne egy év, vagy rövidebb távon történő 10-20% -os forint erősödésnél, a gazdaság szenvedne, az exportcégeknek nagyon rossz lenne, ezt nem fogják engedni. Ezért ez egy egyirányú utca, nincs visszaút, hosszú távon legalábbis. Az eddigiek alapján persze. 
A gazdaságpolitikusok és a monetáris vezetők ott tévednek meglátásom szerint, hogy azt gondolják, vész esetén kamatemeléssel meg lehet állítani a saját deviza gyengülését. Igen ez igaz, normál körülmények között. De időről-időre vannak a történelem alapján nem várt események, extrém körülmények, melyek előre nem láthatóak, nem ismeretesek, és így felkészülni sem lehet rájuk. Ilyen körülmények között ezek az eszközök vagy nem működnek, vagy nem úgy működnek, vagy nem akkor működnek, amikor a szabályozók azt elképzelik. Na, ekkor lesz baj, de nem kicsi, hanem extrém nagy. Az emberek, a gazdaság, a cégek és vállalatok hozzá vannak szokva a normál körülményekhez, és nem tudják azt elképzelni sem, hogy történhetnek másképp is a dolgok. A tévedés jogát fenntartom, de minél több idő telik el normál körülmények között, annál nagyobb az esély az extrémitásra. 
Boole 2021. 03. 07. 17:28
Előzmény: #39225  pomperj
#39232
PLTR-ben is nagy az ETF kitettsége.
TheSnake2020 2021. 03. 07. 17:25
Előzmény: #39229  TheSnake2020
#39231
APT bocs a masik a tenisz torna...
gykiss99 2021. 03. 07. 17:24
Előzmény: #39225  pomperj
#39230
János, Eur/Usd-ről és Usd/Jpy-ről mi a meglátásod? 
TheSnake2020 2021. 03. 07. 17:08
Előzmény: #39225  pomperj
#39229
Hat penny stockom nem volt es nem is lesz. ATP van ami mutat hasonlosagot, de nem ugyanaz azert. Bar 70re varom a jelenlegi szintrol. Bitcoinba szinten nem hiszek, de 20 eves koloknek 4 eve mondtam  hogy adok neki egy kis penzt jatszon  de sajnos mem volt hajlando..en ennyi idosen Muszi reszvenyt vettem, de szerencsere nem hosszura...1985ben nem voltam hajlando belepni a KISZbe es a Majus 1 kotelezo felvonulas helyett a tabani LGT koncertre mentunk. Szoval ereztuk  hogy van valami a levegobe. Korbe nezve, en ugyanezt erzem. Van valami a levegobe. Szerintem 12 ev az emberek nagy reszenek eleg volt. Nem vagyok biztos benne, hogy az uj jobb lesz, de szerintem hozhat olyan valtozast, amely a forint arfolyamat a 300 fele tereli es nem a 400 fele. A masik a kockazat kezelese csak ami fontos. En 40% ra megyek le. Az ala akkor sem, ha ugy latom, hogy igazam lesz, mert az a komfort zonam. Es be tudom latni, ha tevedek, akkor pedig irany vissza. 
papafilip 2021. 03. 07. 17:05
Előzmény: #39226  TheSnake2020
#39228
Kíváncsi leszek, amúgy nem lennék szomorú ha igazad lenne. 
Placi82 2021. 03. 07. 16:59
Előzmény: #39226  TheSnake2020
#39227
Utolsó 7 éves ciklus EU pénzek be áramlása euróban, ad valamennyi támaszt. De utána jön a lejtő. 
TheSnake2020 2021. 03. 07. 16:50
Előzmény: #39222  papafilip
#39226
Puding probaja az eves. Lehet, hogy napokon, heteken belul eldol, hogy az eddig 370nek tartott lelektani hatar fole engedik emelkedni vagy nem. Az jol latszott, hogy eddig ezt nem engedtek. Ezt ki is nyilvanitottak. Van egy Nagy Marton Viktor mellett, akinek azert esze es tudasa is van. Varga sem politikus. Eddig mint lentebb irtam en sem voltam forint parti. Jelenleg tobb eselyt adok arra, hogy innen tartos forint erosodes, (oldalazassal, felszurassal, eloszor )kezdodik, mint gyengules. Ha tevedek korrigalok. 
 
pomperj
pomperj 2021. 03. 07. 16:49
Előzmény: #39220  TheSnake2020
#39225
1)Orulni fogok, ha igazad lesz.
A magyarok 17 eve vannak az EUban. Egyszer se volt jo alkalom  Euro-ra atterni?
A nehezen elkepzelheto esemenyeknek sajnos sokkal magasabb a valoszinusege, mint gondoljak.
Ilyen a statisztika "fat tail" szabalya.
Egy pelda. A 10m magyarbol senki, zero, nem mondta volna Gorbacsov hatalomra lepesekor, 1985, hogy 4 ev mulva szetesik, es eltunik a Szovjetunio. 
.
2)Vissza a tozsdere.
Elso abszurdum.
Penteken  a media azt sugallta, hogy a tozsde a jobb payroll adatok okan orult, es kezdett szalguldani a DOW. Es tenyleg, DOW a heten ment fel , +2%. 
Aha. De akkor az NDX miert esett -2.2%-ot? Azokra mas payroll ervenyes?
.  
Es ha hozzatesszuk, hogy Energia szektor +10%?
Szoval, egy fraszt attol ment. Amugy is rohejes a jelentes. Igaz, tobb embert foglalkoztattak, es darabszamra merik. Nade, elolvasva a jelentest kiderul, hogy a tobbseguket reszmunkaidosen, 4 oraban alkalmaztak, szoval inkabb csak feleakkora volt a valos novekmeny. Es lehet hogy darabszamra javult a helyzet es az invesztorok annak orultek, de a valos ber-tomegben sokkal sz@r@bb a helyzet.
,
Masik abszurdum.
Catie Wood, aki nem tudna rola, az uj super-nepszeru csodasan-okos, a sztar Fund manager. 
Az ARK Innovation ETF (ARKK), amit menedzsel, meg persze sajat magat, az roppant nepszeru, mar 23Mrd van benne, az uj generaciosoknal, mint pl. a robinhood korosztaly, maga a messias.
A fund legnagyobb tetele TSLA, meg az osszes nepszeru pennystock.
Dehat piszok nagyot esett, a heten -10%.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210307v01vl8qmp.jpeg
.
DE a lenyeg? ketto is van. 
A befektetoi az utolso 4 honapban tettek be a penzuket, szoval a csucson. Az nem szokott jo lenni.
Es mind "remego kez"-nek szamitanak, hamarosan mind pucolnak azzal, ami maradt.
ES a nepszeruseg ?   alighanem oda lesz.
A masik lenyeg? Ha elkezdenek menekulni, akkora eladasi nyomas lesz a papirjaikon, hogy na.
Okosabbnak tunik ovatosnak lenni a pennystock mufajban.
Dt74 2021. 03. 07. 16:47
Előzmény: #39220  TheSnake2020
#39224
Jótanács,túl sok huffot ne tartsál.1 év múlva ránézünk😉
Dt74 2021. 03. 07. 16:42
Előzmény: #39215  pomperj
#39223
Benne volt minden,csak én 1 mondatba sűrítettem😉
papafilip 2021. 03. 07. 16:36
Előzmény: #39221  HuTi
#39222
Gyakorlatilag a politikai érdekek mind a forint gyengülés irányába mutatnak és sztem az, hogy az államadósság minél nagyobb részét forint felé terelik az is azt mutatja a hosszabb tervek is a forint gyengülés felé mutatnak. Szinte elképzelhetetlen, hogy ne gyengüljön a forint.
A lenti példáknál pl. Bulgária is az volt, hogy a Leva egészen addig gyengült amíg az Euró bevezetés előszobájaként hozzá nem kötötték az árfolyamát az Euróhoz, de sztem ez Magyarország esetében a következő 4-5 évben nem fog megtörténni. 
HuTi 2021. 03. 07. 16:07
Előzmény: #39220  TheSnake2020
#39221
A forintban megtakarítókat kivéve mindenkinek az az érdeke, hogy gyengülő pályán maradjon a forint.
Amint a lakosság hozzászokott egy új lélektani határhoz, onnantól már politikai érdek sincs, hogy visszatérjenek alá.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók