Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2021. 03. 03. 19:23
Előzmény: #38710  bankos
#38720

Nem tudom, hogy otthon milyen szabályok vannak, de németben érmére "csak" cca. 7% az ÁFA - Differenzsteuer. Ha tömböt veszel, akkor továbbra is érvényes a 19 %!
Sajnos én is elkövettem a hibát, hogy már jó ideje nem vettem érméket - cca. 2 évvel ezelőtt vettem utoljára -, de ami jó, hogy megtaláltam azt az érmét és jó részét már csak ebben vettem, amivel a legjobb ár/érték arányt értem el. Az átlag bekerem 18 EUR / uncia, de ez mindenfele tipusu ermemre ervenyes. A Noah erme - ebbol van a legtobb - atlagom szerintem valahol 16 korul lehet. Ugyanakkor az elejen elkovettem azt a hibat, hogy vettem mindenfelet. Kookaburra, Maple, American, Panda....
Szerintem otthonról is tudsz rendelni és vannak tényleg jó, megbízható kereskedők. Én csak ennél a kereskedőnél vásároltam miután rátaláltam, elég elfogadható áraik vannak és általában jók a visszavásárlási árai is.
https://www.edelmetall-handel.de/
Az arakat pedig, hogy mit hol tudsz a legjobb aron venni es eladni, azt ezen az oldalon tudod megnezni:
https://www.gold-preisvergleich.de
Persze vannak mas oldalak is, en ezt hasznaltam.
Jo vásárlást - már ha találsz egyáltalán, mert eléggé kisöpörtek mindent.
Sombrero1 2021. 03. 03. 19:22
Előzmény: #38703  Törölt felhasználó
#38719
"Egy dologban viszont egyetertunk en sem szoktam olyan emberekkel eroltetni a kommunikaciot akik nincsenek olyan szinten h erdemes legyen szamukra barmit is mondani."
Azért jó bő lére eresztetted. Még annyit a fellengzős dumára, hogy akkor megosztom a pf-om.rebalance évente kb: Usa large cap 20 small cap 5 REIT 15 Developed 5 Emerging Market 10 (ex china)Orosz 5 Kína 5 Global ktv 5 Ingatlan fizikai 20, arany 2  Kripto:BTC 5, C20 2, Invictus 1, némi kp.
az ETF-ek 4 brókernél vannak, lesz brokicsőd előreláthatólag sajnos. Kripto trezoron. Remélem megnyugtattalak, hogy azért valszeg a "körülöttem lévők" jó kezekben vannak. :)  Elvégeztem a CFA-t, na nem mintha jelentene ez így bármit is, de azért nem nyeretlen kétéves vagyok. Hali, én jókat kívánok neked.
Foxtrader 2021. 03. 03. 19:21
#38718
Az USA bankszektor most mért emelkedik +4%-al miközben a tech cégek esnek?
bankos
bankos 2021. 03. 03. 19:21
Előzmény: #38712  stolz
#38717
Nekem megvan a 0,79 és 0,85 pakkom
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 03. 19:15
#38716
Azt amúgy ki nézte meg, hogy az energia árakra (benya, áram, gáz, stb.) mit jósolnak? (MNB, FED, stb.) Mert ugyebár a világ nyerőbb országai "olajban úsznak", az USA SPR-e fel van töltve, stb. Legfeljebb még majd exportáljuk nekik a rezsibiztos szilárdot... :) Inkább a housing bubble kezd megint kialakulni, de amíg nem tudjuk, hogy a nyers adatok/árak mögött a tartalom (minőség) hogyan változott, addig csak tippelhetünk. Az amcsik eléggé sza..ul szoktak építkezni, mert nem azt csinálják, hogy 1x jól odaraknak mindent, hanem megépítik úgy, ahogy, aztán egyre-másre jönnek a problémák: termeszek, hangyák, darazsak a lyukak, nem megfelelő szigetelés stb. miatt, vizesedés, dugulások, stb. Sok helyen nincs vízelnyelő (árok/csatorna) suburban area-ban, inkább szívnak, amikor elönt mindent az eső. A tűz elleni védelemben sem az élbolyban vannak... szóval ha az árak kezdenek emelkedni a minőség javulása miatt, az nem feltétlenül baj. Más: pár jó kis idézet... remélem, a betűméret nem ilyen lesz...  No man is your enemy, no man is your friend, every man is your teacher. - Florence Scovel Shinn  
Education is a better safeguard of liberty than a standing army. - Edward Everett
Placi82 2021. 03. 03. 19:15
Előzmény: #38710  bankos
#38715
PAAS, AG. Ezüst bányászok ami az eszembe jut. 
Placi82 2021. 03. 03. 19:06
Előzmény: #38700  upgrayeddAKS
#38714
Olyan topikot nem akarsz csinálni, hogy" kedveljük pomperj-t, és  együtt mennénk vele a balatonra, ha meghívna, és közben humanoid dal is lehet horgászni, és közben tőzsdézni" Én csatlakozom😀😀. Boole te csatlakoznal? 😀
stolz
stolz 2021. 03. 03. 19:04
Előzmény: #38712  stolz
#38713
Most, hogy mindenki eladta. :D
stolz
stolz 2021. 03. 03. 19:03
#38712
GHSI feltámadt. :D
Dt74 2021. 03. 03. 18:58
Előzmény: #38710  bankos
#38711
Írtam,cégre tudod,magánba felejtős.
bankos
bankos 2021. 03. 03. 18:55
Előzmény: #38699  Fuleee_Bear
#38710
Milyen részvénnyel játszanád meg az ezüstöt?   Én is szeretnék belépni az ezüstbe, de nem tudom még hogy..... Kár, hogy áfa van a fizikain, mert legszivesebben azt vennék.. 
Placi82 2021. 03. 03. 18:54
Előzmény: #38707  mr_bob
#38709
IMPUY se rossz. Nézz rá. 1 hónapja írtam kb. Azóta emelkedett. Barrick, kgc, auy. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 03. 18:42
Előzmény: #38707  mr_bob
#38708
Barrick Gold :) ha nem hiszel a kriptókban... TA alapon a GOLD-ban tényleg benne van a 17? Ja, meg sokan propagálják az ezüstöt is, de az értéktárolásra kevésbé jó, sok helyet foglal, stb. Aki ért a gyémántokhoz, műkincsekhez, azokba tud menekülni, no meg NFT-be, de az is kripto téma... (én jobban tartok attól, hogy hirtelen nagy FED fund rate emelésbe kezdenek, és nem tudok időben kiszállni a rv-ekből... )
mr_bob
mr_bob 2021. 03. 03. 18:21
Előzmény: #38705  Törölt felhasználó
#38707
milyen eszközökbe érdemes fektetni?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 03. 18:19
Előzmény: #38703  Törölt felhasználó
#38706
Magyarországon vannak bizonyos "beidegződések" - ez sokszor nem is az egyének hibája, ők csak annyiban tehetnek róla, hogy kvázi sodródnak a tömeggel. Te egy lényegesen szerencsésebb országban élsz, ahol nincs annyi "paranoia", de itt egymás ellen vannak hangolva az emberek sajnos. (Nyilván az emberek hibája részben, hogy fel is ülnek neki, de ez már olyan régóta megy, hogy sokan beleszülettek...) Nagyjából akkor lesz vége a lövészárkok Magyarországának, amikor az A.I. vagy valami hasonló szuperintelligencia szépen elmagyarázza egyesével mindenkinek (a maga számára) érthető nyelven, hogyan lehet ebből kitörni és miért muszáj kitörni egyáltalán. Addig csak a szofisztikáltak tudják, de közülük is csak a kellő EQ+IQ kombóval rendelkezők... meg még nyilván pár pedagógus is biztosan rájött már, stb. stb. Szóval a lényeg, hogy a társadalmi közeg nagyon kedvezőtlen, visszahúzó erejű. Ezért vagyunk kb. minden mutatóban lemaradva, és ezért várjuk a mannát, hogy majd jön a gáncs nélküli lovag (Bajnai, Fletó, netán Putyin pincsije, stb.) aztán csalódni kell, mert nem ilyen lovagot akartunk... (s ezért keressük unos-untalan a lövészárkokat: hozzá vagyunk szokva, hogy a fülünk mellett fütyül valami, amit golyóknak gondolunk, de valójában csak a szél az meg a saját "lövéseink" - de ennyit mára a metaforákból)
Törölt felhasználó 2021. 03. 03. 18:14
#38705
Egyebkent arrol h egy hiperinflacios korszak eloszobajaban jarunk, kb. 6 honapja irok es probalom kulonbozo forumokon masok figyelmet felhivni erre.Itt is tobbszor megtettem.Nem csak en latom igy hanem Paul Tudor Johns;Michael Saylor, Michael Burry es meg jo nehany nagyon ertelmes ember.Sokan probalnak figyelmeztetni masokat es felhivni a legnagyobb kockazatokra a veszelyt, de a nagyerdemu a tobbseg azert nem veszi eszre ezeket a figyelmezteteseket, mert nem kepes elege nyitottan hozza allni dolgokhoz es az helyet hogy elgondolkodnanak olyan dolgokon amik a tobbsegei velemenytol eltero; inkabb tovabb szajkozak a mediabol es egyeb csatornakbol szarmazo kozhelyeket es felrevezeto informaciokat.Majd amikor megtorteni a baj akkor nyilvan masokra mutogatnak stb.stb.
En megtettem figyelmeztettem tobbszor is ezen a mo-i forumon is h 1 hiperinflacios korszak eloszobajaban ill. annak kuszoben jarunk...azzal nem tudok mit kezdeni es nem is az en problemam h ez a velemeny masoknak tetszik vagy sem ill. ki hogyan eli meg; eppen azert irok egyre ritkabban mint azok akiknek igazan erdemes a hsz-ra figyelni; mert a tobbseg sajnos kezdi elvesziteni a valosag erzetet.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one."
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 03. 18:04
#38704
ma és holnap RKT még esik, aztán beindul a RAKÉTA :) mostanság PLTR-t veszegetem még... lehetne minden hónapban valami reddites "stock-pick(nick)" - ezek a napi 1-2 %-ok, esetleg 3-5, ha nagyon nagy a vola, ezek uncsi mozgások... ahogy az öreg Hefner írta ki anno: si non oscillas noli tintinnare 
Törölt felhasználó 2021. 03. 03. 18:02
Előzmény: #38393  Sombrero1
#38703
Rengeteg embernek van akkora vagyona h meg tudna elni munka nelkul.
Azzal nem tudok mit kezdeni, h te hogyan reagalsz az en hsz-ra; es azzal se h mit kepzelsz bele vagy sem ill. hogy tetszik vagy sem.
En velemenyt fogalmaztam meg na nem rolad hanem a hozzaszolasodrol.
Egyebkent nem ismerjuk egymast szoval eleg naiv ill. gyerekes dolognak tartom hogy a stilusomrol alkotsz velemenyt.
Na akkor en is megteszem, keves ember velemenyere adok, a tiedere sem.
Ha valaki olyan dologrol ir ami a velemenyeddel ellentetes es ezt te szemelyeskedesnek veszed ill. a masik stilusara teszel megjegyzest anelkul hogy ismerned....
Na most ezt veheted szemelyeskedesnek mert annak szanom!!!
Akkor finoman fogalmazva nagyon egyszeru lelek lehetsz. 
En pedig nem kepzelem h ontomjenezes lenne h mennyit fizetsz az egeszsegugyi szolgaltatasodert, sot nem is kerdojelezem meg; es annak a bizonyos szervnek a meregetesebe sem megyek bele...
;)
Ha te nem vagy tisztaban azzal h mekkora inflacio van es h a kovetkezo evekben ez meg jobban gyorsulhat...ill. ezeknek milyen kovetkezmenyei lehetnek; akkor mar elore sajnallak ill. azokat az embereket akik toled fuggnek; nehez idok jonnek ratok.
Elszabadult inflacional es hiperinflacional nagyon komoly vagyonok cserelnek gazdat...abban azert nem vagyok biztos h te a helyes oldalon leszel.
Egy dologban viszont egyetertunk en sem szoktam olyan emberekkel eroltetni a kommunikaciot akik nincsenek olyan szinten h erdemes legyen szamukra barmit is mondani.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 03. 17:49
Előzmény: #38701  Mongol30
#38702
mappázni lehet és kell is (hasznos)
ha szeretsz tanulni, akkor a Value Investing módszert és Tibi topikját ajánlom még. No meg nyilván Chamath Palihapitiyát. Persze a value stock-ok gyakran alulteljesítik a growth stock-okat ill. pl. a kriptókat... pont ezért sem áll meg a fejlődés mondjuk W.Buffettel, és ott van a "trónkövetelő" Chamath Palihapitiya... aki amúgy leszólja az ETH-ot, de BTC-bullish... sok szempont van :)
Mongol30 2021. 03. 03. 17:34
Előzmény: #38697  upgrayeddAKS
#38701

dehogy ugrom:)
de úgy gondolom tanulhatok a különböző hozzászólásokból, elemzésekből, és mappázom őket, hogy visszanézve kinek mi kb. mennyire jön be:)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek