Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 22:11
Előzmény: #38417  hunor555
#38420

Most is megvan a kvázi vesztes háború. Több mint fél millió halott az USÁ-ban, költségvetési hiány 10%, államháztartási hiány 130%.Most nem csak olajárrobbanás várható. Hanem commodity árrobbanás.
Most nem a fed elnök, hanem a piac kezdett kamatemelésbe.
franc0 2021. 02. 28. 22:07
Előzmény: #38416  Törölt felhasználó
#38419
A kamatemelést addig fogják halasztani amíg csak lehet. 
Előbb lesz infla és csak késéssel kamatemelés. 
Ezt Powell be is ismerte. 
.
Egyébként a kamatemelés is kérdéses. 
Szerintem pénzcsere lesz, átállunk digitális jegybankpénzre. 
franc0 2021. 02. 28. 22:04
Előzmény: #38412  Sombrero1
#38418
Amit írsz, az igaz. 
Az elmúlt 40 évben a jegybankok valódi feladata az volt, hogy ne legyen érdemes várni. Mert attól pörög a gazdaság. 
Ezzel viszont az a baj, hogy megölik a kapitalizmust. 
Ugyanis a kapitalizmus elvileg a termelőket díjazza. A Zirp viszont a fogyasztókat. 
Ez egy feloldhatatlan ellentmondás. 
A pénz- és tőkepiacok megsemmisülését az ingatlan, majd a munkaerőpiac megsemmisülése követi. 
Úgy fest, mégis Marxnak volt igaza. 
hunor555
hunor555 2021. 02. 28. 22:03
Előzmény: #38414  Törölt felhasználó
#38417
Az azért kicsit más volt. Ott álltak egy kvázi vesztes háborúval, olajárrobbanással, meg elszakadtak az aranystandardtól. Az akkori FED elnök meg szépen emlete a kamatot, ami nem biztos hogy jó ötlet volt.
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 21:49
Előzmény: #38415  Placi82
#38416
Valóban. Többszöröse a mainak. Még ha 10 éves bond hozamot veszem alapul, akkor is. A piac ki fogja most is kényszeríteni a magasabb kamatot. Vagy így, vagy úgy. Ha máshogy nem, akkor árnyékpiac épül ki. 
Placi82 2021. 02. 28. 21:37
Előzmény: #38414  Törölt felhasználó
#38415
Most lehet hulyeseget kérdezek, de amikor volt nagy  infláció 70 - 80 as evek, akkor volt hozzá kamat is. Nem? Most olyan világ jöhet el ahol gyorsuló infláció mellett a jegybanki kamatokat penznyomtatassal, hígitassal, beavatkozassal, mesterségesen 0% kamaton tartva, gazdasagi törvényeket megeroszakolva. MMT nek nevezve végzik ki a fiat valutákat. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 21:24
#38414
Aki abban gondolkodik, hogy az infláció milyen jó lesz a részvénypiacoknak, mert attól aztán száguldás lesz, annak javaslom nézzem meg a 70-es évek SP500 indexét, illetve a hozzá tartozó inflációkat.Attól tartok, hogy a világ nem olyan egyszerű, mint azt sokan most gondolják.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210228v01vna3nr.png
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210228v01viqt09.png
Bár a magam részéről az inflációval kapcsolatos gondokat most elméletinek látom, mert a nominális hozamok és kamatok emelkedése a mai adósságok mellett úgyis elvégzik a dolgukat. Vagy ha az nem, akkor a tőzsdei volatilitás és a mögötte álló irreális kockázatvállalási stratégiák fogják bedönteni a világgazdaságot.
Sombrero1 2021. 02. 28. 20:45
Előzmény: #38412  Sombrero1
#38413
Sombrero1 2021. 02. 28. 20:41
Előzmény: #38410  chart-trader
#38412
Ez determinált a pénzmennyiség miatt. Egy inflációs környezetben, amit mindenki szajkóz, vajon mi fog történni a vállalati profitokkal? Hat elkezdenek száguldani... akkor végülis miért vár bárki komolyabb esést hosszú távon? ez nem lehetséges, a várható infláció miatt. hogy reál értelemben mennyit fog érni pl. a mostani 100-at érő részvény 200-on 5 év múlva, arról fogalmam sincs, de aki esést vár az nagyon gondolja meg, és szabályrendszerrel fektessen be, különben elinflálják.Apám 2003/4-ben viszonylag sok pénzzel rendelkezett, de egy öreg medve volt, kosztolányival kelt és feküdt, mindig mondta a kosztolányi tojását, erős kéz, gyenge kéz fiam... Mikor megkérdeztem tőlre hogy akkor ugyan mit csinált 2008-ban, azt mondta nem ért rá, mert akkor költözött haza németből... Tavaly könyöreögtem neki, hogy tegye be a pénzét, március/áprillisban, nem tette be. Októberben könyörögtem neki, megkapta az anyja halála utáni örökséget, tegye be forintot otp/mol-ba fele-fele, nagyot nem hibázunk vele, nem tette... azt hajtogatta hogy ha már senkinek nem kell az otp 3000 ft-n mergveszi... Szerintem ha annyi lesz, se fogja megvenni. Karácsonykor mondtam neki, ha rám hallgat most 30%-al több pénze lenne.. közel 20 év alatt teljesewn elinflálta avagyonát,, holott 3-4 panelra való volt akkoriban a pénze, vagy ha beteszi csak siman egy portólióba, most komoly vagyonnal rendelkezne.. az infláció! Van még egy mondás, amit még apámnak mondtam, de egyszerűen nem ment át neki, ezt arra írom, hogy aki esésre vár egyértelmű és korrekt szabályokkal fektessen be, nem öreg medve módjára."Senki nem veri a kolompot a Wall Streeten, ha elérte a részvénypiac az alját", aljvadászkodni tök felesleges, max a világ szerencsése fogja eltalálni az alját vagy a tetejét, nekem fogalmam sincs, ahogy senkinek hogy meddig esik most a btc, vagy mi lesz fél év múlva.De azt tudom, hogyaz egyik barátom rengeteg tanulmány elolvasása után még 1900-as SP500-nál 3 éve rávett engem, hogy mindent tegyek be, mert nincs mire várni. Ő mondta mindig, hogy ha megkérdeztem, hogy mi legyern a pénzzel, mindig az volt a válasz: "Tedd be, még ma!"Rengeteg tanulmány van ezzel kapcsolatban, rengetegen leírták historikus bizonyíytékok(!!) alapján, hogy 99 %-ban akkor jársz a legjobban, ha bevágod a pénzed, még a dollar cost average se jobb annál, egy big slump.
https://ofdollarsanddata.com/
Ez az oldal aranyat ér, érdemes rajta olvasgatni, sok nagyon jó anyag, ezekről a témákról is.
Ennél többet nem tudok hozzátenni a fórumhoz, úgyhogy ismét a háttérbe vonulok. sziasztok!
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 20:39
Előzmény: #38410  chart-trader
#38411
Én nem hiszem, de az elkövetkező 1-2héten még emelkedhetne 😎🖐️
chart-trader
chart-trader 2021. 02. 28. 20:26
Előzmény: #38408  Sombrero1
#38410
Nagyon leegyszerűsítve azt írod, hogy folyamatosan menni fog felfelé a piac. Szóval dobhatjuk a kukába az eddigi téziseket? Semmit nem ér az eddig tanult sok száz éve működő közgazdasági elvek vagy az élet minden területén jelen lévő hullámelméletek és így tovább? Az én válaszom, hogy ugyanúgy működni fog minden elv, mint eddig. Sajnos sokan hiszik azt, hogy van égig érő fa...
Dt74 2021. 02. 28. 20:23
Előzmény: #38403  Placi82
#38409
Szerintem itt kevesen ülnek nagy mennyiségű forintban és ha 2010 körül amikor jóárasított ingatlan vételek voltak-bevásároltak akkor pont le...ják az inflációt.Abban az időben emlékeim szerint 270 lehetett az euró már akkor is látni lehetett a forint csúnya jövőképét,tehát nem volt ildomos tartani belőle,ma tudjuk mennyi.A magyar egy igen furcsa nép,szinte bármit megtehetnek velünk,sajnos ez van.
Sombrero1 2021. 02. 28. 20:15
Előzmény: #38407  maxhell
#38408
Ez tulajdonképpen az inflációs várakozás, ami a januári átárazásoknál fejti ki a hatását. Ez tényleg okozhat problémát, de valószínűleg a hosszútávú inflációs félelmek elmúlásával vagy mérséklődik, vagy kezelhető (1 számjegy) szinten marad. Igazából ha szamolgatunk egy évtized kell hogy elinflálják az adósságokat, szóval én arra szavaznék, hogy az inflációnak még örülnek is az aktuális kormányok/jegybank, épp ezért nem fognak szigorítani 2023-ig semmiképp. 
A részvényindexeknek viszont ez alapján menniük kell, én azt gondolom, hogy nominálisan már csak a hihetetlen likviditás miatt képtelenség a komoly, hosszan tartó esés, de hogy REÁL értelemben mennyit fog érni 1-1 adott részvény, vagy nem lesz minuszos a reál sp500 index a következő 5-10 évben, arra nem mernék nagy tételben fogadni.
maxhell 2021. 02. 28. 20:04
#38407
A másik becsapós dolog, és pedig nem kicsit, az, hogy vagy egy éves infláció, akár mekkora is, (legyen az bármilyen alacsony is), de a következő évben már az lesz a viszonyítási alap, azaz úgy működik, mint a kamatos kamat, csak "fordítva", inflációs infláció, tehát ha beindul az infláció inflációja...
Placi82 2021. 02. 28. 20:01
Előzmény: #38391  Törölt felhasználó
#38406
Mondtam múltkor is hogy mi sok mindenben egyetértünk. Csak a btc ben van egy olyan rogeszmem, hogy a bitcoint azt az arany elől mint menedekezkozt , pénzek elcsatornazasara miatt hozták létre.  Sikerült is. Mert az egyik érthetetlen dolog számomra hogy miért nem 10.000 usd az arany:) 
Placi82 2021. 02. 28. 19:55
Előzmény: #38395  pomperj
#38405
Itthon is ez van. Nagyon megy az osztogatas. Csak itt a cégeknek adják  10-20 évre 1-2%kamatra és nem a kereskedelmi bankok adják hanem az MFB. Sokszor kétes fedezettel. De ha vissza lesz is fizetve, ezeket az effektív kamatmentes kölcsönöket egy durva  inflációs időszakban 20 év múlva egy vicc lesz kifizetni:) Csak a cehhet, kamat veszteséget, vajon ki fogja fizetni? Mert valaki biztos. 
krida
krida 2021. 02. 28. 19:40
Előzmény: #38403  Placi82
#38404
Na ezér bízok én az ezüstben...
Placi82 2021. 02. 28. 19:38
#38403
Sőt. Amilyen infláció lesz sztem inkább a cash értékének jó ha harmada megmarad jelenertekben 10 év múlva. Föleg forintban. De az egész világ úszik a pénzben. Elég megnezni a dollár, euró, forint..... penzmennyiseg növekedését. Brutális. Főleg 2020 ban. Aki partvonalon áll az, már legalább egy kis csokkkenesre vár hogy viszaszalljon. Mert nem merek itt visszallni, se az ingatlan se a reszvenypiacra igazából. De lehet jól elcseszem. :).  Véleményetek??? +? 
Placi82 2021. 02. 28. 19:22
Előzmény: #38399  chart-trader
#38402
Bizony, hogy van infláció. 2014óta Magyarországon se volt infláció hivatalosan. De 2014 ben mennyit ért 50 millió forint és most mennyit ér. Ha a lakást, házat, telket, termőföldet, ha autót, ha minőségi, ismétlem minőségi!! élelmiszereket, ha részvényt, ha aranyat, szolgáltatást, Balatoni nyaralás, éttermet, sörözőt,  wellness hétvégét, stb nézem. Akkor duplazodtak az árak minimum. És ezt statisztikaval is lehet bizomyitani. Igaz a patkoszeg, rotációskapa, tv, telefon ugyanaz a minőség és a 2014 es modell az csokkent😀. Szóval idáig is ez volt a narrativa, hogy nem indul be az infláció. Pedig csak a számítasanak metódusa alapvetően rossz. Már elavult. Szóval szerintem is megjobban be fog robbani az infláció. És a megtakarítoknak a pénzét effektíve ellopjak, a jegybankarok, megszegve a társadalmi szerződést. Lehet választani vagy a tulfutott részvény és ingatlanpiacon maradunk, ami soha se volt ennyire tularazva a fundahoz kepest(cég érték mutatók, vagy a ingatlan esetében átlag jövedelem szint és kérhető bérleti díjjak, ami Pesten már a 3%ot se éri el)az elmúlt 100 évben. Vagy cashben maradva az állam szépen 10 év alatt a kp. értékenek 50-60% elinflalja, elégeti. Ez ám dilemma! (Mint Kohn esetében, az ingyen disznó hús, vacsorára:)). A jegybankok kamatot nem emelhetnek, mert akkor az egész gazdasag teljesen és sokkszeruen ossszeomlik mint 1929 ben. Vagy folytatják a 0 kamatok politikajat, egy egyre gyorsuló inflációs időszakban, mikor már most is rettenetesen túl vannak futve a  piacok! Ez szerintem sakk-matt. 
Dt74 2021. 02. 28. 18:59
Előzmény: #38380  bankos
#38401
360 ért már nem tudod,de ha a big boss tovább haccacárizik brüsszelben akkor csak jóval többért tudod.A helyedben a máp ban azért annyira nem bíznék.Én tuti hagynám euróba,aztán figyelném a lehetőségeket.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek