Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 02. 22. 08:53
#37820
Fundas attekintes GAZtermelo cegekrol.
A TA mozgasokat szinte naponta nezzuk itt,  most Q4 jelentes elotti napokban erdemes fundakra nezni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210222v01vkrspo.jpeg
.
1)SWN Ezen a heten, csutortok, jelent.
Q3 profit 8 cent volt. Azota a gaz atlag ara emelkedett 2.20 -->2.80 szintre, ugyhogy a vart Q4 10-12 cent akar kisse tobb is lehet, talan 15 cent is. Es ha a trend tart, akkor 2021ben az eves EPS=60cent, ami egy PE=15 szorzoval a mostani 4.3 arfolyamhoz kepest iden duplazasi potencial.
,
Van riziko is, SWN penzugyileg kifeszitett. Van 2.5Mrd adossag, az  annyi mint az eves bevetel. Muszaj tobbet invesztalniuk is,  iden mar 800m koruli a budzse erre, hogy tartani birjak a gaztermelest. Osztalekrol nincs szo.Viszont talan a legerosebben reagal a  gaz arakra. Emelkedesbeen is, esesben is persze. 
Aki hajlando kovetni a gaz arak alakulasat (en speciel javulonak nezem, es NG 5.0 target szintet a mostani 3.0 szintrol elerhetonek sejtem tavaszra), azoknak SWN-t erdemes tradelni.
SWN lehet hosszutavu buy-and-hold, mert3-4 ev alatt 4x is benne van.  De igen jo trading eszkoz is,  a gaz-olaj arak fellendulesi idejeben.
.
2)XEC ma hetfon jelent.
A Q3 profit 51 cent volt. A Q4re eddig vart 67 cent alulbecsultnek nez ki, ebbol 80-110 cent is lehet.
Akkor pedig a 2021 EPS=4.0-4.5 is realis becsles. Nem rossz a 20-22 cent negyedevenkenti osztalek. A 2.0Mrd arbevetelbol kb. 900m a capitals spending  resz, jelentosen noveltek a nagyon visszafogott tavalyi 600m-hoz kepest.
,
Az adossag itt is 2Mrd, ebbol 750m kotvenyt kell 2023-24ben visszafizetni.  A penzugyi helyzetet stabilnak latom, a foldalatti gaztartalekok 20 evre elegnek latszanak normalis tempoju felfutas mellett is.  A mostani 52 USd arfolyam duplazodasa a normalizalodo gazarak eseten 3 ev alatt realisnak latszik.
.
3)EOG a heten, csutortok jelent.
EOG az orias-elefant a gaztermelok kozt, 13Mrd a normalis arbevetele, es ehhez kepest csak 5.7Mrd az adossaga, penzugyileg a legjobb helyzetben van.
,
A Q3 profitja 43 cent volt. Most Q4-re az 50-60 cent a realis, es egesz evre EPS=2.5-3.0 USD  a valoszinu. Ehhez kepest az ara maros 60, szoval a PE=20 maris bediszkontalta  a profit felfutast. 
DE a gazarak normalizalodasaval EOG mehet joval feljebb, mert olcson kitermelheto nagy gazmezoi vannak,  javulo korulmenyek kozott duplazasra is kepes lehet.
,
Summary? A mai XEC jelentes utan lehet majd latni, mennyire realisak a varakozasok. 
Ha igen, es a piac jol reagal, akkor csutortok elott erdemes lesz a masik 2 gaztermelobol feltankolni.
.
Holnapra a pipeline cegeket akarom atnezni. Azok talan meg jobban levertek, viszont tartjak a 7% koruli osztalekukat, es  ahogy elso korben rajuk neztem, talan meg jobb potencialok is vannak koztuk.
totoro
totoro 2021. 02. 22. 08:39
#37819

Reggel egy kávé mellett beszélgetés a kolléganőmmel. Fia Angliában dolgozik, betegápolóként, egész család kint van, feleség nem dolgozik. Kérdem tőle:
- minden rendben?
- igen, most hogy nem dolgozik, több idő jut a gyerekekre, nagyon jól vannak.
- nem dolgozik? Akkor miből él? - nem mondtam, nekiállt egy ideje kriptovalutázni,  nagyon jól megy neki.
Zedisdead 2021. 02. 22. 06:38
Előzmény: #37817  Törölt felhasználó
#37818
bocs de nem en beszelwk hulyesegeket. a hosszu kamatokat nem az allam hatarozza meg hanem a kereslet es a kinalat. az meg hogy a btc napi 300k tranzakciora kepes az tenykerdes. az hogy annyi aranot fogyaszt mint chile vagy argentina azon lehet vitatkozni. attol hogy idoben beleptel egy piramisjatekba meg nem lettel pugyi zseni majd meglatod
Törölt felhasználó 2021. 02. 22. 05:53
Előzmény: #37805  Zedisdead
#37817
Szia,
Latom erdeklodsz sok minden irant es nehany dolog utana is nezel; de szamomra eleg feluletesnek tunnek az elkepzeleseid. Erdemesebb 1-2 dologra vagy 1-2 szektorra koncentralni; viszont azokkal behatobban es idovel ennek meg is lesz az eredmenye.
Allamkotvenyeket mar jo ideje nem erdemes venni mert a realis hozam; mar ha csak a hivatalos CPI-t nezed akkor is negativ; tehat veszted a penzed vasarlo ertekenek 1 reszet.
(csak extrem feluletesen mivel en nem kereskedem ezt es 1 nagy BS-nek tartom 2%-os inflacios cel van ill. szeretnenek amikor legutoljara neztem a 10eves amcsi allamkotveny hozma valahol 1,35% volt.)
Azonban remelem te is tudod, hogy a CPI es az inlfacio nem ugyan az; meg az akademikusok is csak ritkan keverik ossze. A valos inflacio az usaban 8-11% kozott van varostol es kortol fuggoen.
Az amerikai allam folyamatos elenkito programokat kell h inditson, mert a gazdasagban nehany szektor ezek nelkul teljesen bedol. A magas kulso es belso adosag miatt ha a kamatterhek elkezdenenek emelkedni akkor elobb-utobb folyamatosan mennenek tonkre a kulonbozo allamok, helyi allami szervek ahol mar igy is nagyon magas az adosag. Nincs mas modjuk el kell inflalni az adosagot; minnel alacsonyabb kamatokkal.
Neha nekem ugy tunik h probalsz valakiktol idezni de te magad se erted h mit is; szoval ha lesz 1900milliard fiskalis elenkites amit hitelbol van finnanszirozva akkor a magasabb vagy alacsonyabb kamatok kedvezobbek az allamnak a jovoben?
KB. hasonlo mint h a BTC masodpercenkent 7 tranzakciora kepes vagy napi nehany ezerre ill. h mennyi aramot fogyaszt....az a baj az ilyen velemeny nyilvanitasokkal h aki ezzel foglalkoznak (nem csak en) csak azt arulod el magadrol hogy igazan halvany lila-gozod sincs az adott temarol...nyilvan ettol meg lehet velemenyed; csak a kerdes h mennyi ertek van benne masok szamara....(felre vezetni masokat; szerintem nem szep dolog meg akkor sem ha nem dirrekt csinalod) vak vezet vilagtalan kategoria...
Nem allitom h negativ kamatok lesznek az usaban, csak azt tartom elkepzelhetonek h a kamatok csokkenjenek...es akar tevedhetek is mint barki mas.
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto 2021. 02. 22. 02:38
Előzmény: #37752  hellforceone
#37816
THIEL PETER    Feb 18    Sale    504,783,221
szieszta 2021. 02. 21. 22:50
Előzmény: #37814  Zedisdead
#37815
De hogyan juttatják beléjük, meg hogyan lélegeztetik, mert ehhez az élő szervezetnek vérre van szüksége.
Bocsi, hagyjuk ez már nem ide való. :-). Lehet át kellene raknom a Tudomány és csillagászatba, de ott meg most a hit és tudomány igazát feszegetik.
Zedisdead 2021. 02. 21. 22:40
Előzmény: #37813  szieszta
#37814
Glukóz kell meg valami fehérje forrás. Ugyanaz, ami az élő állatnak, csak sokkal kevesebb.
szieszta 2021. 02. 21. 22:37
Előzmény: #37811  Zedisdead
#37813
A hormon mellett valamit etetni is kell velük, az meg lehet több energiát igényel, mint az állat fogyaszt. Nem hiába ennyire drága. 
szieszta 2021. 02. 21. 22:22
Előzmény: #37807  Zedisdead
#37812
A homárt is valamikor az aljanépe ette, mert nem volt más. A tepertőt a nagyanyám a kutyának dobálta (melegben elég hamar megavasodott), most drágább, mint  a színhús.
Mi tartottunk mangalicát, de annyira zsíros volt és szőrös, hogy nem szerettük. Most drága csemege, pedig ha tápon nő, ugyanolyan koleszterines, mint a fehér disznó. Ha nem tápon, akkor meg 2 év, mire eléri a 120 kilós vágósúlyt.
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/gasztro/hogyan-lett-az-ocean-csotanyabol-elokelo-fogas/
Zedisdead 2021. 02. 21. 22:18
Előzmény: #37809  szieszta
#37811
Biztos nyomni kell a növekedési hormont, hogy nőjenek, meg egy csomó survival factort meg antibiotikumot. De ezek elpusztulnak hőkezeléssel. Meg a sima csirkehús is ugyanúgy tele van velük.
Alapvetően az állattenyésztésben egy csomó felesleges energia elmegy tollra, szőrre, csontra, belsőségekre, meg az állat mozgására (szivmüködés, légzés), meg az állat hőtermelésére. Szintetikusnál ez nincs meg ezért egységnyi alapanyagból, mondjuk kukoricából sokkal több húst lehet csinálni.
davidmate85
davidmate85 2021. 02. 21. 22:12
#37810
GHSI-t kezdik felimadkozni a Robinhood fórumokon, van aki mar 20ra varja 😄 kezdődik a ZOM-osodas benne van egy olyan érzésem 
szieszta 2021. 02. 21. 22:10
Előzmény: #37807  Zedisdead
#37809
Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan etetik és mivel a hússejteket, hogy szaporodjanak. Itt azt írják, hogy az állatok co2 kibocsájtását is csökkenteni lehetne, de oxigén nélkül ezek a sejtek is elpusztulnának. Ráadásul a fene tudja, milyen hormonokkal stimulálják. Lehet éppen rákos sejteket termelnek, elvégre azok gyorsabban szaporodnak. 
Ez ugyan olyan, mint az égetés és komposztálás. A növények elégetésénél úgyanannyi co2 keletkezik, mint a komposztálásánál, hiszen az általuk elnyelt co2 tér vissza csak kicsit gyorsabban.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 21. 22:04
Előzmény: #37807  Zedisdead
#37808
releváns south park epizód: let them eat goo
Zedisdead 2021. 02. 21. 21:54
Előzmény: #37790  szikbal
#37807
Szerintem hosszú távon a szintetikus hús olcsóbb lesz, mint az igazi és nem a piac teteje fogja enni, hanem az alja és szitokszó lesz a neve.
Zedisdead 2021. 02. 21. 21:49
Előzmény: #37757  szieszta
#37806
Elsöpörni a BTC biztos nem fogja a pénzügyi rendszert. A BTC by design napi 3-400k tranzakcióra képes.
És emellé fogyaszt annyi áramot mint Argentina, és termel annyi elektronikai szemetet, mint Belgium.
Legjobb esetben egyfajta elitklub lesz a BTC, ahol a jövő milliomosai tartják vagyonuk 10-20%át. De én inkább arra teszek, hogy a marginra BTCt vásárolók előbb utóbb realizálni fognak és szüknek bizonyulhat az a napi 3-400k tranzakciós ajtó.
Zedisdead 2021. 02. 21. 21:46
Előzmény: #37766  Törölt felhasználó
#37805

"Szerintem mielott Biden befejezi a 4 eves ciklust a 10 eves amcsi allamkotveny 0,25-0,35%-re fog esni, de azt se tudom kizarni 100%-os valoszinuseggel h -0,5% lesz."
Nem tartom kizártnak, hogy igazad van, de mégis hogy? 
Meglesz az 1900 mrd dolláros fiskális élénkités, óriási lesz a hitelkereslet.
nyuszibroker 2021. 02. 21. 19:23
Előzmény: #37786  pomperj
#37804
Nagyon köszönöm! Alapos helyzetelemzés! Akkor nem kockáztatok ezzel, főleg mivel tegnap végre lefoglaltunk egy lakást és kelleni fog a pénz. A Carnivalom viszont elkezdett szépen emelkedni, azt még tartom 1 - 2 hétig, mert bár szerintem nyárig szépen tudna menni, ha jönnek a hírek a nyitásról, meg hogy mennyien mennének már velük, tutira durván beindul(na) . Kivéve ha közbe beszakad az egész rv piac, ettől nagyon tartok, így nem merem már sokáig tartani. Az Infineonom is szépen megy, de azt is eladó lesz hamarossan.
A magyarokkal meg nincs szerencsém. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 21. 18:11
#37803
HMI - Huami ATH-ra ment, záró a korábbi nagy csúcs alatt volt, de afterben 20 fölé ment. A vállalat Zepp Health Corporation és ZEPP ticker alatt fogja folytatni az arculatváltás után (nem tudom mikortól). 
szikbal 2021. 02. 21. 17:51
Előzmény: #37800  szikbal
#37801

Na tessék:https://pestihirlap.hu/2021/02/18/igy-nez-ki-a-3d-ben-nyomtatott-steak/amp/

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek