Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szikbal 2021. 02. 21. 17:43
Előzmény: #37793  lngnl
#37800
Szerintem vegán és húsos körökben is egyre jobban terjedni fog a húsmentes hús. A Z generációban mindenképpen. En Y vagyok es nagy húsevő, de ettől még érdekel. De ez lehet par ev, vagy 10-20, de el tudom képzelni, hogy 5 ev mulva a boltban tudsz sejtszaporitasos húst venni kb ugyanannyiért, és a csomagoláson rajta, hogy ezzel megkíméltél egy állatot, lehet ezt eleg hatásosan tálalni, és pl a meg fogékonyabb gyerekkel melletted a boltban ezt fogod megvenni. 
Nem is talán a zöldségbol készüt hason van a hangsúly, hanem:
"Az állati sejtek tenyésztésével kísérletező cégek   még csak most éledeznek. Ilyen például az izraeli Aleph Farms"
szikbal 2021. 02. 21. 17:43
Előzmény: #37793  lngnl
#37799
Szerintem vegán és húsos körökben is egyre jobban terjedni fog a húsmentes hús. A Z generációban mindenképpen. En Y vagyok es nagy húsevő, de ettől még érdekel. De ez lehet par ev, vagy 10-20, de el tudom képzelni, hogy 5 ev mulva a boltban tudsz sejtszaporitasos húst venni kb ugyanannyiért, és a csomagoláson rajta, hogy ezzel megkíméltél egy állatot, lehet ezt eleg hatásosan tálalni, és pl a meg fogékonyabb gyerekkel melletted a boltban ezt fogod megvenni. 
Nem is talán a zöldségbol készüt hason van a hangsúly, hanem:
"Az állati sejtek tenyésztésével kísérletező cégek   még csak most éledeznek. Ilyen például az izraeli Aleph Farms"
ragarda
ragarda 2021. 02. 21. 16:27
Előzmény: #37768  pomperj
#37798
Én pénteken vettem APT-ot és a héten is venni fogom. Olyan eredménnyel amit vársz, minimum 25 dollárig kellene mennie. 
lngnl 2021. 02. 21. 14:30
Előzmény: #37794  kovaax
#37797
Jopar Vegan ismerosom van. 
pomperj
pomperj 2021. 02. 21. 14:16
Előzmény: #37791  Dt74
#37796
1)Szerintem Mo-on most a MOL reszveny a legjobb tozsdei vetel.
Nem egyszerre, hanem mondjuk 4 reszre osztva, kethetente vennek 25% MOL reszvenyt.
Szerintem 3 ev alatt jo duplazas (2200--->4500) potencial.
De  fizet osztalekot is, es nincs benne az OTP rizikoja.
.
2)Az inflacio, es foleg a  commodity/elemiszer aremelkedesre szamito poziciot nezegetneek.
Olaj, Rez, mas femek. 
Vagy, mert a food inflacioja mar most ketszerese a FED target inflacionak, es a farming iparban minden felfele indult (pocsek a termeskilatas Azsiaban es Brazilban) , pl. nezd meg a traktorgyarto Deere (DE) es AGCO milyen.
Ebben a mufajban a farm output novelesben a mutragya gyartok, pl.  Nutrien es FMC is stabil es igen jo kilatasu.
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 14:13
Előzmény: #37788  Törölt felhasználó
#37795
kovaax
kovaax 2021. 02. 21. 13:41
Előzmény: #37793  lngnl
#37794
Ezt hány vega mondta neked? Az én vega ismerőseimet nem érdekli a műhús, pedig van egy pár (több mint 8 éve jógázok, és a jógások közt rengeteg a vega).
lngnl 2021. 02. 21. 13:22
Előzmény: #37792  kovaax
#37793
Szerintem pont hogy a vegakat erdeklni a muhus biznisz, husevoket meg pont nem, talan csak egy kis reszuket aki talan kornyezet tudatosabb. 
kovaax
kovaax 2021. 02. 21. 12:46
Előzmény: #37790  szikbal
#37792
Csak egy apró megjegyzés: a vegákat nem igazán érdekli a műhús, ők jól elvannak a szuper vega kajáikkal. A fő piacuk azok a húsevők, akik etikai, környezetvédelmi vagy egészségügyi okokból cserélik le a húst ilyesmire. Kishazánkban Budapesten a VeganLove-ban lehet Beyond Burgert enni, vagy akárhol Burger Kingben Rebel Whopper-t. Itt egy cikk az egyéb műhúsos részvényekről:
https://www.nasdaq.com/articles/4-stocks-to-benefit-from-boom-in-plant-based-meat-demand-2019-10-28
Dt74 2021. 02. 21. 12:15
Előzmény: #37787  pomperj
#37791
Kedves János!
Kérdésem a következő lenne.
Régebbi munkámat végre kifizetik (euroban),kb 2 békási panel értékről van szó.Közép ill hosszútávra milyen befektetési ajánlásod lenne?Ingatlan a jelenlegi árak miatt kilőve:)
szikbal 2021. 02. 21. 12:14
#37790
Műhús piac: 
Beyond Meat Inc, azt olvasom, hogy amcsiknal ez az egyik legnagyobb mű hússal foglalkozo ceg, ami tőzsdére is ment. 
2 eve, 25 usd körül volt, most 160  körül jar.
En ebben a szektorban nagy potenciált látok, mert messze nem csak a vegakat erdekli, hanem sok hagyományos hús fogyasztót is. 
Valakinek barmi mega látása ezzel vagy mas ceggel kapcsolatban? 
mr_bob
mr_bob 2021. 02. 21. 11:56
#37789
https://ertek-trend.blog.hu/2021/02/15/simulus_inflacio
-
érdekes gondolatok. az ezüst és aranybányászok lassan jó áron lesznek, lehet hogy kozi-hoz hasonlóan (rig) tbsz-es vételeket megejtek hamarosan és rájuk se nézek 5 évig :) portfolio szinten 10-15%-ot úgy hiszem bele mernék tenni jelenlegi tudásom alapján, bár érdekes látni, hogy még ennyi stimulus után sem lehetünk abban biztos, hogy lesz infláció.
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 11:46
Előzmény: #37785  Törölt felhasználó
#37788
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200420v01sx8e1y.jpeg Hogyne emlékeznék, el is mentettem, mert ilyet valszeg nem fogunk még egyszer látni. Azért ez inkább a kivétel erősíti a szabályt, bár kétségkívül megtörtént.
pomperj
pomperj 2021. 02. 21. 11:42
Előzmény: #37778  Gamebler55
#37787
FTI tema.
Egyelore tortenik, amire elozoleg is lehetett szamitani: a szetvalaskor sokkal inkabb eladasi nyomas van, mert a Fund-profilok miatt a ket ceg kozul altalaban az egyiket akarjak megtartani, a masikat meg inkabb eladjak.
Es ehhez jott az SP500-bol valo kieses (2 kisebb ceg lett, es igy nem fernek bele), 
plusz analyst downgrade,  mert 2020ban alig lesz profit a tavalyihoz kepest. 
Most minden negativum benne van az arban? talan. 
Ha viszont az olaj megy 80-ra? akkor ugyanezek akik most adjak, mind venni akarnak majd.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210221v01v138eh.jpeg
pomperj
pomperj 2021. 02. 21. 11:21
Előzmény: #37777  nyuszibroker
#37786
Airbus-t nem neztem,  de Boeing-ot igen.
Szerintem hasonlo helyzetben vannak. 
Ez a BA-rol szol, de a szamokat leszamitva a szoveg ugyanez lehet.
.
1)BA 2018 volt topon, 101 Mrd arbevetel es  EPS=17 USD profit, az arfolyama meg 400. Azota 2 ev alatt osszeesett, 79--->56 Mrd arbevetelre,  es EPS=  -1.17 ---> -6.8 vesztesegre.  Es mi tagadas, meg 2021 evre is,   kisse nagyobb arbevetel es negyedevente 60-80 cent veszteseg nez ki.
.
Eleg nehez lesz meggyozni a legitarsasagokat, akik 85-99% % utasszam esest tapasztalnak, hogy 1-2 even belul  nagy felfutasra szamithatnak. Talan 3-4 ev kell, hogy BA-nal a 80-90Mrd arbevetel es evi EPS=6-7 ujra realis legyen. 
Nade, most 200 az arfolyam !  egy vaskosan veszteseges cegrol beszelunk.
Ha mondjuk 3 ev mulva csoda- recoveryvel az EPS=10 lenne, akkor is, mar most PE=20 ertekkel van ez elore lediszkontalva? Jobb az ilyen optimizmust elkerulni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210221v01v1vvon.jpeg
,
Realisan nezve, repulesben most inkabb megrendelesek torlesere, elhalasztasara kell szamitani; a meglevo allomany jo resze a jarvany elotti nagyszeru evek folytatasra szamito korszakbol szarmazik.
De elismerem, a legsotetebb napok mar elmultak. Most az optimismus eledt fel az arfolyam 100--->200 recoveryben; de szerintem joval  a  realitas elebe szaladt ezzel. 
Ha valami okobol a jarvany elhuzodik es nem a legoptimistabb forgatokonyv valosul meg?
Summary? keves ennel rizikosabb otletet lehet talalni, mint most a repulogep gyartasra penzt tenni.
A karbantartas mas egeszen. Inkabb ott erdemes ilyenkor korulnezni, Meg a  repulo-leasing cegeknel.
.
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 10:27
Előzmény: #37781  Törölt felhasználó
#37785
Emlekszel tavaly marcius vegen az aprilisi crude oil kontrakt-ot negativba zart.(mar nem emlekszem h -38-45$ korul valahol). Tehat ha valaki 5,10, 20$-on vett akkor nem csak annyit veszithetett hanem sokkal tobbet.) persze ez 1 extrem szituacio volt, de ilyenek is vannak.
Ha jol emlekszem az egyik kereskedo 2 es 4$-on vett nehany kontraktust Talan 88000$-ert; majd amikor a pozicio minusz 2millional jart likvidaltak a poziciojat.
(persze az IB bocsanatot kert h az IT es kereskedesi platformja nem tudta ezt kezelni es inkabb benyeltek a veszteseget); de ez se teszi meg mindegyik ceg.
Mivel nem tudtak tarolni az olajat ezert nem 0-ra esett az arfolyam hanem negativ tartomanyba.
Meg notificationt is kaptam es probaltam venni, de mar nem engedtek.
szieszta 2021. 02. 21. 09:51
Előzmény: #37779  Törölt felhasználó
#37784
Erre én is gondoltam, hogy ha egy eladóosodott cégben vagy társtulajdonos, előfordulhat, hogy a tartozás magasságáig a magánvagyonoddal is felelsz majd. Így a részvény ára mínuszba is mehet és bizony ha meg akarsz tőle szabadulni, be kell majd fizetni a "tartozásodat". 
Magyarországon régebben a kft. volt az aranybánya, az volt a legfontosabb, hogy minél nagyobb tartozást halmozzanak fel, aztán csődöt jeleentettek és jöhetett a következő. Persze a vagyont szépen kimentették egy jó könyvelő segítségével.
maxhell 2021. 02. 21. 07:15
#37783
Érdekes dolgok ezek. Shortnál a lehetséges veszteség korlátlan, mondják. Elvileg. Mivel láttuk, hogy itt is korlátozták a shortosok korlátlan veszteségét. Akkor mégsem korlátlan? Ha ugyanis korlátlan, akkor valóban veszélyben volt az egész pénzügyi rendszer, ez ugyanis ezt is jelenti. A korlátlan az végtelent jelent, ebben az esetben pedig valóban továbbterjedhetett volna végtelenül egyre több pénzügyi szereplőre ez a folyamat korlátlanul, amit ugye nem engedhettek. Végül pedig megjelent a nem teljesülés fogalma. Ez akkor mi? Nem teljesülés? Az meg mi? Mikor történik? Akkor mégsem működik a dolog?
Másik oldalon ott van a shortolás, ha sikerül. Nem értem, ha 0-ba sohortolnak valamit, ott már a shortos sem tud nyerni, 0-ra leshortolt terméknél hogy realizálja, zárja le a nyerő tranzakciót? 0-ban ki van a másik oldalon? Ki fizeti ki ekkor a shortost? Igazából a józan észnek kellene működnie azért. Úgy tűnik, hogy mindaddig érvényesek csak ezek a kőbe vésett tőzsdés szabályok, amíg a rendszer normál körülmények között található. De amint extrém elmozdulás történik valamely irányba, megváltoznak a köbe vésettnek hitt szabályok is. 
levi52 2021. 02. 21. 07:11
Előzmény: #37781  Törölt felhasználó
#37782
Lognál viszont hitelre is lehet venni részvényt általában, aminek fedezete a megvett részvény. Így érhető el tőkeáttétel. Ha viszont a részvény ára beszakadt, akkor a brókercég által biztosított hitel fedezetlen lesz. Ilyenkor vagy befizetsz a számlára még pénzt azonnal, vagy eladják a részvényeket, de a megmaradt érték extrém ármozgás esetén nem fedezi a hitelt. Szerintem ez lehet a lognál a kockázat, amit a brókercég fut.
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 00:07
Előzmény: #37779  Törölt felhasználó
#37781
ööö, ezt nem érem. Alapvetően igaz, amit írt: shortnál korlátlan a veszteség, longnál meg csak az, amit betoltak.A gond ott van, h opciókkal, ezáltal tőkeáttétellel tolták - pontosabban engedte a broki eleinte. A baj az, hogy a vesztes hedge fundok a margin call, a call-t kiíró MM-ek meg a fedezés, v inkább annak hiánya miatt boríthatták volna be a rendszert. Azért az eléggé red flag, hogy néhány kisbüfi egy döglődő játékbolt meg pár nem túl jelentős shortos hf. majdnem borította a pü-i rendszert (T.Peterffy). Nagyon ki van ez már feszítve.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek