Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 21. 08:51
Előzmény: #34657  Törölt felhasználó
#34660
Elnézést a rossz szóhasználat miatt, azt szerettem volna mondani, hogy a penny stocks sokak számára zaj, komolytalan ezotéria szintű nonszensz. 😏
Törölt felhasználó 2021. 01. 21. 08:50
Előzmény: #34652  JeGeMeLOV
#34659
És melyik volt kellemesebb időzített tipp. A Gevo vagy a Lake;) Emlékszem hogy ki voltál bukva a Lake-re pedig "elméletileg" parabolikus emelkedésnek kellett volna jönnie...Hát igen.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 21. 08:50
Előzmény: #34655  lngnl
#34658
Törölt felhasználó 2021. 01. 21. 08:50
Előzmény: #34652  JeGeMeLOV
#34657
Szerintem felreertes van, mert nem hinnem, hogy idegesitesrol lenne szo. Inkabb arrol, hogy ateltunk mar egyet s mast, lattam gyorsan szerzett vagyont gyorsan eluszni es utana hallgattam a nagy siras rivast. Ezen a teruleten mindenkinek igaza van. De tenyleg. Mindenki kiszuri a szamara relevansat meghozza donteset es vallalja kovetkezmenyeit. Ez a szabad vilag. Ha szurkolni vagy erzelmeket akarok nyilvanitani, akkor elmegyek pl egy focimeccsre.
Törölt felhasználó 2021. 01. 21. 08:48
Előzmény: #34651  Boole
#34656
Hiába: Size Does Matter.
lngnl 2021. 01. 21. 08:45
Előzmény: #34652  JeGeMeLOV
#34655
Jo otlet, en is benne vagyok az uj forumban. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 21. 08:44
Előzmény: #34652  JeGeMeLOV
#34654
Láttam a SENS-et, borzasztó fundásan (tőkehiányos, igaz volt offering ha jól emlékszem), de brutálisan kitört. Sajna igen, elúsznak az értelmesen kielemzett tippek és nyilván ellenőrzöm a saját sreeneremen amit veszek. Én read-only lennék, és tényleg jó lenne egy value (amit már pölö offerrel feltőkésítettek és kilövésre behelyeztek) penny-stock szoba. Szívesen olvasnám a Te, trader21, Dexler, eszmecseréjét, az elméleti kontrarian hittérítőket meg lehetne offolni. Sajna múlt évben nem volt sok időm ezzel foglalkoznom, csak EV-tem, már évek óta Teslázom, meg kis NIO  befigyelt, lítiumosokat kihagytam, meg megannyi mást is. Sajnos az online közoktatás okozott némi felfordulást a családi életünkben, így más kötött le. Konstruktív volna egy momentum value penny stock szoba, amiben koncentráltan aktuálisan a még nem robinhood top-ba került részvények lennének, nem a tömésbe kéne bohockodni (ZOM, BNGO, JAGX már ilyenek saját tőke arányosan iszonyúan tömés szagú már most, bezzeg anno pár hónapja). Nem ezer tickert szeretnék látni, mindenki által bedoválva DD nélkül, hanem abban a negyedévben mik amikre érdemes figyelni mert kilőhetnek (pl. ADXS, CSCW, SNDL), amiket még a MM alakít és pl. ER-ra időzít stb. Jó ez a discord is de gyakorlatilag ST-szerűen mindenki floodol ezer tickert, TA-t. Ha tényleg így szelektál trader21 opportunistán, kilövés előtt ahogy a Gevoval, Microvision-nal tette, amiben CSAK kb. 3-5 részvénnyel foglalkoztok vevő lennék rá, 15 min TA-k, meg ticker floodolás nélkül. Mert akkor egy szűrőn átmentek és le DD-zném én is magamnak, de időm nincs a teljes piaccal foglalkozni még annyi sem a sok hülyeséget átlapozni. Szóval támogatom.
somebody 2021. 01. 21. 08:26
Előzmény: #34652  JeGeMeLOV
#34653
Ez a penny stock jó ötlet lenne, én is örülnék neki :) 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 21. 08:20
Előzmény: #34647  Törölt felhasználó
#34652
Trader21 gevo tippje hozta eddig életem legkomolyabb virtuális nyerőjét, amiért örökre hálás leszek neki. Nagyon jól szelektál, persze ellenőrizze mindenki, mert nem szentírás egy tipp se. A saját penny topic is jó lenne, aztán a komolyabb befektetőket sem idegesítjük a centes viccekkel, amik napok alatt többszöröznek. Vasárnap említettem ragardanak a sens részvényt, megnéztük, jó, aztán hétfőn elfelejtettünk venni, azóta dupla... 
Boole 2021. 01. 21. 08:15
Előzmény: #34633  Boole
#34651
lngnl 2021. 01. 21. 03:46
Előzmény: #34639  Törölt felhasználó
#34650
En mar ezerszer leirtam azt a strategat kell kovetni ami neked tobb penzt hoz, viszont esznek kell lenni es tudni kell valtani. En az elso kezdo par evemben mindent elhittem amit pl ide is leirtak, vettem jo sok RIG et meg HALt mert itt az olaj mar 5 eve is bullban volt mikor beszaladt 100 rol. Vettem papirokat celarak, PE, EPS es divident alapjan. Hoztak is par szazalekot. Miota a tokem felevel tradelem azokat a papirokat amik eppen menoek azota viszont tobbet keresek. Viszont nem hiszem el hogy ezek a jovo cegei, egyszeruen penzt keresek a robinhoodos tomegeken.
trader21 2021. 01. 20. 23:59
Előzmény: #34644  Törölt felhasználó
#34649

Köszönöm szépen, igyekszem. Még nem jutott eszembe, de lehet, hogy ez lenne a legegyszerűbb, csak hogy ne keveredjen össze az általam űzött 'hazárdjáték' (fun fact: átlag 50%-ban cashben ülök, és ha minden jelenlegi pozim nullázódna, még akkor is bőven pluszban lennék, mióta tőzsdézni kezdtem), illetve a "70%-ig biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb ez fog történni, vagy nem"-fajta befektetés. Microvisionről 1.2 dollár körül írtam, GEVO-ról még 1 alatt, OAC egy hónap alatt 50%, QELL hasonló időtávon 25-30%, pedig kettőnek semmi nincs a balance sheetjén, a másik kettő meg SPAC. Tele van lehetőségekkel a tőzsde, csak a kézzel-lábbal tiltakozás és az "akkor is nekem van igazam" helyett érdemes kihasználni őket.
kukker, lehet, hogy ez egy rendkívüli helyzet, lehet, hogy őrület van a tőzsdén, de ha Te sétálnál az utcán és egyszer csak húszezresek potyognának az égből, nekiállnál összeszedni, vagy azt mondanád, hogy "hát ilyen még nem volt a világon, ebből infláció lesz, hova jutottunk" és csak állnál egy helyben várva a világvégét? Az, hogy a politikai vezetés mit művel, egy externális dolog, sajnos azon kívül, hogy négyévente tudok szavazni, semmi befolyásom nincs rá. Infláció akkor is lesz, ha nem tőzsdézek, a gazdagabbak ígyis-úgyis gazdagabbak lesznek attól függetlenül, hogy XOM-ot vagy GEVO-t veszek, akkor meg miért lennék a saját magam ellensége? Ha feltételezzük a legrosszabb forgatókönyvet, akkor is két opció van: egy szar világban fogok élni x pénzzel, vagy egy szar világban fogok élni több, mint x pénzzel. Erősen matematikai beállítottságomnál fogva én a másodikat preferálom. Ha meg 10 év bear market lesz, hát legyen, majd megfordítom a monitort és csinálom tovább ugyanezt. És ha kihullanak azok, akik a profitot nem tudják kiszámolni a 68 BIOL részvényükre, hát akkor ez van, max azért fognak hiányozni, mert az ő pénzük köt ki az én számlámon.
kukker 2021. 01. 20. 23:20
Előzmény: #34638  trader21
#34648

Én magáról a véleményedről szeretnék csak egy választ mondani, nem arról, hogy mit és hogyan kereskedsz.
És ezt elmondtam már itt nemrég, de leírom most is:
Ami most van, az egy illúzió és egy véges világ pünkösdi királysága.
Mondjuk azt, hogy a Mátrixban ücsörögsz a bárban és kétpofára eszed az ingyen kaját és az ingyen piát és azt mondod, hogy ez van és ez élem.
Persze.
Nagyjából ezt csinálja mindenki és ezt teszi mindenki, pár ember kivételével.
De.
Még egyszer.
Ez egy olyan esemény már végéhez közeledő láncolata illetve kivetülése - az emberi jellem és mohóság és eltorzulás a pénz felé - aminek majd a végén a legutolsó emlékképnek marad meg ez, amit most átélsz meg amit a többi ember átél, aki örömködik a nyerő folyamatnak.
Tudom valami őrült meg "biztos kimarad a jóból" szövegnek mondják ezt sokan, de ez van, ami.
Ezek a végnapok mind ebben a pénzőrületben, mind ebben a társadalmat jellemző mentalitásban, ami majd darabokra esik de olyan nagyságban, hogy a döbbenettől majd révülten fog kinézni az ember a fejéből a világban, hogy mi van itt.
És nagyon gyorsan tessék kivonulni a pénzimádatból meg ebből az egészből ami itt van, mert ha nem próbáljátok elvinni a gondolataitokat, az érzelmeiteket, a lelketeket ettől a világtól ami most rúgja az utolsókat, akkor abban ami majd jön, nem biztos, hogy meg fog maradni az ember embernek....
És még egy:
Azt hiszitek, ami most van, az véletlen?
Meg szerencse meg így jött ki a matek?
Nagyon nem.
Szóval legyetek észnél ezzel a pénz dologgal, meg ami itt megy, mert ez lélekölő dolog egyre jobban és erősebben és egyre nehezebb lesz majd szabadulni tőle akkor, amikor 180 fokot fog fordulni a Földön a világ a mostani "jóból"...
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 23:11
#34647
Trader21-et 1 hónapja követem, de több igazságot és megfigyelést mondott a másodpiacról  mint az egész totyik együttvéve, szerintem ne rontsátok el....! Még a végén pénzt is keres....
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 23:08
Előzmény: #34643  Törölt felhasználó
#34646
Nem: csak pont a robinhooderek miatt (szerencsére trader21 nem közéjük tartozik) akik esetleg tájékozódnának, azok számára veszélyesek azok az irreleváns, elméleti, pénzégető stratégiáid és néhányotoknak amiket olyan arrogánsan osztotok és levezettek, lehet Nektek csak hobbi, de valakinek a vagyona amit naivan fektet be a Ti (egyesek) levezetéseitek alapján. Iszonyúan ellentmondásos és logikátlan, a másodpiaci kereskedelemre pedig inkompetensek amiket állítasz a kis srácnak. A másodpiaci bukód pedig sok mindent elárul... szóval óvatosan kiknek mit jövendölsz, hogy pénzt éget a tőzsdén. Pont Te ne!
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 23:01
Előzmény: #34643  Törölt felhasználó
#34645
...ahha....jól van, köszönjük. Látod itt lepleződsz le, hozzád sem szóltam, te meg személyeskedsz. Itt kb. a saját, nem csak az érzelmi intelligenciád mutatkozott meg, csak barátilag:).
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 22:59
Előzmény: #34522  trader21
#34644
Amúgy grat a DD-idhez, egy ideje követlek.....szép. Nem akarsz itt nyitni egy saját topicot? Value Penny-stocks vagy ilyesmi? Mert eltűnnek a hozzászólásaid X darabszám után....és akkor itt is mindenki lelki békéje is helyreáll.
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 22:56
Előzmény: #34642  Törölt felhasználó
#34643
Viszont érzelmi intelligenciád alapján letagadhatnál vagy 35 évet. Persze minden sértés nélkül, csak barátilag :)
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 22:48
Előzmény: #34640  trader21
#34642
Több mint kétszer annyi mint a nevedben levő szám ;-)
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 22:46
Előzmény: #34638  trader21
#34641
Na, ugye milyen jó, hogy bejöttél....? Kapizsgálod: Igen a Tesla Putok tökéletesek, mindenki a P/E-t fogja nézegetni és rájönnek a katedrai igazságokra.....de már lehet késő lesz, ezt évekkel ezelőtt kellett volna megtenniük, de neked még nem késő...Ezt nem tudhatod, ne csodálkozz a jelzőkön....
Komolyra fordítva: valaki tanítja, valaki csinálja. Amúgy még annyi sem változott a tőzsdén mint a fociban. Ált. Isk matek: számláló/nevező=hányados. Ennyi.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek