Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 10. 00:57
Előzmény: #33778  Alexander_Greybeard
#33780
1929-ben nem volt piackutatás meg egyéb finomságok, így simán ki tudott alakulni egy túltermelési válság, ami önmagát erősítő foylamat, amikor elkezdenek leépíteni a cégek. Most szinte a fordítottja van: sok a megtakarítás, az keres magának befektetési célpontot, miközben a globális kereslet bővül. A legnagyobb veszély szerintem a katasztrófa-forgatókönyveket leszámítva (GRB, terrorizmus, háború(k), vulkánkitörés, kisbolygó, stb.) nagyjából az, hogy a változás sebessége túl gyors lesz, és nem lesznek képesek alkalmazkodni a cégek hozzá, ez most látható is idehaza, bár elkezdődött az alkalmazkodás. (Sok egyéb gazdaságban meg már javában folyik ez külföldön... szinte a DNS-ükben van a flexibilitás.) Vagyis az egyes szektorokat ez különbözőképpen fogja érinteni. " Az ijesztő az, hogy ilyen mértékű fejlődés nincs a láthatáron." No ezzel egyáltalán nem tudok egyetérteni. A fejlődés talán nem oylan látványos, mint anno, de annál mélyrehatóbb...
trader21 2021. 01. 10. 00:51
Előzmény: #33778  Alexander_Greybeard
#33779
Én korábban már kifejtettem, hogy szerintem mi kéne egy bear piachoz (#32892). Röviden azt gondolom, hogy amíg nincs jobb befektetési lehetőség és az embereknek van szabad pénze, amit a tőzsdén lehet tartani, addig felfelé fog menni. Igazából a kérdés az, hogy meddig lehet fenntartani a 0% közeli kamatot? Mi az a probléma, ami előbb, vagy utóbb mindenképp elő fog kerülni, ha ez így marad? Oké, hogy el van adósodva a PIGS (meg mindenki más), és most kapják az újabb hitelt, de miért ne lehetne kétszer ennyi az államadósság? Vagy háromszor ennyi? Erre nem láttam még egy konkrét választ sem (vagy csak én nem raktam össze a fejemben). Miért nem maradhat 0 közeli a kamatláb mondjuk 10 évig?
Alexander_Greybeard 2021. 01. 09. 23:21
Előzmény: #33765  Törölt felhasználó
#33778

A 2007-09-es válság arról szólt, hogy a CDO-k és szintetikus párjaik hatalmas tőkeáttételt generáltak de mindenki biztonságosnak gondolta őket, ezért nagy összegben tartották a mérlegekben. A soha nem látott mértékű tőkeáttétel miatt egy kis megingás katasztrofálisan nagy kilengést okozott, ami hatalmas mennyiségű tőkét emésztett fel. Ez a technikai manifesztációja valaminek. De minek? Az MMT is csak tünete egy nagyobb gondnak.
A lényeg az, hogy produktívnak kell lenni ahhoz, hogy visszafizessük a hiteleket és ne másik hitellel váltsuk ki az előzőt. Produktívnak lenni viszont rohadtul nehéz mert ahhoz meg kell valósítani egy ötletet, ami később többet fog érni, mint a hitel kamattal és egyéb költségekkel együtt. A kamatok a jegybankok kezében vannak. Ha azt látják, hogy a profit termelés/produktivitás csökken, akkor vissza kell venni a kamatokból, különben a foglalkoztatást tekintve veszélyesen lelassul a gazdaság. Ezzel csökken a tőkeköltség, olyan vállalkozások is meg tudnak valósulni (vagy életben tudnak maradni), amik magasabb kamatok mellett esélytelenek. Fiskális oldalról ugyanez a helyzet. Ha az államkötvény lyukak foltozást szolgálja vagy kirakat-beruházásokra használják, akkor a kamatok fizetése egyre nehezebb feladat. Ha sikerült saját devizában eladósodni, akkor csökkenteni kell a kamatokat. Ha nem sikerült, akkor a csőd csak idő kérdése.
Ez a gond: nincs valódi produktivitás. Ezért van az, hogy mindenféle beteg papírt létrehoznak, hogy aztán nyereségesen kereskedjenek velük (CDO). Ezért van az, hogy minden ígéretre és legkisebb reményre is a csillagokig tolják bármelyik részvényt. Az MMT ugyanide vezethető vissza. Ha nincs produktivitás, akkor infláció is csak elenyésző mértékben jelentkezik (kicsi profitból nem lesz béremelés), szóval nyugodtan lehet nyomtatni és azt fiskális programokra költeni (mármint szerintük, én annyira nem vagyok nyugodt).
1929-ben majdnem ugyanez volt a sztori. A kamatok pont úgy viselkedtek, mint most. Annyi a különbség, hogy akkor aranyfedezetű volt a pénz, szóval nehezebben lehetett a tüneteket kezelni. Abból a válságból a technológia fejlődés hozott ki minket. Az ijesztő az, hogy ilyen mértékű fejlődés nincs a láthatáron.
Visszatérve a jelenbe, a kérésem változatlan. Aki a '"nagy összeomlást" várja, igazán leírhatna technikailag egy hatásmechanizmust is hozzá. Vannak korszakos igazságok de sok dolog változott az utóbbi 90 évben, szóval a kimenetel is jó eséllyel változik legalább egy kicsit.
Törölt felhasználó 2021. 01. 09. 23:15
Előzmény: #33776  Boole
#33777
En ma visszavaltottam, nem fogok tudni gyors mozgasokat lereagalni es ulni sem szeretnek egy minuszban, ha mar komoly nyero befigyelt, bar hiszem a sokkal magasabb arfolyamot tul gyava vagyok jelenleg hozza.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 09. 22:37
Előzmény: #33772  Fagylaltárus
#33775
Nekem is csak a szám jár, semmi ner pénz 😔
Strohmannak hol lehet jelentkezni? Büntetlen előélet megvan 😅
bimborablo
bimborablo 2021. 01. 09. 21:46
#33774
Az teljesen egyértelmű, hogy valamit a támogatások kiegyensúlzozásával csinálni kéne, mert így jônnek az olyan általam ismert esetek mint luxuskecó télen kifűtôtt kutyaháza,  medencéje, nincs semmilyen sávos adózás, az építőipar által elnyelt csok, meg az állami támogatott 7üléses lexus...
bimborablo
bimborablo 2021. 01. 09. 21:31
#33773
Mondom, más lapra tartozik csak nem akartam megint politikai témát indítani. :)
Én sem rendelkezem egyik leírt támogatással sem. 
Fagylaltárus 2021. 01. 09. 20:58
Előzmény: #33770  bimborablo
#33772
Ja, akad ingyen pénz, gyerekeseknek. Nekem pl. nincs gyerekem így nekem coki van. Nem baj. Legalább tudnak SUVot venni állami segéllyel meg felújítani a fürdőszobát szintén állami segélyből részben.
Én meg örülök hogy nincs migráns....
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 09. 20:49
Előzmény: #33770  bimborablo
#33771
Rezsicsöki épp hogy rossz mindenkinek, hiszen jóval piaci ár felett van emiatt a gáz évek óta. 
Csók árával nőtt az ingatlan, így ez senkinek se nyerő, ellenben csokra nem jogosultaknak lehetetlen lett ingatlant venni. Dupla veszteség. 
bimborablo
bimborablo 2021. 01. 09. 20:30
Előzmény: #33768  Fagylaltárus
#33770
Csok, falusi csok, babaváró, stadion, lakásfelújítás támogatás, rezsicsökkentés...etc. megy az ingyen pénz, de feltételekkel - nem mindenkinek. Hogy mi jó ezek közül (mert van) és mi nem az már más lapra tartozik.
Törölt felhasználó 2021. 01. 09. 19:24
Előzmény: #33765  Törölt felhasználó
#33769
"Maga az MMT a rendszerhiba. Ez egy hibás elmélet. Ami még nagyobb baj, hogy nemcsak elmélet, hanem alkalmazzák is, és ráadásul fundamentalista módon és gátlástalanul teszik ezt." Rosszul közelited meg az MMT-t. Tedd fel a legosibb kerdest: Cui prodes?
Fagylaltárus 2021. 01. 09. 19:03
Előzmény: #33767  Placi82
#33768
Nálunk hogyan ért le a pénz az emberekhez?A 3 havi munkanélküli járadék országában? Nálunk kurvára nincs pénzeső a plebsznek. Vagy hol osztogat pénzt nekünk Orbán? 
Placi82 2021. 01. 09. 18:32
#33767
Akárhogy nézzük, iszonyat penzmennyiseg kering a gazdaságban. Ha Magyarországot nézzük, ha az egész világot. És már lejutott az emberekhez. Ezt is érezni. Ebből márpedig infláció lesz hamarosan. Ez pedig érdekes helyzetet teremt egy olyan világban ahol 0% vagy ahhoz nagyon közeli a kamat. Ez a tény önmagában a rendszerhiba. 
kozi723
kozi723 2021. 01. 09. 18:17
#33766
Nio lerantotta a leplet az uj modelljukrol. NIO ET7. Nem rossz, de szerintem a helyzet XPENG szamara kedvezhet. Ugyanis az aram eleg vadul neznek ki:
NIO ET7 : 448,000 RMB (69,185 USD)
NIO ET7 Premier (100KW): 526,000 RMB ($81,230)
.
https://www.instagram.com/p/CJ1NcykpggZ/?igshid=imf42kvjgy9v
Törölt felhasználó 2021. 01. 09. 18:08
Előzmény: #33759  Alexander_Greybeard
#33765
Maga az MMT a rendszerhiba. Ez egy hibás elmélet. Ami még nagyobb baj, hogy nemcsak elmélet, hanem alkalmazzák is, és ráadásul fundamentalista módon és gátlástalanul teszik ezt.
A 2007-09-es válságban nem az volt a gond, hogy CDO-k és szintetikus CDO-k voltak. Fenét. Valójában az egy klasszikus ingatlanpiaci lufi volt. Gondolod, hogy akkor nem próbálkozott nyomtatással a jegybank, vagy a bankoknak nem adott hitelt? Dehogynem. Olvass utána. Segített?
Minden válság ugyanarra az anatómiára épül: van egy tévhit a gazdaságban (egy hamis narratíva). Mindenki aszerint cselekszik, aztán tarthatatlan lesz a helyzet.
Tévhitek:
2007 - "a mortgage-nek kicsi a kockázata"
2000 - "technológia (és a net) átírja a gazdaságot, és hihetetlen fejlődést teremt"
1997 - "Dél-Kelet Ázsia megvalósítja a gyors és egyensúlyi növekedést"
1990 Japán -  "az ultralaza monetáris politika a növekedés kulcsa" 
 1987 - "a washingtoni konszenzus a fejlődés motorja"
1966 - "a munkanélküliséget meg lehet szüntetni központi eszközökkel"
1929 - "a technológia és a piac elképzelhetetlen fejlődést és profitot biztosít"
mr_bob
mr_bob 2021. 01. 09. 18:06
Előzmény: #33725  Casali
#33764
nem értem mi történik. biden pedig nyomni fogja a stimulust. szerintetek újra lesz tesztelve az 1750-es szint? technikai szemek mit látnak? köszönöm
-
https://www.ft.com/content/b69a5de3-e334-48db-8d74-c52068476bb8
Jagd 2021. 01. 09. 17:55
#33763
Az eurot hogy látjátok merre tart
krida
krida 2021. 01. 09. 17:44
#33762
EOS: ma 19%-ot ment...
kukker 2021. 01. 09. 17:10
Előzmény: #33759  Alexander_Greybeard
#33761
"Amúgy is mindig a befektetők mondják meg, hogy melyik cég mennyit ér. Mindegyik más módszerrel számol (vagy csak tippel) és ezek átlaga a piaci ár.
Ezzel még semmilyen rendszerhibát nem mutattál be."
Tehát a FED, mint végtelen printelő és ezáltal "beketető"-vé generálódó az nem okoz rendszerhibát? 
A rendszerhiba már él és beindította a folyamatot.
A mámorban ezt fel nem fogó ember kérdése meg máshová tartozik

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek