Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 12. 06. 19:39
Előzmény: #32073  pomperj
#32080
2017.decembereben volt 19000; nem 2018 decembereben.Igen tobbszor elofordult benne tobb mint 50%-os arfolyam eses, sot volt 60-70 de meg 80%-os eses is.Mondjuk egy tobb szazezer%-os rally utan; talan belefer???Nagy a kockazata? A LEGNAGYOBB BUTASAG AMIT HALLOTTAM!Ugye ezt 1 kereskedesi forumon, nem h befektetoknek de kereskedoknek kellene elmagyarazni; NA NE ROHOGTESSETEK; HA VISZONT EZT KOMOLYAN GONDOLJA VALAKI AKKOR MEG BANKBA SE SZABADNA A PENZET TARTANIA!!!!Ha 100$-t vagy 30000ft-ot fektetek 1 rv-be esetleg BTC-be mekkora is a maximalis kockazatom, na most nem hataridos olaj kontraktusrol beszelek ahol lehet negativ is az ar; csak szimplan 1 rv-rol esetleg BTC-rol.Szoval ha 100$ vagy 30ezer ft-ot fektet valaki rv-be vagy BTC-be akkor max 30000ft-ot vagy 100$-t veszithet...ha valaki 5ezret akkor 5000-et ha valaki 10milliot akkor maximum 10milliot veszithet rajta...Szoval nagy a kockazat?????Nezzuk az en sajat peldamat; vettem 250USD BTC-t; miutan megvettem a kovetkezo 4-8 hetben az arfolyam soha nem ment 220$ ala (volt rajta kozel 30$; BTC-kent 12% kockazatom); most 19000$ folott van az arfolyam, de kozben amit BCH-kent kaptam a fork-nal azt 800$-ert ertekesitettem; magyarul ha holnap 0$ erne a BTC akkor kerestem rajta 550$-t)...de a piac 19000$ fole ertekeli jelenleg; szoval jelenleg ha levonom azt a penzt amit beletettem akkor ugy 19550$ profitom van rajta.Ez 7820%-os hozam; vagy mondhatnam azt is hogy HAVI 10,1%-os hozam az elmult 6 ev 9 honapjaban amiota megvasaroltam. Igen nagy benne a volatilitas idonkent; szoval van ugy hogy honapokig ugy nez ki hogy nem havi 10,1%-os hozamot er el az ember hanem mondjuk csak havi 3,4-5%-ra jon ki.Nem tudom masok h vannak vele de nekem nem jelent problemat kockaztatni 250$-t amibol ha akartam volna sem tudtam volna egyelore 30$-nal tobbet veszteni...es a masik oldalon ott van egy tobb mint 19000$-os profitos pozicio.Nem 1centert, de nem is 10centert vagy 10$-ert vasaroltam az elso db-ot hanem 250USD-ert.
Szoval ha az USD tud vesziteni az ertekebol nehany ora leforgasa alatt tobb mint 28%-ot esetleg az EUR 33%-ot nehany ora leforgasa alatt akkor talan ez megengedheto a BTC szamara is.Persze lehet h az USD es EUR kivaltsagos es nekik szabad ertektelenedni kozel 30%-ot nehany ora alatt de a BTC-nek ezt nem nezhetjuk el.
Mifele ertektartasrol beszelek, nos nezzuk:
https://www.xe.com/currencycharts/?from=XBT&to=USD&view=10Y
https://www.xe.com/currencycharts/?from=XBT&to=EUR&view=10Y
Hat nem tul ertekmegorzo az EUR vagy a USD ha a BTC-hez viszonyitom, viszont azt elmondhatjuk h kisebb volatilitas mellett szepen fokozatosan elvesztik az ertekuket....
Tudod mit tartsd ertekkent a USD-t vagy EUR-t aztan majd ha elerjuk akkor belinkelem a 15 ill. 20 eves grafikont is.
Nem vitakent irom de azert talan itt lenne az ideje a tenyeket megvizsgalni mielott velemenyt alkotunk valamirol.
Persze lehet tippelgetni mint a lotto-n meg a toto-n szokas, de azt hittem ez 1 gazdasagi forum, ahol befektetesi ill. kereskedesi lehetosegekrol cserelunk velemenyt.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 06. 17:58
Előzmény: #32078  pomperj
#32079
ha 8x duplázik, akkor 256 dollár lesz az árfolyama. Erre gondoltál? Vagy lokális rallykra, mondjuk 2-4, aztán leesik 1-re, onnan fel 2-re, oldalazik, majd 2-4, stb?
pomperj
pomperj 2020. 12. 06. 17:50
Előzmény: #32067  robikovacs26
#32078
Nagyon drasztikausan elter a velemenyem RIG-rol, mint a konszenzus.
A kovetkezo 8 evben legalabb nyolcszor fog duplazni. 
Novemberben egyszer mar megcsinalta. Talan nem is tart 8 evig a nyolc  duplazas.
pomperj
pomperj 2020. 12. 06. 16:22
#32077
Emerging Markets 2021 tema. 1. resz
1)Ha most valami reszvenyben bull kilatasokat lehet latni, mert 3 eros tenyezo is segitett emelkedni, mint
-Joe Biden varhatoan kiszamithato, stabil elnoksege
-Jobb kilatasok a Covid vakcinaval, jogos a varakozas  a jarvany vegere
-A vilag legnagyobb free-trade szerzodese Azsiaban (RCEP)  es a Csendes oceanon,
,
nos ezek egyenkent is eleg nagy pozitiv fundas tenyezok. 
Ezek mind,   most Novemberben osszejottek.
Es mit csinalt az EEM index? Nos,  Secularis BULL market indult, wave(3) hullamban,
A sokeves,  hatalmas emelkedes legelejen tart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201206v01uvywco.jpeg
.
2)Az MSCI Emerging  Markets Azsia chartot joparszor feltettem az elmult honapban. Kinai-Japant is. 
A hangulat Azsiaban wave(3 of 3) hullamnak megfelelo.  Es a lenyeg? megvan a kitores.
A kereskedelmi megallapodasrol a  targyalast 20122ben kezdtek. Amint Trump elnok lett, azonnal kilepett belole. De Azsiat ez nem zavarta meg.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201206v01uzmf6.jpeg
.
3)Hasonloan  bullos az EM Latin America Index. Marciusban vege lett a korrektiv strukturanak. Es oriasi bull marketre lehet szamitani LatinAmerikaban. Kisse el van maradva, de nem ketseges hova megy.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201206v01uqcsxe.jpeg
.
4)Es mit csinal a 3. nagy foldresz, Europa EM Indexe? A legnagyobb  benne?Sberbank, Gasprom, Lukoil.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201206v01u6dwf7.jpeg
,
A kerdes  lehet az, hogy vajon melyik Indextol varhatjuk a legjobb teljesitmenyt a kovetkezo 5 evre?
Azsiahoz kepest a masik ketto ugyan lemaradt kisse. De, EMEA +14% tobb Novemberben, mint Azsia.
De a Lat.Am index +22% emelkedese majdnem a duplaja ennek. 
A LatAm ILF index 16--->28 rallyja megis  meggyozo kell legyen.
.
2. resz. Azsia orszagok. folyt. kov.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 12. 06. 15:36
Előzmény: #32075  JeGeMeLOV
#32076

Igen.. Hát még most. :) Igazából bármeddig mehet, és bármikor pukkanhat.
Ez így teljesen rulett..
Ha januárban korrigál, lehet veszek a gyereknek. Másfél éves.
Én is kaptam ezt-azt, most is őrzöm, sajnos nem ér szinte semmit. Csak nekem.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 06. 15:19
Előzmény: #32074  Cyberslider
#32075
100 dollár körül gondolkodtam rajta, de mivel már 1000x-esére emelkedett, elképesztően nagy volt a pukkanás veszély. Tévedtem
Cyberslider
Cyberslider 2020. 12. 06. 14:59
Előzmény: #32071  JeGeMeLOV
#32074
Hát, ha 10 centért vettem volna, vagy akár 10 dollárért, most nyugodtan aludnék.. :D
Ilyenkor már a fene se tudja... Amúgy talán vennék, ha korrigál. Most inkább nem. Persze játékpénzzel, szóval ebből nem gazdagszom meg..
Emlékszem amikor kijött az ethereum, bejött három fiatal srác balcsin az üzletembe, és matracok helyett ajánlották nekem az ethert. Sound volt, borosüvegbe már nem sok volt nekik. Vegyél barátom, ez tuti hidd el, biztonságos minden, most még csak pár dolcsi, hiddelenertekhozza' hukk :)
Mondtam, egyelőre inkább árut veszek, vegyetek valamit ti is! :)
........
pomperj
pomperj 2020. 12. 06. 14:57
Előzmény: #32066  Törölt felhasználó
#32073
Megorzi az erteket?
2018 decembereben 19.000 volt, 13 honap mulva 3.500. 
2019 juniusban 13.000 volt, 9 honappal kesobb 4000.
Tudom, a vad ar-hullamzasnak mindig a masik oldalat szokas elohozni a Bitcoin melletti ervelesben.
Mifele ertektartasrol beszelsz? Egy ilyen targyra ertek-tarto tulajdonsagot rahuzni lehet?
Ehhez kepest egy festmeny sokkal stabilabb ertekmegorzo. Megse penz.
HA azt mondod, hogy Bitcoin=mutargy, a bitkombinacio mutargykent viselkedik,  mint a belyeg, gyufasdoboz-cimke, stb. es ara a lelkes gyujtok  pillanatnyi  ertek-iteletetol fugg, azt ertem.   De ertektartasrol szo nincs.
DE nem akarnek ezen vitazni. Tisztelem a meggyozodesed, ahogy a belyeggyujtoket is.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 12. 06. 14:51
Előzmény: #32070  Törölt felhasználó
#32072
Azok nevetnek csak igazán, akik viszont igen. Egyelőre ők jártak jobban. Persze ehhez ki is kell szállni belőle!
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 06. 14:50
Előzmény: #32070  Törölt felhasználó
#32071
Teljes egészében megfelel a séma a BÉT Mészáros-részvény rallyjainak. Nullát érő cégek 5 Ft-os árfolyam mellett kutyának se kellenek, Lőrinc megveszi a cég 30%-át, utána 100x-osára megy az árfolyam 1 év alatt. Bitcoin ugyanez. Régen 10 cent volt egy BTC, pizzát vettek rajta az emberek poénból, kb másra nem is lehetett használni. Aztán jött köré a hit, hogy ez majd világpénz lesz, rögtön kétszázezerszeresére ment föl az árcédula egy virtuális semmin. Modern tulipánhagyma. És simán mehet 1 millió dollárig is, van elég friss pénz, új balek. Irigylem azokat, akik bitcoinnal a zsebükben nyugodtan alszanak. 
Törölt felhasználó 2020. 12. 06. 14:37
Előzmény: #32069  Passionata
#32070
Újra eljött a bitcoin hype, mindenki azzal a reménnyel veszi hogy nyerjen rajta, drágábban tudja majd később eladni. Sohasem lesz fizetőeszköz, az árfolyam nem stabil, így az emberek jelentős % nem is akarná fizetőeszközként. Nemrég megkérdezték egy videó interjúban a EKB Igazgatóságának tagját (Isabel Schnabel-t), hogy fektetett e kriptovalutába. A válasza nem, és röhögött is. Amint jön egy szabályozás, be fog esni a bitcoin árfolyam.
Passionata
Passionata 2020. 12. 06. 14:17
Előzmény: #32064  pomperj
#32069
szerintem rosszul látod , pont ma jelent meg róla egy cikk .
https://www.zerohedge.com/crypto/why-does-bitcoin-have-value
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 06. 14:00
Előzmény: #32066  Törölt felhasználó
#32068
Egy átlag ember számára, aki nem nemzetközi drog- vagy fegyver kereskedelemben utazik, teljesen megfelelő hétfőn utalni a legális számlára adott legális pénzt. Egy átlag ember 100 millió forintért lakást se készpénzben vesz. 
robikovacs26 2020. 12. 06. 13:57
Előzmény: #32064  pomperj
#32067
2.2 usd átlaggal van Rig-em. Úgy tervezem ha duplázik eladom a felét a másik felét tartom a végtelenségig (vagy csődbe megy vagy 50×ez). Kívancsi vagyok a véleményedre: Most hogy emelkedik az olaj ára szerinted van rá esély hogy a Rig 3 hónapon velül innen 4 usd fölé menjen?
Köszi!
Törölt felhasználó 2020. 12. 06. 13:03
#32066
Mire jo a BTC azon kivul h megorzi a penzed vasarlo erteket...
Nezzuk probalj meg pentek este, szombat reggel vagy vasarnap delutan mondjuk 10millio Ft-ot esetleg EUR-t vagy USD-t  atkuldeni valakinek a vilag masik oldalara...
esetleg probalj meg 10000USD vagy EUR stb.stb-nal tobbet atvinni repteren, kikoton stb.stb.
Törölt felhasználó 2020. 12. 06. 12:58
Előzmény: #32064  pomperj
#32065
Szerintem tevedsz.Mondj 1 befektetesi lehetoseget ami 10 eves tavon jobban teljesitett volna mint a BTC?Vagy mondj 1 befektetesi lehetoseget ami jobban teljesitett az elmult 5 evben mint a BTC?
https://twitter.com/100trillionUSD/status/1335529711217373184/photo/1
Michael Saylor teved...
Jack Dorsey teved...
Paul Tudor Jones teved...
Stanley Druckenmiller teved...
Ray Dalio pedig most kezd errol informalodni...
Larry Fink-nek nincs a Blackrocknal (meg) de azon kivul mar sajat szamlara van neki is.
Bezzeg Sebestyen Geza PHD jol megasszonta...
;)
aranyosak vagytok
pomperj
pomperj 2020. 12. 06. 11:41
Előzmény: #32062  Törölt felhasználó
#32064
Nagyra becsulom  befektetoi tudasod. 
Es nagyon hasznos, hogy megosztod a gondolataid a temaban.
Ebben a kriptopenz temaban nagyon elter a velemenyunk. Az nem baj.
.
HA akkor, amikor eloszor  hallottam rola, vettem volna 1000 USD0ert, akkor az ma 25m USD erteku lenne. Es nincs hiany most sem azokban az ervekben, hogy miert vegyunk most, 19.900 arfolyamon.
.
Ettol meg a BTC nem lett olyan dolog, aminek van erteke, es az objektivan ertekelheto es kalkulalhato.
1)Nem hasznalati targy. 
2)Nem termel semmit, nem hoz letre semmit, nem tanit, nem is szorakoztat.
3)Nincs cashflow.  Innentol nem ertekelheto mint egy ceg.
4)Vannak, akik a banyaszasukhoz szukseges raforditasbol, ami foleg elektromos energia a computerekhez, es ami noveli a vilagban az entropiat, nos, abbol szarmaztatnak le erteket.  Ha vegtelen sokat fogyaszt,  mondjuk 100Mrd USD-t, akkor vegtelen az erteke?
,
5)A bitcoin melletti  legerosebb erv, hogy kepes volna lertekeles nelkuli penzkent funkcionalni, mert decentralizalt, es egy ritka digitalis bitcombinacio.
.
De a penz szerepet az allam a legfontosabb monopoliumanak tartja ma. Soha allam nem engedte ki a kezebol, es nincs realitasa, hogy valaha allam megteszi. Nagyjabol az etkezesi jegy, vagy mas voucher jellegu penzhelyettesito maradhat, ha nem tiltjak be.
.
Ettol meg benne van, hogy 2021-ben ujra ATH-ra megy.  Igen, rovidtavon lehet vele penzt keresni.
De mahoz 20-40   evre? alig lesz, aki emlekezni fog ra.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201206v01uwi3k8.jpeg
.
A BITCOIN mostani nepszerusege egy jarvany, es rallyja resze annak a daytrade jarvanynak, ami elontotta a vilagot. Robinhood es mas fintech cegek hatasa tolja fel.
Attol van eppen most ujra felfuto erteke, mert sokan ulnek otthon, nincs loverseny, keves a sportfogadas,  ezert a tozsden jatszanak. A legjobb jatekszer a bitcoin.
Es ha megnezem az USA jarvany chartjat, akkor ennek meg nincs vege.  De nincs is messze.
.
pomperj 2020. 12. 06. 11:30
Törölt hozzászólás
#32063
Törölt felhasználó 2020. 12. 05. 12:20
#32062
Na ugye majd o jol megmondja:https://economaniablog.hu/2020/12/04/a-virtualis-arany-mitosza/?
pomperj
pomperj 2020. 12. 05. 11:25
Előzmény: #32049  pomperj
#32061
Europa.
1)Europa periferiain a tozsdek  Novemberben alaposan megvertek, 25-35% emelkedessel
 az EU vezeto tozsdeket mint DAX es FTSE a gyengebb +15% emelkedesukkel. 
Austria, Gorog, Spanyol, Orosz, Keleteuropa, CECE, es a Magyar BUX nagyon rallyztak.
Es persze a levert szektorok mentek leginkabb. 
A Bloomberg cikke egyenesen "trash rally"-nak nevezte a produkciot. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201205v01ucpdf3.jpeg
,
2)Az Euro Stoxx 600  Index charton ket dolog szembetuno.
Az egyik az RSI extremen magas szintje: Ugyanott van, mint a februari csucson volt, ahonnan oriasit zuhant. Szoval nem tippelnek erdemi rallyt tovabb, bar egesz rovid tavon lehet meg benne kis emelkedes.  A masik a fibo78% megkozelitese.  Valoszinutlen hogy most attor.
A masik az extrem magas, PE. Ami persze attol van, hogy a profitok spiralisan osszeomlottak Europaban, az arfolyamok meg relative keveset estek, igy aztan pl. MDAX PE=120 (!).
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201205v01u4it2.jpeg
.
3)Europat elfoglalta a robinhood masolatok ozone.
Az amator reszveny-trader mania India, Russia, Malajzia  mellett Europat is meghoditotta. 
Robinhood az ingyenes trading app-jat 2013ban inditotta, es 2020-ra Bloomberg szerint "became favourite brokerage of milleneals and gen Z types". 2020-ban Amtsterdamban Degiro es BUX (igy!) , Litvaniaban Evarest, Londonban Freetrade, Pelican, Revolut es Trading212 tarol az ifju tradereknel.
.
Es mar Torokorszagban is beindult. A legviccesebb Freetrade  Self Invested Personal Pension app,   a meglevo applikaciora raepitett NYUGDIJ-szamla, ami 2 GBP (igen, 2 font) osszeggel elkezdhet invesztalni.
Es van  AVA Social  Copy Trading szolgaltatas", ami egy onjelolt vagy expert trade-zseni osszes mozgasat publikalja, es te ingyen es automatikusan masolhatod minden trade-jet.  Ez aztan a biztos siker.
.
Nem marad le messze Lengyelorszag sem, akinek kedve van, nezze meg Allegro IPO tortenetet.
.
A lenyeg, hogy kiepult egy zero koltsegu, vonzo tozsdejatek infrastruktura, ami eppen a legvadabbul tulertekelt tozsdere ingyen dijakkal vonzza be az egyre felkeszuletlenebb jatekosokat. A buborek legbiztosabb jele.
.
4)A DAX atalakitasai mind topot jeleznek
A Deutsche Borse hagyomanyosan a legrosszabbkor piszkalja a  DAX osszetetelet.
Kivalo pelda, hogy 2018ben kiraktak Commerzbankot, es behoztak a helyere Wirecard ceget. 
Aminek a celja a DAX szalguldas elosegitese volt. Dehat Wirecard csodbe ment.
Aztan 2019ben kiraktak az acel ThyssenKrupp-ot, behoztak MDU repulogepest. Erre 2020ra osszeomlott a repules. Mostanban a Lufthansa kirakaasaval foglalkoznak...szinte tuti, hogy  a helyette hozott realestate DeutscheWohnen ceg hamarosan osszecsuklik.
Amugy a Wirecard helyere eppen a Delivery Hero-t DHER, hozzak be. Ami Berlini kedvenc, es LPPL rallyban van, eddig 4x parabolaban emelkedik. De az utolso napokban -20%  esett.  Nem lennek meglepve, ha jovore azzal is bajuk lenne.
.
Azonbana lenyeg? Nov.24-en bejelentettek, hogy 30-rol 40re akarjak boviteni DAX-ot. Ugyan sok eve eddig jo volt, de mostanaban az istennek se akar rallyzni? hat akkor megvaltoztatjuk !
A DAX-ot mindig rossz utemben piszkaljak, es most 40 eve legnagyobb atlakitasba kezdtek. Vigyazni!
.
5) A brit FTSE Index
Nem kizart, hogy megiscsak valahogy osszejon a Brit rally.  Nekem nem annak latszik.
Sokkal inkabb egy WXY alakzatnak nezem.  Most mar a brit kocsma-operator cegek es aLondon Theater cegek is rallyznak, pedig van eros lockdown. Egyaltalan, megis furcsa hogy a lockdown-nak es a tozsde mzogasanak  nincs egymassal semmi kapcsolata.
Ezt kimasoltam Bloombergbol
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201205v01u79ztq.jpeg
.
6)A Brit-EU vakcina verseny eleg nyilvanvalo, a hirekhez legfeljebb a szkepticizmusom tudnam hozzatenni.
A Trump-fele kardcsortetesi vilag vege, ami meglokheti az europai autogyartast, szinten tiszta keplet.
.
Summary.
Most sokkal jobb lehetosegek latszanak mint az FTSE. 
Foleg Azsiaban. Meg minden nyersanyag orszagban, mint Russia, Brazil. 
 Ha lesz idom, irok egy osszefoglalot Azsiarol, ahol jobbnal jobbnak neznek ki az Indexek kilatasai.
 Az Olaj+gaz+commodity meg eleg nyilvanvalo. Tegnap OSX +7.3%, RIG +6.9%.   
Es kozben SPY alig birt 0.9%-ot hozni, szoval eleg vilagos, mik vezetik most a mezonyt.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek