Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 04. 08:42
#32020
https://www.wsj.com/articles/pfizer-slashed-its-covid-19-vaccine-rollout-target-after-facing-supply-chain-obstacles-11607027787
-
na azért derülnek ki sorban a túlzások. most ez, múltkor a csökkentett dózisú trial (moderna)
vvince
vvince 2020. 12. 04. 08:12
#32019
OPEC & co. dontes egyelore hozza a remelt hatast, elso korben elmehet szvsz 50ig. Kivancsi leszek mennyit mennek majd premarketben az olajosok.
trader21 2020. 12. 04. 01:04
Előzmény: #32015  Törölt felhasználó
#32018

Őszintén, nem tudom. De a negatív nominális kötvényhozam, az időlegesen negatív olajár és a semmiből kreált irdatlan mennyiségű pénz után én már semmin nem lennék meglepve. Igaz, hogy rengeteg adósság közkézen van kötvények formájában, de az országok is tartoznak így-úgy egymásnak. Arra például kíváncsi lennék, hogy a gyakorlatban mi történik, ha az USA nem fizeti ki az 1.3T tartozását Japánnak, vagy az 1.1T tartozását Kínának. A vagyonleírással kapcsolatban meg annyit, hogy eszméletlen inflálással nem csak a hitelezők, de mindenki pénzét elveszik. Persze ez kevésbé látványos, de okos fiúk ülnek a Fedben és biztos ki tudnának találni valamit, ha akarnának.
drexler76: Korábban volt szerencsém a ZOM-hoz, elég ismert név szerintem, de egy ideje nem követem. Ha figyeltem volna, valószínűleg veszek egy adagot november elején 0,07-nél, ha már szeptember 18-án megtartotta. Az ilyeneknél a reverse split bejelentés a necces, általában egy 10-20%-os esést hoz magával, ami nem szerencsés. A market cap relatíve alacsony, szóval könnyű rángatni, ahogy látom, ez meg is történt az utóbbi hetekben. A Stocktwits egy jó eszköz, érdemes olyan részvényeket nézni, amit sokan figyelnek, mert ha elindul, akkor nincs megállás. Ilyen például az IDEX is, amit nemrég említett itt valaki (1.2-nél vettem úgy másfél-két hónapja, még a hype előtt). Az egyik legnagyobb nyerőm a DPW volt, rendszerint elment 1.7-től 3-ig, aztán egyszercsak 3 helyett 10-ig. Ezeket technikai alapon megnézem, szép lassan bevásárolok és vagy előre beállítom +10-20%-ra az eladást, vagy ha gépközelben vagyok, akkor a piacnyitás előtti órákban figyelem, hogy jön-e hír és/vagy merre mozdulnak el. A finviz egy remek eszköz, tud keresni Support/Resistance közeli részvényeket, a Relative volume segítségével azt is lehet látni, hogy mennyire erős egy mozgás, az alacsony kapitalizáció+support közeli ár+alacsony forgalom általában jó kombináció vásárlásra. Ez a swing trading persze eltér attól, amit itt a többség csinál (évekre befektetni), de többnyire hatékony, és amíg a boltban nem tudok pénz helyett Elliott hullámokkal és DCF elemzéssel fizetni, addig nem tervezem abbahagyni. :)
drexler76
drexler76 2020. 12. 03. 21:55
Előzmény: #32014  trader21
#32017
ZOM esetleg nincs rajta a listádon? Én felfigyeltem rá, vettem is egy pakkot. Nincs még hype körülötte, de stocktwitsen, wallstreetbetsen meg-megemlítik. :) Köszi, ha ránézel esetleg! Tetszik ez a fajta új szemléletmód, amiket lentebb írtál! ;) 
Placi82 2020. 12. 03. 21:53
Előzmény: #32012  trader21
#32016
Igen. Te is akkor egyetértesz hogy őrület van, csak ahogy mondod,aki most pénzt akar keresni annak alkalmazkodni kell az őrülethez. (amúgy azt hittem több mint 200 ember szamol a DCF módszerrel a vállalat ertekelesben. De valószínű stimmel a 200) :)). Na megyek is jövő héten , venni egy kis argor heraust vagy münzert. :)
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 21:33
Előzmény: #32014  trader21
#32015
Nem is értem a felvetést, hogy miként képzeled az adósságelengedést.
Itt nem államok tartoznak egymásnak.
Ez egy tartozásháló.
Pl. a szomszédod pénze, ami mondjuk bankbetétben van, az ki van hitelezve mondjuk nekem lakáshitelre, nekem van mondjuk bankbetétem, ami ki van hitelezve a zombivállalatvagyok ltd-nek.
Hogy oldod meg azt, hogy ne dőljön össze a dominó? Másrészt megnézem azt, amikor az hitelezőnek leírjuk a vagyonát. lol.
trader21 2020. 12. 03. 21:09
Előzmény: #32010  Placi82
#32014

Teljesen igazad van, gazdaságilag nonszensz, ami történik, és valószínűleg meglesz a böjtje. Vagy igen, vagy nem. Vagy azt mondják közös megegyezéssel az országok, hogy akkor most engedjük el ezt az adósságot és kész. Megtehetik? Minden bizonnyal. Megoldana sok problémát? Érzésre igen (és kíváncsi lennék, hogy ilyet miért ne lehetne csinálni). Viszont ahogy láthatjuk, a koronavírus nem hatja meg a tőzsdét. Ha újabb országszintű lezárások lennének Amerikában, akkor talán lenne egy kisebb esés, de pont az a baj az indexekkel, hogy a legnagyobb súllyal a tech van benne, ezért van újabb és újabb ATH. Ha esetleg bejelentik a lezárást, akkor jó eséllyel esne a McDonald's és a Hilton, de menne föl a Zoom és az Amazon, és ott vagyunk, hogy status quo.
Stratégiámról:
1. Főleg kisebb vállalatokat keresek, amik valami olyat csinálnak, ami szerintem érdekes és hasznos lesz a későbbiekben. Ilyen pl. a GEVO, amelyről kb egy hónapja írtam, azóta ment is 200%-ot (majd esett 35-öt), de bőven van még benne potenciál.
2. Van egy momentum scannerem, amivel stabil növekedést keresek átlag feletti forgalommal.
3. Valós ok nélkül beszakadó részvényeket veszek, pl. nemrég CRM, BABA.
4. TA alapon opciók, főleg nagyvállalatoknál, mert ott működik a legjobban.
Mr_Smith 2020. 12. 03. 21:04
Előzmény: #31996  pomperj
#32013
Sziasztok, Janos emlekszem, hogy korabban kovetted a Tilray alakulasat, van valami infod arrol, hogy szeretnenek gyorsabb bevetel novekedesi utemet elerni? A mai Ensz hir utan jutott eszembe, hogy ranezzek, hatha megtalaljak a robinhoodosok, de a szamok nem tetszenek, bar q4-ben mar kis nyereseget varnak. 
Koszonom, ha van a ceggel kapcsolatban gondolatod, illetve barkinek
trader21 2020. 12. 03. 20:43
Előzmény: #32008  Placi82
#32012

Musk trendi és divatos, és mint ember vonzó a fiatalok többségének. A Tesla őrült rallyja vonzó a korábban említett kismamáknak és a pénzügyekhez cseppet sem konyító rétegnek. Veszik a call opciókat az emberek, a kiírók meg delta hedge miatt tonnaszámra veszik a részvényeket, ettől megy föl az ár. Az, hogy a Tesla nem egy autógyártó, azt jelenti, hogy nem azért van az egekben, mert az emberek arra számítanak, hogy 5 év múlva mindenki Teslával fog járni, és nem is azért, mert a DCF modell alapján arra jutottak, hogy ez jó vétel, mert ezt a világon max 200 ember számolja ki. Az alapok is látják, hogy most mivel lehet sokat keresni, így az ő pénzük is a Zoom, Tesla stb.-be áramlik, és ezért nem ment sokáig semerre a kedvenc LAKE, az Intel vagy az oil&gas. Egyre nagyobb szerep jut az opcióknak is, amit javasolnék minden fórumozónak. 20%-ok helyett 200%-okat lehet megcsípni. Az ESG is egyre inkább teret kap, az IB-nél például alapvető értékek (mint például állatkísérletek ellenzése, CO2-kibocsátás, átlátható management) alapján is lehet keresni vállalatokat, illetve a portfoliot is ki lehet értékelni ezek alapján. Ezek csak azért írtam, hogy egyértelmű legyen, hogy változnak az idők, és ezt érdemesebb figyelemmel követni, mintsem panaszkodni, hogy "régen minden jobb volt".
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 03. 20:40
Előzmény: #32005  trader21
#32011
de mihez kellene alkalmazkodni, mi az új befektetési stratégia? aki wallstreetbets-es kommentek alapján fekteti be a több év alatt munkával megkeresett pénzét az elég bátor szerintem. legalábbis az én kockázatvállalási hajlandóságomon ez már túlmutat. te milyen új stratégiát használsz tavasz óta? 1-2 konkrétumot tudnál írni? köszönöm szépen előre is.
Placi82 2020. 12. 03. 20:24
Előzmény: #32005  trader21
#32010
De tudod mit igazad van. Ugyhogy megkovetlek. Csak nezem, a vezeto gazdasagi orszagok M0, M1, M2, M3 penzkinalati agregatjait, nézem a gdp visszaesést, cegek, emberek, orszagok, jegybankok linearisan növekvő adossagait, a FED havonta 120 milliardos vasarlasait, es lassan 10.000 milliard $ os gazdasag elinkiteset.stb,stb. Es nem ertem. Sokan mások biztos értik. De én ha valamit nem ertek azt elengedem, nem jatszom meg. En is le kereskedtem par dolgot, de nem nagy volumenben a fentiek miatt. :(
Placi82 2020. 12. 03. 19:50
#32009
Mielott felrertes lenne a nyaj alatt, a robinhooodosokat értettem, es ezt se nagyon negativ ertelemben. 
Placi82 2020. 12. 03. 19:45
Előzmény: #32005  trader21
#32008
Es meg valami, en nem azért szidom a jelenlegit mert fáj. Hanem azért mert amit most itt ezek osszahoztak, az kriminalis. Es ha vege lesz, az az ujkori tortenelem legnagyobb gazdasagi szo..sa lesz:). De a tevedes jogát fenntartom:). De hogy tanuljak is ha már itt vagyok, es ne maradjak ostoba, kerlek arult el hogy érted, hohy a Tesla nem autogyarto. Akkor mi a tö...m? Spacex, neuralinkot árazzak 560 milliard usdre, vagy mit? Hisz most mar tobbet er mint az osszes hagyomanyos automarka az egesz vilagon. Elore is koszonom válaszod. 
Placi82 2020. 12. 03. 19:35
Előzmény: #32005  trader21
#32007
Köszi a tanácsot. Hidd el jol elkaristolok azert az életben. :) Persze, hogy nézem a wallstreetbets et. De én kis penzel jatszok most, en is elgondolkodol sokszor hogy mekkorát szakithattam volna, ha komolyan veszem ezt a nyájat. De annyira nem izgat, inkabb csak unom magam ezért bohockodok velük. Majd en tudom, mikor mit fogok csinalni, mindig a sajat fejem utan mentem, es ez mar nem valtozik:) 
Boole 2020. 12. 03. 19:23
Előzmény: #31996  pomperj
#32006
NATGAS Szépen működik a technika. Hamarosan jó beszálló lesz, vagy már van. SWN bika lassan kezdődhet.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/212/097/1bc5d6831768da303a6819a61a12cb944dc2009d.png
trader21 2020. 12. 03. 19:18
Előzmény: #32003  Placi82
#32005
Ez nem így van. Alkalmazkodni tudni kell, erről tett tanúbizonyságot ez az időszak. Egyébként örülni is lehetne a robinhoodosoknak, mert ha igazatok van és tényleg csak őket kell figyelni, akkor sok napnyi elemzés és chartnézegetés helyett elég ránézni a wallstreetbets-re és belevenni a legtöbbet említett részvénybe. Könnyű pénz, nem? Akkor javaslom, hogy inkább használjátok ki ahelyett, hogy nap mint nap a praktikusan értelmetlen "mindenki más a hülye és csak a fundás befektetőknek lenne szabad pénzt keresni" mantrázás megy itt. A Tesla nem egy autógyártó, a Tesla maga Elon Musk és minden, amit csinál, a Teslába lesz beárazva. SpaceX, Neuralink, elektromosság stb. Ennyi a sztori. Nagyon jó pénzeket lehet keresni az unalmas részvényekkel is, mint például Intel, Twitter és hasonlók, csak úgy érzem, itt az emberek nem hajlandóak olyan céget venni, aminek 3 felett van a P/E rátája. Akkor bezzeg jó a robinhood, amikor a RIG-et húzzák felfelé, ugye? A saját mentális egészségeteknek és a pénztárcátoknak tennétek egy szívességet, ha a helyzet szidalmazása helyett a javatokra fordítanátok azt.
Placi82 2020. 12. 03. 18:49
Előzmény: #32001  Törölt felhasználó
#32004
Meg még annyi, hogy a media is locsolja a kerozint a mar amúgy is hatalmas lobogo tűzre. Minnel tobb embert beultetni a csónakba, hisz milliomos lehetsz. Es az elmult fel év őket is igazolja,igy nehez lesz meggyozni őket, hogy a nasdaq, vagy a Tesla nem csak felfele mehet örökre. De ezt hitetik el es ez veszélyes. De lehet tevedek, es 2 ev mulva nezunk egy 20.000 nasdaq ot es egy 1200 $os Teslat:).
Placi82 2020. 12. 03. 18:33
Előzmény: #32001  Törölt felhasználó
#32003
Nem ezt akartam kifejezni. Azt hogy en is vettem xpenget 32$ on es eladtam42$ on. Es uana felment meg 70 ig is. De pontosan tudom, hogy ez egy boduletes f...ag. Es ez elmebaj. Mert az ertekeltseg, es a  cegek valodi értéke már olyan messze all egymastol mint Makó vitéz jeruzsalemtol. Es meg dicserik is, piedesztara emelik azt az idiotat aki longolja opcioval egy olyan céget, ami jelenlegi kapitalizaciojat 1000 ev mulva se szolgalja meg!!!!:)Ezt az elme bajt ami most megy külön elnevezve fogjak tanitani az egyetemeken. Es igen tudom a focit gólra játsszák, a tőzsdet meg pénzre, de itt komoly pénzeket már tenyleg csak ugy lehet keresni, hogy folyamatosan monitoringozni kell a Robinhoodosok sötét ostoba birkanyàjàt, es kovetni kell őket. Miközben a value beallitottsagu befektetok, meg szívnak. 
szieszta 2020. 12. 03. 16:37
Előzmény: #32000  Placi82
#32002

Én már olvastam olyan kereskedési stratégiát, mikor a teslát shortolva keresett volna milliókat. Csak attól függ, merről fúj a szél.
Mindig van egy-egy lottó ötös, de sokkal többen nem nyernek, illetve vesztenek.
Törölt felhasználó 2020. 12. 03. 16:25
Előzmény: #32000  Placi82
#32001
Majdnem ugyan az; de meg sem!
Az igaz h meg 100-szorozta a penzet; de eloszor is 5000$ azert nem 1 hatalmas toke; szerintem meg ezen a forumon is sokan kereskednek 5000$/kereskedesi kockazattal; hat meg amcsiban...
kb. olyan mintha valaki megtakaritana mo-on 1 havi esetleg masfel havi bert( csak ott ugye nem ennyi a ber); csak o ezt az usaban tette.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek