Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2020. 11. 27. 08:13
Előzmény: #31697  robikovacs26
#31700
Én sem.
T0m1c 2020. 11. 27. 08:01
Előzmény: #31645  blumen
#31699

[Off téma] Blumen, kérhetnék a discordra egy meghívot? Valamiért a te topicodba, a spekazzuk együtt Amerikát, nem lehet új hozzászólást írni. Köszönöm előre is! 
Off téma 
Cipolla22 2020. 11. 26. 23:46
Előzmény: #31647  Boole
#31698
Köszi a tippet egyre több ismerősöm használja IB-t, nekem is rá kell néznem. Eddig mindig óvatosságból csak nagybanknál volt értékpapírszámlám, annak minden nyűgjével és árazásával.
robikovacs26 2020. 11. 26. 20:53
Előzmény: #31650  Boole
#31697
Én a kínai cégeket nem szívesen adnám.
Placi82 2020. 11. 26. 20:32
Előzmény: #31692  Törölt felhasználó
#31696
Engedd el. Szerintem trollkodik. 
Boole 2020. 11. 26. 20:25
Előzmény: #31692  Törölt felhasználó
#31695
BEKE, CD-re jött 1-1 vételi ajánlás.
stolz
stolz 2020. 11. 26. 19:38
Előzmény: #31693  trader21
#31694
Nem a hatásos vakcina ellen drukkolok, hanem a fél év alatt kotyvasztott kísérleti vakcinák ellen, de szerintem ez itt mindenkinek világos.
trader21 2020. 11. 26. 19:34
Előzmény: #31690  JeGeMeLOV
#31693
Valóban nehéz most a fundás elemzők élete, sajnos/nem sajnos a wallstreetbets subreddit jelenleg jóval nagyobb erő, mint ez a fórum. Az oltás ellen pedig stolz kolléga drukkol. http://prntscr.com/vqqhcg
Törölt felhasználó 2020. 11. 26. 18:31
Előzmény: #31691  franc0
#31692

Ha ilyen megjegyzést írsz, akkor nem sikerült megérteni, amiket írtam. Sajnálom.
franc0 2020. 11. 26. 18:27
Előzmény: #31681  Törölt felhasználó
#31691
Döntsd el végre, hogy adósságválságot szeretnél, vagy inflációt.
Egyszerre ugyanis nem fog menni.
.
Egy dolog közös a 2 megoldásban: nyilván mindig a kisember fog szívni. De ez közhely.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 11. 26. 18:24
Előzmény: #31688  trader21
#31690
Ha én sugalltam, hogy nem szeretnék sikeres vakcinát, akkor valamit hibásan fogalmaztam. Én NAGYON szeretnék egy JÓ vakcinát. Olyat, amit megéri beadatni és nem kell azon rettegni, hogy milyen mellékhatásai lehetnek, vagy hogy többen halnak bele magába az oltásba, mint a lehetséges vírusfertőzésbe. Megjegyzem, szerintem is nagyon beteg annak a gondolkodása, aki a vírusnak drukkol (Föld öntisztulása, Isten büntetése és hasonló ezoterikus, vallás károsult baromságok), vagy hogy omoljon össze emberek milliárdjainak nyugodt egzisztenciája. A LAKE sajnos az én vesszőparipám. Én abban az érában tanultam tőzsdézni, ahol ért valamit a funda, technika, lehetett céget értékelni. Ezért is vagyok rottyon, hogy tudom minek kéne lenni és nem az van. Mint a Big short című filmben a doki. Nem összeomlást várok, hanem egy erőt a piactól, hogy helyrebillentse a LAKE árfolyamát. Nézzétek meg a Finviz-en az adatlapokat. APT esetében, ami idén kínkeserversen összehoz 2 EPS-t, jövőre 2.5-re várják. Egyébként korrekt, ezt jelezte előre a legutóbbi jelentés is. De ezzel szemben LAKE, ami idén majdnem, vagy talán el is éri az 5 EPS-t, jövőre már valami 1.25 dollár eps-sel számolják és a fw p/e emiatt borzasztó magas az apt-hez képest. Teljes tévedés. És hiába írok nekik, hogy hibás, lehetetlen, le se szarják. Elolvassa pár fundás szemléletű speki és lép tovább, mert drága, stb. Cinkelve van a pakli
trader21 2020. 11. 26. 18:14
Előzmény: #31688  trader21
#31689
edit: az elején "az nem csak" helyett "az meg csak" akart lenni.
trader21 2020. 11. 26. 18:12
Előzmény: #31687  Törölt felhasználó
#31688
A gyanakvás teljesen rendben van, nyilván sok a nyitott kérdés. De szerintem kifejezetten gerinctelen dolog drukkolni annak, hogy ne működjön az oltás (ez nem neked szól természetesen), az nem csak simán hipokrita, aki pont ugyanazt csinálja, amit elvileg elítél. Erre próbáltam felhívni a figyelmet. Az érzelem mindig legyőzi az értelmet, ezért fontos erre figyelmet fordítani. Kommentjeimet végig a segítő szándék vezérelte, mert úgy vélem, fontos a külső vélemény, mert az ember néha túlságosan beleragad a saját, valóságról alkotott képébe, és itt is ennek jeleit vélem felfedezni. Ha egy év múlva 5000 lenne az SPX, itt tuti továbbra is az menne, hogy na de most már tényleg jönnie kell a világvégének, és egyébként is hülye mindenki, mert a LAKE 20 dolláron van 40 helyett. És ez senkinek se jó. Ez a helyzet, ezzel kell dolgozni. Megváltozott a tőzsde, mások az emberek, akik kereskednek, más a technológia, amit lehet használni. Ezt vagy elfogadja valaki, vagy évekig nem csinál semmit, aztán ha jön egy 30% zuhé, lehet hangoztatni, hogy "én megmondtam!!". Hát persze, de mennyi nyereségből maradt ki közben az ember? Megéri? Nem biztos. Ha valaki azt akarja, hogy igaza legyen, az nézze kívülről, egyszer nyilván lesz egy korrekció, egy bear piac. De eddig hiába próbáltam, egy boltban sem adtak kenyeret, ha pénz helyett az Intel fundamentális elemzését adtam oda a kasszásnak.
Törölt felhasználó 2020. 11. 26. 17:33
Előzmény: #31685  trader21
#31687
Az esetemben látok egy anomáliát (adóssághegyek, pénznyomtatás, nagytőke és FED lépési, melyek szép szinkronban mozognak) illetve van bennem egy óvatos gyanakvás azzal kapcsolatban, hogy meddig fog védeni a vakcina. Az a gondolatom támad, hogy ennek lesz egy következménye.
.
Nem gondolnék bele pszichológia/ érzelmi magyarázatokat, mint akiket néhányunknak tulajdonítasz.  Nem sok értelmét látom ennek a kocapszichológuskodásodnak, amivel megpróbálod emberek viselkedését és gondolkodását pár posztból elemezni, jellemzően szalmabáb érveléssel megtámogatva a mondandódat.
.
Szerintem ennek a fórumnak az az értelme, hogy megosztunk gondolatokat. Az, hogy valaki bedob egy-egy tickert számomra nagyjából semmit sem ér. Viszont vannak gondolatok, amik igen. Pl. Tomibával nem értettünk egyet Trumpban. Végiggondoltam az álláspontját. Most is fenntartom, amit mondtam, de úgy vélem megértettem, amit mondott, és érteni vélem, hogy miért mondta azt, amit. És igen igaza lehet azzal kapcsolatban, hogy Bidentől sem lehet sokat várni (greenwashing, status quo jelöltje, stb.)
stolz
stolz 2020. 11. 26. 16:50
Előzmény: #31685  trader21
#31686
Most lebuktam/tunk! :D
trader21 2020. 11. 26. 16:42
Előzmény: #31047  stolz
#31685
Még májusban mondták, hogy ha szerencséjük van, akkor október végére lehet eredmény. Hát nem lett, azok a fránya kísérleti résztvevők nem betegedtek meg elég gyorsan. Az, hogy miért hétfőn jön a hír, szerintem teljességgel tök mindegy. A PFE vakcina bejelentése után elég hamar lefelé indultak a dolgok. A nagy konteósok szerint nem lett volna több értelme akkor bedobni a következő jó hírt, mikor látták, hogy egy nem elég? Vagy mondjuk elszórni őket két hetes intervallumokra? Vagy az nem lehet, hogy a gyógyszercégek simán a saját árfolyamukra gondolnak, nem pedig a világszintű összeesküvésre? És oké, hogy a nagybetűs tőke csak pénzt akar, de minek? Ők se tudnak rendesen élni, amíg ez a járvány tart, és tök nyilvánvaló, hogy a gazdaságnak is helyre kell állnia a kitartó és stabil növekedéshez. Vagyis megint ott vagyunk, hogy mindenkinek az az elemi érdeke, hogy tudjunk rendesen élni. Az meg, hogy a tőke boldogan trade-eli az otthonmaradós részvényeket, kifejezetten viccesen hangzik egy befektetési topikban, ahol az emberek pont ugyanezt próbálják csinálni. Az az érzésem, hogy páran nagyon keserűek itt, mert kimaradtak a rallyból, a Teslából, a Zoomból és minden másból, ami P/E alapon nem szexi, ezért előkerült a stolz által konkrétan leírt "várom már a napot, mikor kiderül, hogy nincs oltás, csak hogy lássam összeomlani a tőzsdét" mentalitás (#előzmény). Vagyis inkább legyen örökké koronavírus, csak hogy igazad/igazatok legyen. És az a vicc, hogy pont ez az a mentalitás, amivel te/ti vádoljátok a tőkét. Hogy csak a saját érdeke vezérli, csak több pénzt akar és nem érdekli a tömeg. Sajnálom, hogy szembesítelek a ténnyel, de Te is pont ilyen gonosz és önző vagy, csak dollármilliárdok nélkül. :)
szieszta 2020. 11. 26. 16:38
Előzmény: #31682  DAXHU
#31684

A kapitalizmus legnagyobb hajtóereje a kapzsiság, minden áron minél nagyobb vagyont szerezni. Ezért nincs mit mérlegelni, a pénz és vagyon minden felett áll. Persze az ezzel járó hatalom sem elhanyagolható.
Ezért aki megteheti, mindenkin átgázol, ha pénzt lehet keresni. Nem nagyon érdekli őket a "károsultak" véleménye, elvégre teljesen más körökben forognak. Manapság nagyon egyszerű dolguk van, mert ha lángolna a környékük, beülnek a magánrepülőjükbe és tovább élvezhetik az összeharácsolt vagyonukat.
Gazdag embert mindenhol örömmel fogadják, amíg nem rajtuk gazdagodott meg.
ALANFED
ALANFED 2020. 11. 26. 15:10
Előzmény: #31680  macskassy
#31683
zsóti fizette a cikket, hogy meglegyen a 3052 Ft/db/MOL
DAXHU 2020. 11. 26. 15:00
Előzmény: #31676  trader21
#31682
Szerinted a milliomos mennyire foglalkozik azzal, hogy sokan meghalnak. Semennyire. Neki az a lényeg, h minél több legyen a számláján. Ostoba dolog. A lázadásokból, háborúkból is többen profitálnak. Mikor ki. A bizonytalanság (zavarosság) a lényeg. Sose legyen nyugalom. Nem a tőke fejére vadásznak, hanem a tőkére. Az emberek többsége gazdag akar lenni, mert ilyen a természete.
Törölt felhasználó 2020. 11. 26. 14:58
Előzmény: #31670  franc0
#31681
Ez az érvelés a modern money tehory érvelése.  Térjünk vissza rá két év múlva. Ha megússzuk adósságválság nélkül vagy nem fog 10% fölé pörögni a hivatalos infláció, küldök neked egy flaska Jack Daniel's-t.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek