Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2020. 10. 08. 10:42
Előzmény: #29438  pomperj
#29440
Hát köszönöm. Sehol nem írják le tisztán. Nem is értem. Írtam az IB-nek is, meglátjuk mit írnak vissza. A GMHI az részvény, amiből LZRL részvény lesz, ez ok. A GMHIU az egység megnevezés alatt fut, de hogy ez mit jelent, és ebből lesz-e LZRL részvény az nem tiszta.
Törölt felhasználó 2020. 10. 08. 10:28
Törölt hozzászólás
#29439
pomperj
pomperj 2020. 10. 08. 10:25
Előzmény: #29434  Boole
#29438
Beleneztem nem biztos hogy jol ertem.
Annyit latok, hogy van egy Autonom vezetesben hasznalhato lidar technologia, ami lehet ertekes. Ebben a mufajban nem lehet tevedni, mert annak emberhalal lehet a vege.
Es egyelore egy utcai lampa, es reflektor is megzavarhatja. Ezert egyszerre tobb hullamhosszon is scanneli a kepet, 100 mernok dolgozik rajta PaloAltoban.
(ami egyebkent a Stanford helye, talan az egyik legjobb hely a SiliciumVolgyben)
,
Ez 10 ev mulva lehet sokmilliardos piac, nagy profittal, de nagy riziko hogy valami mas technologia legyozi. Ha sikeres, autonkent 3-5e USD lesz a technologia koltsege.
.
Amugy persze, jogi bukkfanyelven azt irja, hogy Luminar es Gores alairtak egy Merger Agreement szerzodest. Es elozetesesn errol tajekoztattak a SEC-et. De ugyetlenek voltak, az investor presentation anyagban elobb pubklikaltak, mint hivatalosan.
De a kerdesedre nekem nem lett tiszta a valasz.
Törölt felhasználó 2020. 10. 08. 10:22
Törölt hozzászólás
#29437
Boole 2020. 10. 08. 10:19
Előzmény: #29432  pomperj
#29436

SP500 Elértük az ideális korrekciós 61,8%-os fibo szintet. Ha választások előtt eladni kellene, akkor most kellene.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/055/107/64dc2877b496611f762da4e02b624ce76377fddb.png
Törölt felhasználó 2020. 10. 08. 09:52
Törölt hozzászólás
#29435
Boole 2020. 10. 08. 09:43
Előzmény: #29432  pomperj
#29434
Tudod erre a választ? A GMHIU-ból sosem lesz LAZR részvény az egyesülés után, csak a GMHI részvényből? Mi az értelme a GMHIU-nak? Köszönöm előre is. 
https://www.sec.gov/ix?doc=/Archives/edgar/data/1758057/000119312520265584/d89008d8k.htm
Törölt felhasználó 2020. 10. 08. 08:32
Törölt hozzászólás
#29433
pomperj
pomperj 2020. 10. 08. 08:25
Előzmény: #29418  Zoli913
#29432
Airlines tema.
Igen, oriasi osszeomlas utan van. A jarvany elott mar lefelezodott  2 ev alatt az arfolyam, es Januar ota ujabb 3/4 esest produkalt. Nyilvan, helyre fog allni idovel, erdemes figyelni, de nagyon jol kell idoziteni a vetelt.  Szerintem meg korai.
Az Atlas Air chartjat tessek alaposan megnezni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201008v00t5we1b.jpeg
,
1)Airlines szektor soha nem latott osszeomlas utan van, es most a bizonytalansag is maximalis.
Nagyjabol 70%-al esett az utasforgalom az egy evvel ezelottihez kepest az USAban. 
Mashol ez kozelebb van most a 90% eseshez. Aprilisban  a csokkenes a maximumnal 96%-os volt.
,
Szo sincs a V-alaku recoveryrol. Az osszes legitarsasag a likviditasat probalja menedzselni, hajszalon fugg hogy meddig birjak. A Southwest publikalta nagy eredmenykent, hogy napi 30m veszteseget sikerult napi 16m-ra csokkenteniuk. Delta napi 100Mrol 27m-ra csokkentette a penz-egetesi tempot.
A CARES mentoprogram osszesen 58Mrd-jat megkaptak, oktober 1-en lejart. Ha nem lesz uj program (Trumpnal barmi lehet), akkor honapok alatt csodbe mennek. A nemzetkozi utazas praktikusan all, a business jegyek adtak a bevetel kozel felet, de mostanaban az is toredekere esett. Egy resze nem is jon vissza soha.
.
A kisebb es regionalisok jobban birjak, pl. mint JetBlue es Skywest, sot ez utobbi meg pozitiv cash-flowban van.
.
A nyari Covid lassulasa idejen volt egy kis optimistabb idoszak, de mar elparolgott. Most minden legitarsasag allami/szovetsegi mento penzinjekciokra szorul,  kulonben azonnal csodot kell jelentsen.
,
DE. A csomagszallitas az egyetlen zold pont a piros ozonvizben. Az e-commerce, hazhozszallitas viragzik, igy a cargo szallitok mint UPS, FedEx, Atlas noveltek a beveteleket, de a vedoruhak, extra koltsegek a profit nagyreszet elvittek. Atlas all talan legjobban, persze foleg az Amazon-al kotott szerzodese miatt, mint hazi szallito.
.
2)DELta AIrlines jo pelda a tobbi helyzetere, de egy fokkal jobb azoknal.
A szokasos kb. 11-12.5Mrd negyedeves arbevetel Q1+Q2-ben 8.6 es 1,47Mrd szintre zuhant. 
Az ev hatralevo Q3+Q4 reszere 3.0+3.0Mrd korulire szamiranak.
Az EPS szamok Q1---Q4 = -0.50, -4.4,   es  -3.0, -1.5 becslesek. Ez evesen EPS= - 9,5. 
DAL  konyvszerinti erteke 12 USD/sh, szoval lemegy majdnem zerora. 
Ehhez az adossag 25Mrd,  es a kamat evi 800m USD.
.
3)A kilatasok? A 2021H1 legjobb esetben ujabb EPS=-2.0 veszteseg, aztan H2-re van remeny EPS=2.0 pozitivba fordulasra. Most 40.000 alkalmazott van fizetesnelkulin, es onkentes tavozasban 17.000.
Meg van a mentopenzbol kb. 12 Mrd, ez igy leepitve  eleg lehet 10-15 honapnyi tulelesre.
.
Erdemes megnezni egyenkent a legitarsasagokat. AMikor lesz valami erdemi hir, akkor at kell nezni a 10top kozul melyik all jobban.Most Alaska Air, Hawaiian Air, es foleg Atlas  megveheto.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201008v00t3ig0z.jpeg
.
4)ATLAS Air, AAWW
Atlas 4 kis legitarsasag tulajdonosa. Amazon hazi szallitoja, leasingel is gepeket, van neki 86 db.
Amazon nagy tulaj benne, es van ujabb 20%ra opcioja 37 USD vetelaron. 
Arbevetelet iden +10%, az e-business eros hatszel most, beveteleit   novelni tudja, 3.0 mrd korul.
Az EPS szamok javuloak, 1.15, 4.70, es becsult 3.0, 3.0 Q3 es Q4ben. 
Ez  osszesen EPS=11.0,  ketszer annyi mint tavaly volt. 
Atlas arfolyama 65 korul van, szoval az extra legitarsasagi kockazat mellett sem rossz PE=6. 
BV=75, ez kiemelkedoen jo, es a 2.5Mrd adossag sem sok a tobbihez kepest.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 08. 08:21
Előzmény: #29380  JeGeMeLOV
#29431
Eredmény: ez a fórum közösség 15-9 arányban Biden győzelemre számít. Ez 62.5% Biden oldalán. Meglátjuk, hátha tényleg elege van a többségnek a jelenlegi állapotokból... Köszi mindenkinek a voksolást! 
hellforceone 2020. 10. 08. 06:29
#29430
Hm, azt hittem a választásokhoz közeledve a piac nem oldalazgatni fog, hanem jön egy méretesebb korrekció, de ezt bizony rendesen benéztem ahogy tűnik. Azt hiszem a választások után, ha majd megindul a nagy rally, akkor beszállok, addig már minek kapkodni :o). Ami a zöld energiás cégek papírjaival történt az utóbbi hetekben, az elég erős Biden győzelembe vetett hitet mutat számomra.
casu
casu 2020. 10. 07. 22:57
#29429
Szép volt ez a nap, már-már túl szép, holnapra de legkésőbb péntekre már elég valószinű fordulunk és minuszos lesz a piac. Megosztom legutóbbi szerzeményeimet, általában csipegetésekről van csak szó:
!
FCX: köszönöm a tippet, nagyon stabil bányász papir, mint rövid távra, mint hosszúra. Ha lesz lehetőség szeretnék bővíteni.
!
HAL: egyik kedvenc olajosom a lekövethetősége miatt visszavettem 11-en a napokban kis pakkal.
!
LTHM: Kezdő pakkot vettem Liventből. A a lithiumosok közül ebben látok jelenleg potenciált. Egy kevés ALB-om is van mellé. LAC-ot már túl-hypeoltnak és kissé non-sensenek tartom ahhoz képest mit tudnak felmutatni eddig.. Spekára biztos jó LIACF-al együtt.
!
SPCE: egyik trendi papper, űrutaztatás és fejlesztés, a hónapban több esemény is várható mely fellőheti a papírt mégha nem is az űrbe de egy plusz 10-20%os kör benne lehet.
!
EVFM: valaki itt említette, poénból belevettem kicsit stop-losst berakva. Chartja jól nézett ki de nem mentem utána, azon túl mikkel foglalkozik :) . Egyéb vélemény, előrejelzésekről van infoja valakinek?
!
SRNE: volt egy jó köröm Sorrentoval és egy másik vakcinással. Egyelőre nehéz megmondani kik lesznek azok akik sikeres vakcinát állitanak elő, a hírek alapján egyelőre PFE-BNTX lehetnek az elsők. Elég valószínű csúszik az egész pár hónapot és csak jövő év elején esetleg decemberben mernek az elsők előállni az oltóanyagjukkal.
!
EUR/HUF: shortolom 365-ről
!
Egyéb téma:
!
APT/LAKE: Lakeland nem hozta meg a sokatok által várt jelentésre a felpattanást. Lehet azért mert csak mi vesszük a papirt. Hó végére, novemberre csak jók leszünk már, kemény virus hangulat, APT jelentés, egy kis figyelem..
!
GAZPROM: szerintem jó beszálló ez a szint,  sajnos én eléggé elkapkodtam (más egyéb olajossal együtt) de már nem tömök bele több pénzt. Érdemes lehet hosszúra tartani.
!
NATGAS: jövő hét vége felétől már érdemes figyelni a kitörésre, kicsi longokkal érdemes majd próbálkozni.
!
PRESIDENT ELECTION: Amerikai elnök választás, kiváncsi vagyok a véleményetekre. Mit vártok a választások heteiben a piacokon? Nyilván sok mindent lehet olvasni, ki-mit favorizál.. mi lesz itt ha mégis Biden nyer? Hogyan hat ez az egyes szektorokra?
Boole 2020. 10. 07. 22:54
Előzmény: #29426  kozi723
#29428
Ezt értem, de ez pontosan mit jelent? A GMHIU-ból sosem lesz LAZR részvény az egyesülés után, csak a GMHI részvényből? A GMHIU a spac cég részvénye marad, vagy mi lesz vele. Ezt sehol nem találom. Mi az értelme a GMHIU-nak? Remélem János tudja rá a választ, mert a SEC doku is általános dolgokat ír le, de a lényeget nem. 
https://www.sec.gov/ix?doc=/Archives/edgar/data/1758057/000119312520265584/d89008d8k.htm
kozi723
kozi723 2020. 10. 07. 22:45
Előzmény: #29425  Boole
#29427
Ugyanezt találtam én is más portálon. 
kozi723
kozi723 2020. 10. 07. 22:44
Előzmény: #29423  Boole
#29426
Igen, pontosan ezt vettem Gazpromból, amit bemásoltál. Akkor nincs gond, köszi!
.
Megnéztem ezt a két papírt amit említettél és GMHIU-ban rettentően alacsony forgalmat látok. GMHI-ban viszont lényegesebb komolyan tételek mennek. Itt valami sorozatbeli különbségek lesznek? Te az előbbit vetted? Mert egyértelműen az tűnik a rosszabbnak. Néhány cikkbe beleolvastam, és nekem úgy jön le, hogy ez a merge még nem teljesen valósult meg, és azt olvasom, hogy majd később LAZR részvényeket adnak majd cserébe. De LAZR tickeren semmi nem forog pillanatnyilag.
.
"And the transaction — which has been unanimously approved by the boards of directors of both Luminar and Gores Metropoulos — is expected to close in the fourth quarter of 2020, subject to regulatory and stockholder approvals, and other customary closing conditions."
.
Nézd csak: meg is találtam a különbséget, valamint a törzsrészvényekkel mókoltak, íme:
"LOS ANGELES--(BUSINESS WIRE)--Mar 22, 2019--Gores Metropoulos, Inc. (NASDAQ: GMHIU) (the “Company”) announced that, commencing March 25, 2019, holders of the units sold in the Company’s initial public offering of 40,000,000 units completed on February 5, 2019 may elect to separately trade the shares of Class A common stock and warrants included in the units. Those units not separated will continue to trade on the NASDAQ Capital Market under the symbol “GMHIU,” and the Class A common stock and warrants that are separated will trade on the NASDAQ Capital Market under the symbols “GMHI” and “GMHIW,” respectively."
Boole 2020. 10. 07. 22:41
Előzmény: #29424  Boole
#29425

Ez alapján sem értem, hogy a GMHIU mai napon pontosan mit jelent, mit fed le. Valamikor lesz ebből LAZR részvény vagy nem az egyesülés után, vagy az üres cég papírja maradt a GMHIU? 
https://financialpost.com/pmn/press-releases-pmn/business-wire-news-releases-pmn/gores-metropoulos-inc-announces-the-separate-trading-of-its-class-a-common-stock-and-warrants-commencing-march-25-2019
Boole 2020. 10. 07. 22:29
Előzmény: #29423  Boole
#29424
Egyszerűen a tájékoztatókból, leírásokból nem lehet elmenni. Mintha idióták írták volna. Miért nem lehet ezt egyértelműen leírni, hogy az egyesülés után melyik papírral mi lesz.  
Boole 2020. 10. 07. 22:21
Előzmény: #29421  kozi723
#29423
Én az IB-nél vettem GMHIU-t, de most is az a neve a portfóliómban és ugyanannyi db van jelenleg is. Jelenleg 11,10 USD-n van, de folyamatosan csorog lefelé. Ezért nem értettem. Szóval lesz ebből LARZ részvény vagy sem?  Tudod mi a különbség a GMHIU és a GMHI között? Mert kezdem nem érteni. Gores Metropoulos a cég neve, de az egyesülés után a GMHIU átalakul LAZR részvénnyé, vagy a mi lesz a GMHIU-val? 
Boole 2020. 10. 07. 22:12
Előzmény: #29421  kozi723
#29422
OGZD GAZPROM PJSC-SPON ADR LSEIOB1. Ha ez vetted, akkor nem probléma. 
kozi723
kozi723 2020. 10. 07. 21:42
Előzmény: #29417  Boole
#29421
Ejha, mekkorát kapott. Nem tartottam radaron, miért esik ekkorát napok óta? Áttekintem a dolgot! Köszi az ötletet!!
.
Gazpromra egy gondolat erejéig visszatérnék, mert elszúrtam valamit. IB-n most vettem először belőle, korábban csak hazai szolgáltatónál kötöttem. Véletlenül OGZD-t Bats Europe piacon vettem meg, OGZPY Otc helyett. Az ár 1 centtel különbséggel szerepelt, ezért nem tűnt fel hol veszem, Bármi kellemetlenségem lehet ebből, vagy nem probléma? Köszi előre is!

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek