Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
enexke
enexke 2020. 09. 20. 21:02
#28720
LAC-osok véleményére lennék kíváncsi. Nagy most a hype sztem, és úgy látom, h vmiféle electronic vehicle (EV) gyártó nagy bejelentésére vár a LAC részvény tulajdonosi szektor, hogy a "Battery day" alatt vki bejelenti, hogy beleszáll a LAC-ba, vagy megveszi a LAC-ot, pl. Tesla, VW, mit gondoltok, a "Battery day" előtt kellene profitot realizálni, mert utána esni fog az árfolyam, vagy lehetséges vmi bejelentés, és maradjon "greedy" az ember?
pomperj
pomperj 2020. 09. 20. 20:35
Előzmény: #28714  terelemel
#28719
1)Fogalmam sincs melyikbol bukik ki a nagy botrany.  
De mintat tudok mondani, persze konkretum nelkul; ezt csakis mintanak tessek tekinteni.
,
Snowflake, SNOW, amit mult heten vezettek be IPO-n, es elso nap  ara 120--->245 ment, nos, jo pelda.
A kapitalizacioja elso nap 66Mrd lett, a valaha volt legdragabb IPO a tortenelemben, 
P/S=110  (!), .... gondold meg a vart 650m koruli idei arbevetel  (NEM PROFIT)  szaztiz -szerese az ar.
Es ebbe vett bele WB, a value-inveszt gondolkodas 90 eves fomufti? 
Mar ez, onmagaban is Total hihetetlen. De akkor mit lehet erre mondani?
.
2)Dehat mas abszurdumok is vannak.
Pl. az SP500ban 270 reszvenyt minositettek "growth" kategoriaba.
Ekozben osszesen 66 van, amely 10% kolotti sales novekedest tudott mutatni,  5 ev atlagaban.
,
Pl. CocaCola a treaasury kamat felett 0.7%-al, szoval 1.4%-on eladott uj 10 eves bondokat, 
4Mrd ertekben. Es a penzt arra hasznalta, hogy levaltotta a korabbi, 4.25% kamatos Bondjat.
Ezt a trukkot persze sok mas ceg is csinalja.  Lehet vele rendesen sporolni.
Csak azt nem tudom,  mi lesz azokkal a bond tulajdonosokkal, akik ebbe beszalltak? 
Ha a kamat 10 even belul nem megy joval feljebb, mint most, haat megeszem a kalapom; 
ezek a bondok mar vastag bukasban lesznek mind, mar 2.5% kamatszintnel is ! 
Es ha 4%lesz? Akkor benne van az 50%-os  arzuhanas/ bukas lehetosege is. Elment az eszuk?
.
Pl. Nem is esett szo a heten arrol, hogy a semicond tema kiralyat, Intelt, levaltotta Nvidia.
Persze,  eloszor csak kapitalizacioban, mert INTC arbevetele 72Mrd, NVIDIA csak 11Mrd.
Igen am, de az ertekelesben NVDA messze megverte a processzorok nagy gyartojat. 
Es ha mar van egy csomo penze, megvette az ARM-ot,  a nagy brit semicond ceget a Softbank-tol.
Igy mar ujabb  40Mrd arbevetelre szamithat, es atrendezte az egesz semicond vilagot.
A kerdes persze, hogy mennyire j az, hogy a kicsi hal lenyeli a nagyot? 
Ezzel jolralepett sok semicond ceg labara, mint Broadcom, Qcom, es talan TSM-re is.
Lattunk ilyen akvizicio utan jopar pocsekul vegzodo peldat. Most sem fogadok erre a parosra se.
Meg nem dolt el, ki fogja gyartani a kovetkezo 10 evre az Artifi.Intelligence  chipeket.
pomperj 2020. 09. 20. 20:31
Törölt hozzászólás
#28718
Törölt felhasználó 2020. 09. 20. 18:09
Előzmény: #28706  pomperj
#28717
"...ennel nagyobb kell legyen, szerintem  100-200Mrd USD nagysagrendu lesz az "igazi".
Es nem  is vitas: az egyik oriasi, ma nagy megbecsulesben es tulertekeltsegben allo ceg lesz az. ..."
 
Régebb óta írogatom, hogy az SPX és az NDQ cégeinek túlnyomó többsége mára úgynevezett "légkönyvelt" céggé mutálódott ("Luftbuchung", német kifejezés). Az angolban asszem a "cooking the books" honosodott meg. De mivel maga a FED a legnagyobb csalárd piactorzító intézmény, ezért a felügyeleti szervek csak nagyon vonakodva hajlandóak cselekedni a nagyobb tőzsdei cégek esetében. Véleményem szerint a felügyelet vonakodása mögött nem publikus kormányzati nyomásgyakorlás áll.
terelemel 2020. 09. 20. 18:02
#28716
Kivancsi vagyok olajosok Q3 eredményére. Érzésre a közúti forgalom szinte covid előtti szinten van, szóval ott a fogyasztás jelentősen több lehet mint Q2. Légi az persze még sehol.
Boole 2020. 09. 20. 17:58
Előzmény: #28713  yooio
#28715
Összeomlásban 50% diszkont indokolt lehet.
terelemel 2020. 09. 20. 15:34
Előzmény: #28706  pomperj
#28714

"Es nem  is vitas: az egyik oriasi, ma nagy megbecsulesben es tulertekeltsegben allo ceg lesz az."  
-- 
Kire gondolsz?
yooio 2020. 09. 20. 13:40
Előzmény: #28711  Boole
#28713
na azért az appl ttm eps-re 3,3, ha szerinted 25-30 usd-t ér akkor valami baj van az értékitéleteddel, igen 12 % növekedés elmúlt 5 évben, de 30-40 körülre van árazva, reálisan 50-60 dollárt simán ér a cég.
frossnag 2020. 09. 20. 11:48
Előzmény: #28708  szieszta
#28712
Én arra céloztam, hogy egy ilyen csalás láttán még a fed is elismerően bólogatna.
Boole 2020. 09. 20. 11:22
Előzmény: #28706  pomperj
#28711
Érdekes ez a történet, mert Én egyszerűen csak a számokat látom és akkor sem értettem, hogy egy alapjában véve csak 6-8 USD-t érő vállalati értékeltséggel rendelkező cég (ha minden vágyuk és reményük igaz lenne), hogyan tud egy piacon ennyire túlértékelődni. Nekem nagyon nehezemre esik úgy pénzt keresni a tőzsdén, hogy becsukom a szemem, nem számolok, nem kalkulálok, nem állítok fel verziókat és a felkapott cégek papírjait veszem, aztán amikor már van rajta nagyobb haszon, akkor eladom. Mondjuk, csak jó cégek részvényeit vettem meg, de én is azt csináltam, mint az ifjú játékosok, hogy gyors körök, aztán hazafutás. Ez azonban nem egy spekuláns üzlete, hanem egy játékos gondolkodása. A szektorban azért a Tesla már letett valamit az asztalra, mégis a kereskedők nem azt nézték, hogy a Tesla az akkori fejlődési stádiumában mennyire volt értékelve és ehhez hasonlították volna az NKLA árazását, hanem ahhoz képest is 10-12x mértékben túlárazták. A piacon lévő vállalatok jelentős része erősen túlárazott. Az Apple-t egy nagyon gyors fejlődésű cégnek árazzák a mai napig, pedig már évek óta nem erről van szó. Reálisan a régi értékmegállapítás szerint valahol 100 USD körül lenne reális az árazása (most ez kb. 25-30 USD-nek felelne meg). A bevétel 5 éves átlagnövekedése 12,46%, de úgy van árazva, mintha legalább 30%-kal növekedne. A szolgáltatások terén még van benne tartalék, de a termékek területén már korlátos. Előbb-utóbb majd egy osztalékfizető céggé kellene változnia.  
pomperj
pomperj 2020. 09. 20. 11:06
Előzmény: #28700  pomperj
#28710
Kiegeszites KR temahoz.
Atneztem a tobbi orias grocery ceget is, es igen erdekeset lattam.
Costco es Walmart egeszen orrverzesre van fel-tul-ertekelve, PE=38 es 25 szintre, 
es a tobbi mutatoban is mint P/S es foleg a P/FCF mutato tulzo (53 es 21) ertekeltsegen van.
.
,
Ezekhez kepest ALbertson, ACI, a 4. legnagyobb kozert-halozat, 
kimondottan jo vetel, ott PE=7, es P/FCF=3.1, a tobbihez kepest kellemes diszkonton van.
Albertson persze kisebb, csak 2700 uzlete van, foleg Californiaban, 
3% osztalekot tervez fizetni, becsult 2020 EPS=1.86. USD.
Kisse lemaradt az online rendeles mufajban, de most mar megy nekik is.
Idei sales 66Mrd lehet, van hitelkartyajuk.
Ha ApolloFund iden 17 USD szinten vett 1.7Mrd-ert preferalt reszvenycsomagot 17 USD konverzioval, 
akkor ok ennel jobbra szamitanak par even belul.
Most 13 USD arfolyamnal van, egyelore meg hagynam esni, ha mar esik,
de miutan megfordul, sokkal jobb vetelnek latom mint KR.
Boole 2020. 09. 20. 10:57
Előzmény: #28707  frossnag
#28709
Szabadságvesztését tölti feltehetően életfogytiglan és még azon túl is.:)
szieszta 2020. 09. 20. 10:36
Előzmény: #28707  frossnag
#28708
Állami kitüntetésről nem tudok, de 150 évig teljes ellátást és szállást biztosítanak neki az adófizetők terhére. Sőt több profi vigyáz rá, nehogy baja essen, természetesen egy fillért sem kell ezért fizetnie.
Látva a coinpiacot, gondolom veri a fejét a falba, hogy ilyent kellett volna kitalálni. Sokkal egyszerűbben és név nélkül sokkal nagyobb vagyonra tehetett volna szert, utolérhetetlenül.
frossnag 2020. 09. 20. 10:24
Előzmény: #28706  pomperj
#28707
Gondolom az lett a story vége, hogy ez a Madoff végül állami kitüntetést kapott a fedtől :-)
pomperj
pomperj 2020. 09. 20. 09:51
Előzmény: #28704  Boole
#28706
1)Madoff is tagadta az elejen, hogy barmifele scam volna.
Az erdekes az volt, hogy a Barrons-ban mar 4 evvel a botrany kitorese elott megjelent egy cikk.
Abban egy matematikus kimutatta es leirta, hogy az akkori 2000-2004 kozotti SPY volatilitas 
mellett az teljesen valoszinutlen, hogy Madoff Fundjanak tozsdei hozama olyan stabil legyen, 
mint amit evrol evre kimutatott. Es az mogott csakis eros manipulacio vagy durva csalas allhat.
Am ennek ellenere, akkor a SEC meg csak vizsgalatot sem inditott.  Egyszeruen ignoraltaak.
,
Es 4 evvel kesobb,  amikor leleplezodott az egesz Fund vagyon ellopasa, a regi ugyfelek MEGVEDTEK Madoff-ot az elejen, hogy "ugyan mar, egyszeruen irigyek a csodas teljesitemenyere, azert tamadjak".
.
.
2)Nikola, NKLA, a szept.10-en a megjelent leleplezo riportra, amiben nemcsak "Hazugsagok Oceanjat" irja meg a Hindenburg,  hanem a CEO Trevor Miltonrol is irt erdekessegeket, nos azonnal cafolt.
 A report amugy nagyon erdekes es szakmailag is kivalo anyag, akit erdekel a tema,
 nagyon ajanlom elolvasni. Itt van:
,
https://hindenburgresearch.com/nikola/
.
Nikola mar masnap valaszolt. A vad termeszetesen "obscene",  "  “We have nothing to hide and we will refute these allegations. They have already taken up more time and attention than they deserve.”
A SEC vizsgalat elindult. Egy 20Mrd-os csalas azert szep osszeg, nagyjabol 5x annyi mint amennyit magyarorszag kap az EU-tol. A chart most ilyen
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200920v00tp0wj8.jpeg
,
3)De nem ez lesz a legnagyobb balhe a kovetkezo evben. 
Azt gondolom, ennel sokkal nagyobb lesz; a legutolso legnagyobb a Madoff-fele , 70Mrd-os volt, 
ennel nagyobb kell legyen, szerintem  100-200Mrd USD nagysagrendu lesz az "igazi".
Es nem  is vitas: az egyik oriasi, ma nagy megbecsulesben es tulertekeltsegben allo ceg lesz az.
Boole 2020. 09. 19. 23:08
Előzmény: #28700  pomperj
#28704
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 19. 21:58
#28703
https://lustaport.wordpress.com/2020/09/19/valasztasi-szezonalitas-2/
-
érdekes, ezek szerint novemberig takarékra kellene venni a vásárlásokat. persze ez nem garancia semmire, idén lehet, hogy pont megtörjük a "trendet" :)
Boole 2020. 09. 19. 20:27
Előzmény: #28700  pomperj
#28702
Az SPDR S&P 500 ETF negyedéves osztaléka: 1,3392 USD. SPY5.UK ETF negyedéves osztaléka: 1,1171 USD. Mikor lesz már az EU állampolgárainak egyenlő lehetősége egy USA polgárhoz képest?
Placi82 2020. 09. 19. 16:37
Előzmény: #28699  McDee
#28701
Ez egy jól kiszámítható működésű, biztonságos cég. Jók mutatói. Akkor tuti, hogy nem várható emelkedés a mai világban. No de  a Nikola , az már igen, ott simán benne van a duplazas, főleg ha kiderul, hogy egy diesel kamiont guritottak le a domboldalrol, és egy design hölgy burkoltatta  kívülről hogy szép legyen. 🤣Elnézést a cinizmusomert:) 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek