Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
frossnag 2020. 09. 17. 14:07
#28560

Olajról, usa indexekről mi a mostani álláspontotok?
Én úgy tippelem, hogy néhány hónapon belül jelentős korrekció várható SP500-ban, bár én csak egy "fiatal robinhoodos" vagyok.
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 14:01
Előzmény: #28550  szieszta
#28559
Ez így igaz. A fejlett világban az egyik legnagyobb problémává a lakhatás vált. Valójában mindegy, hogy albérlet, vagy saját tulajdon, nagyjából ezek árazása együtt mozog, hiszen ugyanazon termékről van szó, csak a finanszírozási forma más. Hasonló, mint az autónál: a termék azonos, függetlenül attól, hogy készpénzre, hitelre, vagy lízingre veszed.
Az ok nyilvánvaló: a laza monetáris politika. Ezt egyetlen általam ismert/ követett közgazdász sem tagadja.
Megoldása nem a kínálat növelése (mint ahogy kormányunk gondolja), hanem az eszement lufifújás abbahagyása. Ugyanis hiába növelik a végtelenségig a lakáskínálatot, az ebből lecsapódott profit újra csak a tőkés réteg kezében összpontosul, és az ismét csak keresletet generál az ingatlanokra. egyre őrültebb módon, amíg az elhitelesített rétegek adóssága be nem omlik. #Matocsiegyzseni :)
kozi723
kozi723 2020. 09. 17. 13:43
Előzmény: #28542  Törölt felhasználó
#28558
Amíg 1,95 alá nem esik be, addig nincs aggodalomra ok. Az más kérdés, hogy az innen 15% lefelé, mi pedig az esésben korábban vettünk. Ott azért már nagyobbacska bukfencben fogunk ülni. Remélem erre nem kerül sor. Én úgy gondolom, hogy 2,7-ig vissza fog jönni, bezárja a rést, majd ott eldönti, hogy további esés, esetleg mélyebb alj következik. Persze egy nagy piaci hanyatt esés biztos nem ebben az irányba viszi a dolgot. Meglátjuk. Én egyelőre tartom. 
.
https://www.tradingview.com/x/lctlQNPY/
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 17. 13:29
Előzmény: #28548  Törölt felhasználó
#28557
Mivel a nulla kamatokhoz tartásból logikusan következik a hitelfeltételek szigorodása, így egyre kevesebben jutnak az álom hitelekhez! Épp most futottam le nejemmel magunkra egy hitel bírálatot, hogy váltsak kedvezöbb hitelre, és megbuktam rajta minden kedvezö feltételü konstrukcióban!!!! Nem vehetik figyelembe a külföldi vállalkozás jövedelmet, már csak 60%-ban hitelzhetnék a házunkat, fele értéken se veszik figyelmbe egyéni vállalkozói jövedelmet, stb stb a 3% THM csak azoknak elérhetö, akik hitelt érdemlöen bizonyítják, hogy véletlenül sincs szükségük hitelre, és azt is 100% bizonyosan igazolni tudják. :)
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 17. 13:26
Előzmény: #28547  szieszta
#28556
Ne feledd, hogy mai környezetben fiatalok többségének esélye sincs öneröböl összehozni egy ingatlant,de lassan az önrészt se! Nulláról gyüjtögetve, nullát kamatozva a pénz biztonságos eszközökben, soha nem lesz képes lépést tartani az éves 15% ingatlan drágulással, ami gyorsulva drágul! A munkabérek növekedését pedig egy az egyben elviszi a fiatal számára fontos kiadások infláció sokszorosával drágulása: baba cuccok, autó fenntartás, élelmiszer drágulás stb
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 17. 13:21
Előzmény: #28544  JeGeMeLOV
#28555
Pontosan! Ahogy ez Japánban már 30 éve megy. És mivel a hitel lesz a jövedelem, és majdnem nullára teljesíteni se kell, ezért majd itt is zombi cégek tömegei lesznek, ahogy Japánban. És igazából a nyertesei csak a globális nagyvállalatok és vagyonos emberek lesznek. 
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 17. 13:18
Előzmény: #28541  pomperj
#28554
Nem a megszokott értelemben lesz infla, ahogy Japánban sem okozott statisztikai nemzetgazdasági szinten inflát a helikopter pénz! Mert hiába engedi el a jegybank, ha egyszer a reálgazdaság nagy része döglödik, és a value cégek ill ipari cégek értékesítése stagnál vagy zsugorodik. Vagyis a gazdaság nagy részében folyamatos kereslet csökkenés lefelé nyomja az árakat. Nézzétek meg reál értéken mennyivel olcsóbb ma egy hütö, egy szerszám, egy gép stb
rbbj11
rbbj11 2020. 09. 17. 13:16
Előzmény: #28540  JeGeMeLOV
#28553
Igen, ez olyan stagflációs környezet lesz, ahol a kisembernek erös infláció lesz a tapasztalata, de a statisztikákban nulla körüli lesz az infla. De én USA-ról, Ny-EU-ról írtam, magyar más tészta, itt örök huf gyengülés miatt természetes az infláció huf-ban mérve.
boxika 2020. 09. 17. 13:02
#28552
Európai vagy amerikai olajost vennétek? RDSb, BP vagy XOM, CVX?
szieszta 2020. 09. 17. 12:38
Előzmény: #28549  JeGeMeLOV
#28551
Szerintem azt nem kell visszafizetni, az egyfajta alapbér. Állítólag a legtöbben  ebből az adósságukat törlesztették, így nem volt érdemi hatása a gazdaságra.
szieszta 2020. 09. 17. 12:35
Előzmény: #28548  Törölt felhasználó
#28550

Én nem vagyok közgazdász, de ahogy látom, ők is érthetetlenül állnak a történések előtt. Minél nagyobb segítség érkezik, annál nehezebb ingatlanhoz jutni. Egyszerű a képlet, a kapitalizmus a piacgazdaságra épül, amit most szépen megerőszakoltak a különféle támogatásokkal.
Azt mindenki tudja, hogy ha emelkedik a kereslet, nőnek az árak is. Így a támogatás szinte semmit nem ér, esetleg diszkriminálja azokat, akik nem jogosultak rá.
Lassan visszajön a többgenerációs családok mintája, mikor a nagymama vigyáz az unokára, míg a gyerekek dolgoznak. Több száz évig működött ez, csak az utóbbi időben szaladtak szét a családok, bölcsődével, óvodával  és idősotthonnal helyettesítve a családi fészket.
Ahogy írod, a másik megoldás az albérlet lesz, ahogy ez nyugaton a legelterjettebb. Főleg a nagyvárosokban .
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 17. 12:09
Előzmény: #28547  szieszta
#28549
Usa stimulus csekkek? Az valahol hitel, az emberek kapják, nem akarnak dolgozni, mert több, mint a minimal bér 
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 11:58
Előzmény: #28547  szieszta
#28548
Sajnos a fiataloknak nem nagyon van más lehetősége (az albérletet leszámítva, bár annak is lassan olyan árai vannak, hogy akár egy 15 éves hitel törlesztőjét is fizethetnék helyette, amivel előrébb is lennének, mivel a saját tulajdonukra megy el a pénz). Budapest belső részein egy kisebb, relatíve normális lakás is alsó hangon 20-30 millió, amit nem könnyű összespórolni, hacsak nem akar foglalkozástól függően 30-35 éves koráig a szüleivel lakni az illető. Kérdésem, hogy manapság hogy jutnak hitelhez azok, akiknek nincs olyan keresetük, amivel biztosan tudják fizetni a törlesztőt?
szieszta 2020. 09. 17. 11:48
Előzmény: #28544  JeGeMeLOV
#28547

"A hitel lesz az új jövedelem, a hozam lesz az új kamat, a készpénz meg a loserek zsebében ég el. "
-ha ez így lesz, akkor viszont nem fog kelleni dolgozni, leáll a gazdaság és a termelés.
A "bankos" barátom a hétvégén mondta, hogy nem a kamatot nem tudják fizetni, hanem a törlesztést. Beleugrálnak szinte 0 kamatos hitelbe, a pénzt elköltik, aztán jönnek újabb hitelért. Éppen erről beszélgettünk, hogy a fiatalok hitelre megveszik a lakást és a következő hónapban már fizetniük is kell az első részletet. Pedig jó lenne alakítgatni a lakást, ami egy fillért nem termel, csak költség van vele. Persze olyanokról van szó, akik a mamahotelból álltak saját lábukra.
Tőlem egy nagyon ügyes fodrász és kozmetikus testvérpár kibérelt egy ingatlant, mert kinőtték a szüleik melléképületét. Fél év után visszamentek, mert hiányzott a zsebükből a bérleti díj.
szieszta 2020. 09. 17. 11:33
Előzmény: #28540  JeGeMeLOV
#28546

Infláció az élelmiszernél nem csak a pénz mennyiségétől függ. Szerintem egyik oldalon a globalizáció áll,  sok termelő és feldolgozó bedobta  a törülközőt és a  megmaradtak meg diktálhatják az árat, a másik oldalon meg éppen a kézműves családi gazdaságok, amik nem tudnak olcsón minőségit előállítani. Így most ez szépen összejött. Ráadásul az igaz, hogy azolcsó hitel  miatt az embereknél elég sok pénz van ahhoz, hogy ki tudják fizetni a drágább élelmiszert is.
Szerintem a drágább élelmiszer a munkadíjak miatt emelkedik, ha például megnézzük a szántóföldi termények árát, nem sokat változtak az utóbbi 10 évben. Szerintem most a kereskedőnél és a feldolgozónál csapódik le a nagyobb nyereség, a termelő nem sokat lát belőle.
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 17. 11:30
Előzmény: #28541  pomperj
#28545
az utolsó mondatodat kicsit kifejtenéd? én eddig abban a hitben voltam, hogy az alacsony kamatkörnyezet, az nem túl jó a bank szektornak. kicsit fel tudnál világosítani, hogy itt milyen összefüggések vannak az alapkamat és a bank szektor között? köszönöm szépen előre is!
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 17. 11:29
Előzmény: #28543  Törölt felhasználó
#28544
Rbbjnek igaza lesz szerintem, ha mindenki egyszerre csinálja, akkor ez az új normális és nem lesz 20 évig semmi gond. Utána sokan már nyugdíjasok leszünk, lehet páran meg se élik 😢 A hitel lesz az új jövedelem, a hozam lesz az új kamat, a készpénz meg a loserek zsebében ég el. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 11:26
Előzmény: #28533  terelemel
#28543
Csak vélemény lesz amit írok, tehát nincs ténnyel alátámasztva.
Sokszor végiggondoltam ezt az MMT-t az elmúlt napokban, és akár hogy csűröm csavarom ugyanoda lyukadok ki. A monetáris expanzió igen hosszan fenntartható. Sőt önfenntartó, abban az értelemben, hogy innen nincs visszaút, csak előre lehet menekülni az államoknak (jegybankoknak).
A komoly infláció valószínű, de csak kísérőjelenség. Persze ettől fontos befektetési szempontból, de nem destabilizálja a rendszert.
Ami a rendszert destabilizálja az a likviditásbővítés módja: végső soron hitelek formájában zajlik. És előbb-utóbb lesz egy olyan szektor, ahol adósságválság lesz. Hiába alacsony a kamat a reálszféra szereplőinek nem 0. És ez olyan típusú válságot fog okozni egyszer, mint 2008. Mérete jóval nagyobb lesz.
Vagyis úgy számolok, hogy száguldunk, amíg össze nem omlunk. Ez bármikor lehet, holnap, 1 év, vagy 3 év múlva.
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 11:05
#28542
EVFM-et hogyan látjátok technikailag?  Mert én hiába nézem a chartot, semmi érdemlegeset nem tudok kiolvasni belőle.
pomperj
pomperj 2020. 09. 17. 11:04
Előzmény: #28540  JeGeMeLOV
#28541
Abszolut.
Es a FED most mar masodszor is azt mondta, hogy elereszti az inflaciot.
Hagyja, hogy 2% fole menjen,   es kozben azt is mondtak, hogy meg 3 evig zeron tartjak a kamatot.
.
"  Fed Signals Near-Zero Rates Through 2023 Even if Recovery Quickens
The Federal Reserve decided to keep short-term interest rates unchanged and indicated they could remain near zero through 2023—even with better economic growth than officials had previously expected.Long-term Treasury yields climbed after the release of the Fed’s latest statement, which included a summary of economic projections and forecasts for the future path of interest rates. In those projections, officials predicted interest rates would remain unchanged through at least 2023, as most investors and Wall Street strategists had expected. "
.
Ha eddig nem ebredt fel a piac az inflaciora, es a FED elengedte hadd menjen, akkor majd most fog.
Nem veletlen, hogy tegnap az alulertekelt bank es energia szektorok, olajosok nagyot ugrottak.
ES kapott egy pofont a FAAMGT.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200917v00tu3z7f.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek