Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 08. 07. 13:50
Előzmény: #26458  Keffer
#26460
a panic buying-ot ne keverd össze az optimizmussal:)
kozi723
kozi723 2020. 08. 07. 12:52
Előzmény: #26455  Boole
#26459
Vettem az iment egy kis Gazpromot xetran. Kosz a tippet, remelem bevaltja a hozza fuzott remenyeket. Nem piszkalom, hosszura biztosan rendben lesz :)
Keffer 2020. 08. 07. 12:14
Előzmény: #26453  Törölt felhasználó
#26458
Nem láttál, még soha ekkora optimizmust? Szerintem, ha éltünk volna 1910, vagy 35 környékén, akkor talán már láttunk volna... 
Placi82 2020. 08. 07. 12:10
Előzmény: #26453  Törölt felhasználó
#26457
Az idén már nem(pici gyerekeim miatt) de jövőre biztos, meg kereslek, hogy horgasszunk egyet a Balaton partján, ha van kedved:) nagyfokú egyetértés okán. Amúgy annyit tennék hozzá, hogy nem csak az optimizmust látod, hanem khm.., hogy is fogalmazzák, a nem teljesen rendeltetesszeruen felhasznált uniós pénzek nyomait látod, az a rengeteg pénz, utat tört magának a Balatoni és a Budapesti piacon. (Sajnos nekem nem jutott belőle :(
Törölt felhasználó 2020. 08. 07. 11:53
Előzmény: #26454  Boole
#26456
Itt kamatot emelni egyszerűen NEM LEHET. Szerintem ezt Te is tudod. Láttad 2018 végén, hogy mit okoz a kamatemelés. Csak akkor lesz kamatemelés, ha valami elemi erővel kikényszeríti. Az infláció nem elég indok rá, ezt nagyjából deklarálták a nagy jegybankok.
*****
Ez egy tankönyvi példa az eszközpiaci lufira. Ahogy a nagykönyvben meg van írva az expanzív monetáris politika következményei címszó alatt. Ettől függetlenül bármeddig fújódhat, vagy bármikor ki is pukkanhat.
*****
De mindazonáltal értem, hogy mire célzol az arannyal kapcsolatban, és valóban igazad van: az is nagyon kockázatos. Én is érzem ezt.
Boole 2020. 08. 07. 11:44
Előzmény: #26453  Törölt felhasználó
#26455
Érdemes azzal a verzióval is eljátszani, hogy mi történik akkor és mibe érdemes fektetni akkor, amikor tegyük fel, hogy az olaj már többet nem fog kelleni olyan mértékben, mint korábban. Egykori mesterem azt mondta, hogy egy nagy olajár felfutás után az olaj egyre kevésbé fontos szerepet fog betölteni (a gázra nem mondta ezt), és végül már nem lesz érdemes a felszínre hozni. Az ára pedig a padlóra fog esni. Ő ezt kb. 17 évvel ezelőtt mondta. Lehet, hogy 2008-ban volt az olaj teteje és ez már a leszálló ág. Ha ez így van, akkor a brent 60-70 USD közé fel fog menni, de ennyi. Ha 75 felé megy, akkor még a nagy felfelé kör csak most fog majd jönni.
Boole 2020. 08. 07. 11:36
Előzmény: #26453  Törölt felhasználó
#26454
Kérdés, hogy az infláció mennyire fog felpörögni és fognak-e kamatot emelni, mert akkor az arany sem fog tovább rallyzni. Minek azonban kamatot emelni, amikor az senkinek sem jó (néhány kivételtől eltekintve). Siófokon ennyi embert még nem láttam, már csütörtökön tele volt minden. 
Törölt felhasználó 2020. 08. 07. 11:28
Előzmény: #26450  Boole
#26453
Sokat kerékpároztam az elmúlt hetekben a Balatonon.
Korábban és is csak azt láttam, hogy rengeteg a pénz, vagy inkább "felesleges" vagyon, pláne a Balaton part egyes részein (Füred pl.). Aztán rájöttem, hogy nemcsak erről van szó: elképesztő az optimizmus. Olyan helyeken nyitnak sorban a legkülönbözőbb üzletek, ahol korábbi években soha nem ment a business a Balaton parton. A beruházások olyankor pörögnek fel, amikor a a jövőbe vetett hit igen erős. Gőzerővel építkeznek. Ezek mind- mind az elképesztő optimizmusról árulkodnak. 
Az optimizmusban semmi sem számít. Vírus? Röhög rajta mindenki. Menj ki Füreden a Tagore sétányra. Látsz egyetelen emberen maszkot? Távolságtartás? Nevetséges. Egy csomó német, belga, holland rendszámú autó. Senkit sem érdekel a vírus. Az emberek el akarják hinni, hogy nincs itt semmi baj. És a végtelenségig el is fogják hinni.
Egyszerűen én ilyen optimizmussal (és itt most nem a pénzpiacokról beszélek) soha korábban nem találkoztam. A politikusok és jegybankok rájötttek, hogy ezt az optimizmust kellett felépíteni az elmúlt években és ezt csak fent kell tartani. Bármi áron, és nem lesz gond.
***
Befektetőként életemben először nem tudom, hogy mit kellene csinálnom. fogalmam sincs. Csupa rossz alternatívát látok. Egyszerűen fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Minden hiper kockázatos. Egyszerűen ez a lufi, amit optimizmusból és pénzből fújtak a jegybankok szerintem megoldhatatlan feladatot jelentenek a józan befektetőknek. Én passzolok.
Boole 2020. 08. 07. 11:10
Előzmény: #26450  Boole
#26452

SP500-ban a célár 3376 már nagyon közel van. Jól látszik az MACD-n a három hullámos divergencia. Ez a divergencia általában négy hullámos szokott lenni, tehát még egy csúcs lehet benne, talán ma, vagy hétfőn és a számított célárat elérjük. Onnan lehetne egy korrekció. Ez egybevágna Pomperj várakozásával is. 
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/201/227/7d98466c6200aeaa2154d73d03ca3a375f1d09e1.png
yooio 2020. 08. 07. 11:05
Előzmény: #26446  mr_bob
#26451
Ha nem lesz növekedés és előreszaladtak az árak, akkor a cash cow value cégek felül fogjak teljesíteni a piacot évtizedes távon is. Én azt gondolom hogy a FAANG-ba bele van arazva előre 3-5 év komoly növekedés, emiatt a value totálisan alulértékeltté vált a tech mania miatt. Félreértés ne essék, imádom az appl amazon stb társaikat, van is belőle, de a jelen értékeltségen bottal se piszkalnam kategória. Szerintem. Egyébként sztem valságban a stabil nem ciklikus cégek(dohany, kaja, eü, közmű, telekommunikáció stb) adja a legstabilabb bevételt, és melle az ordenáré árakon lesz lőpor vásárolni a kiárusítást.
Boole 2020. 08. 07. 10:59
Előzmény: #26445  pomperj
#26450
Én azt látom, hogy Siófok fele eladó. Nagyon sok házon kint van az eladó tábla és az árakat kitartják, nem sürgős nekik eladni. Van pénz dögivel. Az apa megtömte a fiát zsetonnal és néha még megkérdezi tőle, hogy kell-e még zseton. Ilyen környezetben mitől omlana össze a tőzsde? Az USD-t meg lehet védeni pl. azzal, hogy ha gyengül, akkor erősödik az USA versenyképessége és az USD-ben kifejezett eszközök olcsóbbá válnak, pl. a részvények is. Az EU polgárainak megéri egy ponton megint USA részvényekbe átmenni. A világ akármit csinálhat, abból előbb-utóbb USA mindig győztesként kerül ki. 
Placi82 2020. 08. 07. 10:46
Előzmény: #26445  pomperj
#26449
Köszönöm a választ. :). Egy évben 8 hetet használható balatoni  új apartmanok 1.2 milliós m2 árakon, az már nálam is  az elmebaj legmagassabb foka. No de nem vagyunk egyformák. :) 
pitcairn2 2020. 08. 07. 10:33
Előzmény: #26446  mr_bob
#26448
megjegyzem az eszközpiacokra befektetők már évtizedek óta menekülnek a cash-ből
ergo
nincs itt kérem semmi újdonság
2008 óta már totálisan nyíltan ment ez...
pitcairn2 2020. 08. 07. 10:32
Előzmény: #26446  mr_bob
#26447
az utóbbi évtizedekben az infláció az eszközpiacokra ment és a pénznyomtatás ennek a deflálódását van hivatva megakadályozni
azaz
nem igaz, hogy dezinfláció volt az elmúlt évtizedekben
évtizedek óta inflációs viharban élünk
mr_bob
mr_bob 2020. 08. 07. 10:28
#26446
érdekes ez az inflációs kérdés. egyelőre minden jel arra utal, hogy menekülni kell a cash-ből, egyre többen írják meg, viszont nekem pont emiatt van ellenérzésem a dologgal kapcsolatban. ha van valami, amit mindenki tud és számít rá, akkor az a tőzsdén sokszor pont ellenkezőleg sül el. persze az is lehet, hogy én elég kételkedő vagyok úgy a dolgokkal kapcsolatban általánosan, de nekem itt valami bűzlik. én sem tudnám érvekkel megvédeni a dollárt, de ez nem jelenti azt, hogy az lesz, amit a többség vár.
pomperj
pomperj 2020. 08. 07. 09:46
Előzmény: #26441  Placi82
#26445
Ingatlan?
Szerintem nem fog  visszaesni az ingatlanok  ara. Eddiginel lassubb, 5-10% emelkedesre szamitok.
Foleg, mert MNB folytatni fogja, amig csak lehetseges, az expanziv es superlaza penzpolitikat.
 Es az inflacio maris kidugta sarkany- fejeet. Ezt mar a piac minden szegmense mutatja. 
Az emberek is eszrevettek, es  probalnak inflacio-allo eszkozokbe fektetni.
 
Ha a Balatonnal  most 1.0-1.3 mFt/m2 egy 2-3 honapig hasznalt apartman? 
akkor Bp-en az 1.0 mFt/m2 arak nemcsak indokoltak, de meg relative alacsonyak is. 
Konkretan tapasztalom, hogy Bp-tol 40km-re mar egy faluban sincs helyben munka. 
Napi 3-4 oras bejarast vallalnak, es 200eFt nettoert mar van munkaero Bp-en kivul.
Szerintem  nem lesz Bp-en eladasi nyomas sem, mert a kp. nem hoz semmit.  
A tozsden a 3 bluechip a kovetkezo evekben is hozhat +10% korul. MOL talan tobbet.
De tozsdei rizikoval. Az orszag-riziko szerintem novekszik, kulfoldinek sem vonzo a HUF befektetes.
pomperj
pomperj 2020. 08. 07. 09:25
Előzmény: #26442  boxika
#26444

Off
A Newport High School, CDM, ahova a lanyaim jartak, 
iden Aug.24-en indul, es  3 opciot kinal az egesz tanevre:
1)Cloud Campus= az egesz evre virtualis oktatas. Szuloknek kell jelentkezni ra, CDM ezt preferalja.
Akik ezt nem akarjak, azok  valaszthatnak ket masik forma kozul.
2) Social Distancing= 1/3 letszamos osztalyok in-person jelenlettel.
3)IN-person =100% jelenlettel. De ezt CDM-ben  nem inditjak, mert Orange County azon a Monitoring
listan van  a Covid miatt, ahol ezt a verziot nem engedelyezik.
De, minden AdvancePlacement targyat (emelt szint, elsos egyetemi szintu)   inditjak. 
Ebedet mindharom valasztas eseten kaphatnak a diakok (15 eves kortol autoval jarnak)
Persze van Kombinacio= targyankent is valaszthato, de a komplikaciok miatt nem preferalt.
Szoval, nem nagyon erdekli az iskolakat, akarmit mond  szedult Trump. Jozanul, okosan csinaljak.
ON
Törölt felhasználó 2020. 08. 07. 07:08
#26443
Nalam ismet bejelzett a Bezos indikator.
A februari osszeomlas elott adott el a ficko egy komolyabb amazon csomagot (kb 4 milliard $ ertekben), most ismet ezt tette: kb. 3 milliard $-ert valt meg reszvenyektol. 
A reszvenyeladasok reszet kepezik egy elore felallitott tervenek pl. jotekonysag es urprogram tamogatas.
Tud valaki a Hugo Boss-rol ertekelheto infot? Figyelem mar egy jo ideje, lent van rendesen es most uj szelek fujnak Mike Ashley szemelyeben. Talan beszallok. Egyszer volt mar egy szep korom benne.
boxika 2020. 08. 06. 23:41
#26442
Off: 
Amerikában elkezdődött a héten a suli és már több covidos tanulót találtak. Ha nem vigyáznak tanár hiány léphet fel, és akkor még online órát sem tudnak tartani a későbbiekben. 
A választásokra is kíváncsi leszek. Vannak államok, ahol gyakorlatilag a 65 év alattiak a jelen feltételek szerint nem tudnak levélben szavazni (csak börtönből stb.)
Placi82 2020. 08. 06. 23:20
Előzmény: #26433  pomperj
#26441
Bizonytalanság, mostanában egész sokszor elofordulo állapot nálam. Megegyszer köszi! Utolsó kérdésem, sajnos off téma, de megprobalom:). A Budapesti ingatlan piacot befekteto szempontból hogyan látod.? Közeljövőben mi lesz az irány mondjuk 1 év múlva? Főleg a budai oldal érdekes nekem. Köszi! 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek