Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 08. 06. 22:59
Előzmény: #26433  pomperj
#26440
Köszönöm. Ha ilyen tapasztalt tozsde róka mint te, ugyanarra gondol mint én. Akkor minden rendben van. :) "De Zsiday nem emlit meg egy tenyezot, pedig nagyon fontos: azt nem lehet ignoralni, 
hogy minden, penzen kivuli  eszkoz 100 eves idotavban is,  szelsosegesen draga. 
A tozsde a szokasos meroszamokkal az 1929 szintnel is dragabb.
Minden bond 100 eves csucs arakon van, es hozama 0.5% koruli. Vagy negativ.
Az arany 2040, soha nem volt ilyen draga.
Epeszu, invesztalhato arakon  csak EEM piacokon talalni elfogadhato alkalmakat.
Es a commodity piacokon, azokat termelo, gyarto, kiszolgalo cegekben. Azok extremen olcsok."
C. Pontban kontrarian signal is stimmel. :) 
_Macika_
_Macika_ 2020. 08. 06. 22:23
#26438
pitcairn2 2020. 08. 06. 22:16
Előzmény: #26433  pomperj
#26437
az a baj ezzel az egésszel, hogy a lockdown + pénznyomtatás kombó egészen új távlatokat nyit meg:)
Barcel08 2020. 08. 06. 21:45
#26435
Elektromos kamionozás vol 2.
Beszéltünk pár szót az üzemanyag  infrastruktúráról, illetve, hogy a kamionoknál nem fog működni a Musk mágia, itt üzleti alapon hoznak döntéseket.
Ennek fényében érdekes az alábbi hír amibe tegnap futottam bele. Már egy éves, de sztem nagyon fontos.
https://www.globenewswire.com/news-release/2019/05/22/1840772/0/en/UPS-Makes-Largest-Purchase-Of-Renewable-Natural-Gas-Ever-In-The-U-S.html
A UPS 2026ig, 170 millió gallon RNG-t fog venni.  Ez iszonyat mennyiség. 2018ban 204 milló gallon RNG-t használtak fel mint üzemanyag az egész USA-ban. Az RNG termelés drasztikusan fog nőni a jövőben, de ez még így is egy tekintélyes mennyiség. Az UPS-nek körülbelül 20 ezer kamionja van.https://www.ttnews.com/top100/for-hire/2019
Nem véletlenül vett bele Buffett is gáz infrastruktúrába. Akkora a nyomás ezeken a nagy logisztikai cégeken, h nincs más választásuk, próbálkozniuk kell alternatív megoldásokkal.
https://sustainability.ups.com/progress-report/goals-and-progress/
Röviden, én eddig is optimista voltam a Hyliionnal kapcsolatban. Az Agility már leadott 1000 db rendelést az új kamionjukra. A Penske, Ryder már teszteli a hybrid megoldásukat. A UPS pedig vszeg a fenntarthatósági politikáját az RNG-re fogja építeni. 
Plusz, múlt héten board member lett egy volt közlekedési miniszter, Andrew H Card Jr. ( U.S. Secretary of Transportation)
Itt nagy marketingre nem lesz szükség. A terméknek kell működnie.
Barcel08 2020. 08. 06. 21:14
#26434
Elektromos kamionozás
Tegnap a Hyliion sales vezetője tartott egy 50 perces prezit. Kb 60%-a a szokásos anyag, viszont volt pár izgalmas újdonság is. Le lehet tölteni a videót a lenti linken, highlightokat bemásoltam.
Hybrid Retrofits
- Hyliion currently has approx 20 hybrid retrofits on the road. Roughly 50/50 split between diesel and CNG/RNG.- End of year target is 40 hybrid retrofits on the road.
- A company based out of Rochester NY purchased natural gas trucks and found the trucks to be under performing, especially on a "hilly" route between Syracuse NY to Schenectady NY. Queue in Hyliion with their hybrid retrofit which solved their performance issue AND improved fuel performance. Customer was impressed so much that they ordered a 2nd truck with the hybrid pre-installed. The 2nd truck was brand new from OEM Volvo, who worked together with Hyliion on the design, engineering and (partial) installation.
- Hybrid retrofits are currently done out of their Austin TX warehouse. Total turnaround time for a hybrid retrofit install is currently 4 weeks. This is because a large amount of testing / QA goes into the original truck to establish a baseline for performance in order to measure the improvement.
Hypertruck ERX
- Target ERX count on the road by end of next year is 30 demonstration units
https://www.reddit.com/r/SPACs/comments/i4kqsp/hyliion_director_of_sales_matt_gold_featured_on/
pomperj
pomperj 2020. 08. 06. 16:52
Előzmény: #26429  Placi82
#26433
Zsiday kivalo elemzo, es mindig erdemes elgondolkodni a velemenyeen.
a)A cikke vezerfonalnak nevezett alapgondolatat : hogy a penz BEAR piacban van,
nos, itt rengetegszer es alaposan kitargyalt temanak nevezhetjuk. 
Az nem ujdonsag, hogy 
"   államok úgy tűnik elfogadták azt az alapvetést költségvetési hiányuk bármekkora lehet, azt a jegybank úgyis megfinanszírozza. Magyarul: korlátlan méretű pénzszaporításba kezdtek"
.
b) "  menekülni kell a pénzből. 
Mivel a kormányzatok képesek és hajlandók is bármennyi pénzt gyártani, ebből következik, hogy a pénz értékét veszíti mindennel szemben. Kamata sokáig nem lesz, viszont egyre többet állítanak elő belőle, tehát egyre értéktelenebbé válik. Ennek a percepciónak köszönhető, hogy a befektetők alternatívát keresnek: gyakorlatilag bármit. Minden jobb, mint a szakmányban gyártott, és rájuk borított pénz. A leglogikusabb eredője a fentieknek az arany vásárlása, de becsatlakozhat ide hangulattól függően bármelyik árupiaci termék is. "
.
Eegyetertesben vagyunk. 
A commodity, GLD, GDX temakkal  tobbet foglalkozunk, mint barmivel. Mar evek ota.
.
De Zsiday nem emlit meg egy tenyezot, pedig nagyon fontos: azt nem lehet ignoralni, 
hogy minden, penzen kivuli  eszkoz 100 eves idotavban is,  szelsosegesen draga. 
A tozsde a szokasos meroszamokkal az 1929 szintnel is dragabb.
Minden bond 100 eves csucs arakon van, es hozama 0.5% koruli. Vagy negativ.
Az arany 2040, soha nem volt ilyen draga.
Epeszu, invesztalhato arakon  csak EEM piacokon talalni elfogadhato alkalmakat.
Es a commodity piacokon, azokat termelo, gyarto, kiszolgalo cegekben. Azok extremen olcsok.
.
c)Zsiday legalabb olyan jol tudja mint mi, hogy ez a felismerese  nem uj.
De az, hogy ezt igy leirta, az inkabb meglepo.  Es kongatja a harangot.
Talan eppen ezert kontrarian signal. Ha most kapitulal,  meg Zsiday is, ennek a folyamatnak,?
Akkor talan azt jelzi,  kozel van a folyamat vege.
Rray 2020. 08. 06. 14:54
#26432
Sziasztok!
Köszi Janos az elemzésed olaj témában, tegnap este beesett megint support alá, most megint tegnapihoz hasonló helyen állunk.... remélem a nagyobb korekció a rally után következik...
Izgalmas.
Rray
ragarda
ragarda 2020. 08. 06. 12:46
Előzmény: #26427  Keffer
#26431
Kevesebb fejpénzt kell kiosztani...
hellforceone 2020. 08. 06. 12:39
Előzmény: #26427  Keffer
#26430
:o))))) ez baromi jó, az USA indexek talán még polgárháború esetén is emelkednének. Őszintén, semmit nem zárok már ki, a FED bejelentené, hogy most pedig megveszünk MINDENT! :o)) őrület ami van. Éppen most nézek egy Jeffrey Gundlach és DiMartino Booth beszélgetést, érdekes ám :o)
Placi82 2020. 08. 06. 12:28
Előzmény: #26419  pomperj
#26429
http://www.zsiday.hu/blog/p%C3%A9nz-bear
Ha szabad kérdezni, erről mi a véleményed? 
Boole 2020. 08. 06. 12:00
Előzmény: #26419  pomperj
#26428
Köszönöm. Natgast meddig várod fel?
Keffer 2020. 08. 06. 11:57
Előzmény: #26424  hellforceone
#26427
Egy USA polgárháború kicsit megfűszerezné a világgazdaságot, még az is lehet, hogy (ha csak minimálisan is, de) hatással lenne az USA-indexekre is...:D
(Vagy azok ez esetben is emelkednének tovább, mert minden hír jó hír...:))
Keffer 2020. 08. 06. 11:53
Előzmény: #26422  hellforceone
#26426
Teljesen egyet értek, a háborút szélsőséges példaként hoztam fel, én is nyugdíj/vagyonmegőrzés céljából gyűjtögetek. A Noach szerintem is jó, pont azért is írtam, hogy eladásnál annyit kapsz érte, mint a másikért, viszont vételnél meg olcsóbb, tehát jó döntés azt venni a többi helyett. Ellenpélda a BÁV Mátyás tömb, azt külföldi eladásnál tuti vizsgálgatnák, míg egy Argorn-t nem.
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 11:37
Törölt hozzászólás
#26425
hellforceone 2020. 08. 06. 11:32
Előzmény: #26419  pomperj
#26424
Pomperj, te ott vagy helyben az USA-ban, sokkal jobban látod a helyzetet... éppen tegnap este láttam egy rövid riportot, ahol arról volt szó, hogy Trump bizony veresége esetén nem nagyon akar majd megválni a hatalomtól és nagyjából mindegy mi jön, ha nem ő nyer, az egyértelmű csalás jele, minden FAKE.... a piacok számára szerintem most a legnagyobb veszélyt maga a választás jelenti. Ha nem a Trump nyer egyértelműen, akkor akár káosz, lázadások is jöhetnek az USA-ban... te hogy látod ezt, tényleg ennyire komoly a helyzet? Köszönöm válaszod!
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 11:19
Törölt hozzászólás
#26423
hellforceone 2020. 08. 06. 11:18
Előzmény: #26409  Keffer
#26422
A helyreigazításban igazad van, habár megmondom őszintén, nem is annyira figyeltem rá. Sokszor vagyok úgy, hogy csak írok és a tablet maga kijavítja erre vagy arra. Kipróbáltam, ha beírom, hogy "ermek", tehát minden ékezet nélkül, akkor nem érméket hoz - amit én is akartam - hanem érmeket. Tehát abban teljesen igazad van, amit írtál, a figyelmetlenségem csapdájába estem a helyesírást illetően.  Ennyit a nyelvi dolgokról :o)) 
Kérdésedre visszatérve, igen, No.-ban veszem az érméket - most már figyeltem :o)) - és az ÁFA ezekre 7%. A tömbre teljes ÁFA-t fizet az ember, ezért nem is veszem azokat természetesen. A Noah érme eléggé ismert amennyire én tudom, de ha te azt mondod, hogy "háborús" idők is jöhetnek még, szerintem háborúban nem nézné senki, hogy Noah vagy Maple vagy bármi más, a lényeg, ezüst legyen, csillogjon ;o) Ráadásul itt No.-ban nagyon jól ismerik ezeket az érméket, mert itt is készülnek.
Egyébként én sem akarok megválni tőlük, nem azért írtam, amit, csupán le akartam írni a tapasztalataim. Én nem annyira háborús időkre gondolva vettem és fogok még venni, hanem a nyugdíjra gondolva, ez ad némi biztonságot ;) 
smith83
smith83 2020. 08. 06. 10:47
Előzmény: #26419  pomperj
#26421

SP500 futi talán tetőzhet, nálam véget ért az ED, visszateszt is megvolt:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200806v00si2ydg.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek