Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 06. 16. 00:29
Előzmény: #24585  Törölt felhasználó
#24600
Köszönöm a választ. Mentalitasom és józan paraszti eszem alapján, is Buffet, Dalio, és Schiff, stb gondolat világa, véleményei állnak hozzam közelebb. De az ember bizonytalanná válik, a jövő lehetséges kimenetele szempontjából, ha azt látom, hogy még ilyen helyzetben, is mint a covid vírus, miatt mikor egyszerre omlott össze a keresleti és a kínálati szektor a világban,(ami nem gyakran fordul elő) új csúcsokra tudják küldeni a tőzsdéket a vilagban,mestersegesen,minden fundamentális alaptol elszakitva. Hisz ekkora penznyomda és  0 kamat szintjén, a bármely bovli rossz részvényekrol ki lehet mutatni, hogy nem extrém tularazottak :). Amúgy nekem, fix ideálom, hogy a következő válság akkora lesz, mint a 1929 es,.sőt. De amíg ez megy addig én is játszom ebben a világ méretűre duzzasztott kaszinoban. :). Pénzbe vetett hitet teszik tönkre evvel a következmények nélküli végtelen elasosodottsaggal. 
Rray 2020. 06. 15. 22:23
Előzmény: #24596  pomperj
#24599
Szia János!
Nagyon hasznosak a chartjaid akkor ideje bevásárolni még olajosokból.... 
Köszönöm, megtettem :) 
Szép estét
Rray
terelemel 2020. 06. 15. 21:18
Előzmény: #24595  drexler76
#24598
The Federal Reserve Board on Monday announced updates to the Secondary Market Corporate Credit Facility (SMCCF), which will begin buying a broad and diversified portfolio of corporate bonds to support market liquidity and the availability of credit for large employers.
boxika 2020. 06. 15. 20:52
Előzmény: #24596  pomperj
#24597
Gazprommal mi az aktuális helyzet? Elvileg 1 hónap múlva lenne az osztalékos napja.
pomperj
pomperj 2020. 06. 15. 20:20
Előzmény: #24586  pomperj
#24596
SPY daytrade
A penteki top fole kitort, tehat vege van az elso eses 5 subhullamos alakzatanak.
A wave(v) alakzaton lehet vitatkozni, de a lenyeget illetoen ez a 2 szamozasi lehetoseg van.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200615v00sjxd1x.jpeg
.
Ha jol sejtem, most erdemes tradelni az olajoskat, talan tobbet fognak menni mint SPY.
drexler76
drexler76 2020. 06. 15. 20:11
Előzmény: #24594  JeGeMeLOV
#24595
Kizöldült minden, nincs itt semmi látnivaló, kérem szépen! 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 15. 20:04
#24594
Látva az indexeken a friss hatalmas zöld gyertyát, megjött a vonat a pénzgyárból, már rakodják le a tőzsde alagsorába, fűtik a kazánokat
vvince
vvince 2020. 06. 15. 19:39
#24593
Ti LACbol kiszalltok? Ugy latom historikusan kevesbe korrelalt SPvel...
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 18:52
Előzmény: #24591  Fagylaltárus
#24592
Tartják a tőzsdét és az ingatlanpiacot, "helyrehozták" az invertálódott hozamgörbét, tartják alacsonyan a kamatokat, és persze elhitetik a népekkel, hogy lehet fogyasztani, nincs itten semmi baj. Lényegében a monetáris diktatúra egyik fő eszköze a QE mellett.
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 18:44
#24591

esti repo:
"Deal Date: Monday, June 15, 2020Delivery Date: Monday, June 15, 2020
Maturity Date: Tuesday, June 16, 2020
Type of Operation: Repo
Auction Method: Multiple Price
Settlement: Same Day
Term of Operation - Calendar Days : 1 Day
Term of Operation - Business Days : 1 Day
Operation Close Time: 08:30 AM
ResultsAmount ($B)Rate (%)
Collateral Type  SubmittedAcceptedStop-Out1Weighted
Average2
High  Low  
Treasury14.75014.7500.100.1000.100.10
Agency1.1001.1000.100.1000.100.10
Mortgage-backed37.50037.5000.100.1000.100.10
Total53.35053.350 

"
Most lényegében az van hogy ezekkel tartják az egész pénzügyi rendszert lélegeztetőgépen? Mert a válság után 2019 végéig nem is volt repo egyáltalán.
KB58 2020. 06. 15. 18:43
Előzmény: #23808  szarvasvadasz
#24590

Szia szarvasvadasz!
Az 2020. június 4-i hozzászólásodba beszúrt 8 órás chartod továbbra is aktuálisnak értékeled, azaz a mai aljról az SP legalább dupla csúcsra vagy új csúcsra mehet?
dmz 2020. 06. 15. 18:05
Előzmény: #24577  JeGeMeLOV
#24589

JeGeMeLOV:A GDP-ben nagyon sok olyan önkéntesen kimaxolt fogyasztás van, ami már a bázisidőszakban is csúcson volt. Ha csak annyi történik, hogy az érintett 60+ lakosság egy része nem megy luxushajózni, moziba, külföldre, stb már akkor is lőttek a GDP növekedésnek. A részvények pedig növekedésre vannak beárazva. Van most még egy türelmi idő, de ha ha nyomottak maradnak a gazdasági indikátorok az újranyitás után a következő hónapokban is, akkor jön egy újabb lefelé kör a tőzsdéken is. És ennek van a nagyobb valószínűsége, mert teljesen nem tudod egyelőre újranyitni a gazdaságokat amíg nem lesz mindenki számára elérhető védőoltás. 
pomperj
pomperj 2020. 06. 15. 17:25
Előzmény: #24587  Törölt felhasználó
#24588
A napi bevasarlasban ugyanez a benyomasom: Az inflacio 6 honap alatt +15% nagysagrend a valosagban.
Ez a folyamat az elejen jar, es sokkal gyorsabb lesz.
.
Ugyanakkor a lehetosegeinek vegere jutott az inflaciot  regota csokkento 3 fo tenyezo:
mar nem olyan olcso a kinai munkaero, 
mar nem eshet tovabb a nyersanyagok ara mert 
nem invesztaltak abban 5-10 eve es kimemruloben vannak,
mar leepiteni akarjak a hosszu de olcso  gyartasi lancokat, tobb tenyezo miatt haza akarjak vinni.
.
Es mik a jo inveszticios celpontok felfuto inflacios idoszakban?
Ingatlan, arany,  inflaciokoveto papirok, es reszvenyek kezzelfoghato dolgok gyartasaban.
ES kerulendok a fix kupon kamatu kotvenyek,  es minden tularazott reszveny.
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 16:48
Előzmény: #24584  Placi82
#24587
Az inflációhoz, talán az vág leginkább a témába:
Nagy valószínűséggel a fogyasztói kosárban azért nem volt vágtató infláció (a módszertani változástól eltekintve), mert a távol-keleti olcsó erőforrások (főleg munkaerő) és a termelés contracting outja az egység költségek csökkenését okozták. 
A jövőben viszont ez visszájára fog fordulni, egyrészt a járvány felvetette, hogy azért ennek vannak kockázatai, másrészt a trumpi "patriotizmus", harmadrészt a távolkeleti dolgozók fokozatos fogyasztóvá válása (konzumizálás) és ennek bérigénye nem fogja a végtelen költségcsökkenést támogatni. Erről mindenki hajlamos megfeledkezni, pedig szerintem ez lesz a kulcs. 
Egyébként nem kell messze menni az inflációért, én a napi bevásárlásnál tapasztalom, hogy kb 10-20%-os infláció volt az élelmiszereknél az idei évben (fél év alatt!).
pomperj
pomperj 2020. 06. 15. 16:29
#24586
SPY daytrade.
Egyelore a megelozo daytrade szamozast ervenyesnek tartja a piac,  eddig nem negalta. 
De mar jeleztem, hogy az utolso eses 3 hullamos volt, es az valahogy nem illik ide eleg jol.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200612v01sr4o8.jpeg
Azonban, ez a heves le-fel ugralas az utolso 2 napon  megiscsak megnyitott meeg egy ALT esetet, 
amit erdemes figyelo listara felvenni. Ronda es meredek is lehet lefele, meg laposabb is, de illene ide:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200615v00s0mdks.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 16:18
Előzmény: #24583  Placi82
#24585
Kivancsi lennek a velemenyedre Warren Buffet esetleg Ray Dalio velemenyevel ill. pozicioival kapcsolatban?
Ismered a buffet indicatort ill. buffet ratio-t?
Stock market/az orszag GDP-vel....magyarul az orszag tozsdein jegyzett cegek erteke / az orszag GDP-vel...
ha ez az ertek 1 ill. 100 (ha %-ban) nezed akkor van egyensuly...jelenleg ez kozel 150-160% kozott; de mondhatnam azt is hogy a hisztorikus atlag kozel 180-200%-a (ami olyan ~80% szokott lenni).
Szoval 1. is tisztazzunk nehany dolgot...minden 1-es kormany ill. orszag vezetesenek kutya kotelessege hogy a gazdasagi stabilitast biztositsa es segitseget nyujtson az orszagban levo allampolgarok, cegek es a bankok (ugyanis szukseg van jelenleg penzintezetekre ahhoz hogy 1 gazdasag egeszsegesen kepes legyen mukodni)...
A kerdes inkabb mindig az hogy a valos problemat orvosoljuk vagy inkabb csak kesobbre toljuk azt.
Az hogy a FED kozvetito szereplok segitsegevel (mondhatni allamosit)...nem jelenti azt hogy a problemat megoldotta....
Erre az egyik legjobb pelda a Japan tozsde es ingatan buborek...olvass utana, hogy ez min.1 de egyesek szerint 2 nemzedek eletet nyomoritja meg; a Japan nepesseg kozel 15%-at szoritotta nyomorba.
Kozel 30 evvel az eset utan a problema nem oldodott meg, az adossag meg mindig meg van...Japanok elet minosege pedig tovabb csokkent meg akkor is ha a vilag egyik leghatekonyabb, legtanultabb es legfejlettebb gazdasagat nezzuk.
Elobb utobb olyan inflacio lesz h az emberek nem rv-ket hanem elelmiszert es mas hetkoznapi fogyastasi eszkozoket fognak vasarolni.
A legtobb ember azt hiszi h a mostani generacio; sokkal de sokkal fejletebb mint az oket megelozok...ezert erdemes a tortenelmet tanulmanyozni...
Ha hallgattad Ray Dalio velemenyet aki a mostani helyzetet a 30-as evekhez hasonlitja...ill. felhivja a figyelmet hogy rendkivuli valtozasok fognak tortenni es remeli h kepesek leszunk ezeket bekes modon megoldani...nem ugy mint korabban...
Kozben pedig zajlanak a black lives matter demonstraciok...es az orszagok kozben bezarkoznak ill. a globalis kereskedelem korlatozodik...
En is remelem, hogy bekes uton fogjuk megoldani a problemakat!
Erdemes objektiven megvizsgalni a gazdasagi adatokat ill. trendeket...
Placi82 2020. 06. 15. 15:41
Előzmény: #24582  Törölt felhasználó
#24584
Placi82 2020. 06. 15. 15:41
Előzmény: #24582  Törölt felhasználó
#24583
Erről mi a vélemény? Ez normális vegkimenetel a  végtelenített penznyomtatas? Minden recessziónal, beavatkoznak és bika piacot varázsolnak? 
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 14:49
#24582
A piacnak csak 1 oldala van " a helyes oldal" nem pedig a bika vagy medve oldal!
Erdeklodve olvasom a tobbnyire bullish elkepzeleseket...ezzel nincs semmi baj, hogy valaki bullish, inkabb abbol lehet problema ha valaki rugalmatlanna valik a sajat elkepzelesevel kapcsolatban.
Senki nem tudja hogy mi fog torteni a piacon a kovetkezo oraban, napon heten ill. a kovetkezo honapokban.
A tapasztaltabb kereskedok is eselyeket latolgatnak.Amire szeretnem felhivni a figyelmet; nem poziciot nyitunk majd megprobalunk olyan informaciokat talalni ami alatamasztja a korabbi elkepzeleseinket; hanem pont forditva megprobalunk informaciokat gyujteni es felallitani lehetseges kimeneteleket.
(Mint a sakkban megprobalunk nehany lepesre elore gondolkozni.)
Majd megvizsgaljuk hogy a kulonbozo kimenetelek kozul melyekben talalhato megfelelo, jo vagy extrem jo hozam/kockazat arany es ezeket aztan megprobaljuk lekereskedni.
En is jol bevasaroltam marcius vegen aprilis elejen olajosokbol, majd ezeket nehany nappal ezelott eladtam...nyilvan nem az aljan vettem oket es nem is a tetejen adtam...
Szerintem extrem ovatosnak kell lenni mert amikor a trend megvaltozik akkor veszitik az emberek a legtobb penz; a medve piac egyik sajatossaga hogy kepes a legtobb kereskedot a leheto legnagyobb pozicioval ill. tokeattetellel elkapni...mivel az emberek elkenyelmesedtek es azt hiszik hogy feltalaltak a spanyol viaszt azzal hogy megveszik az eseseket...
Egy nagyon regi bolcsesseg a piacon, hogy ne keverjuk ossze a tudast/zsenialitast a bikapiaccal...hiszen akkor szinte mindenki kepes penzt keresni.
Nem allitom, hogy a marciusi aljak ala fogunk menni; mert nem tudom, de annyi tapasztalatom mar van (megfizettem mar ezert a tanulopenzt), hogy kizarni sem tudom hogy nem megyunk uj aljakra...
Egyebkent en ennek az eselyet ugy kb. 50-55%-ra tennem ma; es eppen ezert ill. azert is mivel a hozam/kockazat velemenyem szerint enyhen de a short oldalt tamogatja...nyilvan a tevedes jogat fenn tartom mint mindig.
Nemesfemek pedig tovabbra is a kovetkezo 2-5ev szuper sztarjai lehetnek mint ahogy a banyaszok; de a kovetkezo 3-6honapban akar 1 komolyabb korrekcio is lehet bennuk.
Mindenkinek sok sikert a piacon; es ovatosan (legyen mibol vasarolni majd egyszer ha eljon annak az ideje)!
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 14:48
Előzmény: #24571  JeGeMeLOV
#24581
Szerintem konnyen lehetseges egy masodik hullam, a kulonbseg ott lesz, hogy most sok helyen felkeszultebbek lesznek maguk az emberek is. Itt-ott feluti majd a fejet, de hamar elfojtjak majd. Persze ez hozzaalas kerdese. Jo, hogy Nemetorszagban elek es nem Braziliaban pl. . Aztan majd  meglatjuk.
Nezd, a prostitucio sem szunt meg a hiv virussal sot, adozo uzletagga avanzsalt es meg vakcina sincs hozza. A kotongyartok orulnek.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek