Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2020. 06. 06. 20:45
Előzmény: #23993  Placi82
#24000
Thyssen vesszőfutása nem most kezdődött, ami nem is meglepő látván az évtizede  stagnáló árbevételt és  eredményének hosszútávú .0 körüli átlagát. Az eredménytartaléka -8.4Mrd, ami elmenne, ha a cashflow megfelelően alátámasztaná. Saját tőkével mindössze 2%-t finanszírozza az eszközeinek. A debt/ebitda mutató 8 fölötti értékű (ATT-nél ez 3 és el van könyvelve némi túlzással  a világ legeladósodottabb cégének). 
A fundamentumok nem feltétlenül támogatnak egy ralit saját jogon. Ha viszont egy széles, mindent magával ragadó lendület bontakozik ki, akkor bármi megtörténhet.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 19:50
Előzmény: #23998  JeGeMeLOV
#23999
Meg fogsz lepődni és csalódni ha a politikát kiprojektálod a makrogazdaságra még inkább az árfolyamokra. DE mit vársz? Egyébként a vírusparakor sokáig egyik legerősebb deviza volt a világon. Különben meg a korrelációban semmi kiugró  nincs más devizához képest semelyik irányba, de backteszteld le nyugodtan. Amikor 350 az Euro és büszkén szaladnak Szlovákiába euro számlát nyitni, akkor mindig 280 a vége és lesnek (MNB is seftel ahogy a többi), amugy meg melyik állam nem gyengít a világban, ez a lényeg....semmilyen addicionális érezhető előnyöd nem lesz abból, ha EUR-ban tartod a pénzedet hosszú távon. Max leátlagolhatod. Igazából próbáld meg politikai iránytól mentesen élni az életedet. Saját magadtól jobban függ a sorsod mint a politikától. Se vallás, se politika, se ideologia, se gyűlölet vagy imádat ne vakítson el! 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 06. 19:37
Előzmény: #23996  Törölt felhasználó
#23998
Forintban, vagy Euróban, egyelőre kérdéses. Ha marad a mostani politikai irányzat, a magyaroknak továbbra is megfelel ez az aljas korrupt rendszer, akkor EUR fog kelleni, mert én se maradok. Ahhoz pedig túl kevés ez az összeg, hogy ennyi mindenbe diverzifikáljak. 2 évi nettó fizetésem van benne jelenlegi szinten. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 19:36
Előzmény: #23989  Placi82
#23997
elég pesszimista vagyok, de bevallom töredelmesen, ennyire még nem dolgoztam ki ultimate worst case scenario devizaportfoliot, most egyelőre azon vagyok legyen miből megvalósítani worst case scenario portfoliot:). Kérdés, hogy maga a PÉNZ alkalmas lesz-e erre majd. CHF-re ha rászakad egy csomó vétel, a svájci jegybank beavatkozik, mert beszakad a növekedése az erős CHF-től. Meg nekem túl mainstream. De valszeg diverzifikálnék: JPY,NOK,CAD,SEK,CHF....de nem látom jelét hogy efelé tartanánk egy darabig, hogy ilyet lépjek meg. Egy beteg expanzív parabolikus (tőzsdén mindenképp) konjunktúrát készítenek elő, aminek nagyon rossz vége lesz, de ezután lehet nem a PÉNZ lesz a kiút, de az aranyra sem esküdnék meg. Különben vicces de egy világcégben lehet jobban megbíznék, ezek mintha valahogy túlmutatnának az államokon MÁR MOST. Egy például IBM-ben jobban megbíznék hogy létezni fog, mint egy fedezetlen ígérvényben, de most vakon azt mondanám ha hamarosan megint pár hónapig mind meghalunk megint ahogy szoktunk 2-3 évente, hiány lesz a kutakon, vesszük a lisztet, budipapírt, vírusosak lesznek a kamionok és a hajók, kitör az atomháború, elfogy víz, elpárolognak az ingatlanok és a gyárak, kihül a nap, ahogy most volt, akkor NOK állampapír.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 19:21
Előzmény: #23985  JeGeMeLOV
#23996
most nem értem: ez attól függ mekkora hozampotenciált célzol meg, a devizakereszt elmozdulásához képest. Ez már annyira sok faktoros kérdéskör, hogy lehetetlen megválaszolni előre, de miért nem diverzifikálsz földrajzilag is így a devizakockázatot is diverzifikálod.
Dollárban és japán jenben költöd el a pénzedet a legvégén a hozamból? Mert ha Törökországban például, akkor a végén török lírára kell mindent visszaszámolni és hát a devizák simán mozoghatnak pár tíz százalékot, igen ez benne van a pakliban.
kozi723
kozi723 2020. 06. 06. 18:59
#23995
Breaking news: opec plus agrees to extend the cuts by one more month (ie till the end of July)- deleagtes #OOT #opec
Mexico kivetelevel teljes egyetertes mellett kerult meghosszabbitasra.  
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 18:31
Előzmény: #23991  lngnl
#23994
Köszönöm az infot:), az a gond időm nem volt a lítiumosokra, de fancy ugye szépen ment grat aki belevett, és hát elektromos kocsik....de ALB-t lescreenelem de elsőre valami perverzebb kéne nekem, ami nem csődös vagy magas debt-es, de ne nagyon kínai. Valami dry  commodity. Az a baj annyi terület van amit jobban le kéne screenelni, de hát az idő ...most épp a dry bulkereket piszkálom bottal , mert korrelál a GSG-indexszel (nehogy vegyen valaki is!!!én vettem, de nem ajánlom. ilyen végtelenített reverse splitek, csődök , fin.for. keménymag szeretné:igazi pénznyelő)...és hát a tavasz ideges volt ahogy mindenkinek. SSL-t sajnálom basszus, az trade-ben is adta magát nekem, de létezéséről sem tudtam. Grat aki vette 2 körül. Néha olyan pacek papírajánlások vannak itt meg gondolatok csak nézek, néha meg trutymó a négyzeten. Szegény srác is belevett a vírusvédőeszköz papírba, majd rájött a fő bevétele olajipari védőruhák, na igen. Kapufa....
Placi82 2020. 06. 06. 18:26
#23993
Thysennkrupp ön van most olyan 22% nyereségem. Tartsam hosszútávra, vagy dobjam ki a portfoliombol? Köszi a válaszokat. Mert a hosszútávú ertekalapu portfoliombol már csak ez a kérdéses. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 18:15
Előzmény: #23987  Placi82
#23992
Fej vagy írás a megérzéseim, azaz rosszak, mert 50%. Szerencsére nem ez alapján spekázom. Nem várom lejjebb mint most. DE indexeket nem követem:mesterségesek. Techtúlsúlyos, de Vadász TA-ja valid. Matematikailag (kamatszint+QE) nem gondolom hogy általános bezuhanás lenne a tőzsdei árakban TARTÓSAN, inkább korrekciók. De nálam -30% nem világvége, tehát 2 700-ig lemehet a nyáron. Akkor veszek Teslát, meg Google-t (nem ajánlás ez sem, nehogy GeMeLove belevegyen). Év vége? 90%, h hisztériás vásárlás a tőzsdéken.Ha tévedek zárok mindent, majd visszaveszek.
lngnl 2020. 06. 06. 18:14
Előzmény: #23988  Törölt felhasználó
#23991
+1 Nalam a RIG siman nagy rizikoju speka papir, regebben is az volt, most meg foleg. Egybkent LACcal is ovatosan kell banni szerintem, de ha lithium akkor az ALB stabillabb, diverzifikaltabb, es osztalekos.
lngnl 2020. 06. 06. 18:10
Előzmény: #23985  JeGeMeLOV
#23990
Nekem peldaul ket portfoliom van. Egy hosszura, foleg DAX osztalek fizeto stabil papirok evi par kotessel (eppen minuszos de nem igazan erdekel, nyugdijra van). Van egy speka portfoliom    ott nagyobb rizikot vallalok de poziciot itt is meretezek. Mondjuk en alapvetoen kockazat kerulo vagyok, nekem eleg ha a tozsde tobbet hoz atlagban evente mintha bankban vagy allampapirban tartanam.
Placi82 2020. 06. 06. 18:09
Előzmény: #23983  Törölt felhasználó
#23989
Norvég korona? Akkor miért nem Svájci frank? 
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 18:08
Előzmény: #23901  JeGeMeLOV
#23988
Figyeltelek,arra is emlékszem hogy kitartottál Lake-APT-ben vártad a jelenést stb, eközben olyan cégek indultak meg amiket a fiuk is ajánlottak, csorgott az ember szája melyik ékkövet vegye teljesség igénye nélkül (reitekről nem is beszélve): LAC,Shell,Total,TKAG,Oxy,SSL,OHI. Bankokat hagynám most, de egy BNPP-t azért bevállalnék (SOGN-ot vettem spekára, dobtam) ilyen áron hosszúra is, esetleg Aegon. Ezekből egy portfoliót kialakítasz, van értéked, árazása is emelkedik szépen , diverzifikáltál és nyugodtabban allhatsz egy persze jó erős közepes kockázat mellett a dollár, euro gyengítése meg garantálja az árazás emelkedését még ha esik is az EPS (jó részt be lett már árazva amugy is). Még osztis is van közötte (ezt is döntsd el akarsz-e income-ot vagy returnben realizálodjon a cégerdmény, adózási kérdés is lehet, külön totyik).....ehelyett  bohockodtál egy momentumpapírban, idődet idegeidet őrölve: ami 3(0) napig volt csoda. Az előbb említettek meg valódi CÉGek. Még a RIG is billeg nálam, inkább trade papír. De még1X: vagyononodat akarod HOSSZU távra befektetni vagy speka pénzzel tradelgetni ide-oda. Teljesen más a kettő, sokszor ellentétes szemlélet kell! 
Placi82 2020. 06. 06. 18:07
Előzmény: #23982  Törölt felhasználó
#23987
Vannak lottó papírok, meg osztalék fizető papirok, igazad van mindenki a vermersekletenek megfeleloen. Amúgy te mit vársz hol lesz az s&p december közepén. Csak kíváncsi vagyok a megerzesedre, hisz senki se lát a jövőbe. 
Placi82 2020. 06. 06. 17:55
Előzmény: #23972  Törölt felhasználó
#23986
Na ezt jó leirtad, vote up. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 06. 17:52
Előzmény: #23984  Törölt felhasználó
#23985
Köszönöm válaszaidat! Nekem dollárban van minden, mivel USA tőzsdéken kereskedem, illetve kis részben Tokióban. A kérdés arra vonatkozott, hogy jobb lenne-e EUR-ban, vagy CHF-ben kereskedni közelebbi tőzsdéken, lesz-e akkora dollár gyengülés, amit a tőzsdén nehéz lesz már fedezni? 
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 17:42
Előzmény: #23977  JeGeMeLOV
#23984
Na, tessék: NOK. Pont Pomperj rakta be a márciusi pandemia csúcsán hogy lekörözte az USD a NOK-ot, remek tanuló ábra volt, köszönet neki. USD erősödött a NOK-kal szemben. Mi következik ebből? Semmi. Értéktelenebb ettől a NOK és a szufficites norvég állam mint az amerikai? Nem. Csak rosszabb volt az árazása akkor abban a pillanatban. A biztonságnak is ára van. A másodpiaci árazásról meg értekeztem már. Mert lehet hogy ÁRAZÁSBAN vesztesz, de az értéke ugyanaz marad.Max nem mosolyogsz mert nem igazol vissza a prompt árazás, hát igen. Valószínű azt szeretnéd, hogy legyen ÉRTÉKED, de azt az ÁRAZÁS is igazolja idővel. Értem én, hát finoman szólva ez itt sem sikerül a régi motorosoknak, na ezért diverzifikálunk. Ahogy WB mondaná kb.: a diverzifikálás valójában   a tudatlanságunk kockázatának porlasztása. Mert valamit nem is lehet tudni. Illetve azt nagyon jegyezd meg, hogy a másodpiaci árazás (tőzsdei ár) és az értéke között nem feltétel az egyezőség és visszaigazolás, trend. Lásd olajosok, de olcsóak 4 éve kezdetű regény. Szóval amikor márciusban a dollár csúcsra ment a norvég koronával szemben az nem azt jelntette, hogy a NOK értéktelenebb, csak hát ezek azok a dolgok, amiket az egyetemeken sem tanítanak.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 17:23
Előzmény: #23980  dt7
#23983
Egy világvége vagyonhányadot én is pont NOK-ban tervezek kialakítani, de számlapénzben. Az a baj, nem lehet nyitni Norvégiában bankszámlát ha nem vagy norvég sajna. Pár éve legalább is így volt.
Törölt felhasználó 2020. 06. 06. 17:20
Előzmény: #23977  JeGeMeLOV
#23982

Rövid távon, likvidre? Abba amiben naponta költesz (némi devizád persze legyen, nekem is van, lesz is, max 15%-ban(nem ajánlás), ami likvid, pénzpiaci ilyesmi, arra ha valamire rá kell ugrani). Ha Törökországban élsz és kell a likvid tartalék és ott lesz közeljövőben kiadásod akkor török lírában. 
Pár hónapra, pár évre? Hosszabb távon devizakereszteken mit spekulálsz? Teljesen kiszámíthatatlan (persze ha devizatrader vagy az más), de a készpénz holtvagyon, kamattartalma nem sok van manapság, értéke pláne nincs, ezt te is tudod. USD/HUF-ot minek longolod? Nem értem. Olyat vegyél,ami készpénzt termel vagy legalábbis konstans értékkel bír, így annak a devalválódó pénzben kifejezett ÁRAZÁSA nő. És ne a "tuti 10-50X-ni fog, ha túléli a másnapot" csőd közelében fityegő centesekbe, meg a mindmeghalunk víruspapírokba, amik pump&dump momentumfelhúzások voltak,a bennfentesek meg röhögve tömnek téged. BioTech centeseket is kerüld, nasdaq szutykai.Csak lottó pénzzel max. Ezek speka ötletek itt is vagy bejön vagy nem. Figyeltelek téged APT, Lake-ben ne aggódj! Igen. Jellemző és nem a te hibád, tanuló pénz.
 
A Készpénz nem fog eredményt termelni. Jó mérleggel rendelkező, alacsonyabb adósságú pozitív EPS-ű cégekbe lehet BEfektetni (ha befektetni/gyűjtögetni akarsz és nem kereskedni.Az megint más), lehetőleg átlag alatti árazáson és értékben (félreárazás, tengernyi irodalom van erről, most nagyon jo szitu van). Sok példát mondtak a többiek, még egész jókat is. Először is: befektetni akarsz vagy tradelni, milyen időtávon? Érték alapon  vagy árazásra spekázol funda ismeret nélkül csak a trendre? Mindre más a stratégia és működhet. Legyen egy jó TA-d (sajátod!!!!) Mondtam neked is már: forum egy laikusnak katyvasz, nincs az egy SZENT recept. Senki nem tud felelősségteljesen tanácsot adni, mert magadat kell ismerni SAJÁT MAGADAT.
Nem tanácsadás, (nekem sincs), ezért nem vagyok elfogult, de egy  a száz közül: Shell (RDSA - Amsterdam)! ha európai vagy. Minden visszaejtésben veszel/vehettél volna, remek tanuló papír, csipegetsz időben elnyújtva, osztit is fizet (majd), adóssága kellemes, rövid távú kiadásait is tudja fizetni. Áprilistól 15 EUR árazás körül VALÓDI termelő ÉRTÉKET veszel és megtanulod a cégelemzést alapszinten (alatta pláne ajándék ha mázlista vagy márciusban, de nem szabad aljat vadászni), de persze ez nem tanácsadás, nem ismerlek, de olyan céget mondtam ami ÉRTÉK, de árazási növekedését is valószínűleg látni fogod hosszabb távon (Total return+yield income: win-win). Nem fogsz vele triplázni, meg 20X-ni, nem csoda papír, de value gift. 
Viszont masszívabb vagyonhányaddal is bele mernék ülni, nem csak fagyipénzzel, hogy csődbe megy-e vagy a nagy viruspara után harmadalodik majd. De attól függ TE mit akarsz, mi a stílusod (én nyugodtan szeretek aludni, de kockázattűrő is vagyok, te biztos megint más vagy ha meg most kezdted....óóóó, megint másképp kell ehhez hozzáállni).
Ez a befektetői szemlélet, és van a trader szemlélet....az is működik csak ahhoz más skillek kellenek. Itt 10-30 éve tőzsdézők vannak, ez olyan mint ha versenyzőket néznél friss jogsival, de ha te leutánzol bárkit, az tuti katasztrófa lesz. Mi vállaljuk, tudjuk milyen az ha bukunk, te még nem tudhatod. Vegyesen hallasz nagyon jó fundás cégeket, meg speka papírokat is (speka hozampotenciálja vonzó tudom én azt)....itt mindenki beböffent valamit (én is), de azt ne próbáld lemásolni (lehet ő másnap dobja vagy csak azt hiszi ismeri, de te nem arra gondoltál, h az való neked), az ilyen 5-10X-s mese: aki eléri se a teljes vagyonára érte el, csak 1%-ra, majd másnap a nyerőt vissza is adja a piacnak, amiről nem számol be forumon, ami lehet neki több mint a te teljes portfoliod, de neki nem fáj, mert betolja apuci, meg könnyen jött örökség stb. Ezek fontos kitételek, és még csak egy részét említettem.
Rray 2020. 06. 06. 17:15
Előzmény: #23948  kozi723
#23981
Az igen akkor Kozi Te is megeddződtél màr rendesen :)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek