Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2020. 06. 01. 22:39
Előzmény: #23673  Rray
#23680
Szia! Igen, rövidre fordulatban van szerintem, mert eléggé túladott volt. Május 18 óta, csaknem két hete csorgott lefelé forgalom nélkül. Ma mutatott egy kis életjelet, bár ugyanúgy szinte semmi forgalom nem volt. Úgy gondolom, hogy az 1,29-1,31 már támaszként funkciónál. Azonban amíg nem kerül tartósan 1,51 fölé, addig sajnos reménytelen hogy új lendületet vegyen. Ha fölé kerül, akkor a csatorna felső szára gyorsan meglehet, amit 2 dollár környékére tippelek. Ott viszont azzal a helyzettel állunk szembe, hogy nincs ellenállás a rés aljáig (2,4). Bár mai árfolyamhoz mérten ez 72% emelkedés, ami elég durván hangzik, de gyorsan meglehet ha a különböző országok nyitása magával hozza az olajkereslet élénkülését. A kereslet ha közel sem teljesen de szerintem szépen lassan növekedni fog, a legnagyobb bizonytalanságot viszont az kitermelés visszafogásának kontrollálása jelenti. Ugyanis az oroszok már vonakodnak, és nem akarják hosszabbítani a vágásukat. Ha ez elbizonytalanít más szereplőket is, akkor valószínűleg nem fogják tudni úgy igazán magasra és tartósan felhozni az olajárat. Azért én úgy gondolom, ha 45-ig fel tudják hozni, és stabilizálni tudják az olajárat, akkor legyen bármennyire szar is egy oilservice cég nem azon az áron fog forogni, mint ma. Függetlenül attól, hogy mennyi hitelállománya, mennyire megrendelése, mennyi selejtezésre váró roncs hajója van. De ne szaladjunk ennyire előre, érjük el a csatorna tetejét, és majd ott nekiállunk vakarózni, hogy mit csináljunk vele :)
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 22:26
Előzmény: #23677  Törölt felhasználó
#23679
Tyűűű, de trükkös L.P.-be suvasztott Inc, na köszi az infokat és a KSS elemzést is, akkor az NNN-t én is előrébb helyezem a watchlistemen, illetve az SPG-t nem írom le. UBA ha jól érzékelem nem izgatott fel túlzottan téged. SKT-t meg sem kérdezem :)
kozi723
kozi723 2020. 06. 01. 22:24
#23678
RDSa betölti szerintetek a rést 30,13-on majd 27,20-on? Várom, várom, már vagy hónapja a 27 környékét, de csak nem akarja azt a jó beszállót :) 
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 22:17
Előzmény: #23674  Törölt felhasználó
#23677
Van az L.P. cirka 350 milla unittal, amiből az azonos nevű REIT (ennek a részvényét veheted meg SPG ticker alatt) birtokol kb. 306 milliót. Minden SPG részvény 1 db lp unittal egyenértékű. A beszámolójuk összevont, néha komoly odafigyelést igényel, mikor melyikről van szó.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 22:13
Előzmény: #23672  Törölt felhasználó
#23676
Na én ezt nem piszkálnám meg:)
Tipikus régi vágású kereskedőcég. Egy REIT-be minél kevesebb ilyen bérlőm van, annál nyugodtabban alszom...Nálam ez az a cég, ami 2 perc alatt kikötött a "too hard" fiókban....az élet rövid...
yooio 2020. 06. 01. 22:09
Előzmény: #23670  Törölt felhasználó
#23675
Közben én is rákukkoltam NNN-re, még annyi, hogy általában a tulaj visszabérli 10-15-20 évre, és a szerződéseik átlagideje kb 10-11 év jelenleg. Ez egy betonbiznisz, nem véletlen hogy forgott REIIT-ként 3-4%-n, még ez a 6% is teljesen kivételes, 30 dollár alatt valszeg ajándék.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 22:07
Előzmény: #23641  Törölt felhasználó
#23674
"valahonnan sikerült tudomást szereznie 42 millió nem létező preferred részvényről, gondolom az LP unitokkal keverheti"
Ez nem tiszta, SPG limited partnership? Nem inc? Vagy van L.P. része is? 
Rray 2020. 06. 01. 22:04
#23673
Szia Kozi!
RIG fordult, elemzésed szerint benne marad a csatornában? Mit látsz TA szerint? 
Köszi, 
Rray
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 21:54
Előzmény: #23670  Törölt felhasználó
#23672
azta...:))) ez igen, no ez elemzés volt. Hát köszönöm. A KSS-re azért van kapacitásod, ez nagyon furdal. Igen, megértem, nálam már az összes REIT puffertúlcsordulás.Ha nincs Covid, rájuk sem nézek.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 21:41
Előzmény: #23669  Törölt felhasználó
#23671
Listára ne számíts, az nem az én műfajom:)
A REIT érdeklődésem egy időre kielégült, így is van már elég a watchlist-en, az NNN tippeddel beteltek a tárhelyek, amit még kezelni tudok megfelelő figyelemmel...
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 21:35
Előzmény: #23666  Törölt felhasználó
#23670
Nos ami az árazást illeti, a jelenlegi 33,66 USD árfolyamon szerintem nagyjából korrekt, békeidőkbeni működés mellett.
A korrekt itt most azt jelenti, hogy az én árazási metódusom (szigorúan ugyanezt alkalmazom minden jövedelemtermelő ingatlanra, egységes metodika, egységes hozamelvárás), ami a elmúlt évek piaci árazásaihoz képest meglehetősen olcsójános, viszont mivel ingatlant hosszú távra veszünk, és nem mindig lesz "ingyé" a hitel, ezzel alszom jól, szerint a 2019-es számai alapján valahol itt 30-35 USD között van a fair értéke.
Viszonyítás végett leírom, hogy ugyanez a metodika - ismétlem békeidőkbeni működés, 2019-es produktum alapján - SPG 140-160 USD, PSA 150-170 USD ársávokat ad ki, szóval van ami jelenleg olcsóbb, van ami drágább...
Az üzlet, eltekintve attól, hogy retail, ami 3-4 éve szitokszó, mondván holnaptól online veszünk mindent is, véleményem szerint bőven átlag feletti. Több, mint 3100 ingatlan (kis egységek, egyetlen bérlővel, viszonylag könnyű adni-venni mivel a kis játékosoknak is pálya, akik nem tudnak megvenni egy egész üzletházat/plázát), több, mint 400 különböző bérlő. Retailen belül széles körű bérlői mix, bár azért elég erős a koncentráció (kisbolt, étterem, mozi, fitness, játszóház együtt 50 % felett) ami nyilván kockázati tényező. Áprilisban a bérleti díjak 52 %-a folyt be, de hát ugye lock down.
A mérleg jó, de ezt már beszéltük.
Amennyit eddig láttam, bőven átlag feletti a tőkeallokáció, ami nálam kiemelkedően fontos szempont.
30 éve minden évben emelték az osztalékot, az előző válságban is, amire nagyon büszkék, a prémium árazás részben gondolom ennek köszönhető. Idén ez azért érdekes lesz. Júliusban szoktak emelni, meglátjuk. Azt gondolom körmük szakadtáig fognak hozzá ragaszkodni, ami ebben a helyzetben nem biztos, hogy a legbölcsebb dolog. Ugyanakkor tényleg baromi büszkék a 30 évükre, és jelentős szerepet játszik az értékteremtési politikájukban. 
Kétszeresen is:
1) az elmúlt időszakban, nyilván tudatosan, az osztalékpolitikájukkal azokat a befektetőket vonzották magukhoz, akiknek ez kiemelten fontos. Nekik köszönhetik a tipikusan prémium részvény árazásukat, ami
2) kulcsmotívuma a finanszírozási modelljüknek. Ez az elmúlt években úgy nézett ki, hogy kibocsátottak új részvényeket nagyjából 6 egységnyit, felvettek mellé 2 egység hitelt, hozzácsaptak 1 egység visszatartott FFO-t, megvették belőle az új ingatlant 9 egységért, majd miután beköltözött a bérlő (gyakran a régi bérlő jött, hogy gyerekek terjeszkednék, vegyétek meg ezt az ingatlant, én meg majd bérlem tőletek) térültek-fordultak, bemutatták a tőkepiacnak, hogy milyen jó üzletet kötöttek, és rögtön el is adták a tőzsdének 11 egységnek megfelelő áron részvény formájában. Ez alatt azt értem, hogy a piac olyan szintre árazza tipikusan a részvényt (na nem most persze), amivel visszakalkulálva 11 egység jön ki ingatlanértéknek a fenti leegyszerűsített példánál maradva.  Ügyes:)
Ami nem tetszik, hogy a cég kevesebb, mint 1 %-a menedzsmenté/igazgatóságé. Lehetnének elkötelezettebbek...
Szóval januárban ezen az áron telepakoltam volna vele a padlást, mostanra azonban sokat emelkedett az alternatív költség..., így marad a mozi...
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 21:16
Előzmény: #23665  Törölt felhasználó
#23669
Ja, KSS-t is csapd hozzá a kiértékeléshez mindenképp! Itt már kellemesebb a debt. Osztivágott természetesen, de jó lehet a jövőben az oszti/beker. arányos yield, na meg ha nem, akkor is lesz rajta árfolyamnyereség ;-)
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 21:04
Előzmény: #23667  McDee
#23668
egy idősoros interaktív srcreener jobb lenne mint amilyen a macrotrends.net, de köszönöm :) esetleg innerscorecard meglep minket egy P/FFO kilistázással, azt úgy is átszűröm a dept/eq, quick ratio stb-n.....illetve nekem nem a szivem csücskeim a REIT-ek, bár nem lenne rossz valamilyen ami nem csak spekara jó...SPG-vel úgy vagyok, ahhoz képest nem olyan olcsó és nem fizet annyi osztalékot mint amennyire tocsog a liabilities- ben. 30$-ért persze venném mint a cukrot.:)
McDee 2020. 06. 01. 20:49
Előzmény: #23666  Törölt felhasználó
#23667
Kicsit munkás, de ha komolyan gondolod, ebből tudsz magadnak csinálni egy használható screenert p/ffo-ra (is). 
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 20:08
Előzmény: #23665  Törölt felhasználó
#23666
Ó, szuper, mindenképp számolj be, mire jutottál vele kapcsolatban, érdekel. Van valamilyen interaktív screenered a P/FFO-ra akár negyedeves/éves bontasban is. Pl.: ilyen: https://www.macrotrends.net/stocks/charts/RPAI/retail-properties-of-america/pe-ratio
Healthcare REIT-ben pedig a VTR, NHI (nálam ezeknél is magasak az adósságok sajnos, én ilyen anti-dept geek vagyok), de osztis papírként érdekesek lehetnek egyeseknek:)
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 19:28
Előzmény: #23664  yooio
#23665
Szívesen!
Azt azért hozzátenném, hogy maximálisan egyet értek azzal a korábbi mai megjegyzéssel (talán humanoid mondta), hogy nem tanácsos fórumos bejegyzésekre befektetési döntést alapozni semmilyen formában, származzon az bárkitől is.
Ha bármivel, amit írtam új információt tudtam adni, amit aztán önállóan dolgozva/gondolkodva fel tudsz dolgozni és ezáltal bővülnek/jobban elmélyülnek az ismereteid a cégről, amiben tulajdonos vagy, akkor örülök, hogy a mókán túl más értelme is volt ma a grafomániám kiélésének:)
Aztán, hogy a saját következtetéseid alapján mikor milyen befektetési döntést hozol, az a te dolgod...
Na én most ezt fogom tenni a Jabbah általi megjegyzés következtében az "elemzésre érdemes cégek" listámra felkerült NNN-nel. 
yooio 2020. 06. 01. 17:51
Előzmény: #23641  Törölt felhasználó
#23664
Köszi a választ neked is!
Mindegyikre nem válaszolok, tök sok értékes infót mondtál, megnyugodtam, hogy kb. eddig is helyes volt az értékítéletem az SPG-ről.
yooio 2020. 06. 01. 17:30
#23663
Pomperj, köszönöm a választ, akkor tartom tovább, higitottam is valamennyit, az az igazság hogy 7%-s osztihozam körül kezdtem venni,  viszont most ha le is felezi, még mindig nincsa akkora gáz.
Miattam amugy ne veszekedjetek, egeszen biztos vagyok benne, hogy mindketten jót akartatok, én kérdeztem pomperj véleményét, nem várható el tőle mélyelemzés ha random bedob valaki egy tickert, gondolom  megnezte az alap mutatókat és az alapján mondott egy véleményt, de pl. hogy az ingatlanvagyona hogy van értékelve spg-nek nem tudta. (eddig én se tudtam, pedig részvényes vagyok benne) Azt tudtam, hogy piacvezető a legalacsonyabb tőkeköltséggel magas  egy nm-re jutó eladással, legjobb A kategóriás plázával, 2014-ben kiszervezték a "szart". Most a TCO felvásárlás nem tudom, de mondjuk 3%-s tőkeköltségen vett 6%-s megtérülést, szóval én nem vagyok negatív azzal kapcsolatban. (legalabbis sokkal jobb mintha SKT-t vett volna)
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 17:05
Előzmény: #23661  Törölt felhasználó
#23662
...sőt: én is csak annyira érdekel hogy már bottal piszkálnám távolról, és csak mert retail-ről volt szó. Nálam még ezeknél is magas a debt. Bár sajnos REIT-eknél mind magas az adósság.Nekem.
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 16:51
Előzmény: #23660  Törölt felhasználó
#23661
Nem ismerem őket. Első, nyilván felületes benyomásra az NNN további vizsgálódásra érdemes. A triple net üzleti modell általánosságban nyam-nyam...
Ami az árazást illeti, az nálam kicsit túl gazdag. Úgy értem a vírus para előtti 21-es P/FFO számomra sok. Most is 11,5 a problémamentes 2019-es évhez képest, Simon előtte volt ennyi... Jó, látom, hogy az elmúlt években erősen növekedett a cég és a mérleg tényleg nem rossz, bár nehezen győznél meg, hogy érdemben jobb, mint a Simoné (gyors fejszámolás alapján mindkét cégnél kicsivel haladja meg az 5-ös értéket a debt/NOI, ami nálam az átlagosnál bőven jobb mérleg kategória REIT esetében), bár ismétlem, éppen csak ránéztem. Közben meg ez is retailben utazik, szóval a bérlői kockázat sem kisebb annyival...
De ahogy mondtad, ízlések és pofonok.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek