Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
drexler76
drexler76 2020. 05. 18. 14:21
Előzmény: #23095  JeGeMeLOV
#23100
Szia! A gazdasagi ujranyitassal kapcsolatos gondolattal egyetertek. Viszont a maszkgyartok szarnyalasaban nem, ket okbol is:
Egyreszt azt latom, hogy a legtobb ember megprobal ezen is sporolni, es a 90% hazi keszitesu pamut szines-mintas maszkokban jar, amit szinte mindenhol arulnak. Meg a lepcsohazban is ki van irva, h Marika neni a 8.-on arulja, a lakoknak kedzezmenyesen, de a legkulonbozobb helyeken latom, h "maszk kaphato". Nyilvan, jozan esszel belathato, hogy semmit nem ved, talan a viselo kevesbe fertoz, a vedelem hamis illuziojat kelti, de maszk van rajtad, pipa, bemehetsz a boltba, bkv-zhatsz, stb. Illetve rengeteg emberen latok koszos, szakadsz egyszer hasznalatos maszkokat, amiket szerintem hetek ota hasznak, begyurve a zsebbe, kocsiban visszapillantora akasztva, arra a gyors negyed orara, amig beugranak a boltba. 
Masreszt, rengetegszer olvastam, hogy egy-egy mas iparagban tevekenykedo vallalat, atall maszk - vagy egyeb jarvannyal kapcsolatos termek - gyartasara. Egy-egy uzemet vagy gyartosort atallitanam.maszkgyartasra, akar csak marketing cellal is. Nem hiszem, hogy nekik ez olyan nagy kieses lenne, sot akar jovedelmezo is lehet. Az atallas gyors, tekintve, hogy maszkot barki tur gyartani -meg ha kevesbe ved is, mint egy tenyleg professzionalis maszk.
mr_bob
mr_bob 2020. 05. 18. 14:19
Előzmény: #23095  JeGeMeLOV
#23098
Én teljesen laikus vagyok a témában, szóval kezeld így a kérdésem: a mosható többször használható maszkokkal mi a helyzet? Illetve van-e szám arról, hogy most 100-ból hány ember van már maszkkal ellátva?
Boole 2020. 05. 18. 14:19
Előzmény: #23095  JeGeMeLOV
#23097
Egyelőre azt látom, hogy az olajat a tárolóhajókba teszik, de nem abból adnak el, hanem azt betárolják. Közben az erre kijelölt tárolókból adják el az olajat, így fogy az USA tárolókban lévő olaj, tehát ez jó hír. Nehéz megmondani, hogy mennyire indul újra a világ és ez mennyire bátorítja fel a jónépet a fogyasztásra, utazásra, stb. Ennek kihatását még maga Csányi úr sem tudta megbecsülni. A guruk alapjainak összetételéből és teljesítményéből azt látom, hogy továbbra is Druckenmiller a legjobb meglátású befektető. Ő kb. 70%-ban jól fektetett be és 30%-ban nem, de még ez a rész is kezelhető. A többi guru meg még jó, ha fordítva 30% nyerő/70% bukóban van és nem rosszabb az összekép. Sok befektető tele van papírral, bár jól látszik, hogy összességében nőtt a készpénz aránya, viszont sok jó papírt pánikszerűen kidobtak, pedig pont azokat nem kellett volna. Ettől pánik a pánik. Az aranybánya részvények likvidálása nagyon kár volt, mert most érik be a 2 évvel ezelőtti vételek (Tomibá papírjait írigylem is). Visszatérek az eredeti stratégiámhoz, hogy nem csak egyszer csinálok meg egy poént. Van egy gyanúm, hogy az eszközök felértékelődése lesz a következő 1-3 év üzlete. Továbbra is lithium, réz, ezüst a fő várakozásom 6 éves távlatban.    
ragarda
ragarda 2020. 05. 18. 14:14
Előzmény: #23095  JeGeMeLOV
#23096
Teljesen egyetértek, csak szerintem már most, 1-2 hónapon belül elengedi a világ a járványt, nem fogja érdekelni a második ill sokadik hullám! Az amcsi "felfegyverezett" munkanélküli tömeg sokkal riasztóbb mint mint a vírus....ebben teljesen biztos vagyok!  
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 05. 18. 13:53
Előzmény: #23094  Törölt felhasználó
#23095
Kicsit más téma, de kapcsolódik: Ausztria újranyitotta az életet, tegnap már újabb komoly gócpontokról jöttek a hírek. Szlovénia 3 napja nyitott, ma újra lezárta határait és csak bizonyos országokból lehet belépni, amennyiben indokod van. Tehát ez a nyár elúszott, nem lesz utazás, nem lesz nyaralás, max belföldön. Ehhez nem kell sok üzemanyag, lassan megtelnek a tárolók, a kitermelést nem fogták vissza eléggé, vagyis szerintem lehet még egy összeomlás, mielőtt teljesen elengedik a járványt. És el fog jönni az a pont, hogy a 95% egészséges populáció érdekében feláldoznak 5% gyengét, beteget, időset. Ez nagyon kegyetlenül is inhumánusan hangzik, de a társadalom jobban szenved a nyomortól, minthogy a régóta beteg nagyi 2 évvel hamarabb hal meg. Szégyellek is ilyet leírni, de szerintem ez reális alternatíva lesz a -80% GDP-vel szemben. És ami még ehhez jön, hogy akinek munkája van, bevétele van, azok is MIND spórolnak, tartalékolnak a bizonytalan jövőre. Nem lesz fogyasztás se, nem kell termelni se, ördögi kör. Idén egy termék fog fogyni, a tisztességes, valóban védő MASZK lesz az ÚJ OLAJ. Ezzel hazabeszélek, mert érdekelt vagyok benne, de ha nem lenne APT részvényem, akkor is ezt gondolnám. Nincs alternatívája. Nincs elég kapacitás olyan helyeken, ahol számít a minőség. Évekig velünk marad ez a sokk, évekig rengeteg ember önkéntis maszkot fog húzni, a kormányok pedig kötelesek lesznek hatalmas készleteket felhalmozni. Ez nem tüske, ez fundamentum az ilyen cégek fejlődését tekintve. Ti mit gondoltok erről? Mire számítotok?
Törölt felhasználó 2020. 05. 18. 13:29
#23094
pomperj
pomperj 2020. 05. 18. 12:25
#23093

A Gazprom iden 15,24 Rubel osztalekot fizet, a tavalyi 2019 ev utani profitból;
es ez a mostani 188 rubeles arhoz kepest 8.2% osztalek;
(ez a Tavalyi 16,61 RUB osztaléknál kevesebb, de igy is tiszteletre méltóan magas)
es ez az osztalek a profit 30% resze, szoval az EPS=46 rubel, tehat a ceg PE=188/46=4.2
Ennel jobb osztalek hozamot, es biztosabb befektetést iden is keveset talalni a piacon.
vito54 2020. 05. 18. 10:44
Előzmény: #23091  szarvasvadasz
#23092

Jah félreérthetően fogalmaztam, természetesen a két chart alapján értettem (erre utalt volna az ezek szerint), nyilván a jövőt nem látja senki.
Köszi az elemzéseket, nagyon hasznosak.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 18. 10:35
Előzmény: #23078  vito54
#23091
"...Ezek szerint később mindenképp számítani lehet egy új aljra?" 
 
Tőzsdeidegen kifejezés az, hogy "mindenképp számítani" valamire. Valószínűségekről lehet csak beszélni, amely az árfolyamgörbe bizonyos fázisaiban megnő a másik irány valószínűségéhez képest - ezeket a pillanatokat keressük a grafikonon ki-ki valamilyen módszertant követve.  
A "mindenképpen"-re tehát határozott "nem" a válasz, azt viszont az én módszertanom szerint már most is lehet látni, hogy milyen szinteknél alakulhat ki forduló, amivel akár új aljra is mehet és ahhoz milyen feltételeknek kell teljesülnie / mit kell látnom a grafikonon - vagy pedig épp azt, hogy megdőlnek a feltételek..
 
Most még van olyan érvényes rövidebb távú scenario, amivel pár hónapos távon jöhet új alj. De sem én sem más nem tudja, hogy merre fog menni az árfolyam.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 18. 10:10
Előzmény: #23080  macskassy
#23090
Volt valami gebasz aznap, a BÉT adatszolgáltatásában, ha jól emlékszem és így maradt nálam az adatbázisban. Képzeld oda a tényleges aznapi csúcsot (+26 Ft).
Rray 2020. 05. 18. 09:57
Előzmény: #23086  kozi723
#23089
Köszönöm!  Én is tartom, sőt múlt héten egy "teherautónyi" papírt vettem, úgyhogy lesznek álmatlan éjszakáim.... ha nem indul meg...
lngnl 2020. 05. 18. 09:12
#23088
En adtam, ha megerositi hogy ez csak egy korrekcio volt akkor vissza veszem es elesek par %tol, ha meg esik akkor majd az aljan ujra veszem. Az a baj RIGgel hogy nagy mozgasok vannak benne, ezert en nem kockaztatok. Jelenlegi chart szerintem egyaltalan nem mutatja merre fog menni. A heten kiderul. 
Mr_Smith 2020. 05. 18. 08:54
Előzmény: #23084  Cyberslider
#23087
Én is tartom 1-ről, 1,7 $-t ha legyűri, akkor a nagy fej-váll szerinti célár 2,8$ környéke nálam. 
kozi723
kozi723 2020. 05. 18. 08:46
Előzmény: #23084  Cyberslider
#23086
Én tartom tovább. Ha nem változik semmi, akkor ma biztos megindul. 1,7 a kulcs, meglátjuk legyűri e a héten. 
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 18. 08:38
Előzmény: #23076  Rray
#23084
RIG kilátások engem is érdekelnének. Mindenki dobta?:))
kukker 2020. 05. 18. 08:37
Előzmény: #23081  shale
#23083

Állítólag a FED és a Logitech között lesz ez szerződés, miszerint olyan egyedi billentyűzetet készít majd a Logitech, amely lehetővé teszi a "nulla" billentyű számára akár az egy órányi lenyomás esetén is a bufferolását a nullák beolvasásánál túlcsordulás nélkül.
Így csak annyi a dolog, hogy a nyitás előtt rá kell könyökölni a gombra, hogy addigra meglehessen a trillió dolllár a négyzeten érték.
shale 2020. 05. 18. 07:49
Előzmény: #23081  shale
#23082
Ilyenkor 3 as hullam jon , vagy egy elnyult 5 os ?))))))
shale 2020. 05. 18. 07:47
#23081
A hetvege margojara :
"PELLEY: Fair to say you simply flooded the system with money?POWELL: Yes. We did. That's another way to think about it. We did.PELLEY: Where does it come from? Do you just print it?POWELL: We print it digitally."
Hajra  Zimbabwe) 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek