Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 12. 13:38
Előzmény: #22777  spaceman
#22780
Cserébe gyors lesz - összenyomott rugó effektus.
lngnl 2020. 05. 12. 13:19
Előzmény: #22771  frossnag
#22779
En elfelejtenem mindkettot, Boinget a MAX botrany amugy is odaverte. A legitarsasagok jelenlegi helyzeteben nem hiszem hogy par evig lenne uj megrendeles. 
lngnl 2020. 05. 12. 13:16
Előzmény: #22769  Boole
#22778
Egyetertek reszben. Es ugyanazt tudom leirni amit mar irtam parszor, az hogy minden hetvegen tele van ez a forum vilagvege posztokkal, es hogy a FED nyomda etc. semmivel nem jutunk elorebb, ebbol nem lehet befeketetest csinalni. Ugy kell megprobalni kereskedni hogy a jelen korulmenyek kozott er el profitot. Alkalmazkodni kell. 
spaceman 2020. 05. 12. 13:16
Előzmény: #22737  szarvasvadasz
#22777
Hihetetlen, hogy nem akar semerre menni. Eléggé kiöregedett már ez a háromszög.
terelemel 2020. 05. 12. 13:09
Előzmény: #22774  terelemel
#22776
2 info:
A FED a mai nappal elkezdi venni az ETF-eket:
The Federal Reserve Bank of New York today announced that the Secondary Market Corporate Credit Facility (SMCCF) will begin purchases of exchange-traded funds (ETFs) on May 12.
https://www.newyorkfed.org/newsevents/news/markets/2020/20200511
Peter Schiff: These Jobs Aren't Coming Back
How can we continue these kind of payments? In fact, if we do continue to pay people more money not to work than we’re paying them to work, they’re never going back to work. They’d be idiots to go back to work. So, just continuing this program guarantees that people are not going to go back to work.” Peter Schiff also pointed out something that should be pretty obvious – the economy can’t recover if people don’t go back to work. Handing out government money created out of thin air and hoping people spend it to support the economy doesn’t solve the problem. People can’t consume if they aren’t producing any stuff. There’s nothing to buy.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 05. 12. 13:07
Előzmény: #22773  Boole
#22775
Hízik a májam, hogy ekkora kutyáknak gondolja a csoport tagjait, hogy felverjük a cégek árfolyamát :-) 
terelemel 2020. 05. 12. 13:00
Előzmény: #22771  frossnag
#22774

Itt sincs jo, mert a Boeing abszolut sz*ban van, mar virus elott is hatalmas fiasko volt a 737-es tervezesi hibaja, sorra mondtak le megrendeleseket. Az Airbusnak meg nott a rendelese, de a virus mindkettot nullazta. Ellenben a Boeing-et agyon fogja tamogatni az USA, tobbet fog kapni mint az Airbus. Szoval ezt kell osszerakni.
Amik reszben virus-allo reszvenyek, azok az IT-k. Pl HW: Intel, AMD, nVidia, Apple SW: FB, MS, GOOGLE, ebay, stb
Viszont ezek ATH korul (vagy epp ott!! lasd pl nvidia, aki jovo heten jelent - nem mintha barmit is szamitana az eredmeny manapsag...), es hat a real gazdasag osszeroppanaskor nem latom jo otletnek ATH-n venni..
Bar...ha jol latom a nasdaq futures mar most IS zoldben
Boole 2020. 05. 12. 12:54
Előzmény: #22772  JeGeMeLOV
#22773
Nem járult hozzá.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 05. 12. 12:47
Előzmény: #22769  Boole
#22772
Szabad tudni, hogy miket válogatott ki a fiad, amik befektetésre érdemesek? Köszönöm
frossnag 2020. 05. 12. 12:31
#22771
Repülőgépgyárakról Boeing, Airbus mi a véleményetek? A víruspara előtt ezek elég stabil befektetésnek számítottak, most eléggé diszkontálva vannak. Ezek milyen jövő elé néznek? Csőd lehetséges? Vagy a hadi ipari megrendelések képesek életben tartani őket?
Törölt felhasználó 2020. 05. 12. 12:26
#22770
Valaki tud nekem segíteni daytrade alapelvekben? 
Rsi, cci, macd alapon?
Boole 2020. 05. 12. 12:16
Előzmény: #22767  Törölt felhasználó
#22769
Én sem látom értelmét az írásnak, mert sok időt vesz el és újat meg nem tudok írni. A fiam átnézte a piacokat és fiatal titánként azt mondta arról, amit a fórumokon írnak, hogy marhaságot írnak. Túl sötéten látják a világot. Teljesen rosszul látják a piacokat. Vannak cégek, amik még most is túl vannak árazva, de már vannak jó áron is cégek. Ezeket kell kiválogatni. Mondtam neki, hogy hajrá. Kivettem szektoronként 10 db céget. Összesen 100 cégből kiválogatott cégeket. Azt mondta, hogy már most is lehetne belölük venni az első adagot, és egy korrekcióban a következőt. Nekem azt mondta, hogy rövidre kell játszani, swingelni kell, mert az értékalapú befektetés most nem fog menni. Na rövidre nekem már nincs időm játszani, azt meghagyom a fiataloknak.
chart-trader
chart-trader 2020. 05. 12. 11:58
Előzmény: #22767  Törölt felhasználó
#22768
Én azért írok nagyon keveset, mert az utóbbi fél-egy évben nem nagyon jönnek be azok a meglátások, amik eddig működtek. :( Sajnos ezekkel a beavatkozásokkal félrevezetik a racionálisabb mozgásokat és nem működnek a jól bevált beidegződések sem. És ez még jó sokáig eltarthat.
Törölt felhasználó 2020. 05. 12. 11:48
Előzmény: #22765  Boole
#22767
Egyetértek Veletek.
Őszinte leszek, két okból nem írok az utóbbi időben:
1, Feleslegesnek látom leírni a véleményem, mert van olyan, aki élből elkezd vele feleselni, és személyeskedni. Ehhez sok kedvem nincs.
2, Feleslegesnek látok bárminemű elemzést, mert TELJES mértékig hasztalan. Jellemzően ez a buborék csúcsa körül szokott előfordulni, amikor semmi sem számít.
De azért olvaslak Benneteket :)  
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 05. 12. 11:43
Előzmény: #22765  Boole
#22766
Ilyen cégek a lake és apt. Nulla hitel, sok cash, profit, növekedés, legkeresettebb terméket gyártja jelenleg. El fog jönni az igazság pillanata. Jókat írtok, sokat lehet tőletek tanulni 
Boole 2020. 05. 12. 11:32
Előzmény: #22762  pomperj
#22765
Nagyon jó összefoglaló. Kb. egyetértek. Néhány nappal ezelőtt leveleztünk az egyik ismerősömmel az alábbiakat írtam neki. Amit most látunk, az még a szocializmusnál is rosszabb. Arról volt szó, hogy április 30-ig befejezik a repo ügyleteket és utána QE5-el folytatják. Hát nem fejezték be. Itt van a napi repo összege mrd USD-ben kifejezve. A lap aljára lehúzod és látod, hogy naponta mennyi repo ügyletet vertek bele a pénzpiacokba. Sajnos Trump is azon méri a saját teljesítményét, hogy a tőzsdeindex emelkedik-e. Agyrém. Az indexet szinten tartani meg nem egy nagy dolog.  
https://fred.stlouisfed.org/data/RPONTTLD.txt  
Ha nem lenne ez a mesterséges likviditás, akkor az SP500 kb. 1600-nál járna. Jó esetben, de inkább sokkal alatta. Nem keell elkereseredni, 10 spekulánsból vagy befektetőből most 9 ugyanabban a helyzetben van.   
Most csak úgy kereshetsz pénzt, hogy kiválasztasz olyan cégeket, amik viszonylag jól prosperálnak, van elég cash és elég forgó hitelkeretük. A hosszú adósságuk nem túl nagy a saját tőkéhez képest (1 alatt van, de jó, ha 0,4 alatt), az 1 éven belüli adóssága a cash-hez képest jóval kevesebb. Megnézed a cégek könyv szerinti értékét, és 70-80% értékre beteszel vételi limiteket, aztán vársz, talán leszúr odáig. Tiszta pilótajáték, de a piac ezt kultiválja. Felmegy duplájára és eladod. Most a bankok is azt csinálják, hogy egy pillanat alatt visszaveszik a forgó keretet és már a cég csődben is van. DO csődben van, az NE is hamarosan követi, a VAL szintén, RIG billeg, de ott még 1-2 évig biztosan bírják. Az SP500 cégek harmada szerintem kb. csődben vannak, csak vannak, akik hivatalosan még tartják magukat. 
A TLRD csődben van. Dr. Mike Burry kb. 1 éve 14 USD/részvény nem hagyta a TLRD menedzsmentnek, hogy eladják ennyiért a céget a vásárlónak, mondván, hogy a cég többet ér. Most 1,09 USD/részvény az ára és a jelen részvényesek a tőkerészből már feltehetően nem fognak részesülni. Burry 05.07-én szerintem teljesen kiszállt a részvényekből kb. 80%-os veszteséggel. Lentiek szerint a portfólió változása.
https://whalewisdom.com/filer/scion-asset-management-llc#tabholdings_tab_link  
A légitársaságoknak nincs annyi pénze sem, hogy visszafizessék az előre lekötött utakat a jegyvásárlóknak.
Az a baj, hogy a pénz mennyiségével nem tudunk versenyezni. Szerencse, hogy az alján lehígítottam a részvényeket, amit most kitehettem, de ez nem normális kereskedés. A Bitcoin most fog felezni május 12-én, utána majd valamikor abban is emelkedés várható. A HIVE részvénnyel lehet talán promton lekereskedni. Szerintem az egész cég semmit nem ér, de látod a piac ezt értékeli. Ha visszajönne 0,2 környékére, lehet, hogy én is beleveszek, de az elveim ellen lenne. 
https://seekingalpha.com/symbol/HVBTF?s=hvbtf 
Az USA teljes adóssága először a történelemben meghaladta a világ USD-ben kifejezett adósságát. Kérdés, hogy lesz-e valaha egy olyan átesési küszöb, amikor a bizalom az USD iránt elfogy.  Szerintem amig az USA-ban van a legnagyobb kötvénypiac, az USD a tartalékvaluta szerepét tölti be, valamint a világ USD alapú adósságának visszafizetése is nyilván USD-ben történik, addig az egyensúly fenn fog állni. Tehát az USA ellen fogadni még egy darabig nem lesz jó üzlet.
pomperj
pomperj 2020. 05. 12. 11:21
Előzmény: #22756  frossnag
#22764
SPy daytrade
nálam ez a ket ALT latszik lehetségesnek.
Az elso szarvasvadasz expanding diagonal+bullos ciklus chartjahoz illeszkedik, 
a masik meg a Big Bear, es vagy negalodik par nap alatt, vagy megvalosulni kezd?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200512v00ssh5rd.jpeg
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 12. 11:07
Előzmény: #22762  pomperj
#22763
Ez egy nagyon jó írás - épp ezért értékelődnek fel az egyes scenariokhoz tartozó szerkezetekből levezethető kulcsszintek - mert a végső kérdés mégis csak az, hogy venni vagy eladni, és legfőképp, mikor?
pomperj
pomperj 2020. 05. 12. 10:55
#22762

1)Malkiel 73ban irta a Random Walk cimu konyvet a tozsderol. 
Oriasi siker, hatalmas peldanyszam, abszolút elfogadott nezet lett.
Az allitasa lenyegeben az, hogy a piacok "efficient" jelleguek, igen gyorsan diszkontalnak minden felismerheto elonyos helyzetet, es ezzel kiegyenlitik a jovobeli eselyeket; nyugodtan lehet egy majom dart dobasai alapjan kijelolni egy portfoliot, az sem lesz rosszabb mint a legokosabb money-manager hozama.
Tehat a piac 100%ban racionalis, nem is erdemes megprobalni gondolkodni, tessék az indexeket venni.
,
2)Nem tartott nagyon sokaig, de 25 evig ez volt a dominans nezet.  
Aztan 1998-ban Greenspan FED elnok azzal oldotta meg az Azsia deviza valsagot, es az LTCM hedgefund összeomlást, hogy levitte a kamatot zéróra, es  parszaz Mrd pénzt nyomott a gazdasagba. Vege lett az "efficient market" hipotézisnek: a piac elteritheto a racionálistól.
.
Ez lett az uj orvossag mindenre. Ezzel a módszerrel ki lehetett maszni a dot.com buborek utani összeomlásból, aztán a 2008 összeomlásból, es azóta allandosult aszpirin lett a modszer; 
a tovabbfeljesztett QE módszert minden kozp. bank alkalmazza, 
es lassan 25 eve dominans az uj racionalitas: nem kell izgulni, minden esést megvenni kell, 
mert belovagol a FED menteni, es annyi pénzt ont a gazdasagba, hogy  tozsdek ujra szarnyalni fognak.
.
3)Es most a Covid idejen? A globalissa valt gazdasagok rekord sebességgel omlanak ossze, 
a munkanelkuliseg rekord sebességgel no, a fogyasztas zuhan, a kormanyok tiltjak az utcára kimenni,
de kozben korlátlanul adjak a pénzt a bankoknak, azok meg mit csináljanak vele?
Valamennyit lehet meeg hitelezni, de alig van hitelkepes ceg, akkor sebaj, 
majd vesszuk belole az állampapírt, es teszunk bele a tozsdebe is. 
Ez 100%ban irracionalis, de a rendszer ilyenne valtozott.
.
4)Az invesztor meg tud racionalizalni akármit.
"Majd jon a V alaku recovery"
"A FED majd megment ujra"
"A virus elmúlik magatol, vagy jon  a vakcina"
"Ekkora QE mellett lehetelen, hogy a tozsde uj aljra menjen "
.
Az USAban 128m munkahely volt februarban. Abbol eltunt 20m.
Es megis, kozben a tozsde annyira felment vissza, hogy ujra rekord mertekben van tulertekelve;
a varhato profithoz kepest soha nem latottan extremen draga minden reszveny. 
Az SPY/GDP is csucson van, WB kedvenc meroszama uj extrem ATH-t utott.
.
5)A kormany meg 3 Trillio penzt oszt szet. 
Ki kell tolteni egy urlapot, es maris jon a kormanytol a penz.
Mindossze annyit kell megigerni, hogy megtartod az osszes alkalmazottadat. 
Dehat nem is jonnek a  vevok se a pizzashoz, se a milk-shake uzletbe, se a ruhaboltba !
Ennel nagyobb pazarlaast el sem lehet kepzelni. Nincs valodi ertek-teremtes  mogotte, csakis az adossag no: az allamadossag is es az uzlet adossaga is.
Es ha elfogy a penz? Sebaj, meg egyszer ennyi penzt nyomtatunk !
.
A legmenobb uzlet, superdraga Neiman Marcus eppen csodbe ment. Ket, osszesen 2 honapig sem birta ki, es bedobta a turulkozot, mert a MAR KORABBAN OSSZEGYUJTOTT adossagokat sem birta szervizelni.
.
A kormany a vegtelensegig tudja ezt csinalni?
Persze hogy nem. Amikor annyira felgyulik az adossag, hogy az adobevetelekbol mar nem lehet a zero kamat mellett sem elhitetni, hogy a kormany vissza tudja fizetni? Akkor elfogy hirtelen a bizalom.
A piaci kamat meg elkezd emelkedni? Akkor az adossaggal a jovobe eltolt fizetesi kotelezettseg megmarad, es egyszercsak eljon a jovo. 
.
6)Lehet, hogy megerkezett?
Febr. ota mindossze 6 het alatt 35% eses alakult ki; maskor egy ekkora eseshez egy ev kellett.
Aztan ebbol kialakult egy 33%-os recovery, most mar 8. hete tart, ekkora emelkedes maskor 
2-3 ev alatt szokott osszejonni.
Kapaszkodj meg: a NASDAQ-nak egy  hajszal kell, +4% hiányzik, es uj csucsot ut. 
Az optimizmus az egekben jar: nemcsak szeleskoru, de extremen intenziv is.
Az utolso 25 napban 15 alkalommal gap-up indult a kereskedes!
.
7)Azt gondolom, hogy abban a kulonleges idopontban vagyunk, ami nagyon ritkan van.
A wave(2) fel-korrekcios hullamok egyenetlenek: 
Az NDX-ben 90% folotti meretu, a DJT Indexben mindössze 33%.
Es a wave(2) hullam tud idoben ketszer olyan hosszan tartani mint wave(2), (most mar ott tartunk)
de igen ritkan kepest 3x annyi ideig kitartani.
Igen, 2-3 honap mulva a mai arfolyamok felet fogjuk latni. Crash szag van a levegoben.
Keffer 2020. 05. 12. 10:27
Előzmény: #22759  Boole
#22761
Az elmúlt másfél hónapban egyre többet tolnak be a tőzsde megtámasztására, és csak stagnálás, vagy minimális emelkedés az eredmény. És a piac ehhez pont úgy hozzászokik, mint a drogos az adagjához: egyre több kell ugyanahhoz a hatáshoz. Mi lesz itt fél év múlva? Napi 30 helyett napi 150-250 kell ahhoz, hogy 3.000 legyen az sp, vagy legalább ne essen 2.800 alá??? Biztosan jó vége lesz ennek? Biztosan az örökkévalóságik tarthat ez, mint ahogy nagyon sokan gondolják? Persze tudom: disztájmiz rilirilirilirili difrent... :D

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek