Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JackOne
JackOne 2020. 05. 10. 22:10
Előzmény: #22718  Törölt felhasználó
#22720
Családból tudom, nem a sajtóból...(V.ki ott dolgozik) és nem is nagyon van olyan cég még aki képes lenne ekkora volumen gyártásra...
Placi82 2020. 05. 10. 21:45
Előzmény: #22709  terelemel
#22719
En nem viccbol irtam, ide múltkor, hogy ez lesz. Mindek dogozni, termelni, ha a Fed biztositja a helikopter penzt!!! Ismerosom is azt mondta messengeren aki ott él, hogy ezt el tudna viselni😀. De szerintem csunya vege lesz ennek. Ezt minden gazdasagi torveny felrugasa, marpedig buntetlenul ezt nem lehet. 
Törölt felhasználó 2020. 05. 10. 19:52
Előzmény: #22717  JackOne
#22718
Lasd: #22712
Ilyen hirbol - marcius kozepetol mostanaig - kotetnyit tudnek osszegyujteni. A legjobb, amikor latszik egy-egy hir keringese a kulonbozo nyelvteruletek kozott.
JackOne
JackOne 2020. 05. 10. 19:44
#22717
A Johnson&Johnson 1 milliárd vakcinát ígér jövőre
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200510/a-johnsonjohnson-1-milliard-vakcinat-iger-jovore-431046
/ Belső körben a munkatársak  1 hónappal ezelőtt értesültek már róla - az-az ez igaz hír .../ 
wawa1 2020. 05. 10. 11:08
Törölt hozzászólás
#22716
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 10. 10:36
Előzmény: #22714  smith83
#22715

A háromszög a hullámelméletben az utolsó trendirányú mozgást közvetlen megelőző szerkezet a szekvenciában, háromszögön belül pedig olykor maga az E hullám is egy kis háromszög (ld. MOL péntekkel bezárólag, szép példa). Pozícióját tekintve lehet 4, B vagy X hullám (sokszor épp emiatt trükkös, merre tör végül ki). Mindig heves, utolsó trendirányú mozgás követi az egyel magasabb hullámszint irányába (ha tehát B hullám volt a háromszög, akkor az A irányába sül el, ezért lehet trükkös). A képen levő változat ritka, mert szimmetrikus, de szűkülő helyett tölcsérszerűen nyíló (expanding) - már ha háromszög.
 
Kérdésedre válaszolva igen, elvileg lehetséges, hogy láttuk az A-t és a B-t és nincs kész a C. De ha elnyúlik a korrekció, akkor számomra a középső ún. expanded flat korrekciós értelmezés passzol jobban, mert ez lehetne az eleje is egy időben elnyúló és nagyobbá váló komplex WXY korrekciónak is.
 
A képen levő értelmezések indikatívak, de mindkettő passzol az évtizedes hullámstruktúra jelenlegi fázisához. Arra jók ezek a scenariok, abban segítenek - és ez a lényeg -, hogy belőjjük velük azokat a szinteket, amelyek törése és a kapcsolódó mozgás jellege megerősíti vagy cáfolja az általuk sugallt folytatást. Erről volt szó a korábbi posztjaimban.
 
Bullish háromszög és flat alakzatok sematikusan
smith83
smith83 2020. 05. 10. 09:05
Előzmény: #22678  szarvasvadasz
#22714

Szia,
az nem lehet reális alternatíva az első chartra, hogy az E még nincs kész, hiszen nem érte el a trendvonalat és az előző hullámoktól is sokkal gyorsabb, intenzívebb? Ugyan, nem fordulhat elő, hogy ez még csak az A-t, meg esetleg a B-t láttuk benne és még csak most jön egy elnyújtottabb C, mint egy normális válságban (nem letudva az egészet 2 hónap alatt), hiszen még hol tartunk ennek a végétől, még évekig eltarthat, míg az élet, a gazdasági kibocsátás ismét hasonlítani kezd a tavalyi működésre?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 10. 09:00
Előzmény: #22712  szarvasvadasz
#22713
Avagy ez volt a negyedik story.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 10. 08:56
Előzmény: #22711  JackOne
#22712
A nyolcvanas években a nyolcvanas éveiben járó nagyapámtól azt tanultam, hogy azt a hírt higgyem el, amit én írtam. Maga volt az élő történelemkönyv,  egy húsz éves ember szellemi frissességével.
JackOne
JackOne 2020. 05. 10. 00:30
Előzmény: #22710  pomperj
#22711
A  kettőre itt, a harmadik Story:
"Drasztikus a helyzet Amerikában: élelmiszert semmisítenek meg a termelők"
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200509/drasztikus-a-helyzet-amerikaban-elelmiszert-semmisitenek-meg-a-termelok-430976
Mi van..???! - Az S&P 292X, DOWN 2433X, NQ 922X - miközben a kínálati oldalon megsemmisítenek alapvető élelmiszer árukat ...?!!!...miközben máshol és ott is sokan-sokan éheznek ... hova jutottunk, s mi lesz ebből... elmebeteg Világ! 
/érdemes ránézni a soft commodities árfolymokra is /
pomperj
pomperj 2020. 05. 09. 21:09
Előzmény: #22705  Törölt felhasználó
#22710

ket rovid story;
Newporton az osszes uzletet atrendeztek, a polcokat addig tologattak amig egyiranyusitottak, 
igy nem jon senki szembe. A belepeskor elotted letorlik a vasarlokocsi fogantyujat, es adnak szajmaszkot ha nem hoztal,  de nem  lehet visszafele menni;  ráfáztál ha elfelejtettel valamit, jonnek mogotted es nem férsz el visszafele;  akkor eloszor szepen fizetsz es kimész,  bepakolsz a kocsiba, es masodszor is visszajohetsz.  Egy idosebb no nekem panaszkodott, mar orakig maszkalt, es nem erti, mi a franc van?
,
Egy alkalmi ismeros, ket helyen is bartender,  de mindket hely bezart, es probal mas allast kapni;
csakhogy bartenderkent egesz jol keresett, most minimalberert a pavilionban a telefonos rendeleseket szedi ossze egy kosarba, es kesziti ki az uzlet ele, ahova erte jonnek es berakja a vevo csomagtartojaba;
szoval megkerdeztem, mit szol a demokrata elnokjelolthoz? 
Azt mondta nem tudja ki az, soha nem nez hireket,  es amikor mondtam hogy Biden, 
azt mondta akkor ra szavaz,  mert  olyan fiatalosan all neki a sarga haja !
terelemel 2020. 05. 09. 20:41
Előzmény: #22702  JackOne
#22709
Nos, ott tartunk, hogy az unemployed-nek ad a FED havonta 2400 USD-t (jul 31ig,de ide a kést hogy hosszabbitanak, majdnem választás előtt leallitani, ugyan..) , es ehhez hozzájon pluszban az alap a state munkanélküli. Tehát akár 3-4K usd is összejöhet otthon ücsörögve. Ha meg 2-en vannak - lehet számolni. Namost, a legjobb, sokan ennyit NEM IS kerestek mikor dolgoztak, és nem AKARNAK viszamenni dolgozni hogy nyitnak ki, hisz ki dolgozna kevesebb pénzért, ugye.
Ez egyre nagyobb gond,  https://www.wsj.com/articles/businesses-struggle-to-lure-workers-away-from-unemployment-11588930202
Szoval lassan eljutunk oda hogy senki sem dolgozik mert így tobb pénze van. Az más kérdés ki tölti fel a polcokat, stb, bár pár luzert befognak essential workers-nek, ők megszivtak.
A demokrata part egyenesen valami havi $2K kvazi alapjovelmet akar, amíg pandemic van +3 honap.
Aztán amikor szóba hozza valaki hogy általános egeszsegbiztositas, akkor üvöltik hogy nem kell szocializmus.
Abszurd világ lett, mivé lett a kapitalizmus, szabad piac őshazája, rossz nézni :(
pomperj
pomperj 2020. 05. 09. 20:32
Előzmény: #22702  JackOne
#22708

Kinaban mar marc kozepetol tart a lazitas, a gyarak dolgoznak es az utcak nem uresek;
de az ettermekben 40%, a szállodákban 25%,  repülésben 35% a kihasznaltsag,
a luxusfogyasztas gyakorlatilag eltunt, rengeteg uzlet hiaba nyitott ki nincs vevo, 
es a csodullam meg csak most kezdodott el,  egyelore a meretet sem lehet megbecsulni;
mindez 2 honappal  a lockdown  vege utan.
Annyi biztos, hogy a recovery nem hetek lesz, hanem egy folyamat lesz, legalábbis tobb honap,
 ami igen soka is tarthat, de  legalabbis addig tart,  amig nincs vakcina;
Az is lehet tudni,  hogy Californiaban amiota lazitottak, azóta ujra 40%al tobb megbetegedes lett.
A business kinlodik, a merlegek  romlottak, cash allomanyok elfogytak, az adossagot nem tudjak fizetni, es 
 egyelore annyit latni hogy holnap sem fogjak tudni fizetni. A hitelbol vett beruhazasok allnak.
A takarekossag felutotte ronda fejet, ahol kepesek ra, megprobalnak kevesebb emberrel dolgozni.
.
Meg tart a pozitiv kozhangulat, es elo az a varakozas, hogy hamarosan ujra indul a normalis elet.
Csakhogy ez egy masik normalis lesz, egy 90% gazdasag, es sokkal defenzivebb magatartas.
Nagy kerdes, hogy amikor szembe jon majd az uj  realitas, es kiderul hogy nem egeszen olyan lesz, 
lecsavarva marad tobb honapig, de nem hoz a postas ujabb csekket az allamtol, akkor 
a nagy kerdes az: fennmarad-e  a FED penzbol beinditott penzeso nelkul is a jobb hangulat?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 09. 18:53
Előzmény: #22698  Törölt felhasználó
#22707
Ezt én sem tudom, csak arra gondoltam, hogy olaj esetén általános tájékozódási pontnak csak nem lehet olyan rossz a határidős WTI grafikonja. Kereskedési szempontból elvették a kedvem a jó meglátás és időzítés ellenére.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 05. 09. 18:47
Előzmény: #22703  kozi723
#22706
MAgasról készült a kép. de valószínűleg ez nincs még kész lefelé. Viszont trendzáró alakzatot épít, ami azon belül az utolsó lefelé körét építheti (kösd össze az utolsó pár év aljait, azt valószínűleg el fogja érni). Számomra ez is ugyanazt üzeni: nagyot fog pattanni, 1100 körül lesz az, ami a WTI-ben jelenleg "picivel 29 fölött".
Törölt felhasználó 2020. 05. 09. 18:16
#22705
Gondolom mar a tobbsegnek elege van a kijarasi tilalombol.
Azt azert nem kellene figyelmen kivul hagyni; hogy a spanyol nathanal 3 hullam volt; a masodiknal pedig 15-16-szor tobb ember betegedett Es halt meg mint az elso hullamnal...(persze 1 halal is sok); Es nem remisztgetes miatt irtam...; de szamomra ugy tunik hogy a piaci szereplok sokkal optimistabbak mint arra a szamokbol lehetne kovetkeztetni!
Törölt felhasználó 2020. 05. 09. 18:05
#22704
Korabban irtam, hogy akiket erdekel azok hol talalhatnak informaciot arrol, hogy az olaj arfolyamat milyen tenyezok befolyasolhatjak.
Nezzuk meg ujbol par fontosabb napot:
-Option expiry date (a kovetkezo majus 15.-en)
-Future expiry date (a kovetkezo majus.18-an es 19.-en van az elszamolas)
Nem tudom hany embernek tunt fel, hogy hetfon hajnalban az elmult hetekben eleg gyakran bele adtak az olajba...
Esetleg hogy marcius es aprilisban a hatarido vegehez kozeledve eleg komoly esesek voltak; melyeket minimum ~25-50%-os emelkedesek kovettek....
Ugye a tobbseg tisztaban van azzal, hogy az OPEC megallapodott a kitermeles csokkenteserol...
talan itt nem is az az erdekes, hogy miben allapodtak es az sem hogy a tagok betartjak-e ezt a megallapodast.
Ami igazan erdekes h a kereslet es kinalat hogyan alakul ill. hogyan fog alakulni...
amit tudunk hogy az elmult 10-12hetben a legikozlekedes 194ezer/napi szintrol kevesebb mint a felere esett majus7.-en ~97ezer volt; ha a szemelyszallitast nezzuk 109ezerrol 34ezerre (~1/3-ra).
Nyilvan itt elegge el lehet veszni ugyanis a belfoldi jaratok tobbsege ami jelenleg is uzemel sokkal kevesebb uzemanyagot kivan meg; mivel kisebb tavolsagra kevesebb uzemanyagot kell szallitani; szoval a tavolsaggal nem egyenesen aranyosan no az uzemanyag fogyasztas...es eppen a tengerentuli hosszabb jaratok lettek rendkivul megritkitva ill. torolve.
vagy mas Spanyolorszagban peldaul volt olyan het amikor is a kozuti uzemanyag fogyasztas 90%-al esett vissza az atlagostol.
Az nem kerdes hogy hosszu tavon 3-5 ev esetleg 10 even belul az olaj ara nem fog folyamatosan 10-25$ kozott maradni; de hogy a kovetkezo napokban, esetleg 6-18honapban mi is lesz az olaj ara azt egyelore velemenyem szerint rendkivul nehez megmondani.
Amit ugyancsak tudunk h a palaolajos cegek koltsegei korabban 56$ volt de ahogy kezdtek csodbe menni ill. ertekesitettek nehany mezot a mamut cegeknek ez most valahol 36$ korul lehet; nekem ebbol az jon le hogy az oroszok es Szaudiak tesznek arrol, hogy a kovetkezo nehany honapban az olaj ara ne menjen 36$ fole huzamosabb idore.Amig a palaolajos cegek ki nem vereznek.
(pozibol irok shortolom a juniusi es juliusi hataridot is es kozel hasonlo osszegert)  vasaroltam nehany olajos cegbol pl.: RDS.B;BP;COP;HAL;OXY;SLB...
Nem befektetesi tanacs csak a velemenyem ami kozel 50%-ban teves!!!
kozi723
kozi723 2020. 05. 09. 17:58
Előzmény: #22695  szarvasvadasz
#22703
JackOne
JackOne 2020. 05. 09. 17:50
#22702
Mi lehet ebből?
"A gazdaságot lassan 8 hete érintő elbocsátások nagy része egyelőre csak átmeneti, a statisztikák szerint az emberek 80%-a fizetésnélküli kényszerpihenőt tölt. Minél tovább húzódik azonban a gazdaság leállása, annál jobban nőhet a munkahelyüket véglegesen elvesztők száma."
miért? mert (az átmeneti állapot hogyan fog feloldódni és):
"A ma megjelent átfogó munkaerőpiaci statisztikák szerint 20,5 millióval csökkent a nem-mezőgazdasági foglalkoztatottak száma áprilisban, a munkanélküliségi ráta így 14,7%-ra emelkedett. Ráadásul az adatvételi periódus április 18-ával zárult, így az azt követő további elbocsátások a mostani statisztikában még nincsenek benne. "
ui.: nem vagyok közgazdász, de szerény képességeim  alapján (paraszt logika) a fizetés nélküli "szabadságon lévők" nem tartoznak bele a regisztrált munkanélküliek számába....ez még nagyot szólhat a 4-7 Trillió USD ellenére is...
Scythia 2020. 05. 09. 17:46
#22701
A tegnapi adatokra való reakció után Friedrich Nietzsche - Isten halott c. könyve jutott eszembe. Az Isten halott és mi öltük meg, írta Nietzsche. 
A logika, az észérv és a fundamentális elemzés halott, a kapzsiság ölte meg.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek