Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2020. 04. 20. 13:21
Előzmény: #21053  Törölt felhasználó
#21060
Bizonyosan az első esetben. Az olajos cégeknél is az jár helyesen, aki megvizsgálja az egyes olajtársaságok működési költségeit. Az a cég, amely 1 évi működéshez szükséges cash tartalékkal sem rendelkezik, akkor szerintem most hagyni kell.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 13:19
Előzmény: #21053  Törölt felhasználó
#21059
Ha belegondolunk, mitol indulna olyan gyorsan ujra? 
Amig nincs vakcina egy igen csokkentett huzd meg erezd meg uzemmodban tud mukodni barmi is. 
Emellett akinek nincs munmkaja azert nem fog kolteni, akinek meg van, nos az bexarva ul a penzen es tartalekolja arra az esetre, ha o is lapatra kerul. Itt mar olyan kerdesek mennek a lapokban, hogy milyen lesz az idei nyaralas? Szerintem telyesen hibbantak paran, oruljunk, ha jovore kidughatjuk az orrunkat a telekrol.
A vakcina feltalalasa utan el is kell azt meg juttatni a userekhez.
Szerintem gatyat felkotni, lesz itt meg egy s mas.
bimborablo
bimborablo 2020. 04. 20. 13:03
Előzmény: #21053  Törölt felhasználó
#21058
Van jópár olyan terület, ahol 50%-ig sem ment vissza a korrekció, pl pü szektorban kicsit körbenézve elég siralmas a helyzet.
terelemel 2020. 04. 20. 13:03
Előzmény: #21056  Törölt felhasználó
#21057

Az biztos, csak a kerdes, mi fog eloszor a nyakunkba omlani?
https://wolfstreet.com/wp-content/uploads/2020/03/US-Fed-Balance-sheet-total-assets-2020-03-19.png
Mert aki nem felt belevenni, az most 3 het alatt keresett atlag 40%-ot.
Ezeket KELL(ENE) kihasznalni.
Hosszutavra tervezni, ertek szerint jozanul kereskedni, mar reg felesleges ezen a teljesen manipulalt "piacon".
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 13:00
Előzmény: #21055  Törölt felhasználó
#21056
ebből pedig következik, hogy nagy pofára esés lesz előbb vagy utóbb.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 13:00
Előzmény: #21054  terelemel
#21055
Bevallom, én is így vélem.
terelemel 2020. 04. 20. 12:59
Előzmény: #21053  Törölt felhasználó
#21054
Szerintem: nagyon nagy esellyel az olaj a helyes arazasu
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 12:57
#21053
Nekem egyetlen kérdésem van továbbra is: az olajban nagyjából az árazódik, hogy nagyon soká indul újra a világgazdaság. A részvényeknél meg az, hogy nincs és nem is volt, de pláne nem lesz leállás, visszaesés. Akkor most melyik a helyes vélemény ? :)
Boole 2020. 04. 20. 12:40
Előzmény: #21050  Zedisdead
#21051
Az arra alkalmasakat leginkább az szgk. kontra EV-re gondoltam. Amennyiben a CAT gépeket, kamionokat és minden erőgépet alapul vennénk, akkor ez jóval nagyobb %-ot jelentene. Én 3-5 éven belül erre nem számítanék. Nem 10-20 éves távlatot vettem alapul, mert ilyen időtávon bármi lehet. 
Zedisdead 2020. 04. 20. 12:26
Előzmény: #21048  Boole
#21050
" Amennyiben az összes arra alkalmas gépjármű elektromos felhasználásra térne át, az az olaj világpiaci keresletében kb. 8%-os változást eredményezne"
Ezt megkritizálnám, csak az USAban elégetnek 8-9mbpd benzint a teljes világ olaj termelésének kb 8%át.
Ettől függetlenül is megalapozatlan feltételezés, hogy ha egy termék ára esik, majd át fognak állni egy még drágábbra. POnt hogy a 20 dolláros olaj kéne, hogy betegye a kaput a TSLA és társainak.
Boole 2020. 04. 20. 12:11
Előzmény: #21048  Boole
#21049
Ha az olaj jelentősen beesik és ezzel később a termelés is visszaszorul, akkor a gáz felfuthat akár 3-3,5-ig is. Erre számítok.
Boole 2020. 04. 20. 12:09
Előzmény: #21045  kozi723
#21048
Zsonglőrködhetnek a határidős olajárakkal, ha az olajat nem lesz hová tenni. Két hónap múlva eljön az igazság pillanata. Nem marad más választás, mint a világot újraindítani, a közterületeken és nyilvános helyeken el kell rendelni a szájmaszk viselését. Még így is 9 hónap-1 év lesz mire a keresleti-kínálati arány helyreáll. Sok olyan írást olvasok, hogy az olajnak annyi, mert jönnek az elektromos autók, meg stb. Amennyiben az összes arra alkalmas gépjármű elektromos felhasználásra térne át, az az olaj világpiaci keresletében kb. 8%-os változást eredményezne. Nem kevés a 8%, ami a lithium, réz, ezüst, platina felhasználásban később komoly felfutást eredményezhet, de ez még évek kérdése.  
Boole 2020. 04. 20. 12:00
Előzmény: #21045  kozi723
#21047
Szerintem a RIG túléli, a DO-ra már nem szavazok, mert gyakorlatilag átszervezés lesz, tehát a saját tőke, vállalati érték és az adósság miatt a jelenlegi részvényeseknek nem igen maradna semmi. A kövényesek megkapják az új cég részvényeit, a régi részvényesek meg szinte semmit. NE-nél kb. ugyanez a helyzet. SLB-re szavaznék, mert egyrészt nagy cég, a tevékenységi összetétele jobb, mint társaié. A HAL kisebb és jobban kitett a nehézségeknek. Gazprom rendben van. OXY túléli. VAL érdekes, de átszervezés nélkül ő sem éli túl. A részvényeseknek itt is keserű lesz. 
Boole 2020. 04. 20. 11:50
Előzmény: #21039  pomperj
#21046
Úgy tűnik, hogy az olajpiacon még nem ér véget az eladási nyomás. A WTI (OIL.WTI) több mint 8%-kal csökkent, és ma a 23 dolláros kapaszkodót teszteli. Az árat a következő tényezők befolyásolják:
  • A májusi WTI-szerződés holnap lejárnak. A WTI májusi szerződése több mint 20% -kal esett, kb. 14,50 dollárra hordónként.
  • A nagy amerikai Olaj ETF bejelentette, hogy a pozíció körülbelül 20%-át a júliusi futuresbe rakja, ami a korai lejáratú pozik eladásokhoz vezet (május és június).
  • A Hin Leong Trading, a legnagyobb olajkereskedő Szingapúrban csődöt jelentett, miután 800 millió dollárt veszített a futures kereskedésen.

kozi723
kozi723 2020. 04. 20. 11:40
Előzmény: #21043  yooio
#21045
Az sem egy elhanyagolható tény, hogy amikor megtörténik a rollover (akárcsak most) akkor keletkezik egy piszok nagy rés a charton. Hiába csak egy átkötésről van szó a chartista trader a legtöbb esetben addig nyomja a sell gombot, amíg a rést be nem zárják (természetesen nem minden esetben történik ez meg, de azért ritka, hogy ekkora rés maradjon a charton). Ez még így önmagában nem is lenne probléma. Ugyanakkor a rollover egy újabb eladási hullámot, egy még pesszimistább elképzelést hoz magával, így az olajipari vállalatok részvényei még a rolloverből is szarul jönnek ki. Lásd a mai nap. A lent említett lista (OXY, SSL, OGZPY  /  SLB, HAL, RIG / DO,  VAL,  NE) minden eleme 5-10%-os zakóra számíthat. Vajon ha nincs rollover, akkor is így nézne ki?! Jó kérdés. Mindenesetre a jelenleg kialakult über brutál olajpesszimizmusban a határidős árak viselkedése / egymáshoz viszonyulása kinyírja az olajrészvényeket. 
.
Más: tegyük fel 1 év minimum a recovery, de tegyük fel 2 év múlva 50 usd körüli átlagárak lesznek. Látva DO, NE nehézségeit, RIG esetében mi a voksotok? Túléli? 
Zedisdead 2020. 04. 20. 11:23
Előzmény: #21043  yooio
#21044
Szerintem is egy év minimum, mire az olajpiac kiheveri a sokkot. Két vénél többre meg azért nem számitok, mert a 2015 16os cigánykodáshoz képest most tényleg vér fog folyni, tényleg nem lesznek beruházások 1 évig. 
2015 16ban ugye az volt a gond, hogy a shale termelés nem igazán esett be a 40 dolláros árakon. Na most szerintem be fog esni.
yooio 2020. 04. 20. 11:14
#21043
Nekem még annyi kérdésem lenne, hogy mindenki várja az olaj alját, de a leállásokat egyelőre nem oldják fel, és a tárolt készlet sem tűnik el egyik napról a másikra. Ez a 14-15 millió hordós vágás kezdetnek jó volt, de még ha újra is indulna az országok többsége, a tárolt készlet hatalmas, illetve nem 100%-on fog pörögni a gazdaság ez borítékolható. Talán fel év-1év is eltelik még minden a régi lesz. Arról nem is beszélve, ha visszarobban nlhány helyen a vírus, és időlegesen újra szorítani kell a korlátozásokon, akkor megint csak ott vagyunk ahol a part szakad.  
Tehát a kérdés, milyen időtávon várjátok az olajár tartós normalizálódását? Addig a cégek többsége kihúzza-e? (tekintve, hogy orosz-szaud pont arra jatszik, hogy az amcsi cégek menjenek csődbe,lehet trump nem hagyja, de attól még ezek a cégek szenvedni fognak) A harmadik pedig, hogy teljesen disszonánsan mozognak az olajosok és az olaj, olajár -20% cégek fel. Nem lehet-e, hogy a tözsdei pénzöntés pumpálva tartja ezeket az árakat, és egy tényleges rálösszeomlásnál nem szakadnak be ezek a cégek csőd/értelmezhetetlen alacsony árfolyamokra? 
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 10:58
#21042
UEC kozben szepen kijott a godorbol. En a a XETRA-n kereskedem, ma is +11% al kuszik.
Rray 2020. 04. 20. 10:55
Előzmény: #21039  pomperj
#21041
Köszönöm szépen pomperj, nagyon velős és komplex összefoglaló! :)Az alábbiak szerint kialakítom énis a portfóliómat kockázatilag növekvő sorrenben: OXY, SSL, OGZPY  /  SLB, HAL, RIG / DO VAL NEüdv,Rray

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek