Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szikbal 2020. 04. 16. 14:14
#20860
wti téma: Én úgy látom, hogy 4-5-ödjére próbálkozik 20 usd alá menni, elvileg lassan alábukik kicsit hosszabb időre
Boole 2020. 04. 16. 13:55
Előzmény: #20858  eurocent
#20859
Érthető, köszönöm.
eurocent 2020. 04. 16. 13:38
Előzmény: #20856  Boole
#20858
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200416v00sllp9z.png
Itt van egy WTI/RSI törés példa. Nagy biztonsággal lehet ezzel a technikával  pozíció zárást meghatározni (ez is egyfajta célár meghatározás), ha előre kikalkulálod az RSI törési szinthez tartozó árfolyamértéket. Célár meghatározásra is alkalmas (bár nem előre mutató), mert addig tartod a felvett pozit, amíg nincs törés.
Törés esetén kapsz egy elég biztos jelzést, hogy a meglévő tradet zárni kell, amit az esetek többségében gondolkodás nélkül végre kell hajtani. Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen jelzéskor az árfolyam jóval többet halad ellenem mint a plusz zárás és nyitás kötési költsége, azaz nem érdemes kiülni és kivárni, hogy az árfolyam ismét felvegye a tartott poznak megfelelő trendet.
Törési technikánál bármit felhasználhatsz, ami törik, magát az árfolyamot is. Nem szükséges, hogy leírjam a számítási módszeremet, a fentiek alapján lehet sokkal jobbat találsz ki pár nap alatt.
Rray 2020. 04. 16. 11:37
Előzmény: #20845  pomperj
#20857
Ha olaj kitör felfelé akkor elveszek UCO-t had szaladjon... de most ez még elég bizonytalan bàrmerre fordulhat
Rray
Boole 2020. 04. 16. 11:30
Előzmény: #20854  eurocent
#20856
A módszeredet leírhatnád, mert amit leírsz az számomra nem értelmezhető. RSI törésre hivatkoztál, később meg nem használod. Ezzel nem tudok így mit kezdeni. Így csak tudomásul veszem, hogy az OXY akár 3 USD alá is mehet. Ha nem tudom, hogy a módszered szerint mit kell figyelni, akkor hogyan értsem a jelzéseket. Köszönöm.
opandup 2020. 04. 16. 11:04
Előzmény: #20854  eurocent
#20855
A találati arány önmagában nem hozza el az üdvösséget, az mellé a hozam-kockázat arányt is használni kell. Értelem szerűen az egyiknek mindig nagyobb arányban kell szerepelnie a másikhoz képest, ha nyereségesek akarunk lenni, de a legjobb (nagyon ritka) ha mindkettő magas arányt mutat...
eurocent 2020. 04. 16. 10:48
Előzmény: #20853  Boole
#20854
RSI-t nem használom. Korábban már mutattam két célár meghatározó módszert (ezeket sem használom), gondolatébresztőnek szántam. Teljesen mindegy, hogy milyen indikátort használunk és milyen időtávra. A lényeg, hogy értsük a jelzéseit, és ezeket a jelzéseket teszteljük le. Magas találati arányt elérő technikákat érdemes használni. Napon belüli kereskedést részesítem előnyben.
Boole 2020. 04. 16. 10:29
Előzmény: #20849  eurocent
#20853
Rövid, közép, hosszú kereskedésre? Dt-swing-pozíció trade-re? Milyen időtávon kereskedsz és milyen bontásban használod iránykereskedésre, célár meghatározásra az RSI "töréseket"? Köszönöm.
eurocent 2020. 04. 16. 10:27
Előzmény: #20845  pomperj
#20852
Igen, WTI minden további nélkül felpattanhat 30-40 sávba. Előtte nem bánnám, ha leszúrna 18,x-ig.
Most rád licitálok:) Ha OXY fordult, akkor akár 3x sávba is felszaladhat.
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 10:21
Előzmény: #20850  terelemel
#20851
Nem annyira a palaolaj sorsát viseli a szívén, hanem nem akarja az olajos cégek 1000-2000 mrd dollárnyi nagyságrendű hitelállományának beomlását átélni. Egy ugyanis önmagában destabilizálhatja a pénzügyi rendszert, és láncreakciókat indíthat el. Pláne ha a többi cég csődje is hozzáadódik.
Ezért vetettem fel egy- két napja azt, hogy saudi-ororsz deal ellenére lehet mégis vet ki vámokat. Ezzel még költségvetési bevétele is lenne, és az olajosokat is megmentené.
terelemel 2020. 04. 16. 10:15
#20850
Felmerült a (USA) kormány részéről, hogy fizetnének a termelőknek azért, hogy ne hozzák fel az olajat a felszínre, mellyel jónéhány olajvállalat csődjét lehetne elkerülni. Az amerikai kormány 365 millió hordó olajat vásárolna meg a termelőktől, ezzel növelné meg az ország stratégiai kőolajtartalékát, de olyan módon, hogy a nyersolaj továbbra is lenn maradna a talajban. A törvény szerint 1 milliárd hordós mennyiségig joga van az Energiaügyi Minisztériumnak ilyen tranzakciót lebonyolítania. Az ügylet egyedüli hátulütője, hogy több milliárd dollárba kerülne, melyhez kongresszusi jóváhagyás lenne szükséges, ami nem biztos, hogy meg fog történni. Mindenesetre a gondolkodásmódból jól látszik, hogy Trump mennyire a szívén viseli az amerikai palaolajszektor sorsát.
eurocent 2020. 04. 16. 10:13
Előzmény: #20838  Boole
#20849
A számítási módszeremet nem írom le, mert az ellenfél is olvassa PF-t, nem akarok nekik tippeket adni.
De, írok egy RSI módszert, amivel korábban kísérleteztem. Nagyon sokszor felesleges és szerintem rosszul paraméterezett indikátorokat használunk és valójában nem is értjük, hogy azok értékei mit jeleznek számunkra. Annak örülünk ha valamelyik fel vagy le kunkorodik (mármint indikátor:).
Érdemesebb lehet RSI töréseket tanulmányozni. Definiálni kell, hogy mi a törés. Csak annyit írnék, hogy nem valamiféle trendvonal metszése a törés (legalább egy éve alig rajzolok trendvonalakat). A törés sokkal hamarabb megtörténik.
PL kiszámolhatod, hogy milyen árfolyam elmozdulás szükséges, hogy OXY letörje a márciusi RSI(X=optimális periódus) értéket, ha áprilist pl a mostani szinteken zárja.
lngnl 2020. 04. 16. 09:55
Előzmény: #20844  Rray
#20848
Bocs hogy ezt irom (ez most ram is vonatkozik), amikor egy papir 50% ot megy es ATH n van, es sokat kereshettel volna vele, akkor teljesen mindegy hogy ez most valos ertek vagy nem. Ha spekulativ alapon tredelsz akkor ezeket kellene tradelni, es ezek a lehetosegek amiket nem veszunk eszre tesznek minket nem annyira jo kereskedove. 
samu126 2020. 04. 16. 09:47
Előzmény: #20841  JeGeMeLOV
#20846
Milyen eszközt használsz arra, hogy a daily short %-ot lekérdezd?
pomperj
pomperj 2020. 04. 16. 09:47
Előzmény: #20833  eurocent
#20845
1)Az olaj chartnak meg egy eses kell, hogy a Bear struktura komplett legyen,
szoval lehet, hogy azzal paralel az OXY  most  meg egyet esik; 
abszolt  benne van, sot valoszinu is, (lasd lila ALT)
,
De, egeszen rovid tavon meg az is ervenyes ALT eset lehet, hogy a (4) hullam meg nincs kesz, 
egy szabalyosabb A-B-C alakzat lesz, es akkor meg a felkorrekciobol a wave(C) hatra van, 
es a target felfele 36 szint kornyeke (=fibo38%), mire wave(4) keszen van
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200416v00scx0tr.jpeg
,
2)OXY egeszen hasonloan alakulhat, 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200416v00skzqzl.jpeg
,
es erdemes visszagondolnom, amikor OXY akkor 80 szintnel megvette Anadarkot, 
eleg pesszimista voltam, es 36-40 savba vartam;
azota ugyan tenyleg lement 36-40 supportra,  ott elidozott 2 honapot, 
aztan minta csapoajto nyilt volna meg, bezuhant a 10 savba
Rray 2020. 04. 16. 09:37
Előzmény: #20840  lngnl
#20844
Igen, ebben igazad van, én részvényesi oldalról nézem az eredményeket és számokat. Csak amikor ATH van olyan papírokban, amikben a jelenlegi helyzetben nem kellene / és van egy nagyon jó állapotban lévő cég, aminek nincsen adóssága, szép eredményeket ért el és azt erőtlenül, nagy óvatossággal kommunikáljuk..hát nem tudomÉn multinál szocializálódtam, ahol igenis büszkének kell lenni az ereményekre és pozitívan, teljes vállszélességel előre vetíteni , amit nagy optimistán várunk, persze a realitások talaján.. mi is így számoltunk be a felsővezetőinknek...  A nagyon óvatosak, bizonytalanok hamar elhullottak...  Máshogy gondolkodunk, ami nem baj, értem, hogy a korona utáni időkre kell gondolni, de szerintem NEM MOST, főleg, ha növekedni szeretnénk, befektetőket szeretnénk + erősíteni a részvényesek bizalmát....Ez persze magánvélemény, ettől függetlenül a számok szépek!Rray
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 04. 16. 09:35
Előzmény: #20842  smith83
#20843
Apt jóval jóval kisebb cég, árbevétel a fele volt tavaly, viszont sokkal jobban rá van állva maszk gyártásra. A bennfentesek mindent eladtak 30 felett február végén. Emiatt nem tetszik 
smith83
smith83 2020. 04. 16. 09:27
Előzmény: #20839  Rray
#20842
Elnézést, hogy megszólítalak és semmi esetre sem akarlak sem rábeszélni, vagy lebeszélni bármelyik részvényre, de segítesz, hogy mivel jobb a másik cég managementje, amelyik folyamatosan eladja a részvényeket? Ez megerősíti a cégvezetők jövőbe vetett bizalmát?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 04. 16. 09:25
Előzmény: #20840  lngnl
#20841
Igen, ezt érzem, hogy jó a management és nem a spekik érdekében beszélik fel/le a részvényt. Az én számításom alapján az évre 15-20 között reális az árfolyam. Jelenleg nem tudok jobb céget, ahova nyugodtan tenném a pénzem. Másrészről elborzaszt, hogy tegnap 60% volt a short arány, vagy több. Intézmények számára ez nem lehet érdekes? Shortosokat senki se akarja elriasztani innen? A cég értékének több mint 10% cash, adósság 1%-a a kapitalizációnak. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek