Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 10. 11:51
Előzmény: #20430  pomperj
#20440
ha nem a hataridos piacon akarsz shortolni akkor ott vannak peldaul:
a proshare etf-jei de az eu-ban ha jol tudom nem elerhetok; de au-ban vagy az amcsiknal igen; szoval olyan szamlat nyiss; vagy legyen 1 szemelyes szamlad UK-ben mint eus allampolgar, es legyen 1 ceges amcsiban illetve forditva ahogy az adozas elonyosebb...
PSQ
DOG
SH
En jelenleg nem ismerek jobb diszkont brokerceget az IB-nal (egyetlen hatranyuk a  szamlanyitas korulmenyesebb mint a szelhamos CFD szolgaltatoknal).
Törölt felhasználó 2020. 04. 10. 11:44
Előzmény: #20426  Boole
#20439
Csak annyit tennek hozza, hogyha valakinek nem csak europaban van lakhelye  akkor az usaban levo etf-ek is elerhetoek, mert az csak az eu-ban elo emberekre vonatkoznak; arrol meg nincs informaciom hogy az euban bejegyzett cegekre hogyan is all a szabalyozas.
Törölt felhasználó 2020. 04. 10. 11:33
Előzmény: #20437  Boole
#20438
Ok, tényleg egyszerű, már el is készítettem a szlát, fent is vannak a scannelt dokumentumok. Kösz az infókat. Most várok egy pár munkanapot.
Boole 2020. 04. 10. 11:30
Előzmény: #20433  Törölt felhasználó
#20437
igen
Boole 2020. 04. 10. 11:16
Előzmény: #20433  Törölt felhasználó
#20436
Ékezetest adtam meg, mint az eSZIG-ben (ennél a résznél elfogadta), de a regisztráció másik kitöltő részénél ezt már nem fogadta el, csak az ékezet nélkülit. Nem igazán értettem, hogy mi a probléma, először azt hittem, hogy valamit elírtam, de nem.
Boole 2020. 04. 10. 11:11
Előzmény: #20430  pomperj
#20435
Igen ajánlom. Eddig nekem ez a legjobb, mert ami az xtb-nél hiányzott két követelményem, azt az IB tudja. A platform nem olyan jó, mint az xtb-nél, de széles körben mindent lehet venni és a költségek a fele az xtb-nek. Nem kell azonnali árjegyzésre előfizetni, mert az árakat az xtb-nél és más platformról is kapom. Margin számlát nyissál és akkor mindent tudsz tőkeáttétellel is adni-venni. CFD-vel és futures-sel is kereskedheted, de opcióval is, ha úgy tetszik. Egyébként ha USA állampolgár vagy, akkor az IB előnyben részesít, mert egyrészt minden USA ETF-et vehetsz, ráadásul nincs havi előfizetési díjad alapból sem, mert az IB elengedi. Egyébként a számlavezetési díj havi 10 USD, de ha az ügyfél ezt lekereskedi, akkor ez sincs. 100.000 USD számla felett nincs árjegyzési költséged sem, mert az IB ezt ingyen biztosítja.  
Boole 2020. 04. 10. 11:02
Előzmény: #20429  Törölt felhasználó
#20434
Amit kifelejtettem, hogy magánszemélynek 500.000 USD a tőkevédelmi határ, nem úgy mint egy CFD szolgáltatónál 20.000 EUR-nak megfelelő összeg az EU-ban, ami nekem egyáltalán nem megfelelő. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 10. 10:59
Előzmény: #20429  Törölt felhasználó
#20433
Még két kérdés:
1. Az ékezetes név helyett ékezet nélkülit adtál meg? Csak azért kérdezem, nehogy az ID Carddal való összevetésnél legyen gond.
2. Ha szükség lesz, majd elkérhetem vlamilyen formában a kontakt elérhetőségét?
Köszi előre is.
opandup 2020. 04. 10. 10:56
Előzmény: #20430  pomperj
#20432
Nyitsz egy Reg T margin számlát és a sima vagy micro határidős indexeket (kockázattól függően) gond nélkül shortolhatod...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2020. 04. 10. 10:52
Előzmény: #20428  pomperj
#20431

Shanghait néztem éppen én is, valóban érdekes. A következő kb. egy évben várható mozgást "lejátszottam" a képen.
 
Shanghai hetes / napos
pomperj
pomperj 2020. 04. 10. 10:48
Előzmény: #20426  Boole
#20430

Ezek szerint az IB-t ajanlod?
Es hogyan tudneek shortolni Indexket, attetellel?
Törölt felhasználó 2020. 04. 10. 10:44
Előzmény: #20426  Boole
#20429
Ezer köszönet. Hálás vagyok, hogy részletesen kifejtetted.
A kettős adóztatásos dolgot pláne kösz, erről tutira elfeledkeztem volna.
Egyelőre csak kis összeget utalok majd be, először meg kell szokni.
Igen nekem is az a stratégiám, mint Neked. Most 3 szolgáltatónál vagyok, ezt akartam már korábban is kibővíteni IB-vel, és most jött el az idő...
pomperj
pomperj 2020. 04. 10. 10:39
Előzmény: #20425  pomperj
#20428
2)AZ Azsia indexeket egyenkent, kulon-kulon kell nezni,
,
bar vagy egy kozos alapjuk, EEM Index,
ami egy 13 eve tarto korrekcios alakzatot rajzolt
(EEM indexnek vegkepp semmi, de SEMMI koze az USA, vagy az EU indexekhez !)
ami szerintem az utolso subhullamaiban jar, vagy talan mar az is kesz? 
,
Es induloban egy sok eves bull
Ilyen a nagy kozos Azsia Index, EEM
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200410v00sg9u6.jpeg
,
Azt mondod, hogy a Covid nagy veszely?  es ezek a piacok meg sokaig kinlodni fognak?
A tenyek mast igazolnak, a virus kivalo contrary signal  Azsiaban !
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200410v00sxtotx.jpeg
,
3)Es akkor kovetkezzenek egyenkent az Azsia indexek, es innnen talan nem meglepetes: 
eltero mertekben, de tulnyomoan meggyozoen jo strukturak, es erosen BULL alakzatok
Kina, Japan, India, Korea,
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200410v00svg7w7.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200410v00s60ji6.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200410v00s01q1s.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200410v00smge7j.jpeg
,
Ha egy FUND manager lennek?
Akkor ebbol a 4 indexbol allo portfoliot csinalnek, 
persze a szokasos bull piacokra sulyozassal, 
tehat nagyobb sullyal az  Azsia technologia cegekbol valogatva, es egyszeruen tartanam;
szerintem innen kezdve, szepen meg fogjak verni a kovetkezo evtizedben az USA es EU portfoliokat
,
Ha meg egyaltalan nem akarok vele foglalkozni? Akkor VWO a legjobb valasztas
,
4)Mi tudhatja meg ezt a portfolio strategiat is megverni?
Nos, a multkor mar feltettem ezt a chartot, es ahogy az OPEC+ targyalasokat elnezem, 
most meg jobb eselyeket latok:
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200404v01sipdq4.jpeg
ha meg vilagmeretu portfoliokat kellene osszeallitani?
Akkor mar van 6 jo kiindulo Index, es hozza gyjtenem a legjobb nyersanyag es Olaj termeloket 
es Szerviz cegeket Europabol, Delamerikabol,
es mutatoba az USA-bol 2-3 ceget valasztanek ki hozza
pomperj 2020. 04. 10. 10:33
Törölt hozzászólás
#20427
Boole 2020. 04. 10. 10:31
Előzmény: #20421  Törölt felhasználó
#20426
Régóta keresem a jó brókercégeket. Sok cégnél voltam már, általában egyszerre három helyen tartom a pénzemet a biztonság kedvéért, meg van ahol csak egyedi részvényt és ETF-et, van ahol vállalati kötvényeket, van ahol csak tőkeáttételes ügyleteket kötök. Ma már vállalati kötvényeket egyáltalán nem veszek. Évekkel ezelőtt már sokat olvastam az IB-ről, aztán az opcióguru (Gery) oldalát is átnéztem, konzultáltunk is erről, majd több oldalon még olvastam még erről. Tomibá is ajánlotta, hogy neki megfelel. Mikor itthon volt, akkor többször beszéltünk erről és segített a megnyitásban, mert néhány helyen azért nem árt figyelni. Pl. egy helyen jó előre kitölteni, hogy az osztaléknál ne 30%-ot, hanem mint magyar állampolgár és adózó a kettős adóztatás tilalma miatt csak a kötelező 15%-ot vonják le. Ezt sajnos nem lehet elkerülni. A regisztrációs felület a nevemet is nehezen fogadta el, az ékezetekkel volt probléma, mert vagy 3x visszadobta. Kölcsönrészvény programban való részvételről nyilatkozat, margin vagy margin nélküli számla kiválasztása, kérsz-e azonnali árjegyzést és milyen széles körűt, stb. Mintegy kb. 30 perc alatt megy a regisztráció, aztán két körben közben e-mail megerősítés, majd várakozás az elfogadásra. Vártam két hetet, de nem jött semmi visszajelzés, ezért Tomibá ajánlott az IB UK-nál egy londoni kontakt személyt, hogy majd ő segít. Írtam neki és másnap visszajelzett, hogy intézi a dolgot, majd jelzett ismét, hogy a kérelmem elfogadásra került. A következő napon elfogadták a regisztrációt és élt a számla. Az egyik számlámról HUF-ban utaltam az USD alapú IB számlára és úgy döntöttem, hogy nem váltom át a HUF-ot USD-re, hanem így vásárolok, mert az olaj topikban volt egy kolléga, aki azt írta, hogy ő sem váltotta át, hanem az IB gyakorlatilag minimális költséggel átváltja a HUF-t USD-re (összesen vagy 500-700 HUF volt a teljes költség, szóval semmi), amikor USA részvényt veszek USD-ért. Ezt az átváltást nem is veszed észre, mert beírod, hogy veszel pl. 1000 db OXY-t USD-ért és mikor a vétel gombot lenyomod és minden figyelmeztetést elfogadsz (ez három ok-t jelent), akkor az átváltás már meg is történt a vétellel egy időben és a nyitott pozícióknál már ott is a részvény. A számla meg USD-ben és HUF-ban is számolja az egyenleget, stb. Nagyon jó dolgok vannak az IB-nél. Pl. kölcsönrészvény program, Ibot értesítések, többféle platform, képzés, oktatási anyagok. Évekig lehet olvasgatni. Amilyen vállalatban részvényes vagy, azokban mindenről jön értesítés, azonnali bennfentes tranzakciókról értesítés, minősítések, jelentések, változások, stb. Nekem nagyon bejött. Mindent tudsz venni, kivéve az EU korlátozások alá eső USA ETF-et.     
pomperj
pomperj 2020. 04. 10. 09:07
#20425
1)Az osszes piac nagyjabol egyforman szinkronban mozog, 
rovid tavon szinte orarol orara azonosak az iranyok,
de megis vannak strukturalisan elteresek, mert egyik-masik nagyobbat esik vagy nagyobbat korrigal;
,
Es KIna nyilvan kulonleges helyzetu, mert 1,5  honappal elobbre jar mint a tobbi index,
igy aztan nagyon erdemes megnezni a vilag 2. es 3. legnagyobb indexet,
hogy strukturalisan (nem meretben!)  mi varhato?,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200410v00s3anpr.jpeg
Rovid tavon Kina is, Japan is a fel-korrekcioja csucsa kozeleben jarhat, 
de meg lehet benne 1-2 nap emelkedes
Kozeptavon igen lenyeges lehet, hogy mit csinal Kina a sok ALT lehetosege kozul,
mert egeszen hasonloan hozza, mas Azsia Indexek is kepesek lehetnek innen egeszen pozitiv 
iranyu kozep-hosszutavu fordulatokra is
,
folyt kov
Boole 2020. 04. 10. 09:02
Előzmény: #20421  Törölt felhasználó
#20424
Nemsokára írok erről.
dailydividends 2020. 04. 10. 08:47
Előzmény: #20421  Törölt felhasználó
#20423
Szia! Semmi bökkenő nincs, kicsit lassabb talán mint korábban de megnyitjak.
opandup 2020. 04. 10. 08:25
Előzmény: #20417  Törölt felhasználó
#20422
Nem csak a fertőzöttek számának manipulálása miatt kell óvatosnak lenni a shortokkal, hanem az egyre jobban hangoztatott akár már Májusra újra induló USA gazdaság miatt is. 
.
Ha összejön nekik, akkor még a barlangban leölik a medvét...
Törölt felhasználó 2020. 04. 10. 08:16
#20421
Boole, ha jól emlékszem, nemrég nyitottál IB számlát.
Hadd kérdezzem meg, volt valami bökkenő nyitáskor, vagy simán ment minden.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek