Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 03. 21. 17:32
Előzmény: #18715  hellforceone
#18720
nem lehet, hogy a saját "hozzáállásodat" próbálod meg kivetíteni rám?:)
azt állítottad, hogy a mai sokkal globalizáltabb világ mint az akkori, én meg ráirányítottam arra a figyelmedet, hogy az akkori világ is megdöbbentően globalizált volt, pl. az USÁ-k lakosság jelentős része Európában született
a mostani helyzetben sem a globalizáció az alapvető probléma
ez a problémahalmaz sokkal komplexebb ennél
az én "spanyol náthás" példálózásom is csak ehhez kapcsolódott
az akkori helyzetben a spanyol nátha némi sarkítással semmilyen hatást nem gyakorolt a tőzsdére, hiszen az másfél éven át szépen gyalogolt felfelé a spanyol nátha terjedésével párhuzamosan és 1919 novemberére rekord közeli szintre ért
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=qtj8
(a spanyol nátha pandémia 1918 elején indult) 
és a korrekció utána se spanyol nátha miatt következett be hanem amiatt, hogy az amerikai kormányzat baltával esett neki a költségvetés kiadási oldalának
1920-ban több mint 40%-al zuhant a termelői árindex!!!
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=qtja
az 1917-es inflációs csúcshoz képest pedig több mint 80% volt a korrekció
szvsz
soha sehol nem volt ilyen brutális kiigazítás még a monetáris történelem folyamán
és ezt a hiperbrutális kiigazítást pontosan a spanyol nátha járvány tájékán tették meg
pomperj
pomperj 2020. 03. 21. 17:25
Előzmény: #18716  Törölt felhasználó
#18719

Ez a kivalo osszeallitas, kosz
Szamomra 3 szam megdobbento
1)Restaurant foglalasok  -90% eseben vannak 
2)Bloomberg CommoditY Index 61 -re esett, a legmelyebb valaha 77 volt, a 99-es valsag idejen
oruletesen nagy a  deflacio,  ( de nnek hamarosan vege lesz)
3)A Factset profit-projekcioit eddig nem modositottak szinte egyaltalan,
az SPYbeli 500 cegbol eddig csak 72 adott ki negativ guidance-t, es 34 pozitivat (!),
Szoval, a menedzsmentek tanacstalanok, fogalmuk sincs 1 honapja mar, hogy mit mondjanak?
Teperto 2020. 03. 21. 16:18
Törölt hozzászólás
#18718
Zedisdead 2020. 03. 21. 15:38
Előzmény: #18713  pomperj
#18717
A shale oil kitermelés szerintem már a 2014es felfutás óta úgy néz ki, hogy explore, drill, frack, produce.  A shale kutak hozama exponenciálisan csökken, de van egy elég hosszú farkincájuk, amig érdemes kitermelni. Legalább két évig, de sokszor még utána is.. Meg refrackolnak és újra elkezd jönni a hozam, meg megfrackolják a mellette lévő mezőt és a régi kút is elkezd újra hozni.  
 A termelés 30% a 2 évnél régebbi kutakból jön, ezért kár abban reménykedni, hogy a teljes shale oil termelés görbéje egy új kút hozamgörbéjét követi. Nem, rengeteg kis hozamú kút van, aminek kb annyi a költsége, hogy fizetni kell a teherautót aki elviszi a kövezkező pipelineing, onnan meg már 50 cent a költség valamilyen refinerybe.Tehát ha holnap abbamarad  a shale fúrás, akkor is legalább 1 év, mire feleződik a shale hozam. Addig meg felgyúlik vagy olyan 500 millió barrel olaj. Feltételezve, hogy kb a shale termelés kb fele az olajpiacon fölösleg termelés (4mbpd)
Törölt felhasználó 2020. 03. 21. 14:48
#18716
Weekly High Frequency Indicators Show That The Coronavirus Recession Is Here:
.
https://soo.gd/tfkJ
hellforceone 2020. 03. 21. 14:16
Előzmény: #18711  pitcairn2
#18715
Szeretem, mikor elkezded félremagyarázni a dolgokat... meg sem próbálok beszélgetést nyitni, vagy vitába szállni, nálad csak egy "győztes", elfogadható vélemény lehet, a tied. 
macskassy 2020. 03. 21. 14:04
Előzmény: #18707  Törölt felhasználó
#18714
Azért 4-5% gdp visszaesés nem a világ vége. Ennél nagyobbakat megéltem már többször is Mo-n a 41 évem alatt. Ráadásul 21-ben ugyanúgy vissza is pattan majd.
Viszont azzal számolni kell, hogy Trump ebben az esetben veszít, a demokrata elnök pedig nem hiszem, hogy a piacok nagy barátja lesz, inkább a "szegény" népé.
Ráadásul most már megvan a precedens, lesz ott nagy osztogatás, hitelmoratórium, ad absurdum hitelelengedés, államosítás, stb.
Tényleg nem lesz 1.000.000 a dow egy jó ideig. :) szegény WB még megéli, hogy elbukja a pénzét.
pomperj
pomperj 2020. 03. 21. 13:58
Előzmény: #18700  Zedisdead
#18713

Amilyen modellrol  beszelsz, az szerintem a fracking hajnalan, es aranykoraban volt, 
ugy 10 evvel ezelott
,
Akkor valoban volt sok-sok megfurt es elhagyott/kimerult kut, talan 100e nagysagrendben, 
azok licenszeit lehetett olcson megvenni, es mivel nem kellett furni,   lehetett olcson frackingolni;
,
(errol filmet is csinaltak 2 eve, ahogy Matt Demon olaj-ugynokkent felvasarolta Texasi kisvarosban a  licenceket,  aztan rajon hogy micsoda kart okoz, es a vegen kirugja a cege, a film nagy siker volt)
,
de a fracking aranykora  mar 2-3 eve veget ert, elfogytak ezek a Kutak, 
mind megfrackingoltak
 
amik kulonben az elso havi termeleshez kepest egy ev mulva mar atlagosan csak 30% 
hozamot tudtak mutatni,  es a masodik ev vegere egyaltalan nem volt erdemes tovabb kuzdeni,
 es otthagytak oket
,
Most mar furni kell annak, aki frackingolni akar
Azota furasi koltseg is van;  es bar a furas technologia sokat javult,
innentol kezdve jelentosen megdragult a fracking olaj total koltsege

es a  bankok akik hiteleztek a regi fracking cegeket, azok  mostanara realizajak,
 hogy soha az eletbe nem  kapjak vissza a hiteleiket, meg 40-60 USD olajaron sem, 
es plane nem a mostani arakon
Zedisdead 2020. 03. 21. 13:58
Előzmény: #18700  Zedisdead
#18712
Jut eszembe ilyenkor refineryket kell venni. Nekik általában van némi tárolókapacitásuk, nagyon jól járnak azzal, hogy megveszik az áprilisi olajat 19 dodón és azonnal eladják májusban 24ért. A tárolási, szállitási költségük meg 1 dodó. A sok hülye certifikátos meg hedge fundos meg tolja a határidős olajba a casht.
pitcairn2 2020. 03. 21. 13:50
Előzmény: #18693  hellforceone
#18711
az 1914 előtti világ rendkívüli módon globalizált volt, 
sok tekintetben globalizáltabb volt mint a mai
pl. minden további nélkül elmehettél útlevél nélkül Budapestről New Yorkba
akár álnéven is... még a Titanicon is szép számmal voltak "incognitóban" utazó utasok
az első globalizációs hullám összeomlása pontosan 1914-ben indult meg, 
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_globalization#Aftermath_of_World_War_I:_collapse_of_globalization
de ez 1918-ban még épphogy csak elkezdődött
vvince
vvince 2020. 03. 21. 13:46
Előzmény: #18701  eurocent
#18710
Tehat akkor az 1.3-1.5 sav elott meg felkorrigal, mondjuk 1.7X-1.8X-ig? Bocsi, de chart nelkul szamomra nem egyertelmu az elkepzelesed.
pitcairn2 2020. 03. 21. 13:46
Előzmény: #18703  eurocent
#18709
a "fundának" már "békeidőben" sem volt létjogosultsága:)
Törölt felhasználó 2020. 03. 21. 12:14
#18707
Készítettem egy modellt USA tekintetében a GDP 2020-as alakulására vonatkozóan.
Ez az alap scenario.
Ez pusztán két tételt tartalmaz, ez pedig a kínálat kiesése és az ennek nyomán kialakuló keresletvisszaesés. A kínálat visszaesés becslésénél (mivel ehhez fogható szituációval még nem talélkoztunk) szektorálisan becsültem meg saját legjobb gondolataim szerint, hogy mekkora %-os kieséssel lehet számolni. A paraméterek rendkívül konzervatívok, iparáganként jellemzően 10-20%-os kieséssel számoltam, az ipari termelésben és szálláshely szolgáltatás+szállítás+étkezés+kereskedelem esetében 40% a havi termelés kiesés.
Mindössze 2 hónappal számoltam kiesést.
A kereslet visszaesésben a 2008-as válsághoz nyúltam vissza, mely a hitelpiac befagyása és a pénzügyi bizalomhiány miatt végső soron aggregált keresletvisszaesést okozott. Nagyjából erre lehet most is számítani, azzal a különbséggel, hogy nem a hitelpiaci válság fogja vissza a keresletet, hanem pusztán a kieső jövedelmek (munkabér, vállalkozó jövedelem, profit). Alap forgatókönyvben ezzel 8 hónapra számolok (május- december), és nagyságrendjében a 2008-as visszaesés számaira építek. Ez is egy halltalanul optimista forgatókönyv, mert egyrészt ennek az egésznek várhatóan sokkal nagyobb keresletvisszafogó hatása lesz, mint 2008-nak, és itt már nincs meg az akkori költségvetésben meglevő mozgástér (2008-ban keynesiánus gazdaságpolitikának megfelelően az állami szektor (egészségügy, public administration) növekedett és felszívta a munkaerőt).
Verdict: az alap forgatókönyv 4,5%-os gazdasági csökkenést jelez előre 2020-ra.
Kedvezőtlenebb paraméterek (reálisabb feltételek) szerint (3 hó termeléskiesés, keresletvisszaesés 2x-es 
2008-hoz viszonyítva) már 7,3%-os GDP visszaesést kapunk. 2009-ben 2,5%-os visszaesés volt az USÁ-ban!
Számítások:
1. KEdvező paraméterezés:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200321v00rlr63n.png
2. Kedvezőtlenebb paraméterezés
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200321v00ren6i2.png
Folytatás: lehetséges jegybanki és fiskális intézkedések hatása, valuta és hitelválság kockázataink mérlegelése, infláció és olaj kérdései (várhatóan holnap)
opandup 2020. 03. 21. 10:40
#18706
"Donald Trump amerikai elnök katasztrófa sújtotta területté nyilvánította New York államot"
.
Az ilyen kijelentések nem éppen a felkorrekciót segítik...
eurocent 2020. 03. 21. 10:24
Előzmény: #18704  mr_bob
#18705
Nem néztem, de szinte biztos, hogy fontosabb  szinteknél szólal meg szöszi. Célárak előtt érdemes zárni, ellentétesen kötni, illetve a pozi méretét megválasztani. Lehet ezt cifrázni, de nálam a zárás a legbiztosabb technika.
mr_bob
mr_bob 2020. 03. 21. 09:51
Előzmény: #18703  eurocent
#18704
"Egyelőre úgy gondolom, hogy a fundának csak békeidőben van létjogosultsága. Extrém helyzetekben a TA kiváló iránytű lehet, ha jól használjuk."
Trump tweetel, vagy mond valamit és +-8%-ot megy a piac napon belül, ezt hogy építed be a TA-ba? Komolyan érdekel :)
eurocent 2020. 03. 21. 09:25
#18703
A következő hetekben, lesz olyan hét amikor US500 future csúcsa 2.480 alatt lesz. 2.400 alatt annak van nagyobb esélye, hogy az árfolyam 2100 alá tart. Viszont az is előfordulhat, hogy 2100 előtt az árfolyam visszafordul, akár 2.600-ig emelkedik és csak ezt követően éri el a 2.100-at. Az értékekből azt valószínűsítem, hogy még nincs vége az esésnek.
Számomra egy kiváló alkalom a mostani, mert élesben tesztelhetem a teóriámat. Egyelőre úgy gondolom, hogy a fundának csak békeidőben van létjogosultsága. Extrém helyzetekben a TA kiváló iránytű lehet, ha jól használjuk.
Brokerpoker5 2020. 03. 21. 09:08
Előzmény: #18701  eurocent
#18702
Köszönöm szépen.
eurocent 2020. 03. 21. 09:03
Előzmény: #18699  Brokerpoker5
#18701
NG nagy valószínűséggel legalább 1,3x-ig esik. Majd egy kis alászúrás és felpattanás után 0,8 alatt lehet a hosszútávú forduló.
Rövidtávon 1,50x körül várható valami felpattanás. Ha ezt a szintet izomból leszakítja, akkor legkorábban 1,3x-nél néznék rá NG-re.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek