Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 13:25
Előzmény: #15979  kukker
#15980
Egyébként válsághelyzetben lehetséges, amit leírtál. De szvsz. ne szaldjuk előre ennyire. A koronavírus egyáltalán nem biztos, hogy lufipukkasztó esemény.
Szerény tudásom alapján azt gondolom, hogy most fog megmutatkozni a vírus igazi arca, miután Dél-Koreában, illetve Itáliában erősen terjedni kezdett. Egyrészt itt nem valószínű, hogy meghamisítják a számokat, másrészt egy viszonylag fejlett országban kérdés, hogy miként tud az egészségügyi ellátórendszer megbirkózni vele. Harmadrészt nem tudjuk, hogy a diktatúra mennyivel tud hatékonyabb válságkezelő intézkedést hozni, mint amit a demokratikus társadalmak képesek lenyelni.
Eddig azt gondoltam, hogy a vírusnak nem lesz igazán komoly hosszútávú hatása, ma kb. 30%-ra becsülöm szigorúan szubjektíven, hogy ez lesz a lufipukkasztó esemény.
kukker 2020. 02. 23. 13:13
Előzmény: #15978  kukker
#15979

Komolyan eljutottam oda, hogy valós és lehetséges eseménynek tartok tőzsdei szabályozásokat tranzakciók irányába, akár szüneteltetés, short-betiltás, mozgások százalékban való korlátozását, stb-stb.
kukker 2020. 02. 23. 13:00
Előzmény: #15976  Törölt felhasználó
#15978
Ez jó bolt annak, aki a múlt héten beszállt, aztán majd megy arra a részvény, amerre, ahogy jön pár nap emelkedés, szerintem érdemesebb kiszállni, mint mondtam, nem lehet majd tudni, mi lesz a pénzmozgással szabályozva a következőkben.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 12:55
Előzmény: #15976  Törölt felhasználó
#15977
Ettől függetlenül lehet holnap veszek egy kisebb csomagot belőle, mert ugye a helyzet lényegesen rosszabb is lehet. Még alszom rá egyet.
Törölt felhasználó 2020. 02. 23. 12:51
Előzmény: #15969  pomperj
#15976
Szerintem ott van benne a hiba, hogy ha az éves volumen 24x-ese a megrendelés a védőmaszkból, akkor 10,4 m$/24 az éves forgalom arcmaszkból. Az 0,43 m$. Vagyis az éves árbevétel durván 1%-a.
Megnéztem a 2018-as annual reportot, és abban az infection control+ a disposable protective apparel összesen 44%-ot tesz ki az árbevételen belül. A többi időjárásvédő cucc házakra.
Azzal lehet számolni, hogy a 44%-os rész, azaz évesített árbevétel szinten 20 milliós védő szegmens fog plusz megrendelést kapni. Ezen belül is az 1%-os termék) arcmaszk fog durván elszállni (áremelés, stb., stb.)
Mondjuk itt kellően nagy pánik esetén egy 5x-özést el tudok képzelni. Az 100 millió. A gross op margin emelkedni fog mondjuk 40%-ra (de lehet 50 is- hasból írom).  Az nagyon durván +40 millió profitban. De ehhez egyszeri átállási, szervezési ktg-t le kellene vonni, de ettől eltekintek. Egy részvényre 3,5 dolcsi. Ugye ezt nem lehet tőkésíteni, mert ez mondjuk fél-1 évre szól.
Így már nem tűnik akkora boltnak. 
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2020. 02. 23. 12:18
Előzmény: #15969  pomperj
#15975
https://invst.ly/pxu06
ez alapján pump and dump részvény, 5 évente egyszer jó nyerési eséllyel. közben pedig semmi. erről mi a véleményed? elolvastam a fundás prognózisodat, jól fest. túl jól!
pomperj
pomperj 2020. 02. 23. 10:50
Előzmény: #15971  lngnl
#15974

Ismert egy regi pszihologiai kiserlet.
a)Egy az ezerhez (1/1000) az esely, hogy meghalhatsz masnap 
Mennyi penzt vagy hajlando adni egy biztositasert, hogy ne legyen ez a rizikod?
Az atlagos valasz? 200 Dollart.
b)Mennyi penzt kersz te azert, hogy kompenzalnak azert, mert masnapra megnovelik az eselyed egy az ezer (1/1000) aranyban arra, hogy meghalj? A tipikus valasz? 50.000 dollert kerek.
Nos, ugyanazt a rizikot egeszen maskepp itelik meg az emberek, ha maskeppen kedezik
Amikor mar szemelyes felelosseget ereznek a kerdesben, maskepp interpretalja ugyanazt.
.
Igy van ez a tozsden is.
.
kukker 2020. 02. 23. 10:22
Előzmény: #15969  pomperj
#15973

Én úgy vagyok ezzel, hogy max  pár 100K-t forgatok most a tőzsdén, általánosságban azt gondolom, hogy jöhet egy kereskedési korlátozás, jöhet kapituláció minden részvényből és pénzkimentés, kizárólag a nagyobb tőkével rendlelkezők - vagy még azok sem - hagynak benn pénzt, szerintem.
Nem is tudom, érdemes-e most bármibe beszállni, hogy nem-e lesz bármilyen pénzművelet megállítva vagy limitálva - részvényvásárlás vagy eladás, valutakonverzió, stb-stb... -  vagy nagyon belassítva, mondjuk napokra.
Csak hangosan filózom történéseken, minek lehet realitása ezekben az időkben....
kukker 2020. 02. 23. 09:53
Előzmény: #15971  lngnl
#15972

"Azert mert bevagtak ket varost karantenba Olaszorszagban? Kozben a fertozes vilag szinten stagnal?"
Szóval leírod, hogy most bevágtak két várost Olaszban és ezzel együtt stagnál a fertőzés.
Értem.
Mi lenne, ha nem stagnálna?
lngnl 2020. 02. 23. 09:45
Előzmény: #15970  kukker
#15971
OFF
Ezeket komolyan irod? Azert mert bevagtak ket varost karantenba Olaszorszagban? Kozben a fertozes vilag szinten stagnal?
kukker 2020. 02. 23. 09:18
Előzmény: #15969  pomperj
#15970

Nincs hiba.
Zárni kell a pozíciókat és visszautalni a pénzt a bankszámlákra, mert úgy hiszem, elképzelhető  jönnek majd a kereskedési korlátozások is, illetve nem lesz zökkenőmentes meg a pénzforgalom sem úgy fog zajlani, ahogy.
Az olasz események most mutatták be, hogy mi várható.
pomperj
pomperj 2020. 02. 23. 08:24
Előzmény: #15962  pomperj
#15969
APT kilatasai
,
" Alpha Pro Tech (NYSEMKT:APT) announces that it has booked over $10.4M in orders for its N-95 Particulate Respirator face mask since January 27 due to increased demand from the COVID-19 outbreak. It has started additional production at its Salt Lake City facility and expects to increase capacity still further.
" From the APT Newsletter..."Lloyd Hoffman, President and Chief Executive officer of Alpha Pro Tech, commented, 
“Since January 27th, we have received orders for our proprietary N-95 Particulate Respirator face mask representing roughly 24 times the revenue that we have recorded from sales of this product for each year since 2016. We have already commenced additional production of our N-95 face mask at our Salt Lake City, Utah facility, and we expect to continue to increase our production capacity.” 
Mr. Hoffman continued, “Despite our rapid increase in production capacity, backlog of orders continues to expand, in dollar amount and fulfillment time. We expect to fulfill approximately 30% of the currently booked orders in the first quarter of 2020, and we expect further revenue growth after the first quarter as additional orders are shipped."
,
Ha igaz, hogy a szokasos eves volumen 24x megrendeles  jott be?Es igaz, hogy ennek 30%at tudjak Q1-ben leszallitani,akkor az 24*30%=6x mennyiseg (!!), egyetlen negyedevben
Az APT bevetele jellemzoen 45-48 m USD/ev, es ebbol kb 3,5 M volt a  profit,
A gross operativ margin viszont 35%,
,
Tehat, ha 6x volna  az arbevetel ugras, akkor a Gross Profit az eddigi 15-17M USD szintrol felugorhat 6*17=100m korulire (!)
 mikozben most a ceg marketCap=74m USd, a 13m reszveny, arfolyam  5,70 
,
Ha igy van (hol a hiba?), akkor APT 1-2 honapan belul 5-10x nagysagrendet ugrik, fundas alapon is
hellforceone 2020. 02. 23. 08:13
#15968
A hétvégi hírek után - korona egyre vészesebb terjedése Európában is - szerintem eshet hétfőn minden egy rendeset, indexek, olaj, nyersanyagok. Arany, mg. termények ára meg fel valószínűleg. Persze a piac elég sokszor képes meghazudtolni a várakozásokat. Ami az olajat illeti, nagy a várakozás itt ugye, hogy majd elmegy 100 USD-ig, ami persze eljön majd valamikor, de szerintem előtte még újra esni fog egy nagyot. Lehet, hogy csak egy rövid életű, de meredek / nagyon meredek esés lesz, de a vírus terjedése és lassan a kijárási tilalmak egyes helyeken egyértelműen a fogyasztás csökkenéséhez vezetnek. Amiből több fog fogyni az az élelmiszer, mindenki be fog tárazni. Ez viszont egy rövid életű dolog lehet csupán, szóval szerintem a legközelebbi nagyobb piaci korrekciónál érdemes lesz részvényekből rendesen bevásárolni. A mostani esetleg a következő negyedév gyenge lehet, de utána a piacok ujjongva fogadják majd az újra javuló eredményeket a megelőző gyenge negyedévek után. Ha Trump ősszel nyerne és a vírus addigra eltűnne / lenne egy ellenszere, akkor a piacok szerintem az égbe mennek.
ALANFED
ALANFED 2020. 02. 22. 13:53
Előzmény: #15966  pomperj
#15967
rendben, köszi a választ
pomperj
pomperj 2020. 02. 22. 12:57
Előzmény: #15965  ALANFED
#15966

Felre ertetted a rajzot
Normalis esetre a tegnapi daytrade chart ervenyes. Azon heves wave(iii) hullamot varok lefele.
Es annak alternativaja lehet a mai Leading Diagonal, mert lehet ugy is nezni;
ami impulzus 12345, szoval az is lefele folytatodik egy kicsit nagyobb korrekcio utan.
ALANFED
ALANFED 2020. 02. 22. 11:06
Előzmény: #15962  pomperj
#15965
spy-nél azt várnám, hogy végre kezdődik a le
te meg már azt rajzolod, hogy befejeződött,
pedig én azt várom, hogy hétfőn napos réssel nyit lefelé
kukker 2020. 02. 22. 10:29
Előzmény: #15962  pomperj
#15964

"Azsiaban tapinthato a felelem. A Kinai Yuan is esik, januar ota 6.82--->7.02 gyengult USD ellen,es ez mutatja a valos hangulatot es nem az SSEC. Amit erosen manipulalnak, betiltottak a shortolast, es  gyakorlatilag megtiltottak  az eladast."
Mivel a kínai jegybank ezerrel elkezdte felvásárolni a piacát amit még jobban követett a FED az elmúlt időben, így már régóta egy hamis illúzióban vannak a piacok.
Ég a ház de örök long.
Ránéztem az egyik "kedvencemre", a Gangfengre, nos, novemberben kezdett ralllyba illetve akkor, ezen időpont környékén kezdték felhúzni az USA-t is.
Ez volt az a pont, amikor a jegybankok elkezdték még jobban pumpálni a tőzsdét, valószínűnek tartom, hogy akkor már elindult valami ott Vuhanban és elkezdték meghozni ezeket a gazdasági intézkedéseket, szépen lassan, a hivatalos bejelentése a pumpának meg a kb 2 hetes időpontja volt.
kukker 2020. 02. 22. 10:13
Előzmény: #15962  pomperj
#15963

Kérdés:
Most fog eljönni az - általam is vészmadárként említett - zuhé, abban szerinted képesek lesznek mind arany, mind az orvosi eszközgyártók szembe menni, vagy átterjed a félelem faktor oda is?
Végül is elég egy nagy megborítás ezekben a szegmensekben - vagy a robotok követik a trendet ott is - és mehetünk ezekben is lefele, nem?
Vagy ez olyan 50-50 százalék?
pomperj
pomperj 2020. 02. 22. 10:02
Előzmény: #15961  Boole
#15962
1)SPY daytrade
mivel van 3 lower-low az SPy es a tobbi index charton is, ezt nem szamoznam A-B-C alakzatnak.
Ha megis valami mast keresunk mint a tegnapi charton a fo es az ALT szamozas, 
akkor meeg  inkabb egy Leading DIagonal alakzat johet szoba, ha igy nezzuk
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200222v00r8n6ci.jpeg
.
2)A Penz menekul a biztonsag fele tovabbra is.  A Bond piacon tovabb emelkednek az arak.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200222v00rnpz1p.jpeg
,
3)A GOLD emelkedik tovabb, tegnap mar 1645 szintig jutott.
Azsiaban tapinthato a felelem. A Kinai Yuan is esik, januar ota 6.82--->7.02 gyengult USD ellen,es ez mutatja a valos hangulatot es nem az SSEC. Amit erosen manipulalnak, betiltottak a shortolast, es  gyakorlatilag megtiltottak  az eladast.
Az elozo GLD chart ervenyes.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200221v00r7jja.jpeg
,
4)Tovabbra is ugy gondolom, hogy van 50% esely arra, hogy LAKE, APT es ANSELL 
megy 5-10x nagysagu rallyt a tavaszra. 
Ha nagy baj es kaosz lesz, 50x.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200222v00rbo2ka.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek