Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2020. 02. 02. 10:20
Előzmény: #15031  Karvalytokes
#15040
Jelenleg 305 halál és 346 felépülés látható. Nem tudom, hogy mi a módszertana ennek, és össze lehet-e hasonlítani a kettőt. Gondolom nem, mert 50% halálozási ráta durva lenne.
kukker 2020. 02. 02. 10:14
Előzmény: #15037  Keffer
#15039

Mi lenne?
Pánik és 4-5 százalék mínusz, véleményem szerint. 
Teljesen természetes lesz, ne várjunk csodát.
kukker 2020. 02. 02. 10:07
Előzmény: #15025  berlini
#15038

Te egész egyszerűen képtelen vagy átlátni, hogy ez ami van USA-ban már kizárólag egy pártpolitikai eszköz, de nem tőzsde - többek közt - mindamellett a rengeteg probléma mellett, ami még jellemzi az USA-t és a világpolitikáját és ezáltal a gazdaságát.
Egyszerűen te ennyit látsz bele: aki a zuhanás mellet van, az shortol vagy alacsonyabban akar venni.
Ennyi az egyetlen és "értelmes" érved, miközben a számolás és az átfogó nézet és megértése a dolgoknak komplexitásában nulla nálad.
Az USA tőzsde megbukott igazából, ide már csak annak érdemes pénzt betenni, aki nem akar Las Vegasig menni leülni a rulettasztalhoz.
Az emelkedés - vagy a nagyobb mértékű bezuhanás elkerülése - kizárólag kormányzati utasításra megy most a FED segítségével.
De ez már nem nagyon fog menni, ha tetszik, ha nem, menni fog az egész a pincébe fél éven belül.
Keffer 2020. 02. 02. 09:32
Előzmény: #15036  Keffer
#15037
Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha Kína kinyit. Mindenki nagy esést vár, ezért emelkednie kéne... :D Nem kizárt, hogy az elején beszakad, majd visszahúzzák, viszont lehet, hogy hirtelken megjelenik egy komolyabb kínai kereslet az aranyra.
Keffer 2020. 02. 02. 09:30
Előzmény: #15035  Keffer
#15036

A ma nyitva levő tőzsdéket érdemes megnézni:
https://www.investing.com/indices/world-indices
India + Izrael -2,5-3-körül játszik.
Keffer 2020. 02. 02. 09:23
Előzmény: #15032  berlini
#15035
Nem az a gond szerintem ezzel a járvánnyal, amit a média sugároz, hogy akkor most halál-járvány-apokalipszis, hanem a következő dolgok:
1) Nincs ellenszer, ezért a nép beparázik, nem megy dolgozni, nem utazik, nem megy étterembe, moziba, koncertre, nem megy bevásárolni, és nem rendel plazma tv-t/új autót sem. Talán még az építkezését is elhalasztja, mert ki tudja mire kell az a pénz, ha beüt a nagy zombiapokalipszis-járvány... Ha ez világszerte megy, akkor beleáll a global-gazdaság a földbe egy perc alatt. (Már most is komoly gondok jelentkeznek a karanténok és gyárbezárások miatt.)
2) A másik az egéászségügyi ellátás: mivel nincs ellenszer egyelőre, ezért csak a teljes támogató kezelés jöhet szóba, azaz nyomják a delikvensbe az antibiotikumokat, meg próbálják a legjobb ellátást biztosítani. Igen ám, de a betegek jelentős hányadánál intenzív osztályos kezelésre van szükség ahhoz, hogy a halálozás ilyen alacsony maradjon, lehetőleg úgy, hogy az intenzív osztályon megfelelően meg van oldva a karantén, és az orvosok/ápolónők sem fertőződnek meg. Azt teljesen jól látod, hogy nálunk erre nincs túl nagy kapacitás, de egy virulógus szakember felhívta a figyelmet, hogy még a legfejlettebb nyugati országok is kifeküdnének, ha hirtelen 10-100-1000-szer annyi embert kellene intenzíven ápolni, mint az átlag, amire ki van alakítva a rendszer. Ha nincs megfelelő ápolás, akkor viszont a halálozások száma is megnő.
3) A halálozási aránnyal kapcsolatosan viszont én egyáltalán nem venném készpénznek, amit a híresen megbízható kínai hatóságok jelentenek. Írt levelet az indexbe egy fószer, aki Kínában dolgozik (kamu, nem kamu, nem tudom), és az egyik kollegájának az orvos apja mondta, hogy csak az ő kórházukban (vidéki kisváros) már több, mint 30-an haltak meg, és akkor még 170 volt a hivatalos kínai halottak száma...
4) Állítólag van egy pár napos teljesen tünetmentes időszak, amikor már fertőz. Sokaknál ez tovább tart, mert nagyon enyhék a tüneteik, és nem is gondolják, hogy mekkora a baj. Hány fertőzött lehet a valóságban? És itt szintén nem nagyon bíznék a hivatalos adatokban. Állítólag nagyjából úgy terjed, mint a hagyományos szezonális influenza, ami gyakorlatilag az egész bolygón végig szokott menni. Ha ez is végig megy, akkor irdatlan pánik alakul ki, és bár a valós halottak száma nem lesz sokkal több, mint az influenza esetén, ami állítólag 650.000/év (bár én ezt is túlzónak találom), de ha a többszöröse, és meghal 2-3 millió ember a 7 milliárdból, az is csak statisztikai hibahatár, de a pánik, amit okozna, na az a gond.
5) Más: a korábban említett spanyolnátha valóban ütősebb, csak az akkor söpört végig Európán, amikor az WWI végén volt az egész kontinensen 100 olyan ember, aki rendesen étkezett, a többinek mneg végletesen le volt gyengülve az immunrendszere, és a védekezés/kórházi ellátás/vakcina kérdéskör is cikibb volt egy kicsit, mint most...
6) Nem mondom, hogy most emiatt összeomlik a világ, én is inkább úgy gondolom, hogy ha elindul a már bőven időszerű recesszió, akkor a vírus abban csak katalizátor, vagy ha úgy tetszik ürügy, de azért nem bagatelizálnám el ezt a dolgot, mert a komoly méretű világjárvány kialakulásának esélye nem 0,0001 %, hanem azért ennél több, és a befektetéseknél lehetőségeket mérlegelünk, kockázatokat számolunk, várható események %-os bekövetkezéseit mérlegeljük. Jobb félni, mint megijedni...
totoro
totoro 2020. 02. 02. 09:22
Előzmény: #15032  berlini
#15034
Valahogy azt érzem, hogy te  még mindig csak a közvetlen hatásokkal számolsz. Ha meghal benne  1 000 000 ember, az sem számít semmit a világgazdaságnak, így nem az a lényeg. A hatások a lényegek, amiket a járványveszély okoz, és az intézkedések amiket ennek kivédésére meghoznak, és amik hatnak a gazdaságra. A halottak és fertőzöttek számának emelkedése csak olyan szempontból számít, hogy minél nagyobbak ezek a számok, annál drasztikusabb lépéseket tesznek majd a most még kimaradó országok. Most még csak Kelet-Ázsia érintett, de mi lesz akkor amikor egész Ázsia, majd amikor a többi kontinens és ország is szép lassan belép a játékba. Ha az egész világon hasonló intézkedések születnek, ha az egész világon kap egy pofont a turisztikai szektor, ha a tömegrendezvényeket mindenhol elmaradnak, kb. a szolgáltatószektor villámgyors recesszióba fordul, kiürülnek az éttermek, a közösségi terek, a mozik stb. , ez a lényeg, ezekkel kell most kalkulálni, mint 50%-nál jóval magasabb esély. A vírus kifulladására semmi nem utal, ha ennek jele lesz, akkor én is mást fogok gondolni, és le is fogom írni, de jelen pillanatban az a cenario az utópia és fantazmagória. Azt is hibának érzem, hogy a múlt eseményeiből következtetsz a jelenre, de a vírusok nem egyformák, az, hogy eddig 4-5-ször kifulladt, megfékezték nem jelenti azt, hogy most ugyanaz lesz. Ha csak tíz évet megyünk vissza az időbe, a légi forgalom és a globális turizmus töredéke volt a jelenleginek, így sokkal könnyebb dolga van egy induló járványnak, gyakorlatikag az egész világ egy város.
pomperj
pomperj 2020. 02. 02. 08:36
Előzmény: #15023  vjan
#15033
Persze, h@lyesegt irtam.
Es rosszul emlekeztem az idopontra is. Koszonom a javitast.
.
A lenyeg az, hogy bar egesz jo CD kamatok vannak, de megis megtorpantam, hogy vegyem-e?
Mert egy piaci beomlas eseten a FED beavatkozik, a kamatot leviheti a mostani 
 +1.5%---> - 0.5% szintre,  ahol az ECB kamat van. 
.
Es akkor, ha eltunik zerora a US kamat-kulonbseg EUR elleneben, akkor a Dollar vissszaeshet,
es EUR USD ujra 1.25-1.40 savba emelkedhet.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200202v00rbn9gk.jpeg
.
berlini
berlini 2020. 02. 02. 08:32
Előzmény: #15031  Karvalytokes
#15032
Ugyanaz a kategória, mint a tavalyi horvátországi 55 halálesetnél.
Meggyengült immunrendszerűek, aki influenzások lettek. (Öregek, betegek, pld. kemoterápiával kezeltek.)
De a mostani esetben is még ezeknek is van túlélési esélyük ha megfelelő orvosi ellátásban részesülnek. Az első 2 franciaországi megbetegedett közül egy idős férfit már pár napja lélegeztető gépen tartják életben. Azoknál, akik a virus következtében a megfázásnál jobban megbetegednek (kb. a fele,) egy részük olyan súlyos tüdőgyulladást kap, hogy a tüdő nem látja el a funkcióját. Itt csak lélegeztető gépen van esély a túlélésre.
Nekünk ebből csak egy következtetést szabad levonni.
Ha elér bennünket a járvány, akkor gyorsan el kell utazni legalább Bécsbe. Itthon semmi esély nincsen egy súlyosabb esetben. (És ez sajnos nem vicc.)
Karvalytokes
Karvalytokes 2020. 02. 02. 08:17
Előzmény: #15027  Galoca
#15031
Na végre egy jó kérdés.Sok média úgy kommunikálja mintha a holtak hajnala válna valóra aztán kiderül hogy az influenza is veszélyesebb mint ez.14 ezer megbetegedésből 300 halál eset.Persze az is megérne egy misét hogy kik haltak bele.
lancaster
lancaster 2020. 02. 02. 04:56
Előzmény: #15029  Galoca
#15030
A spanyolnátha az igazi!! Az rendesen takarit!! :)))
Galoca 2020. 02. 02. 04:40
Előzmény: #15028  berlini
#15029
Ez Kinára kivetítve 15000 ember - szerintem a korona vírusnak se lesz sokkal több áldozata csak újdonság és ezért túlreagálják, viszont szvsz. a sok szabad pénz továbbra is helyet keres és ez felfele nyomja a piacokat - ettől persze még rövidtávon lehet pár % további esés.
berlini
berlini 2020. 02. 02. 01:18
Előzmény: #15027  Galoca
#15028
Tavaly Horvátországban az influenza 55 halálesetet okozott.
Galoca 2020. 02. 02. 00:11
#15027
Tény, hogy most megy a pára a korona vírus miatt, de kérdem én egy évente szokásosan jelentkező influenza járvány mennyi áldozatot szed ?
berlini
berlini 2020. 02. 01. 23:11
Előzmény: #15024  totoro
#15026
...ja és ne felejtsd el a virus chartját TA alapon elemezni.
Hiszen az olyan jól megy.
Sok sikert!
berlini
berlini 2020. 02. 01. 23:10
Előzmény: #15024  totoro
#15025
Látom reménykedsz.
Nincs semmi különbség közted és köztünk.
Mi abban reménykedünk, hogy ez a járvány is kifárad mint megannyi ezelőtt, a középkori pestis járványok kora óra (amikor Európa harmadát kiirtotta párszáz évente).
Te pedig rendves vagy és aggódsz értünk, közben reménykedsz, hogy zárt pozicióidat feleáron visszaveheted pár hét múlva.
Mindkét oldal spekulál.
Meglátjuk jön-e az a nagy szakadás.
totoro
totoro 2020. 02. 01. 21:11
#15024
Elképedve olvastalak titeket amikor csütörtök este, péntek reggel, ahelyett, hogy azt írtátok volna, hogy itt a remek short alkalom elkezdtétek újra felfelé várni a piacokat. Én adtam SP-nek péntek reggel is, köszöntem szépen, hogy felhúzták a reménykedők. Jelen pillanatban minden ilyen emelkedés jó eladási pont.
Nézzetek rá a vírus chartjára és elemezzétek, most ez határoz meg mindent a világban. Semmi nem utal arra, hogy meg lehetne állítani, jelen pillanatban brutális emelkedő trendben van. Ahogy egyre magasabb szintekre kúszik a fertőzöttség, úgy fognak egyre lejjebb lépcsőzni a piacok. Egynapos csodák persze lesznek bennük, de amíg a vírus nem látszik kifáradni ne tegyetek rá egy lukas garast se. Már Wuhan-on kívűl is van 5000 fertőzött, egyszerűen minden racionális számítás szerint megállíthatatlan a történet. Én úgy látom, hogy hozzászoktunk, hogy ezek a sztorik mindig hamar megoldódtak, elszigetelték a járványt, messze maradt tőlünk stb. egyszerűen nem hisszük el, hogy megtörténhet, túl sokat képzelünk magunkról, és még mindig nem tudjuk elhinni, hogy néhány héten belül az egész világon tombolni fog, pedig ennek a valószínűsége nagyon közel van a 100%-hoz, akkor pedig globális recesszió lesz. Hihetetlen? Én se hiszem, de egyszerűen ez következik abból amit a vírus terjedése mutat, így kénytelen vagyok.
vjan 2020. 02. 01. 10:21
Előzmény: #15022  pomperj
#15023
Ha az Eurusd 1,1-ről 0,85-re változik akkor az Eur gyengülés, nem? Egyébként 2001-ben tényleg 0,85 volt az árfolyam de most 25% Eur erősödéssel 1,35 lenne. Nincs valami a gondolatmenetedben?
pomperj
pomperj 2020. 02. 01. 09:39
Előzmény: #15021  incrediblehoe
#15022

A Gazprom most inkabb veteli alkalom, mint eladasi ….  
felteve hogy neked jo a varhato evi 12-15% osztalek.
A Gaz ara (es vele olaj) egesz elkepesztoen olcso. 
A benzin egy gallonja lassan olcsobb mint egy gallon ivoviz.
.
2)Aki biztonsagot keres, annak erdekes lehet az a ritka allapot ami van most, 
hogy a Bank CD  kamata jobb, mint a Bond hozama.
Ilyen igen ritkan van, erdemes meggondolni. Erdemes-e CD-t venni?
.
Az  egy eves Bond hozama 1.45% korul van.  A 10 eves nem sokkal jobb, 1.51%.
Nos, ehhez kepest elso osztalyu bankokban lehet kapni 1.6-2.1% hozamu CDt.
Peldaul Citi 1.7% CD akciot hirdet 8 honapra. Vagy Goldman Sachs Bank 2.15% eves CD-t ad.
.
3)Vigyazat.
Az EUR kamat nem tud lejjebb menni. 
Ha megprobaljak ECB-ben ezt meglepni egy valsagban, akkor osszedontik az egesz EU bankrendszert.
.
Ehhez kepest viszonta FEDnek meg van jatszotere, tud kamatot csokkenteni. 
Ha lemegy ugyanoda ahol ECB kamata van, akkor meg kozel 1.8%-ot tud menni lefele. 
Nem ketlem, hogy egy, az altaluk "elfogadhato"nal nagyobb tozsdei bezuhanasnal meg is csinaljak.
.
Nade, mi lesz EURUSD, ha eltunik Zero-ra az EUD-USD kamat kolonbseg,  ami az utobbi idokig kozel 2% volt?
Nos, olyan hogy az USD es EUR kamat  egyenlo volt, az 2001-ben volt utoljara. Akkor 4.2% volt mindketto.
Es az EURUSD arfolyam? 0.85. Az a mostani 1.10%--->0.85% mozgasnal 20-25% EUR erosodesi potencial lehet. Jo nagy az USDben megvett CD rizikoja.
.
Szoval, bar 1 evre eleg jo CD lekotesek vannak most,  es szinte biztos hogy 1 even belul nem lesznek jobbak,
de az megeshet, hogy az USD jo nagyot gyengul kozben az EUR elleneben.
Ez persze csak akkor erdekes, ha a tozsde gyengul, es a biztonsag felertekelodik.
incrediblehoe 2020. 02. 01. 08:56
#15021
Gazprommal mivan hogy ennyire zuhan hetek óta? Még pluszban van a pozim, lehet zárom, és lesz egy kis kp-m Amit emerging marketsbe vagy msci worldbe tehetek. Vételi alkalom van végre. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek