Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2020. 01. 25. 10:31
Előzmény: #14747  kukker
#14760
3,21 USD volt. Kicsit elaludtam, mert az elmúlt egy hétben sok volt a fejlesztési feladat és amikor részletesen nem nézem a piacot, akkor nem is érzem annyira. A LAC-ban vártam legalább a 23,6%-os fibo elérését 4,67-nél, de még ez sem jött össze. Abban biztos vagyok, hogy ez a vállalat, ha 2021. Q1-ben már termel, akkor az eredmények során javulni fog. A nevadai projekt 2021-ben elvisz tervezetten 400 millió USD-t. 2022 évesben már profitot kell mutatnia. Igen ám, de addig még sok az idő, és sok minden történhet.
opandup 2020. 01. 25. 10:09
Előzmény: #14757  kukker
#14759
Részvényt én sem longolnék ezen a szinteken, viszont az alábbi konklúzióra nyitottam GLD-t. A piac nagy örömmámorában sem tudott esni az arany - ez eleve jelzésértékű - , most pedig képbe került egy globális, akár hosszabb ideig is eltartó félelem faktor...
pomperj
pomperj 2020. 01. 25. 10:09
#14758
1)SPY daytrade.
Ezzel a 15min szemuveggel nezve mindket lehetoseg elve maradt az SPYban.
Viszont annyit segitett a piac, hogy olyan helyzetben van, hogy hetfon valamelyiket negalni fogja.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200125v00ruehot.jpeg
.
A VIX nem tort ki. Bar 5 nap alatt felszaladt 12--->16 szintre, de penteken  visszaesve
14.5 szintnel zart.
De egy biztos. Tovabb szaladgalni az uthenger elott, hogy felszedjuk a 10fillereseket?
Az nem okos gondolat.
.
2)Az SPY hetes charton 2 erdekesseg van.
Az egyik, hogy az utolso 11 ev hullamszerkezet csodas pontossaggal respektalja a fibo szinteket.
Kiveve ezt az utolso 4 honap rallyt, ami egeszeben is overthrow-nak latszik a 262% fibo folott.
A masik, hogy a hullamszerkezet szep struktura es komplett.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200125v00rjufhm.jpeg

3)A penz tovabb megy a biztonsag fele. 
US30Y bond futures tovabb emelkedett.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200125v00rwq11v.jpeg
.
4)EURUSD korrekcioja kesznek tunik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200125v00rmn3q5.jpeg
kukker 2020. 01. 25. 09:49
Előzmény: #14753  Tibi0002
#14757

Én egyelten módon megyek a trend ellen: nem veszek részvényt longra.
Így maximum kimaradok, de nem bukok, mert shortolni nem shortolok, csak kivárom azt, hogy a teóriám bejön-e vagy nem.
"Egy másik abban hitt, hogy a Tesla csődbe megy, és opciókkal játszotta ezt meg."
A Tesla - illetve az egész USA piac - egyetlen okból van ott, ahol: a pénzbőség révén fel van pumpálva.
Magyarán aki a shortolásra és csődre játszott, az nem számolt a plusz - a semmiből teremtett - pénz ilyen mértékű beöntésére és ilyen jellegű felhasználásra a tőzsdén,  próbált a realitások talaján maradni szerintem illetve józan maradhatott.
Mert egyébként ha nem lenne a sok csillió nyomtatott friss dollár, hol is lenne például a Tesla?
Ezt az őrjítő piaci torzítást talán nem is hitte senki, hogy idáig jut, hogy 50-100-szoros túlértékeltségek lesznek illetve mínuszos, csőd közelében lévő cégek ilyen árazást kapnak igazából álom számokra építve a következő 20-30 évre előre számolva.
Én az elmúlt időszakban - fél éve - így ültem le az USA tőzsde elé: nézzük a hype-ot  - mert azt húzzák -  mi lesz.
Aztán amikor betoltam valahova a pénzt, akkor meg a józan énem kézzel-lábbal tiltakozott az ellen, hogy a nyakig adósság meg eddig csak mínuszos évek ellenére most megugrás van, de mire fől? Ez nem a realitás, ez hülyeség, na innen inkább ki.
Aztán inkább lehiggadva elkezdtem figyelni azt, ami van, és jutottam ezekre a következtetésekre és írtam le ide azt, amit.  Egyszerűen nekem ép ésszel nem jön ki sehogy sem az, hogy ez nem egy őrült valamivé alakult most már, ami az USA piaccal van.
Így látom, és én nem azt tanácsoltam végkövetkeztetésként, hogy shortolni kell, hanem azt, hogy - pompi szavaival élve - "cash is king,"
kozi723
kozi723 2020. 01. 25. 09:48
Előzmény: #14742  kukker
#14756
Ez meg akar igy is lehetne, csak azert nem vetted szamitasba, hogy a EV iranti kereslet novekedes hatasara a lithium ara 100 szintekrol 120ig emeledett nehany honap alatt. Szamos hir valoban erkezett a temaban, eleg a kinai allami tamogatas hosszabbitasat emliteni. Sokan azzal azonositjak LAC emelkedeset, hogy TSLA huzta fel magaval, amiben reszben lehetne is igazsag. Ugyanakkor tekintettel arra, hogy kb 1 ev mulva termeles indul, alapbol indokolatlan volt 3 usd kozeli szinteken tanyazni. Gangfeng pedig mar  sokkal korabban elkezdte a recoveryt, amit LAC az elmult 2-3 hetben potolt be. Ettol meg persze igazad lehet, hogy visszaesik oda ahonnan indult, ami pont olyan indokolatlan lenne, mint ahogy 3ig esett korabban. Ha valami, akkor ez a szektor fenyes jovo ele nez, egy folyamatban levo szemleletvaltas kozepette. (Virus ide vagy oda.) Apropo korrekcio, concorde (hold): Zsiday is vagy 3 eve varja :) 
totoro
totoro 2020. 01. 25. 09:12
#14755
Vakmajom:
"Október eleje óta emelkedő, sokat ment amcsi részvényben első komolyabb eső nap idén, volt helye neki, túl nagy lett már az optimizmus, lehet is még gyengeség, de temetni ettől nem kell a trendet. Ami viszont érdekes a háttérben, amcsi hosszúkötvény határidő eközben 3 hónapos csúcs (=hozamok le), olaj 3 hónapos mélypont, réz majd 2 hónapos mélypont, ezek az eszközviselkedések arról beszélnek, hogy inkább lassulás van a globális gazdasági növekedés ütemében, erre alig várt valaki 2020-ra (19-re végig várták, amikor nem jött be - szeret az ellenkezője történni, mint amit a többség vár, a piacon nem a tömeg uralkodik).
2020 tényei: arany +3,2%
S&P500 +3%
10 éves amerikai kötvény: +1,5%
Eurostoxx 50 +1%
Shanghai Composite -2,5%
réz -4%
olaj -11,2% (!)"
totoro
totoro 2020. 01. 25. 09:08
Előzmény: #14753  Tibi0002
#14754
Ha már youtube és összeesküvés elmélet:
https://www.youtube.com/watch?v=CZ1xC-C60TA
Én továbbra is azt mondom, hogy amíg nem tisztázódik mekkora gondot jelent ez valójában, addig nem fog újra emelkedni a piac. Ugyanúgy ahogy hozzánk, máshoz is eljutnak ezek a hírek, nem tudjuk a valós helyzetet, és egy túlhúzott piac melletti eséshez bőven elég az, ha néhány % büfi óvatosságból realizál, vagy csak kivár a vételekkel.
Tibi0002 2020. 01. 25. 08:45
Előzmény: #14746  kukker
#14753
Az óvatossággal semmi baj. Teljes mértékben indokolt 12 év bull piac után. A túlértékeltséggel is egyetértek. Az is lehet, hogy ráhibázol, és tényleg most indul minden le. 
Viszont a tőzsdén összességében nem kifizetődő, ha valaki mereven hinni kezd egy álláspontban, és ehhez gyűjt érveket, az ellenérvekkel pedig nem törődik. Volt egy Nyilasi nevű srác, aki kitalálta, hogy a piacoknak esniük kell, és addig shortolta, amíg tönkre nem tette a rábízott alapot. Egy másik abban hitt, hogy a Tesla csődbe megy, és opciókkal játszotta ezt meg. Eleinte 700 millió Ft-os pluszban volt, de később lenullázva kényszerlikvidálták. A kispapír topicokban sokan várják a nagy csodát, ami lehet, hogy eljön, de az esélyei rosszabbak, mint a rulettezésnek. Megint mások a piac működése helyett youtube-on látott összeesküvés elméletekre építenek. 
Nincs ember, aki előre látná, hogy mi lesz, viszont a neten olvasható sok száz friss előrejelzésből néhány mindig igaznak fog bizonyulni később. 
kukker 2020. 01. 25. 01:25
Előzmény: #14751  berlini
#14752
Úgy hiszem, ezen a héten már megindult az eleje.
berlini
berlini 2020. 01. 25. 01:17
Előzmény: #14750  kukker
#14751
És mikor kezdődik a nagy esés?
kukker 2020. 01. 25. 00:56
Előzmény: #14749  berlini
#14750

"Hát nagyon biztos vagy az erős korrekcióban."
Én csak azt látom, hogy semmi - észerű, korrekt, realitásokon és racionalitáson alapuló dolog - nem szól amellett, hogy ne így legyen.
És vergődős lesz, mert szerintem a normalizálódás akar már előretörni - nem véletlen az esés, mert az is annak része - de annak az útnak a megtalálása vagy megoldása nehezen fog többségbe kerülni a majdani  tőzsdei működésben.
Passz, nem filóztam azon, hogy ez amit felvetettem milyen időtartamban lesz, szerinte fél-egy év agonizálás és iránykeresés.
berlini
berlini 2020. 01. 25. 00:47
Előzmény: #14746  kukker
#14749
Hát nagyon biztos vagy az erős korrekcióban.
Sőt, jóslatod szerint esés lesz hosszú ideig.
Nálad mit jelent a hosszú idő?
1-2 nap, vagy akár egy hetet is? :)
kukker 2020. 01. 25. 00:08
Előzmény: #14746  kukker
#14748
Egy dolog kimaradt: közelgő elnökválasztás, na még az is egy bizonytalansági faktor szinten.
kukker 2020. 01. 25. 00:03
Előzmény: #14736  Boole
#14747

Ahogy anno olvastalak, olyan 2,9-3 körül van neked a Lac.(?)
Én dobtam volna kb 4,2 környékén azt nézegettem, ott volt kb pariban a felpattanás Ganfenggel.
Ez olyan tervezett munka volt, lehetett másban is látni a sémákat bőven.
kukker 2020. 01. 25. 00:00
#14746

Szóval nézzük nagyjából a helyzetet, USA-ból kiindulva, irányadónak:
- 2008 óta már számolni sem lehet a pénzpumpálást, eszetlenül
- Elnökválasztás abszurditása a két oldal részéről
- Megválasztott elnök a ciklus végére szépen belendül: mindenkivel összeszólalkozik, szankció már szépen lassan az egész világgal, erőből mindent, mert csak.
- Kibukott egy energiatúltermelési probléma illetve ennek a szektorhoz tartozó hitelezési - csődök - probléma
- Mostani lufifújások még jobban, hatalmas adósságú illetve nem nyereséges cégek olyan értéken forognak, ami igazából nem nagyon látszik megtérülni, a "majd a jövőben, azt árazzuk és csend legyen". Na, de, hogy kb mikorra lesz az a jövő, az nem látszik, igazából senki nem tudja megmondani.
- Most megjelent a ez a vírusos dolog.
A tőzsde meg ezek segítségével illetve ezen dolgok mellett a maximumon vannak
Olyan mennyiségű probléma van itt, amiből még egy is elég már, nem így ömlesztve.
Vonja le mindenki a valószínűsíthető irányt, mit eredményezhet ez a sok probléma.
Részemről - ahogy írtam a héten már - kizárólag készpénzt javasolnék és semmilyen, zéró elcsábulást long ügyben egy visszapattanásnál, hacsak nem napizni szándékszik az ember.
Esés lesz, hosszú ideig.
És remélem jó nagy, mert a betegnek szüksége van már régóta erre a korrekt irányra.
kukker 2020. 01. 24. 23:46
Előzmény: #14735  totoro
#14745

"nem zártak volna karanténba 30 millió embert, ha csak 25 halott van."
Gondoljuk azt pozitívan, hogy pusztán ennyire elővigyázatosak.
hellforceone 2020. 01. 24. 22:17
#14744
Holnap irány nagybevásárolni. Ez a dolog nem csak a tőzsdéket ütheti meg, ha nagyobb a baj, de a boltokban is lehetnek hamar hiánycikkek vagy az árak indulhatnak meg nagyon fel. Nem riogatás, de erre is érdemes gondolni... 
Boole 2020. 01. 24. 22:13
Előzmény: #14742  kukker
#14743
Én inkább biztonságba menekültem, eladtam a pakkokat. NGAS.UK ETF-et meghagytam, TLRD-t meghagytam, mert eszközár alatt van, Gazprom is megmaradt (pedig de éreztem már napok óta, hogy dobni kéne), meg a SPY.US ETF shortok.
kukker 2020. 01. 24. 22:04
Előzmény: #14736  Boole
#14742
A Lac is elég valószínű, hogy visszaesik oda nagyjából, ahonnan indult. Egy tervezett, csoportos emelkedés tagja volt ez az állomány is, hírekkel megtámogatva.
Úgy 70-80 százalékra teszem a visszaesés lehetőséget. 
De igazából mivel általános pánik indult el a héten szépen lassan, meni fog minden úgyis lefelé...
Boole 2020. 01. 24. 21:52
Előzmény: #14740  Tibi0002
#14741
Erre 3000-ig az SP500 simán visszajöhetne, és még semmi nem történne, csak egy időszaki korrekció.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek