Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2019. 07. 26. 09:48
Előzmény: #11896  boxika
#11900

Hadd ellenkezzek egy kicsit, bar egyikrol sem vagyok meggyozodve, hogy most is hasonloan alakul. 
.
1)Ha a FED 25 bps csokkent, annak a 10 eves Bond papirokra eddig is igen kicsi kozvetlen hatasa volt, es talan igy is marad.
Ezt a fuggetlenseget a US/DE 10Y kamat spread hosszu chartja mutatja jol: ez a spread tagulasi trend meg nem ert el a vegehez, az USA kamat relative inkabb novekszik az EUR kamatokhoz kepest, mar par honapja. Nem erdekli, mit csinal  es iger a FED.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190726v00qzgx7a.jpeg
.
2)Van egy Aranyguru, Peter Palmedo, aki Idaho-ban lakik es a legnagyobb GLD alapok egyiket kezeli. Neki az a velemenye, hogy 
 "the willingness to hold gold depends on the rate of return available on alternative assets",
es 30 eve a GLD es az SP500 egymassal -0.85 korrelacioban mozog. 
Szoval, amikor az SPY elgyengul, a GLD akkor szokott erosodni. Es persze erdekes modon  a GLD mozdul mindig elore, hiszen abban alig 300 Mrd van, ami eltorpul, 1/100 aranyban a 26Trillios SP500 indexhez kepest. Szoval, azt konnyu gyorsan odebb tolni egy kisebb penzmozgassal.
A pasasnak van egy tablazata is, nagyjabol igy nez ki:
haSP500, akkor GOLD
+10%----------- - 8%
+6% ------------  +2%
-2% ------------- +20%
Ha igy nezzuk? 
Akkor az utolso 1 evben SPY emelkedese nagyjabol 2%, tehat GLD_nek +12% korul kellene  emelkedni.
Mit tesz isten, GLD  1250 ---->1420, az +13.5%.
Szoval, rovid tavokra en is mindig a chartot es a hangulat ingadozast nezem, de hosszu tavon Peter tablaja siman megver. Ja, Peter meg a piacot veri meg ezzel ugy +5% araanyban, Aranyban.
kozi723
kozi723 2019. 07. 26. 09:33
Előzmény: #11897  gugig
#11899
Én is néztem tegnap későn este a riportot és szerintem sem túl acélos. 158m usd 3 hajó beüzemeli költségét is szűkösen teszi ki. A management olyan mintha nem is volna. Jeremy Thigpen minden conf-on elmondja, hogy dayrate emelkedésre számítanak. Baromi optimisták, hozzák a meggondolatlan döntéseket, aztán lassan belefulladnak a hiteleikbe. Nem is igazán értem, hogy mire fel merik félévről félévre lenyilatkozni ugyanazt, miközben tényleg nincs érdemi javulás. Állandóan minden riporton és prezentáción ezzel a 12mrd-os backlog-gal takaróznak. Szép és jó nagy számról van szó, de a múltból élnek (illetve lassan nem élnek). Egy-egy visszamondott szerződés nem is tudom mit okozna. Az 5 fejes éves fizetését fordíthatnák mondjuk 1 kisebb drilling hajó üzembehelyezésére (cca 30m usd-t visznek haza évente). Már előre félek a hétfői jelentéstől, mert nagyjából csoda kategória volna ha a vártnál jobb eredményről számolnának be. 
uhu20 2019. 07. 26. 09:01
Előzmény: #11894  Boole
#11898
Hát nem tudom, mivel lennél elégedett, az én tavalyi vételem kb 60-70%-os pluszban van, az ideiek 20-30%-osban (közben az AUY-t minimalis veszteséggel kiszórtam mondjuk).
Nem merek taktikázni (eladni, hogy majd olcsóbban visszavegyem), meglátjuk, hogy okos dolog-e tartani.
A Barrick pl felmehet bármeddig, azaz 25-30 dollárig is, ha mimden jol alakul (de nem kell hozzá 2000 dollaros aranyár)
gugig 2019. 07. 26. 08:44
#11897
Közben megjött a RIG Fleet Status report. Van 5 új szerződés ebben a negyedévben. A backlog nött 158 millióval, igy most 11400 millio dollar. Ez kb 1,5% növekedés. Ebben a negyedévben megkötött szerződés dayratek: 185000, 127000, 135000, a másik kettőnél nincs dayrate. Nekem nem tűnik erősnek, nagyon lassú és egyelőre gyenge korrekciónak tűnik az egész, ennek ellenére a management a dayrate árak emelkedésére számít.
boxika 2019. 07. 26. 08:28
Előzmény: #11895  boxika
#11896
Ha a FED 25 bps csökkent, akkor us10y felugorhat rovid idore 2.25 -re, arany le 1400 alá, ezüst 16-ra, us500 304x-re. Majd éles fordulat. Ez az én elképzelésem, de túl egyszerű lenne hogy igaz legyen. Addig még van 4 kereskedési nap, sok minden történhet.
boxika 2019. 07. 26. 08:14
Előzmény: #11892  uhu20
#11895
Szép menetel után indokolt egy korrekció. Kedd-szerdáig illene megtörténnie, utána megint hegynek indulhatnak.
Boole 2019. 07. 26. 07:36
Előzmény: #11892  uhu20
#11894
Arányaiban keveset emelkednek, kivéve héhány céget. Egyelőre nem általános a jelentős fellendülés.
Boole 2019. 07. 26. 07:35
Előzmény: #11892  uhu20
#11893
Egyelőre még semmi. Tartom mindet.
uhu20 2019. 07. 26. 07:22
Előzmény: #11884  Boole
#11892
Mi a bajod az arannyal/nemesfémekkel? Egyelőre szépen mennek, persze nagy csapkodással, akár +-5-8% naponta.
A q2 jelentések kezdenek jönni, de amúgy a q3 jobban fogja mutatni, hogy a 100-150 dollárral magasabb aranyár mekkora eps-eket eredményez.
Szerintem a 2 nagy továbbra is ígéretes, plusz van pár lemaradó a kisebbeknél (nem az EGO vagy az AG persze).
uhu20 2019. 07. 26. 07:15
Előzmény: #11889  pomperj
#11891
FAANG témához: az Apple kilóg a sorból, tkppen már 2010 körül lement a P/E. Ha az Amazon P/E mutatójával áraznánk, akkor a szaúdi olajos cégnél is nagyobb lenne.
hellforceone 2019. 07. 26. 00:45
Előzmény: #11889  pomperj
#11890
Nagyon  jól összefoglaltad és a - látszólagos és egyben beteg - megoldás már a bankárok kezében van, pont tegnap irt róla a portfolio is, az új svájci jelenségről, ahol megjelent a rövid futamidejű bár, de negatív hitelkamat... jönni fog a negatív lakossági betéti is hamarosan, szerintem. Lassan belátja mindenki, hogy az adósságlufi olyan hatalmas méretűre duzzadt, hogy ha ezt hagynák most eldurranni, akkor ahhoz képest, ami jönne 2008-09 csak egy fuvallat volt. És bár mindenki látja ezeket a buborékokat, valóban a központi bankok terelik az embereket a "vágóhídra", mert különben kamatot sehol nem kapsz a pénzedre. Mindenhonnan azt hallani, ha nyugdíjról van szó, hogy öngondoskodás.... mégis mit tehet a "kisbefektető", ha ilyen a helyzet? Ahogy szoktad írni néha, "cash is King"... senki nem látja, hogy mikor lesz ennek az őrületnek vége, meddig lehet értéktelen, hasznot nem termelő cégeket dollármilliárdos monstrumokká felpumpálni a tőzsdén és amíg a véget senki nem látja és persze éli meg majd fájdalmasan, addig bizony sajnos a "cash is King" szófordulat is egy üres frázis, ugyanis ha cash-ben ülsz, akkor csak azt éled meg, ahogy a pénzed egyre értéktelenebbé válik. Nincs sajnos JÓ alternatíva, csak talán kevésbé rossz... még az annyira tutinak tartott arannyal és ezüsttel kapcsolatban is vannak bizonyos kételyeim. Állampapír?? Ki garantálja, hogy ha jönne tényleg egy jó nagy crash, akkor tényleg viszontlátod e majd a pénzed - az állam, na jahhhh - és ha viszont is látod, vajon mit ér majd?? Ingatlan, köszönöm, nem... USD, EUR, netán CHF?? Ok, hol szívok majd a legkevésbé, ha borul a rendszer?? szóval szerinted mégis mi a jó alternatíva, hova tegye az ember a pénzét?? Néha tényleg az az érzésem, hogy a legjobb nem takarékoskodni és befektetni, hanem mindent elkölteni és eladósodni nyakig, mert ha jön a nagy krach, akkor ha nincs másod, csak adósságod, akkor majdnem azt mondom, veszitenivalod sincs, de ha pénzed van, amire vigyáztál, gyarapítani próbáltad, azt mind bukhatod, végignézheted, ahogy tegnap még vettél érte mondjuk egy házat, holnap meg lehet egy nyalókát... SE! Szóval kérdem én, mit kell kezdeni a pénzzel, mi az alternatíva??
pomperj
pomperj 2019. 07. 25. 22:52
#11889

Konnyeden tudok felsorolni 10 pozitiv buborekot, es tudok legalabb 5 negativ buborekot is.
Egyszeruen ? Az a benyomasom, hogy a  piac most masbol sem all, mint buborekok sorozatabol.
.
Mi lehet, ha ezek egyszerre,  mondjuk iden osszel  sorban kipukkadnak? De eleg, ha csak az egyik szetdurran, es az mar eleg lehet hogy a tobbit rantsa magaval.
Pokoli es megis erdekes helyzet lesz, ha mindazok a trendek amik mar sok eve tartanak, hirtelen az ellenkezo elojelbe fordulnak at.
Nezzuk meg a pozitiv buborekokat?
.
1)A legnagyobb buborek az USA treasury piac buborekja. 
Most 110% fele halad a GDP aranyos USA adossag. Soha ekkora nem volt. Most evente 4-5%/ev mertekben novekszik, ujabb 4-5 ev alatt utoleri  az Italia 132% Adossag/GDP szintet. Ez mar az a szint, amit mar  nem visszafizethetonek latnak kozgazdaszok.
.
2)US corporate adossag. 
Mar 10 eve folyik az, hogy az USA cegek eladositjak magukat a fejuk bubjaig, es a penzbol a sajat reszvenyeiket vasaroljak vissza. Vagy akviralnak ugy, hogy abbol egymast felvasaroljak, persze   jo dragan. Igy latszolagos novekedesben vannak, mikozben az egesz novekedes adossagbol van. Most a GDP 50% nagysagrend ez az adossagtomeg.
Miert baj? Mert egy kisebb recesszio is azonnal kideriti, hogy milyen kevesse viharalloak, es rengeteg ma jonak latszo ceg (amik csak az alacsony kamatok mellett kepesek fenntartani az adossagot), konnyeden osszedolnek az elso szelfuvallatra. Es rantjak magukkal a tobbit.
.
3)Amerikai maganszemelyek adossaga.
Alig van olyan, akinek nincs 5-10 hitelkartyaja, es azokon egyenkent 2-5.000 USD adossaga. Plusz a 35 alattiak 80%-anak van diakhitel adossaga, amit hajdani egyetemistakent konnyu kezzel elkoltott, es azota se birta csokkenteni a tartozast. 
Az ingatlan arak ujra csucson vannak, es vele hatalmas a mortgage adossag.  Vannak ismeroseim, akik evente ujra finanszirozzak a lakasukat es hazukat, kp-t vesznek fel az ingatlanra ujra es ujra, az adossagot allandoan fizetik es az nem csokken hanem novekszik. Az ingatlant egy malacperselynek hasznaljak, amit allandoan felnyitnak, ha varatlan kiadas merul fel. Es ha az ingatlanpiac ujra bezuhan, es az egesz nem er annyit mint az adossag?
.
4)Az Europai Bond adossag. 
Amibol  most mar 13 MRD EUR olyan allamadossag, aminek  negativ a kamata. Akik tartjak az ilyen papirokat, azok mind hatalmasat fognak bukni, rengeteg siras es penz megsemmisulese kiseri majd a tortenetet. Es persze rakaptak rendesen erre az allamok, raadasul az ECB epp most igerte meg hogy meg lejjebb viszi a kamatot.
.
5)A Japan BOJ adossaga. 
Mar 1990, az oriasi japan buborek kipukkadasa ota  egyre szaporodik a BOJ adossaga, a penzbol allandoan stimulaljak a gazdasagot sikertelenul, de az adossag folyton nott, es mostanaban a GDP 260%-a. A BOJ birtokolja a tokioi tozsde reszvenyeinek  kb. 50%at, merlegfoooszege a GDP 100%a. Igy tartjak fenn mestersegesen a japan reszvenyeket, az ingatlan piacukat es a fogyasztoi arakat is.
.
6)IPO buborek.
Egyre jonnek uj cegek a tozsdere, melyeknek nem volt soha profitabilis evuk elotte, es nagyon valoszinu hogy soha nem is lesz. UBER, LYFT, Pinterest, Slack,  es sok-sok  tarsaik remenytelenek. Megis sikerult eladni felpumpalt arakon a reszvenyeiket.
.
7)Kripto penzek buborekja.
Nem mondom, hogy az idea egeszen ertektelen. Most mar FB is ezzel probalkozik. De amig profi bankok nem veszik kezbe, addig ebbol semmi nem lehet, nem engedhetik az allamok es nem negedheto meg a gazdasagban a tomeges hasznalatuk. Viszont a BTC ujra 13.000 USD koruli masodik csucsa utani korrekcioban van.
.
8)Cannabis buborek.
Amiota sok allam engedelyezi, cannabis termelo ambiciok es kezdo cegek sokasaga bukkant elo, es par ezer hektaros foldo tulajdonon, eddig zero output mellett, a tozsden sok  milliardos cegeket pumpaltak fel,  oriasira. 
.
9)Momentum reszvenyek, FAANG.
A novekedes mindegyik cegben lassul, a profit alig novekszik, de a PE mutato atlaga 50 folott van. Mindegyik elkepesztoen tularazott, es megis hatalmas a nepszeruseguk, hiszen oriasi buborek-rallyt csinaltak. Egyuttes kapitalizaciojuk tobb mint egesz Nemetorszag Index, a DAX.
10)Kina adossag buborek.
Ahogy szorongatjak oket, ugy kenytelenek stimulalni es probaljak egyben tartani a penzpiacot, es kozben harcolni a sajat arnyekbankjaikkal. Egyes szamitasok szerint a GDP 250% szintjen vannak a kinai cegek eladosodva, praktikusan kizart hogy valaha visszafizessek a penzt, amit hitelbe felvettek es elkoltottek. 
Raadasul varosok allnak tele ures lakasokkal, elkepeszto arakon es hitelbol finanszirozott ingatlan buborekkal megtetozve.
.
Es persze vannak jol ismert negativ buborekok is. Azok is  ki fognak pukkadni.
.
.
kozi723
kozi723 2019. 07. 25. 22:32
Előzmény: #11887  Boole
#11888
Látszik is, hogy minden emelkedést arra használnak, hogy a beragadók kiszállogatnak. Aki most ránéz a chartra az viszont még nem vesz.Nem is tudom, talán vár 1-2 dollárig. Viccnek is rossz. :D Itt valami orbitális megrendelés segíthetne igazán. Mert felminősítésben nem kell bízni, jó jelentés max akkor lesz, ha véletlenül téves adatot közölnek, olajrally pedig hát megint csak kevésbé esélyes a közeljövőben. Készletcsökkenés van, de nem elég, ha az OPEC visszafog, a palaolajon csavarnak még egyet. Iránnal amúgy minden oké, de hetente azért 1-1 brit tankert mgecsípnek buliból. Csupa jó és reménytkeltő tény. Még szerencse hogy ki vagyok vele bélelve :D...
Boole 2019. 07. 25. 20:57
Előzmény: #11886  kozi723
#11887
Az OBV azt mutatja, hogy a papírból az intézményi befektetők kimenekültek.
https://finance.yahoo.com/chart/RIG#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%3D%3D
kozi723
kozi723 2019. 07. 25. 19:39
Előzmény: #11882  hellforceone
#11886
Egyelőre úgy tűnik, hogy nagyon jó döntést hoztál. Hozzávetőlegesen én is ekkora mínuszban ülök, de ez több volna mint tanulópénz, ezért nehezen engedném el. Türelmem és időm van, idegrendszerem már kevésbé ehhez a mindenre esni tudó szarra. Remélem egyszer az életben értékelhető hozam lesz a happy end és nem egy fincsi csődeljárás. 
pomperj
pomperj 2019. 07. 25. 19:36
Előzmény: #11877  pomperj
#11885

SPy daytrade.
Gyanusan nagyot esett.
Meg nem negalta az ED alakzatot, es ha felfele fordul innen, akkor akkor ugyan 
kicsit mely az (iv) hullam, de ettol meg nyitva all az uj ATH fele a (v),  a daytrade idotavban.
De a fibo 38% elesett, szoval az impulzus nagyon gyenge felfele. Gyanus, hogy az utolso impulzus csonka maradhat.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190725v00qr6hjq.jpeg
Boole 2019. 07. 25. 19:31
Előzmény: #11883  pomperj
#11884
Ezért kérdeztem, mert Én sem értem, hogy mi-mitől függ. Talán a nagy esése során a gáz világpiaci árát követte le. A gáz nagyot esett. RIG eredményére is kíváncsi vagyok. Vegyes érzelmeim vannak. Legközelebb az aranybányászokból mélységében kielemzek 2 nagyot, 3 kicsit és azokból fogok inkább több pozit venni. Sajnos a korábbi várakozásom kezd beigazolódni az arannyal és a bányászokkal kapcsolatban is. Kivéve, ha jön egy nagy emelkedés 2000 USD felé, mert akkor minden papírom kiváló lesz. Ma már négy papírom volt mínuszban, de hát ez nagyon kevés eredmény lenne. Még tartom a pozíciókat, mert azért remélem, hogy nem ennyi lesz a long piac. 
pomperj
pomperj 2019. 07. 25. 18:24
Előzmény: #11879  Boole
#11883

Gazprom ADR-enkenti  2018 evi profit  2.50 USD, es most 7.0 USD az ADR ara, szoval PE=2.8.
Gazprom  ceg profitja 23Mrd USD, es az osszes kapitalizacioja 70Mrd USD.
Az Exxon ceg profitja 18 Mrd USD, es a kapitalizacioja 322Mrd. PE=17.
.
Hova  essen? Most a relative alulertekeltsege Gazprom/Exxon= 1/6.
Szoval, igen persze hogy tud esni. Ha az  SPY es XOM 1/6 reszere leesik, a Gazprom meg mindig versenykepes maradna XOM araval.
Ha az invesztorok elmennek Moszkvabol, akkor  ottmarad az oroszoknak az aranybanya, amit ok szinte semmire nem ertekelnek.
.
A tortenelmi tanulsag az, hogy 2008-09-ben SPY esett 1570--->670,  mikozben 
Gazprom OGZPY  30--->6.0, szoval nagyjabol ketszer akkorat esett mint SPY. 
Erted ezt? En nem.
A tozsde csodalatosan ertelmetlenul tud mukodni.
hellforceone 2019. 07. 25. 18:15
Előzmény: #11881  eurocent
#11882
Én éppen tegnap zártam a csodás RIG pozícióm, cca. 30 % mínuszban, jó nagy marha voltam, de tanuló pénz volt. Majd talán 1 dollár környéken újra elgondolkozom rajta, lesz még szerintem annyi is :o)
eurocent 2019. 07. 25. 17:36
Előzmény: #11880  kozi723
#11881
WTI elvileg esni fog. Nálam megvan a short jelzés. Minden bizonnyal a szervizesek is ezért esnek. Pl RIG nagy valószínűséggel új alja esik.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek