Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2019. 07. 20. 07:04
Előzmény: #11811  Boole
#11820

köszönöm, hogy feltöltötted. Na igen, ez jol mutatja a különbözö latasmodokat es idotavokat, hogy ki mire huz be egy vonalat. Ezert vagyok ugy a technikai analizissel sokszor, hogy adj egy görbet es en is rahuzok barmilyen vonalat, fibot, csatornat, amit csak akarsz. Ha visszamesz ´12 oktoberig es onnan huzol egy vonalat, akkor mar iden januarban kitort es tobbszor visszatesztelte felulröl azt a trendvonalat...
En nem a ´16-os csucsot neztem - persze ezert majd leharapja itt most minden technikai zseni a fejem, hogy micsoda hulyeseg nem a csucsot nezni - hanem a ´16 oktoberi felszurast. Kosd ossze kerlek azokat a vonalakat is, majd tedd ra a hetes grafikonon, amit te is feltettel a 200-as mozgot, na majdnem odaig szurt fel es onnan tegnap vissza is huzodott. Hogy miert az oktoberi erteket vettem 16-bol es nem nyari csucsot? mert ha azt a vonalat behuzod, akkor ott sokkal tobb lepattanast talalsz, mint a masik trendvonalrol - szamomra ezert ez egy erosebb csatorna, amit elsökent kell attörjön, utana jöhet a többi - es ha megcsinalod a csatorna parhuzamos aljat is, akkor latod, hogy a ´16 Q4, a ´17 Q3 es a ´18 Q3-as aljak is a csatorna vonalon vannak. Persze most eppen picivel az én altalam behuzott vonal föle is zart, pont hetesen... ez azert sokat mond, de ettöl független akár fordulhat is. Ahogy itt mindenki, a tevedes joga engem is megillet, a többit meg meglatjuk :) (bocs a hosszu magyarazatert, de nem tudok kepet feltölteni, technikai okok miatt)
bimborablo
bimborablo 2019. 07. 19. 23:30
Előzmény: #11818  incrediblehoe
#11819
Ki-be nem ugrálok. De egy tisztán látszó osztalék rali végén realizalni valamennyit nem feltétlen butaság - sokszor bejött. A pozim méretét is így lőttem be. Ha meg nincs vissza szálló épp a megreptetett résznek akkor sincs baj, nagy a piac. :) 
incrediblehoe 2019. 07. 19. 23:01
Előzmény: #11817  bimborablo
#11818
Úgysem tudhatod mit akar a piac, akárhogy próbálsz időzíteni és ki be ugrálni, simán megszívhatod. Tartani kell és kész. Van 7% osztalékhozam, a részvényárfolyam is emelkedni fog, akkor minek ugrálni?
bimborablo
bimborablo 2019. 07. 19. 22:57
#11817
Genya Gazprom fordulhatna már... bánom is egy kicsit hogy nem a teljes pakkot adtam 6,9-7eur közt (6,1-en visszavettem tegnap, de úgy látszik van még benne lefele) Már több mint 2 osztaléknyit ment le a csúcs óta bakker. Tök jó volna ha elterjedtebb volna az évi 2 de inkább 3-4 osztalékos rendszer.
Boole 2019. 07. 19. 22:13
Előzmény: #11813  pomperj
#11816
Egyelőre ALT2-t látom valószínűbbnek (a "C" pont 1580 USD után pedig egy 1000 USD alá korrekciót, ha a világ GDP átlaga valamilyen okból visszazuhanna és ez 2-4 évig tartós is lenne, gyakorlatilag ez egy rendes recessziót jelenthetne). Druckenmiller valami ALT1-edhez hasonlóról beszélt. ALT3-nak felvennék egy olyan opciót, ami valami giga parabolikus emelkedő chartot irányozna elő. Nagyon jók a projekcióid, mert mindig továbbgondolásra késztetnek és nagyon jó összefüggésekre lehet rájönni. Ha ezek saját gondolatok, akkor valami nagyon hasonló elgondolásaid vannak a pénzpiacokról, csak meglátásom szerint neked egyrészről nagyobb az időbeli tapasztalatod, másrészről szélesebb a nemzetközi szintű áttekintésed. Én csak német, USA, Kanada piacokon vagyok jelen, Ázsia meg a többiek nem az én piacom, noha ezeket is figyelem, mint minden más piacot, amely valamilyen hatással lehet a kereskedésemre. Még egyszer gratulálok a munkádhoz, amely ezen a fórumon szerintem mindennél többet ér, és további sok sikert, jó szelet! Apropó idén a Kékszalagon nem tudtam lent lenni a felújítás miatt, de Te lent vagy, egyáltalán most még itthon vagy? Az inflációra visszatérve, azért a 150 HUF/kg krumpli hamar felment 290-400 HUF közöttire. A nyugdíjast meg nem vigasztalja, hogy a tankerhajó ára meg csökken.  
pomperj
pomperj 2019. 07. 19. 22:03
Előzmény: #11814  gou
#11815

Igen, ugyhogy eppen jokor. 
Ahogy elnezem, eppen elinduloban a korrekcio.
Pontosan ugy idozitve, ahogy Paul Montgomery cimlap-szabalya szol.
.
Amugy a heti Economist cimlapja is sokat mondo, vajon a felhokarcolok felett lebego korszak veget jelenti?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190719v00q6jbd.jpeg
gou 2019. 07. 19. 21:24
Előzmény: #11813  pomperj
#11814
pomperj
pomperj 2019. 07. 19. 20:41
Előzmény: #11811  Boole
#11813
GLD rallyban ezt a 2 fo ALT.  esetet tudom elkepzelni.
Es ha ez a chart jo, akkor most az a fura eset van, hogy az volna a jobbik eset hosszabb tavra, ha melyebb korrekcio kovetkezne.
HA laposabb korrekcio lesz, es csak 1380 korulig nez vissza, akkor ALT2. a  valoszinubb. Alacsonyabb target arszinttel.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190719v00qdpm6g.jpeg
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:33
Előzmény: #11801  uhu20
#11812
akkor már inkább ehhez:)
http://schrts.co/uxtFDcXT
hellforceone 2019. 07. 19. 17:27
Előzmény: #11793  Boole
#11810
Én csak a trendvonalakat huzogattam be magamnak, fibot nem, az alapján látom a 16 körüli szintet erős ellenállásnak. 1-2 % fentebb szerintem nem mond annyira sokat még. De persze nem vitázni akarok  :) meglátjuk merre megy, de szerintem egy korrekció benne van és ugyanúgy az AG-ben is. Hirtelen ugrott nagyon sokat és lesznek, akik "kitáraznak". De persze tévedhetek, mint ahogy itt mindenki! :)
rolpic
rolpic 2019. 07. 19. 17:11
Előzmény: #11793  Boole
#11809
Nagyon kemény vagy! Gratula! 16,622...
pomperj
pomperj 2019. 07. 19. 16:34
#11808
SPY daytrade.
A mai eles felpattanassal lett egy ujabb 5 subhullamos impulzus. De felfele.
 Ugyhogy a kovetkezo orakban egy korrekcios hullam, egy abc  alakzat kellene legyen a mozgas, hogy jo struktura maradjon.
.
Nade. Ahhoz, hogy napos idotavban is elfogadhato legyen, ahhoz az utolso juni. eleje ota tarto emelkedest at kellene szamozni WXYXZ kamplex korrekciora, amibol keszen van WXYX, csupa kicsi 5 hullamos zigzag. 
Es hatra van Z hullam,  aminek szinten abc zigzag alakzatnak kell Lennie  (5-3-5 subhullamos). 
.
Tegnap felbukkant egy flat (vagy running flat) korrekcios lehetoseg. 
Ez eleg jol bele illene ebbe a flat strukturaba.
(Ez csakis SPY-re ervenyes, a NASDAQ es  DOW egyelore maradhat impulziv hullamstruktura felfele)
Akkor igy nez ki a 60min chart es a varakozas:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190719v00qo2gmr.jpeg
.
Es akkor napos szinten valami ilyesmi flat folytatas lehetseges. EZ meg mindig ALT2, de novekvo valoszinusegu.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190718v00q90k2k.jpeg
.
De. egyelore nem dobom el a regi ABCDE  expanding diagonal munkahipotezist,
de a valoszinusege csokkent valamelyest.
pomperj
pomperj 2019. 07. 19. 15:59
Előzmény: #11806  Boole
#11807

Az EGO ment egyedulikent +150%-ot, a tobbi kicsi banyasz +50% korul.
Szerintem tovabbra sem kell tradelgetni, okosabb tartani, 
mert nem lehet eltalalni precizen a vetel/eladasi pontokaat, tul bizonytalanok a korrekciok ...talan 15min charton es 4 kepernyovel, dehat az keveseknek van, meg persze jo daytrader tapasztalat ezekben.
Boole 2019. 07. 19. 14:34
Előzmény: #11803  pomperj
#11806
Az AUY és a MUX is megindult, ahogy várni lehetett szinte utolsóként. Lassan érnie kellene egy korrekciónak, mert itt nem szívesen vennék ETF CFD-ket.
Boole 2019. 07. 19. 14:31
Előzmény: #11799  uhu20
#11805
Szerintem csak az AG szaladt el, a CDE nem igazán. A nemesfémek helyzetét János leírta nagyon találóan. 
uhu20 2019. 07. 19. 11:15
Előzmény: #11803  pomperj
#11804
Továbbgondolva, amit mondasz.
Tegyük fel, hogy bekövetkezik az infláció, amelynek tényleg a nemesfémek lesznek a fő nyertesei és így a nemesfémbányászok is (főleg, ha esetleg az energia ára nem nő annyira).
Ilyen helyzetben lehet, hogy az a bányász maxolja ki a helyzetet, akinek relatíve magas az adóssága most (de ami gyakorlatilag részben elinflálódik), ellentétben azzal, ami nekem szimpatikus (Barrick, kb leharmadolódott az adósság pár év alatt). 
pomperj
pomperj 2019. 07. 19. 10:32
Előzmény: #11799  uhu20
#11803

"  A kérdés az, hogy _valójában_ mi hajtja az arany-ezüst árát " ?
Valoban ez. Errol van egy contrary  velemenyem.
.
1)Szerintem nem a  varhato kamatcsokkentes miatt emelkedik az Arany ara.
A kamatcsokkentes   egyreszt emeli a Bond-ok arat, masreszt csokkenti a hozam-kulonbseget az Bond-Arany relacioban. Szoval amit javit az arany relativ kivanatossagaban, kb. annyit ront is a treasuryhez kepest.
.
2)Szerintem nem a vart Dollar gyengules miatt emelkedik Arany ara. 
Valsagokban, nehez idokben tapasztalat 100 eve, hogy  a dollar jobb szokott lenni a tobbi penznel...igaz,  mindeddig az USA nem volt soha ennyire eladosodva, es nem volt ekkora deficitje. Lassankent Italiahoz  hasonlithato az adossag merteke, es evi 5%-al novekszik.
.
3)Szerintem azert  emelkedik az Arany,  mert a kovetkezo 5 ev az inflaciorol fog szolni. 
Szerintem elkezdodott az inflacio lassu emelkedese. 
5 ev mulva az a rengeteg penz, amit a piacokba benyomtak es addig meeg tobbet  be fognak nyomni, az mostantol  inflaciot fog gerjeszteni. 
Tenyek kellenek?
.
a)Mindenki, aki Mo-on vasarol, a zoldsegesnel es a kozertben, a szolgaltatasokban 10-40%al magasabb arakat lat mint 1-2 eve. Californiaban is. 
Az agri termekek indexe elkezdett emelkedni vilagszerte. Melyponton  tul van a gabona, cukor, coffee futures chart. A  DBA a legnagyobb agri ETF, es 12 ev eses utan par honapja emelkedik. 
A legismertebb Commodity Index, DJP, szinten emelkedoben van.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190716v00qc3p0t.jpeg
.
b) Szerintem az ipari femek ara mar mostanra emelkedesbe csapott at. A legfontosabb a vaserc es a rez. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190716v00q5bhsd.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190719v00qwvmc6.jpeg
De ugyanilyen a tobbi fem, Zinc, Olom, Nickel, stb ar chartja.
.
c)A kozponti bankok addig fogjak ignoralni az inflaciot, amig  lehetseges. 
Most 13 eve mondjak, hogy nincs inflacio, es zero a kamat. 
Most mindenki  be van oltva azzal, hogy "nincs inflacio"
Csak akkor fognak a bankok elkezdeni inflacio ellen dolgozni, ha mar a "tomegek kovetelik". 
Addig nem. Az pedig meg odabb van. Igy az inflacio meglepo erosen fog emelkedni.
.
Az inflacio ellen a legjobb a fizikai arany. 
A piacok erzekelik a valos helyzetet, es az Arany ara elkezdett emelkedni. 
Meg az is lehet, hogy sokkal tobbet fog emelkedni, mint most barki gondolja.
uhu20 2019. 07. 19. 10:10
Előzmény: #11801  uhu20
#11802
uhu20 2019. 07. 19. 10:05
Előzmény: #11800  pitcairn2
#11801
Sőt, ha az Apple-höz mérjük, még csúnyább a kép. :)
https://stockcharts.com/h-sc/ui

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek