Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2019. 05. 01. 20:53
Előzmény: #10379  Boole
#10380
A széleskörű várakozásokkal összhangban nem változtatott irányadó 2,25-2,5%-os rátáján a Fed, hiszen összességében dinamikusnak látja a gazdasági növekedést, igaz a különböző inflációs mutatók lassulását is megjegyezte közleményében. A Fed azonban 5 bázisponttal csökkentette a kereskedelmi bankok kötelezően előírton felüli jegybanki tartalékaira felszámított kamatlábat 2,35%-ra. A dollár kissé gyengült a Fed közleménye hatására, míg az amerikai vezető részvényindexek emelkedtek, így az S&P500 index új történelmi csúcs körül jár.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/dacolt-trump-felszolitasaval-a-fed-es-nem-nyult-az-iranyado-kamathoz.322739.html
Helyesen a dollár erősödött, nem is kicsit. Már megint össze-vissza írnak.
Boole 2019. 05. 01. 20:49
Előzmény: #10377  Boole
#10379

USDJPY hosszú chartja. Ha ezt valaki előre megmondja, hogy merre fog kitörni, na az sok pénzt érne. Az látszik, hogy 2020. január végéig eldől a sorsa.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/078/137/289acdf8a79882f079f01197842560c9933871bd.png
hellforceone 2019. 05. 01. 20:31
Előzmény: #10365  opandup
#10378
Soha nem lesz recesszio... This time is different... Vajon tenyleg az lehet? Majd az ido eldonti, meg akkor is, ha egyesek emiatt a mondat miatt ölni lennenek kepesek. Persze en sem mondom, hogy feltetlen igy lesz...
kozi723
kozi723 2019. 05. 01. 19:53
Előzmény: #10374  Boole
#10376
Holnap kezdodik, talan szivaroghat valami “hirecske” a banyak allapotarol..
.
https://www.energy-saxony.net/en/events/battery-tech-2019-exhibition-conference.html
Boole 2019. 05. 01. 19:33
Előzmény: #10374  Boole
#10375
New York-i Mines & Money konferencián Stephen Letwin, az IamGold vezérigazgatója beszédében két érdekes dolgot mondott, amely a sorok között tartogat információkat. A vezérigazgató elmondta, hogy az IAG „sok érdeklődést” kap a kínai befektetőktől, de egyébként elutasította, hogy kommentálhasson minden lehetséges ügyletet, amely a vállalatát érintheti. Letwin nem látja, hogy az aranyárak a közeljövőben meredeken emelkednek az amerikai gazdaság folyamatos ereje miatt. Ez számomra akár azt is jelentheti, hogy az IAG felvásárlási célpont lehet a közeljövőben és jó áron oda is adnák, másrészt az arany emelkedésébe vetett bizalma egyelőre a kukába került.
Boole 2019. 05. 01. 19:24
Előzmény: #10373  Boole
#10374
LAC
Lassan ennek is meg kellene indulnia, mert ha nem akkor szép lassú csorgás lehet belőle.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/251/001/bbc48a0570f45897273e9bd7a00358a2ace1701e.png
Boole 2019. 05. 01. 19:17
Előzmény: #10368  pomperj
#10373
RIG
Szeretnék Én is olyan optimista lenni, mint a RIG vezére, de sajnos optimizmusa nem a realitás talaján áll, illetve fogalmazzunk úgy, hogy a könnyelmű bizalom jellemzi. Ha egy pillanatképet nézünk a RIG jelenlegi állapotáról és ezt kivetítjük a jövőre, akkor a vezérigazgató helyében már most keresném a lehetőséget, hogy az adósságot miként tudom majd törleszteni, mert az ORIG megvétele egyelőre rossz döntés volt és semmi bizonyítéka, hogy ne így lenne. Az látszik a számokból, hogy az évenkénti törlesztés 2023-ig vagy akár 2025-ig a jelenleg becsülhető szabad pénzáramot is alapul véve csak úgy teljesíthető, ha a cég újabb adósságot halmoz fel. Azt gondolom, hogy az adósságpálya veszélyben van. Már ebben a negyedévben is a profit soron egyértelműen látszani kellett volna, hogy a cég jó irányba megy, de az azonos negyedévi számok is rosszul néznek ki. A portfólióból az látszik, hogy 3 hajó majd megy a kukába, további négy hajó ha kap munkát, akkor nem 25 M USD/hajó, hanem 45-50 M USD/hajó költséget fog jelenteni, ami feltehetően még nem a vége lesz. A szerződéses árak kezdenek javulni, ami apró optimizmusra ad okot, a dinamikája viszont a RIG és az NE adóssága számára is vészjósló lehet. Van egy olyan érzésem, ha ezt mi látjuk, akkor a RIG helyzetét más is láthatja, és a partnerek ezt a helyzetet kihasználhatják a tárgyalások során. A partnerek (megbízók) pedig nem lesznek olyan lelkesek, mint azt a vezér most gondolja vagy elfogultan érzékel. Összefoglalva megvárom a harmadik negyedévet, mert a második negyedév szerintem megint összességében kiábrándító lehet. Amennyiben a harmadik negyedév is profitsoron nem mutatja az egyértelmű fordulatot, akkor nincs miért bizakodni.     
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/096/044/8cefa829c4c73c8aa88d06a645fdc4df969ea37d.png
AG
Ha nem indulunk meg hamarosan, akkor a lenti rést betöltjük. Reméljük, hogy csak a résig megyünk, mert alatta megnyílik a terület.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/232/038/395571914966e26763ae3bd10f2d9bb6a408ed34.png
tberki 2019. 05. 01. 17:53
Előzmény: #10350  pomperj
#10372
Ez a szemét sp500 nem olvas téged János csak benyomott egy új ath-t...
felcsorgok
felcsorgok 2019. 05. 01. 17:41
#10371

Én még mindig szemezek Schlumbergerrel. :) Szerintem sokkal jobb cég mint a Haliburton, ahogy ez az alábbi cikkben is megfogalmazódik:https://seekingalpha.com/article/4258147-4-reasons-like-schlumberger?ifp=0
Sokkal erősebb a mérlege, nagyobb az osztija, FCF is kiválló az elmúlt években. 40$ körül vagy alatt szerintem kiválló vétel. 
incrediblehoe 2019. 05. 01. 15:59
#10370
Holnap jön a fizu, és még nem tudtam eldönteni mit vegyek: gazprom vagy verizon? AT&T már van, ezért akarom kiegyensúlyozni az amerikai távközlési piacon a pozíciómat egy verizonnal. Mindkettő elsősorban az osztalék miatt érdekel, sokáig fogom tartani őket. A gazprom viszont nagyon tetszik. Júniusban érkezik egy nagyobb befektetésre váró összeg, abból tudnék venni több gazpromot, csak nehogy addig a piac észrevegye milyen olcsó.
chart-trader
chart-trader 2019. 05. 01. 15:15
Előzmény: #10366  kiegyezo
#10369
Hát ez roppant összetett és tényleg megérne egy külön topikot.
Az alapkérdésre nehéz a válasz, mert abból indulunk ki, hogy az EDDIGI múltbéli tudásunk alapján recesszió szokott következni x évente és ha a főbb mutatók "bejeleznek", stb. De mi a biztosíték erre, mi van, ha valami teljesen más fonal mentén haladunk most? Hisz már pár éve egyre többen várják a bummot. De az csak nem jön el.
Nekem az a véleményem, hogy most valami más lesz a végkifejlet, nem az eddigi 1-2 év receeszió, aztán ismét fel. Lehet, hogy Yellen nem is mondott olyan nagy f@sságot? :)
pomperj
pomperj 2019. 05. 01. 15:10
Előzmény: #10348  Boole
#10368

RIG tema.
Mara vegigolvastam a Q1 jelentest, a hozzaferheto 5 elemzest, es ketszer is a Conference Call anyagot.
https://www.yahoo.com/finance/news/transocean-ltd-rig-q1-2019-193902971.html
.
Teljesen maskepp latom. A RIG vezetese abszolut pozitiv varakozasokkal van tele. Es 1-2 eves tavlatban sokkal jobb helyzetre szamitanak. Ettol meg a kovetkezo negyedev lehet gyenge vagy eppen ugyanilyen mint Q1 volt.
Csak 3 kis idezet, elol a lenyeg, es alatta az eredeti beszelt szoveg:
.
-Szerintuk a high-spec DrillShip mufajban mind az 50 hajo dolgozni fog 2020-ra.
" you're already at the kind of 80% level in terms of the utilization of warm assets and then if we look forward to like 2020. We're going to get essentially full utilization on those high-spec units for sure. So, we're certainly not concerned about it. But I see excited about the prospects that lay ahead of us.
.
-Az arak jelentosen emelkedtek mostanaban, van ahol duplazodtak.
"We've already seen that pricing discipline. So, you know, Diamond announced this last week that they had pushed the rates up toward 300 for Africa, we had talked about our 450 rate in the Gulf of Mexico and then of course you're seeing in Australia that there's a few published rates they are now up in the 270 range and basically, what that says is that rates are doubling between what the short terms both market is and what the long-term vision is.

.
-Az osszes nagy olajmezo konyeken sokkal intenzivebb a tevekenyseg.
"  our tendering activity continues to go up,  and what we're looking at is lots of interesting things and kind of expansion basins around the world. So, we had talked previously about the next frontier of 20K drilling and that kind of stuff, so we've got several customers are interested in moving into that, 
but also places like Mexico really seeing a lot of interest there going forward, and then Brazil as well. So the other real highlight for us, this kind of quarter has been significant uptick in the number of tenders we expect to see in West Africa. 
So that golden triangle really coming back pretty hard and as you said, it's exploration wells at first, but I've to tell you there's already some plans for development in Mexico because there has been some pretty decent results so far. And then in Africa, it's about getting back to developing assets and then the Gulf of Mexico where we're seeing a lot of activity there  "
pomperj
pomperj 2019. 05. 01. 15:10
Előzmény: #10348  Boole
#10367

RIG tema.
Mara vegigolvastam a Q1 jelentest, a hozzaferheto 5 elemzest, es ketszer is a Conference Call anyagot.
https://www.yahoo.com/finance/news/transocean-ltd-rig-q1-2019-193902971.html
.
Teljesen maskepp latom. A RIG vezetese abszolut pozitiv varakozasokkal van tele. Es 1-2 eves tavlatban sokkal jobb helyzetre szamitanak. Ettol meg a kovetkezo negyedev lehet gyenge vagy eppen ugyanilyen mint Q1 volt.
Csak 3 kis idezet, elol a lenyeg, es alatta az eredeti beszelt szoveg:
.
-Szerintuk a high-spec DrillShip mufajban mind az 50 hajo dolgozni fog 2020-ra.
" you're already at the kind of 80% level in terms of the utilization of warm assets and then if we look forward to like 2020. We're going to get essentially full utilization on those high-spec units for sure. So, we're certainly not concerned about it. But I see excited about the prospects that lay ahead of us.
.
-Az arak jelentosen emelkedtek mostanaban, van ahol duplazodtak.
"We've already seen that pricing discipline. So, you know, Diamond announced this last week that they had pushed the rates up toward 300 for Africa, we had talked about our 450 rate in the Gulf of Mexico and then of course you're seeing in Australia that there's a few published rates they are now up in the 270 range and basically, what that says is that rates are doubling between what the short terms both market is and what the long-term vision is.

.
-Az osszes nagy olajmezo konyeken sokkal intenzivebb a tevekenyseg.
"  our tendering activity continues to go up,  and what we're looking at is lots of interesting things and kind of expansion basins around the world. So, we had talked previously about the next frontier of 20K drilling and that kind of stuff, so we've got several customers are interested in moving into that, 
but also places like Mexico really seeing a lot of interest there going forward, and then Brazil as well. So the other real highlight for us, this kind of quarter has been significant uptick in the number of tenders we expect to see in West Africa. 
So that golden triangle really coming back pretty hard and as you said, it's exploration wells at first, but I've to tell you there's already some plans for development in Mexico because there has been some pretty decent results so far. And then in Africa, it's about getting back to developing assets and then the Gulf of Mexico where we're seeing a lot of activity there  "
kiegyezo 2019. 05. 01. 14:55
Előzmény: #10365  opandup
#10366
Ezek érdekes felvetések, talán külön topikot is megérnek a tegnapi cikkhez kapcsolódva - feltételezem, arról jutottak eszedbe. (ha mégsem: https://www.portfolio.hu/gazdasag/orokre-elfelejthetjuk-a-recessziot-a-neves-kockazati-tokes-szerint.322699.html  )
Ami Venezuelát illeti, szerintem nem az egyenlőtlenség mértéke a probléma (nem ismerem a mértékét), hanem az, hogy nagyon sokan nagyon sokkal lejjebb kerültek, gyakorlatilag nyomorba, lényegében a teljes állammal együtt (infrastruktúra, állami szolgáltatások mind lepusztulva - nincs vízellátás, kaja, egészségügy, közbiztonság). Én nem gondolom, hogy -az összes létező, és időnként a szőnyeg alá söpört probléma mellett- a fejlett országok errefelé tartanának.
Magam elég sokat filózok az egyenlőtlenségeken, és arra a következtetésre jutottam, hogy általában a nagy egyenlőtlenség is elfogadható. Sőt, akár a növekedése is. A kérdés az, hogy a teljes társadalom merre tart. Sántító példa: elfogadható-e, hogy Cukorhegyi Márk dollármilliárdos (vonatkoztassunk el attól, hogy a FB mennyire hasznos és hogy kisemmizte-e a társát. Szerintem igen, függetlenül attól, hogy az autógyári melós bére növekedett-e, vagy sem, azaz mekkorára nyílt az olló kettejük közt. Egyszerűen C.M. akkora impakttal bír, akkora cuccot rakott le, ami simán indokolja a különbséget. Avagy, kérdezzük meg a FB-felhasználókat, adnának-e 10 dollárt minden eddigi FB-élményükért. Szerintem adnának.
opandup 2019. 05. 01. 14:18
#10365
Komolyan elgondolkodtam egy felvetésen  és kíváncsi lennék rá nektek mi a véleményetek. A téma röviden arról szól, hogy soha többé nem lesz recesszió. Itt mindenki tudja, hogy a lazítások "áldásos" hatása milyen mértékben tudja befolyásolni a piacokat. De vajon tényleg örökké bevethető ez a fegyver és bizonyos  eszközosztályok elszállása és földbedöngölése tényleg ennyire nem számít a kormánynak/kormányoknak? Ennyire nem lehetnek következetlenek és szűk látókörűek...vagy fel kell készülni egy új rendszerre, ahol a társadalmi egyenlőtlenségek ennyire nagy mértéket fognak ölteni és majd kivárjuk amíg minden ország Venezuela szintjére fog zuhanni? 
kozi723
kozi723 2019. 05. 01. 11:58
Előzmény: #10363  pomperj
#10364
Koszonom! Elolvasom!
pomperj
pomperj 2019. 05. 01. 11:52
Előzmény: #10361  kozi723
#10363

Vigyazni kell, hogy az Permain reserve Olaj, vagy gaz, vagy olaj+gaz egyenertek?
Ott ugyanis olajbol sokkal kevesebb van, mint gaz.
.
Legutobb, egy hete irtam itt:
 " Es osszessegeben Permian termelese 4 ev alatt megduplazott, most 4m b/d olajat termel ki, az ugyanannyi mint a vilag legnagyobb olajmezoje, a Szaudi Ghavar napi termelese. Csakhogy eddig a 2 Mo meretu teruletrol kitermeltek eddig 30Mrd hordo olajat,  es meg van talan 5-6Mrd hordo olaj a fold alatt. 
Az osszesen mostani termelesi tempo mellett 4 evre valo mennyiseg. 
Gaz meeg van bovebben.  "
.
Ez egy 2  eves cikk, de szerintem annyira nagy valtozasok nem lehetnek, hogy kb. stimmeljen:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190501v00prb3qk.jpeg
.
A cikk hosszu, talan erdemes elolvasni:
https://oilprice.com/Energy/Oil-Prices/Permian-Oil-Reserves-Are-Grossly-Exaggerated.html
kozi723
kozi723 2019. 05. 01. 11:28
Előzmény: #10361  kozi723
#10362
Bocs, elutottem, rosszul szamoltam, /3. ~1,2 ev 46e/100/365
kozi723
kozi723 2019. 05. 01. 11:21
Előzmény: #10360  pomperj
#10361
Tudsz arrol korrekt szamot, hogy permian teruleteken osszesen kb mekkora olajkeszleten ulnek? Egyes cikkek kb 46mrd barrel keszletrol cikkeznek. Elsosorban azert kerdezem, mert ha a jelenlegi permian napi kitermeles hozzavetoleg 3,4mbd, amit a tovabbi novelessel 4mbd-re fognak hozni, akkor finoman szolva is nem mostanaban lesz kinalat szuke ha az usa kitermelesen mulik. Ha jol szamolok, akkor a teljes vilagpiaci fogyasztast fedezi ez a tartalek majdnem 4 evig. Es ez csak a permian mezo. Az eszmefuttatasom elsosorban arra iranyul, hogy amig az usa korlatlanul birja fosni a wti-t, addig az olajar emelkedes korlatokba utkozhet, hiszen sokaig tudnak kompenzalni. Helytallo lehet ez a 46mrd koruli ertek?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek