Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2019. 04. 15. 14:20
Előzmény: #10118  Törölt felhasználó
#10120
CDNS-nek, egy időre megálljt parancsolhat a 66,6x sáv. XLNX több mint 15%-ot emelkedhet. És elnézve a chartokat egy korrekció után mindkettő új csúcsra fog menni több mint 75-80%-os valószínűséggel:)
totoro
totoro 2019. 04. 15. 14:10
Előzmény: #10118  Törölt felhasználó
#10119
Igazából magasról tojok rá hogy te milyen algoritmusokat írogatsz,  pár hónapos nickek múltját meg még magasabbról tojom le. Kiigazítottalak, mert pontatlanul fogalmaztál, próbáld lelki sérülés nélkül túlélni kisgyerek.
Törölt felhasználó 2019. 04. 15. 13:56
Előzmény: #10117  totoro
#10118
Woow!!!
en inkabb ugy foglamaznek nem az amit te kiolvasol az en hozzaszolasombol...
neked van momentum kereskedesre algorithmusod???
nekem van, olyat amit en irtam...
;000000000000000
(es ismerek kereskedoket akik eves szinten tobb szaz ezer ft-ot fizetnek hasonlo algorithmusert).
en irtam be am ilyen kereskedesekrol peldat, tul sok hasonlot egyebkent nem lattam mastol
;0000000
Ha pedig venned a faradsagot, akkor lathattad volna, hogy nehany hettel ezelott eppen irtam ebben a topikban hogy nemelyik rv-et miert nem eri meg shortolni, mert a hedgefundok es momentum alapon kereskedik veszik...
olvass vissza, mielott bele vau-vau...
totoro
totoro 2019. 04. 15. 13:37
#10117
"Momentum csak nehany nap, het honapig tart; egy igazan jo kereskedes pedig nehany honaptol akar evekig"
A momentum kereskedés nem az amire te használod a szót. A momentum kereskedő az elmúlt x időtávban legjobban emelkedő részvényeket veszi, és egész addig tartja, amíg  az emelkedő trend nem sérül. A legtöbbször ez is sok hónapos időtávú kereskedés.
Egyébként is mindenkinek más az ami fekszik, minden stílusban vannak sikeres, és sikertelen kereskedők. Én pl. egy kezemen meg tudom számolni hány részvényt tartottam életemben egy hónapnál tovább.
eurocent 2019. 04. 15. 13:32
Előzmény: #10113  pomperj
#10116
Szerintem CSIQ legalább 16,8x-14,x sávba le fog esni. Utána várnék egy nagyobb felpattanást. Viszont a rendszeremben nem valami biztatóak a hosszútávú kilátások. Ha nem fog tudni 25,89 fölé emelkedni, akkor bizony a 2011-es mélypont közelébe eshet az árfolyam.
FSLR öt éve egy inverz HS-t rajzol. KB 77 fölött nagyot emelkedhet.
Hosszabb távon előfordulhat, hogy a szektornak nagy nyertesei és vesztesei lesznek.
Törölt felhasználó 2019. 04. 15. 12:39
Előzmény: #10112  eurocent
#10114
Hany eve kereskedsz?
es hany eve nyeresegesen?
ha kereskedo vagy tudod, hogy a volatilitas segit, ha megfeleloen kezeled a kockazatot; na most ha ezt tudod akkor csak az lenne a kerdesem, hogy miert 1 olyan instrumentre koncentralsz, ahol aranylag alacsony a volatilitas???
75-80%-os valoszinuseget felejtsd el...
pomperj
pomperj 2019. 04. 15. 12:09
#10113
Solar tema 5. Panel gyartok,  USA-n kivul
.
1)CSIQ, Canadian Solar
A 4 fontos solar folia es panel gyarto (FSLR, SPWR, JKS CSIQ)  tagja, a legszelesebb foldrajzi bazissal. A 2018 evben 6.6MW osszteljesitmenyu panelt gyartottak. Az arbevetel es profit szepen emelkedik, utolso 12 honapban 4.0Mrd-ot kezelito arbevetel lesz, egy eve 3.3Mrd volt. Az EPS trend  1.12--->1.69--->3.88!? az utolso 3 evben. De 2019 evre EPS=2.70 a varakozas. Ha ennyi tenyleg lesz, akkor a PE meglepoen jo 7 koruli szam a mostani arfolyamnal. (kicsit aggodom is, hatha van valami  sz@r a mostani negyedevben, ami kiderul?)
.
A keszletuk 44 napra csokkent 55 tavalyi szintrol, ami kimondottan biztato a kereslet novekedesere. Van kozel fel evre elojegyzett rendelesallomany. A brutto margin 18% koruli, talan iden 20%-ra felmehet.
.
A hosszutavu adossag nagyon magas, 3.1Mrd korul, de ez meeg kibirhatonak tunik. Viszont a merlegfooszeg 6.0Mrd folott lehet a 2018 zarasaban, ami magasan tobb mint 
.
A korabbi CEO egy eve kivasarlasi ajanlatot tett, megvenne a ceget egyben, 18.5 USD/rv aron. Egyebkent az ar epp ma 18.80, es ha neki  1 eve ennyit megert volna (elutasitottak), akkor talan nekunk kisbefektetoknek ez megbizhato jelzes arra, hogy nekunk is megeri ennyiert.
Szoval, szerintem SCIQ a jobb solarosok kozul valo. Itt is riziko az allami tamogatasok leepulese, viszont a technologia fejlodesevel a ceg enelkul is kezd kellemesen profitabilis lenni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190415v00puqtik.jpeg
.
2)Jinko Solar, JKS.
 A kinai solar panelgyarto,  11.4MW panelt gyartott 2018ben, ez 45% novekedes 2017hez. 
A 2018 bevetele 3.64 Mrd, de Q4-ben 1.1Mrd., a trend szepen emelkedik. A 2019evre 14-15GW eladasi tervuk van.  A 2018 gross margin 13.5% volt, ezzel 1 % javulas lathato. A gyartasi kapacitasukat gyorsan novelik, es kb. 500 szabadalmukat hevesen  vedik.
Az EPS varakozas a kovetkezo 2 evben 1.90 es 2.10 USD korul van. A mostani arakat nezve (18USD)  jo  alkalomnak latszik PE(f)= 9-10 szinten megvenni.

A 2019 evre ujabb 30-40% novekedest varnak.  Elkezdtek az USA-ban is gyartani, de a fo piacuk most Kina es Delkelet Azsia. Kinaban 2019-ben 40MW solar eromu fog epulni, ez oriasi kereslet szamukra. Egyebkent india, az Arab obol orszagok es EU-ban Hollandia, Nemet, Spanyol piacokon is gyorsan teret nyernek az olcsobb araikkal.
.
A ceg  profitabilis, 2018 EPS=1.64 USD. A 2018 evben 60m USD volt a net profit, ez duplaja az elozo evinek. Az adossag 1.41Mrd, es a cash 500m, szoval nincs veszelyben a hitelek oldalarol.
.
De a ceg lathatoan nem a profitra fokuszal, hanem a piac megszerzesere. Iden az arbeveteluk -5% volt tavalyhoz kepest, az arak gyorsan estek, pedig volumenben sokkal tobbet eladtak. 
Igaz, a technologiai fejlodes most mar majdnem kompenzalja az arak eseset, igy a profit megis noni tudott. De mostani arakon mar kezd neyereseges lenni a Solar telepitese, es nem kell az arakat lenyomni a kovetkezo evekben. 
Nem lennek meglepve, ha hosszabb tavon JKS kepes lenne a legnagyobb panelszallito maradni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190415v00p4eakv.jpeg
eurocent 2019. 04. 14. 20:30
Előzmény: #10109  Törölt felhasználó
#10112
"Trendet azert nem szereti a tobbseg kereskedni, mert az esetek kb. 30%-ban fordul elo,"
Ha egy chartot szakaszokra bontunk (pl eső, emelkedő szakaszok), akkor folyamatos trendről beszélhetünk. Ilyen megközelítésből a 30% nem releváns. A 30%-os valószínűség meg eleve bukta. Amikor programoztam, számítógépes modellezésben magamnak igazoltam, hogy a "tuti" az 75-80%-nál kezdődik.
...
Az EURUSD példával arra utaltam (szándékosan nem kifejtve), hogy nem lehetetlen "tuti" kereskedési algoritmust alkalmazni erre a párra. Ez 100% matek, és tény, hogy nem könnyű, észnél kell lenni.
eurocent 2019. 04. 14. 20:17
Előzmény: #10109  Törölt felhasználó
#10111
"Ha ulsz 1 pozicion ami mar 4,5 esetleg 10-szerezett,"
Évente hány olyan traded van amelyik 4,5 esetleg 10-szerezett?
eurocent 2019. 04. 14. 19:51
Előzmény: #10109  Törölt felhasználó
#10110
Látsz most jó befektetési (nemesfém kivételével), trade (long, short) lehetőséget? Ticker?
Törölt felhasználó 2019. 04. 14. 19:14
Előzmény: #10107  eurocent
#10109
Pontatlan kovetkeztetest vontal le.
Nem igazan tartok keszpenzt csak ami a hetkoznapi elethez kell, nem bizok a bankokban, sot brokoercegeket is nagyon megtvalogatom.
Momentum csak nehany nap, het honapig tart; egy igazan jo kereskedes pedig nehany honaptol akar evekig.
Ha sikerult 1 jo belepot eszkozolnod akkor sokkal konyebb a poziciohoz vasarolni amikor az ar mar bizonyitotta hogy helyesen merted fel a felteteleket.
Trendet azert nem szereti a tobbseg kereskedni, mert az esetek kb. 30%-ban fordul elo, ha ehez hozza veszed, hogy sokan csak long oldalon kereskednek akkor ugye ez az arany meg alacsonyabb.
Ha ulsz 1 pozicion ami mar 4,5 esetleg 10-szerezett, akkor egy 10%-os elmozdulas 1 ujabb teljes pozicio kockazatat hozhatja; ugy pedig nagyon konnyu uldogelni 1 pozicioban.
Az EUR/USD-os hasonlatod vagy peldad, figyelmezteto kellene hogy legyen.
Nincs konnyu penz a piacon, inkabb fel nem ismert kockazatnak neveznem.
Idovel erre te is rajossz.
guantanamo
guantanamo 2019. 04. 14. 18:36
#10108
Ha már EURUSD amibe én is bele szoktam nyúlni. Valamikor ki fog törni fel, de ahhoz egy tartósan gyengülő dollár kéne, viszont egyelőre én egy új aljra látok nagyobb esélyt.
https://www.tradingview.com/x/GEzdtjHT/
eurocent 2019. 04. 14. 17:28
Előzmény: #10101  Törölt felhasználó
#10107
"Igazan komoly penzt nem azzal keres az ember ha momentum alapon ki be ugral; hanem amikor 1 ceget ertekenek toredekert vasarol."
Ha egy céget értékének a töredékéért vásárolod, akkor is a momentummal fogod a pénzt keresni. Mert hiába vásárolod a céget értékének a töredékéért, ha évekig egy szűk sávban fog mozogni, nem keresel semmit.
Érdemes megvizsgálni pl EURUSD párt. Hamar rá lehet jönni, hogy még momentum, meg értékelésre sincs szükség, hogy pénzt keressünk vele.
Korábban írtad, hogy a tőkédnek a 2-4%-át fekteted egy instrumentumba. Kérdés: A tőkéd hány százalékával kereskedsz folyamatosan és mennyit tartól folyamatosan cash-ben? 
pitcairn2 2019. 04. 14. 17:17
Előzmény: #10102  totoro
#10106
és persze nem tüneti kezelés kell (adóztatás...) hanem a kiváltó okokkal kell foglalkozni...
(azaz a jelenlegi pénz- és bankrendszer, illetve a demokratikus rendszerek csődjével...)
pitcairn2 2019. 04. 14. 17:16
Előzmény: #10102  totoro
#10105
a robotadó már a burleszk kategória...
pitcairn2 2019. 04. 14. 17:14
Előzmény: #10102  totoro
#10104
az önvezető autók kapcsán nem a technológiai a valóban releváns kérdés, hanem a rendszerrel együttjáró totális kontroll...
Episode 341 – Welcome to Your Driverless Future!
guantanamo
guantanamo 2019. 04. 14. 17:09
#10103
totoro
totoro 2019. 04. 14. 16:05
Előzmény: #10082  Törölt felhasználó
#10102
Túl sok a ha:
Az UBER jelenleg giga pénznyelő, és semmiféle technológiai előnye nincs, bármelyik nagy techcég bármikor beléphet a piacára, és eddig is csak azért nem tette meg, mert látványosan bukta anyagi értelemben.
Az autonóm taxitársaságok scifik. Emlékszem 2012-ben 2017-e ígérték az első önvezető autók utcai megjelenését. Azóta sem jött közelebb ez az 5 éves távlat, szépen toljuk magunk előtt, és lehet, hogy a jelenlegi fogalmaink szerinti önvezetés soha nem  jön el, csak az úthálózat teljes átalakításával, okosautókhoz igazításával. A másik meg, miből gondolod, hogy amikor tényleg nem lesz már szükség sofőrökre, akkor nem lesznek szarrá adóztatva ezek az autók. Már most tervben van a robotadó, mert a robotok még nagyobbra nyitják az ollót, még kevesebb csorog vissza az embrekhez, még több marad a szupergazdagoknál,  addigra simán meg is fog valósulni, hiszen ezekből az egyre halmozódó szupervagyonokból vissza is kell juttatni a rendszerbe ahhoz, hogy legyenek vásárlók.
Törölt felhasználó 2019. 04. 14. 15:36
#10101
Sokan tisztaban vannak azzal hogy nagy a penz boseg; es azzal is hogy a jovoben ez meg tovabb nohet.
ebbol viszont nem kovetkezik egyenesen, hogy a rv, kotveny ill. ingatlanpiacok is emelkedni fognak ill. milyen aranyban.
Hiba emelkednek a rv piacok a kovetkezo 5-10evben 20-50%-ot ha kozben lesz egy 80-150%-os inflacio.
Igazabol a jelenlegi helyzetben csak 2 megoldas letezik:
1. egyes piaci szereplok bedolnek, ami komoly volatilitast okozhat; a vesztesegeken kivul
2.el kell inflalni az adosagot (ez lenne a jegybankok celja); arrol viszont megfeledkeznek, hogy ez hogyan fogja tovabb novelni a tarsadalmi egyenlotlensegeket es feszultsegeket.
Hiaba komunikaljak, hogy ok politikatol fuggetlenek; valojaban a tagok megvalasztasa es az elnok kivalasztasa mindig a jelenlegi uralmon levo part ill. elnok feladata.
Velemenyem szerint illene emlekezni a befekteteseknel az 1. szabalyara "Ne veszits penzt!"
Igazan komoly penzt nem azzal keres az ember ha momentum alapon ki be ugral; hanem amikor 1 ceget ertekenek toredekert vasarol.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek