Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2019. 04. 13. 12:52
Előzmény: #10077  uhu20
#10080
Én inkább FCX-et vettem, elég nagy adagot. Elég jó helyen vettem. Mongólia sokat javult, de ezt a céget nem venném, mert van jobb hosszúra.
pomperj
pomperj 2019. 04. 13. 12:51
Előzmény: #10073  incrediblehoe
#10079
1)Azert CLDR is lefelezodott masfel ev alatt 22--->11 szintre. ;-)
Amugy viszont a ceg "csak" 3Mrd kapitalizacio, szoval tenyleg P/S=3/0.5=6 koruli mutatoval ertekelik. 
.
De itt mar valoban egy javulo allapotu ceget latunk.A  magas SGA koltsegek miatt van vesztesegben. Ha a koltsegeit tudnaa stabilizalni ezen a 350m szinten a kovetkezo evekben, (es erre vannak jelek hogy ez a celjuk) es az arbevetelt tudnaak ugyanugy evi +100m-val emelni mint az utolso 2 evben, nos, akkor a 190M veszteseg eltunne,  es a ceg legalabbis Zeroban lenne 2021-re.
.
Amugy a Computer Software mufaj most jol megy, azon belul a cloud bazisu Data analytics es a Machine learning, amit csinalnak es eebben vezeto cegnek  szamit, nyilvan az atlag felletti kilatasokkal bir. FO vevokoruk bank, technologia es telecom cegek. Jellemzo, hogy az indiai tozsden is vitezkednek, ahol oriasi adatbazist elemeznek realtime. Szoval, ennel siman el tudok kepzelni egy tartos aljat itt 10-11 arfolyamszinten. Feltettem a listamra.
.
2)De azert en is hadd ajanljak egy IPO-t  a figyelmedbe. 
Alcon, az egy "szem" high-tech es medical gyarto ceg. Speciel eppen a szomszedbol Calif, Irvine-bol vette meg Novartis 2010ben, itt volt a kozpontjuk a Alton-on. Aztan most IPO-ra ment, ALC ticker, es ezzel a szemmutet -laser es a mu-szemlencse legnagyobb gyartoja ujra onallo ceg lett.
.
A 2019 EPS=+2.0 korul lesz, es igaz, hogy csak 1 hete van a tozsden, es eleg vaskos az ara 54 USD korul. Az PE=27, dehat a tobbi szemlencse gyarto is ilyen szamokkal forog. De ALC  40 korul? azt mar jo vetelnek gondolom.
.
A kapitalizacio 27Mrd, az arbevetel 7.1Mrd, es evi 10% korul no.
A vilagon egyre tobb ember megengedheti maganak, hogy oregebb koraban is lasson, es megcsinaltatja a szemet.
Most meg a bevetel 3/4 resze a fejlett orszagokbol jon. De ha ujabb 3 Mrd ember lesz rovidlato a kovetkezo 15 evben? es sok-sok Kinai, Brazil, Mexicoi, Indiai es Orosz is jol akar latni, autot vezetni 50 eves kora utan? 
.
Kilatasok (szo szoros ertelmeben ;-), nos Novartis kb. 50Mrd-ert vette meg 9 eve, ahhoz kepest most olcso. Ez nem trading, hanem hosszutavu es stabil "hold" jellegu pozicio. ALC-t figyelni kezdtem, es a tervem az, hogy amikor lelohad a kezdeti lelkesedes, veszek egy indulo poziciot.
Boole 2019. 04. 13. 12:46
Előzmény: #10068  hellforceone
#10078
Azt azért ne felejtsd el, hogy a tőzsdei tévedés általában úgy keletkezik, hogy azt gondoljuk most másként lesz, más a helyzet, más a felállás. Persze később rendszerint beigazolódik, hogy most sem volt másképpen, csak a piac más körítéssel adta elő a történteket vagy estleg időben megkésve. Nem voltunk elég türelmesek, megtévesztett a műsor. Ezért kell nagyon figyelni.
uhu20 2019. 04. 13. 12:24
Előzmény: #10063  Boole
#10077

Mint a bányapapírokkal régóta foglalkozó olvtársak véleményére lennék kíváncsi.
TRQ
Találtam egy elég impozáns ábrát az egyik jelentésükben: 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190413v00p95y6a.jpeg
Persze ez csak egy pdf és az elképzelt jövő. Mindenesetre az Oyu Tolgoi (TRQ) a világ top 3 bányája közé kerülhet, legalábbis a pdf szerint.
Viszont Mongólia azért nem egy nagyon biztonságos környezetben van (hogy finoman fejezzem ki magam) és az is extra kockázat, hogy ezen kívül nincs más bánya, ráadásul ott van a mongol állam is, mint kisebbségi tulaj - a Grasberg (FCX) sztori óta tudjuk, hogy ez mit jelenthet. És ha a Kínai Kommunista Párt, vagy Putyin gondol egyet, akkor a TRQ-nak (Mongóliának) annyi.
Viszont a mutatói nem tragikusak, folyamatosan pozitív EPS, nem magas P/E,  a jövedelemteremtő képesség és az adósság terén sem látok különösebben kirívó dolgot. Van egy erős partnere-tulajdonosa (RIO), habár ez visszafelé is elsülhet. 2014 óta nem látok hígítást sem.
Mi a csapda? Egyelőre én azt látom, hogy ez egy korrekt cég és a felfelé mutató potenciál jelentős, igaz, mint egybányás (részben projekt)cégben (ráadásul Mongólia) jelentős a kockázat is. De nem olyan, mint mondjuk az aranybányász MUX, amelynek jelenleg nincs kilátásban igazán komoly projektje. Biztonságosabb talán a főtulajt  (RIO) venni, de akkor az már nem rézbányász pozíció lenne.
pitcairn2 2019. 04. 13. 12:21
Előzmény: #10072  pomperj
#10076
sokkal rosszabb a helyzet, ez már kb. az "aranylövés" lesz...
incrediblehoe 2019. 04. 13. 11:31
Előzmény: #10074  incrediblehoe
#10075
Szóval ha P/S-ben felzárkózna a 6-os szintig, duplázna a mostani árfolyamhoz képest. 4 negyedév kell szerintem ennek az eléréséhez szerintem.
***
Itt van részletesebben kifejtve:
***
CLDR is trading at 3X this year's revenues (using $825MM projection, using 279MM shares projection at year-end, subtracting about $500mm from excess current assets of cash, securities, prepaids, etc). I do not know of any large Cloud company that is trading at this valuation, while growing at 20%/year!
CLDR is in position to generate cashflow of $100MM next year, and only reason for this year's shortfall is merger related accounting, systems integration, and overall combination related exercises. Once market believes this, the stock would have jumped to $15/share.
CLDR comprehensive new product will be released in second half. This should create huge momentum, and institutional investors will start buying a month or so in advance of that, and the momentum should continue for another year.
CLDR management and board composition is world class. We have a CEO who has sold previous companies to IBM, Redhat executive on board who understands synergies with IBM. Thus, likelihood of IB acquiring CLDR is reasonable next year around $20/share or higher. 
CLDR's high percentage of recurring revenue stream provides excellent backdrop for high margins to continue growing. 
Their services revenues as percentage of total revenues will continue to decline.
Private Equity firms likes Vista and Thom Bravo are for sure looking at CLDR as a takeout prospect. They will approach the company around end of the year once integration is done, and growth visibility improves. This means company could touch $20/share next year.
Downside to CLDR is of 5% or so from here...………..upside is of 100% within a year.
incrediblehoe 2019. 04. 13. 11:27
Előzmény: #10073  incrediblehoe
#10074
CLDR is trading at 3X this year's revenues (using $825MM projection, using 279MM shares projection at year-end, subtracting about $500mm from excess current assets of cash, securities, prepaids, etc).
incrediblehoe 2019. 04. 13. 11:12
Előzmény: #10072  pomperj
#10073
Mi véleményed erről a tickerről?
https://finance.yahoo.com/quote/CLDR?p=CLDR
Itt van róla egy rövid írás:
https://seekingalpha.com/article/4253338-cloudera-perceived-value-trap-entrapped-miasma-fud-huge-percentage-upside-potential?ifp=0&app=1
Szerintem van benne egy duplázási potenciál a következő 2 évben. Addigra a merge miatti accounting helyrebillen, és nyereségesbe fordul a cég. Most a befektetők nem értik meg, hogy addig az ARR a releváns mérőszáma a növekedésnek.
pomperj
pomperj 2019. 04. 13. 10:13
Előzmény: #10071  Törölt felhasználó
#10072
A piac tenyleg meg van zakkanva, legalabb ugy, mint 2000 es 2008 evekben. Mint aki ehgyomorra leont egy uveg whiskey-t, ugy valtozott az invesztori jozan magatartas a megreszegedettre.
Epp nezem az uj IPO-kat, hatha lehet venni valamit olcson. Meg amugy jo proxy arra, mennyire szabadult el a gatlastalan penzszoras. 
.
a)A mult heten jott ki LYFT. A cegnek 2018ben 900m vesztesege volt, es megis, eladtak 88 USD aron az egesz 24Mrd reszveny csomagot.  Erted? Eleve veszteseges reszvenyekert adtak oriasi halom penzt ! nem csoda, hogy most az arfolyam 59, es lesz az sokkal kevesebb is.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190413v00paffyc.jpeg
.
b)Most ajanljak nekem a newsletterekben a bulletin-board szolgaltatast nyujto Pinterest. 
Itt az ajanlasi szoveg;
.
 “the company’s unique and broadly appealing proposition, offering consumers the ability to view and collate visual recommendations, will enable ongoing robust user growth.  Pinterest calls itself “the productivity tool for planning your dreams.”

.
A kibocsatas 10-12Mrd erteku, es 17-21 USD indulo arrol van szo. A cegtol iden varnak 1.2Mrd sales arbevetelt, es annak 8-9-szorosaara becsulik az erteket (!), es kozben egyebkent masszivan veszteseges is. Majd 2021-re igerik, hogy akkor mar nullszaldos lesz. Egyebkent a hasonlo SNAP, TWITTER,, FACEBOOK is Price/Sales =6-9 szamokon forog most, szoval abszolut nem egyedi oruletrol van szo. 
.
c)Aztan ott van LYFT nagybatyja, az internet-taxi UBER kozelgo IPO-ja. 
Na, ez a legjobb. Van evi 2.5Mrd arbevetel, meg iden 3 Mrd eves veszteseg (!). Es el akarjak adni az IPO-n, konnyed 100 MRD aron (!!!). Es tegyuk hozza, UBER novekedese szinte meg is allt. Szoval, ha zero veszteseg lenne, se adnek erte meg 1Mrd-ot se. 
A megreszegulesi hanyados tehat mennyi a piacon?   az ugy 100x a normalitashoz kepest.
Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 08:34
#10071
pomperj
pomperj 2019. 04. 13. 07:59
Előzmény: #10065  pomperj
#10070

1)Ismet Olaj tema.
Talan sokan eszrevettek, hogy sok kis-kozepes olajos ceg +5%-ot ugrott, es penteken azok egyuttese (meg a nagybankok ugrasa) emelte meg a piacot. 
Az robbantotta fel az olajs cegeknel az arfolyamot, hogy Chevron megvette 33Mrd-ert Anadarkot, nagyjabol a piaci ar +32% arszinten. 
Es ez azonnal rengeteg olajos spekulaciot inditott be.
.
Eloszor a tenyek. A vetel jo nagy margin-al tortent, es Chevron azonnal esett 5%-ot, a nagy felar hatasara. Miert volt ez jo Chevronnak? hat nyilvan, mert kell az olaj. Es az olajorias ugy veli, hogy erdemes most a piac folott +32% felarral  is olajos ceeget megvenni. Ki tudja jobban, mit er az olaj, mint Chevron?
A masodik ok, hogy nincs eleg olaja. Chevron olajtartaleka 6200m hordo,  a gaz tartalekkal egyutt 12000m. Exxon osszes tartaleka ennek duplaja korul van, 24000m hordo.
.
2)Azt szinte elkepedve  irom le, hogy Gazprom olaj-egyenertekes gaz-tartaleka a Chevron-enek tizszerese, igen, 10x, nagyjabol 130.000m hordo olaj. Es a kapitalizacio? CVX=225Mrd, Gazprom=55Mrd. Na, ebbol azert lehet kalkulalni: Chevron relative 40x-szer dragabb, mint Gazprom.
Egy masik hasonlat. PBR olajtartaleka kb. azonos Chevronnal. De PBR kapitalizacioja  90Mrd korul, szoval van meeg hova emelkedni.
.
3)Es azt kikerestem, hogy APC-vel a megvett olajtartaleka kb. 1500m hordo, es adtak erte 32Mrd Dollart. Akkor a kitermeles elott, a foldben levo olajtartalek ara kb. 21 USD/hordo. Kezdi a piac azt latni, hogy sokat er a foldben levo olaj.
.
Persze hogy beindult a spekulacio, vajon melyik kis-kozepes ceget akarja majd XOM, meg PetroChina megvenni legkozelebb? Mert  nincs eleg kitermelheto olaja. A kandidatusok azok mind, akik a finviz.com listan megjelentek:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190413v00pggcqi.jpeg
.
4)Na persze. De ettol meg a vilag osszes olajtartaleka nem valtozott, csak elkezdodott a harc erte. 
Ha viszont harcolnak erte, akkor eleg hamar rajonnek, hogy egyreszt a +32% felar az egesz olaj/energia mufaj arat megemeli am, es nem is kicsivel. Es csakis attol lesz igazabol tobb olajtartalek, ha keresik is, es talalnak is, es kitermelik.
Szoval furni kell. Elkerulhetetlen, es ez a CVX-APC vasarlas ezt is jelenti.
.
5)Tegnap az olajszerviz alig emelkedett. Dehat ha az olaj-oriasok hajlandoak +32%-ot adni az ismert tartalekokert, akkor nincs messze az ido, hogy a furasokert is hajlandoak annyival tobbet adni. Chevron olajkeresesre egy evtizede 30Mrd/ev dollart koltott, most 20Mrd-ot. Van hova kovelni a kiadasokat.
.
6)Az adatok keresese kozben a factset-ben rafutottam a fracking temara. Hat eleg elkepszto, szerintuk a fracking cegek 112Mrd Dollarral tobbet koltottek, mint amennyi beveteluk volt. Szoval, a mostani arakon a fracking masszivan veszteseges am. ES ezt is mi mas tartana fenn, mint az hogy olcso a hitel, es ranyomjak a penzt a bankok a fracking cegekre anelkul, hogy megneznek: visszajon-e valaha?
Minden esetre, elkezdodott a hosszu meneteles a normalizacio iranyaba? Talan ezt jelzi a Chevron.
.
7)Egy szemelyes megjegyzes: az arakban amugy is elkepeszto szelsosegek vannak. Egy 10 db-os  chicken-nugget csomag a gyorsetteremben 1.49 USD. Hogy lehet ez nyereseges? Teljesen kizart, es az a gyanum, hogy a rengeteg uj, hitelbol epult ugyMcDonalds-szeru gyorsetterem, nos, az keptelen lesz a hitelet fizetni. Ez az 1.49 arszint is a Zero kamat kovetkezmenye es  csodaja.
.
Meg persze az is, hogy a Nyugdijalapok amik kotvenyekbe invesztalhatnak,  alig kepesek hozamot felmutatni. 
De errol majd maskor.
Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 07:12
#10069
hellforceone 2019. 04. 12. 21:50
Előzmény: #10045  Boole
#10068
Érdekes olvasni, amit írtál, de abszolút mutatja, hogy nyitott vagy az új helyzetre, alkalmazkodsz, elgondolkozol azon, hogy mi van, ha most mégis másképpen van valami, mint korábban. Mikor leírtam eddig árnyalva korábban, hogy mi van, ha most mégis más a szitu, mint eddig... akkor nagyjából lehülyéztek és jött az a szöveg, hogy a "this time is different" gondolkodással már sokan, nagyon megégették magukat. Nem vagyok olyan profi, még csak félprofi sem, mint itt egyesek, de néha lehet, hogy a másfajta gondolkodás pont azért segít, mert nem a régi, megszokott beidegződéseken alapul. Nem mondom, hogy így lenne - tehát, hogy most tényleg minden más lenne, mint a múltban -, de talán nem árt elgondolkozni azon, hogy mi van, ha valóban egy új egyensúlyi helyzet fog beállni. Miért? Nos, elég megnézni a népesség alakulását, a technológiai fejlődést, a termelékenység változását, a digitalizációt, robotizációt stb stb stb. Szerintem jó irányba tapogatózol, ha felteszed magadban a kérdéseket, hogy vajon merre van tényleg a helyes irány, mit hoz a jövő. A nyerő az lesz, aki a legkorábban felismeri, hogy vajon milyen irányba is mehet a változás és arra fogad. Persze, majd biztos beomlik a tőzsde, összeomlik a világ stbstbstb, de a világvégevárás közepette lehet, hogy nem árt feltenni egy másik szemüveget sem. Nem azt mondom, hogy most kell full tőkével beszállni, sőt, én is óvatos vagyok, de a világ szerintem nagy változások előtt áll, kicsit máshogy fogalmazva, this time MAY BE different... majd meglátjuk
guantanamo
guantanamo 2019. 04. 12. 20:48
#10067
Down
Down 2019. 04. 12. 19:32
Előzmény: #10061  pitcairn2
#10066
Veled sem...
pomperj
pomperj 2019. 04. 12. 19:19
Előzmény: #10044  pomperj
#10065

1)Az  #elozmeny WTIC olaj chart,  az a 20 eves hosszutavu, abban  van egy Elliott-os szabaly-szegesi hiba.
Nevezetesen, hogy ha ez egy 11 eves oldalazo haromszog, akkor az ABCDE haromszogben az kemeny szabaly, hogy a (C) pont nem lehet az (A) alatt, szoval valami baj van a szamozassal.
Es ez igy igaz is.
.
De azt egy forditott "overthrow" -nak tekintem. Es mintegy "kitoroltem"  a chartbol, mintha az a leszuras nem volna, es nem szurt volna le a 34 szintrol 26-ra. 
Aki emlekszik arra az idore az tudja,  egyszeruen a Szaudiak total orultsege hozta letre, (amikor kijelentettek, hogy ok lejjebb tudjak vinni az olaj arat barkinel)  meg persze kellett a NY hedgefundok oriasi osszegu shortolasa.
Aztan  persze  napok alatt visszapattant. Szoval orthodox Elliott szabalyok szerint az rossz szamozas, de akkora erzelmi negativizmus tenyleg 50 evente ha egyszer van olaj ugyben, mint akkor.Ha ezt a leszurast megcsonkitjuk a zarasi arakra, es ugy  nezzuk, akkor (A) melypontja 32, a (C) melypontja 34, szoval szabalyos oldalazo haromszog.
Rajzban igy nez ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190412v00p75ndh.jpeg
.
2)Aki nagyon szigoruan betartja az Elliott szabalyokat, es nem tetszik a fenti magyarazkodas?
Nos, annak ket masik atszamozast is ajanlok Pl.  Igy:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190412v00p5d75e.jpeg
.
Egyebkent nekem ez a chart meg kevesbe tetszik,mint a "basis" verzio.
Boole 2019. 04. 12. 18:27
Előzmény: #10063  Boole
#10064
Illetve hamarosan ott lesz.
Boole 2019. 04. 12. 18:24
Előzmény: #10062  Boole
#10063
A LAC is felkerült az xtb kereskedhető részvényei közé.
Boole 2019. 04. 12. 18:23
Előzmény: #10055  Down
#10062
Értelek, de mindenkinek más az időtávja.
pitcairn2 2019. 04. 12. 17:49
Előzmény: #10053  Boole
#10061
néhány hete regisztrált "project nick", valószínűleg régi ismerős "álruhában", nem érdemes vele foglalkozni:)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek