Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2019. 04. 05. 19:57
Előzmény: #904  pomperj
#9960

1)Jo regen, 2018 majusban targyaltuk azt, hogy javultak a Solar cegek kilatasai.
#904, #913.
Nos, azota a 5 jobb Solar ceg igen szepen mozog, es remelem meg benne vannak azok, akik akkoriban nezegettek.
FSLR, SPWR, RUN, ENPH, VSLR
Van, amelyik ezek kozul 9x-et csinalt egy ev alatt !
A Solar Rally fantasztikus szep, meg mindig wave(3)-ben emelkedik, es meeg mindig be lehet szallni.
.
2)LAC gyonyoruen muzsikal, lasd Lithium topic.
bimborablo
bimborablo 2019. 04. 05. 19:15
#9959
Szépen megy a LAC, de SQM-re is érdemes lehet most figyelni, beszálló közeli állapot lehet. Március óta nagyon szépen számozható hsz-ben megy ha jól nézem. Véleményeteket kérhetem esetleg?
hellforceone 2019. 04. 05. 17:14
Előzmény: #9955  Törölt felhasználó
#9958
Szerintem itt nem nagyon látsz olyanokat, akik nagyon a fűben lapítanának, mert jönne egy nagyobb esés... úgy gondolom, hogy akik itt régóta írnak vagy csak olvasnak, azoknak a nagyon nagy része tudja jól, hogy milyen "játék" a tőzsde. Szerintem még nem nagyon talalkoztál itt olyannal, aki azon ajvékolt volna, hogy beesett a piac vagy egy adott papírja és akkor most mit is csináljon. :)
pomperj
pomperj 2019. 04. 05. 14:41
Előzmény: #9956  pomperj
#9957

Itt van az inflacios/GLD temahoz a WAGE Inflation trend, ami nyilvan emelkedo trend
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190405v00pgmwkh.jpeg
pomperj
pomperj 2019. 04. 05. 14:00
Előzmény: #9953  Boole
#9956

Volna egy hosszabb lelegzetu Fundas bazisu becslesem, hogy merre megy a GLD es kb. Mennyit.
De nagyon hosszu volna rendesen leirni, az egesz  a Bond piac mozgasaira bazirozva.
De most nincs idom leirni.
.
A lenyeg a legvege. Az, hogy szerintem fundasan egy kis javulast latok a egyik fo hajtoero, a dollar Kamat Spread mozgasaban. A spread a BOND iranyfordulata miatt (lasd korabbi Bond chart) a spread kozeptavon nem fog tovabb csokkenni,  hanem novekedes inkabb varhato. (a rovid kamatot a FED tartja vagy csokkenti, de a hosszutavu csokkenese megallt , pl. US30Y 2.4%nal allt meg, sot 8 napja ujra elindult magasabbra)
.
Es ha a hosszutavu kamat a SPread-el egyutt no, akkor a piac szerint az inflacios varakozas erosodik, az meg szokasosan  jot tesz a GLD keresletnek.
Tehat,  ezert egy kicsivel optimistabb vagyok GLD kitores 1370 fole varakozasomban.
Törölt felhasználó 2019. 04. 05. 13:26
Előzmény: #9953  Boole
#9955
Hamarosan jonnek a munkaeropiaci adatok, ilyenkor a nemesfemekben is komolyabb elmozdulas szokott lenni.
Erdeklodve olvasom, hogy emberek velemenye mekkorat tud valtozni 4-5%-os eses ill. korrekcio utan.
Persze amikor a rv piacon ennek 3-4-szerese 15-20%-os eses van akkor szinte mindenki lapit mint sz@r a fuben.
Az emelkedesek es esesek sem fuggolegesen mennek vegbe.Nekem vannak mint legtobbszor longjaim es shortjaim is.
A USD eleg eros; foleg marcius 20.-tol ill. az olaj nagyot ment az elso negyedevben.
Törölt felhasználó 2019. 04. 05. 13:14
Előzmény: #9948  macskassy
#9954
Sajnos az allami eloszto rendszer mindig megosztja a tarsadalmat es soha sem igazan igazsagos.
Kevesebbet kell elvenni az emberektol adok formajaban, es a novekvo jolet miatt az emberek tobb gyermeket fognak vallalni.
CSOK altal felveheto hitelek az ingatlanpiacon az ingatlanok arait inflaljak; foleg a tobb szobas lakasok ill. hazak arait.
Boole 2019. 04. 05. 12:01
Előzmény: #9952  Boole
#9953
Egyébként minél jobban nézem ezt a hosszú eső trendvonalat, annál jobban kezd kialakulni egy olyan érzésem, hogy ezt még egyszer már nem fogjuk letörni és folyamatosan felette maradunk. Elvileg 1275 USD alá már nagyon nem kéne menni. Nagyon rosszul nézne ki, ha a korábban felfelé áttört eső trendvonalat újra szignifikánsan lefelé törnénk. Már nekem a további emelkedés akkor nem lenne egyértelmű. A bányászokban meglévő bizalmam is megrendülne.   
Boole 2019. 04. 05. 11:51
Előzmény: #9951  Boole
#9952
Kávé szerintem elkezdte az emelkedő útját.
Boole 2019. 04. 05. 11:49
Előzmény: #9949  Boole
#9951
Ezt a verziót alapul véve a minimum célár 1528 USD a goldra. 
https://www.tradingview.com/chart/GOLD/6DVf5mMt-Possible-Gold-C-H/
Boole 2019. 04. 05. 11:44
Előzmény: #9947  hellforceone
#9950
A pénzügyminisztérium és az MNB elemzése szerint 2019. őszén pénzügyi turbulencia várható.
Boole 2019. 04. 05. 11:42
Előzmény: #9946  pomperj
#9949
A chart hasonlósági elemzés alapján az alábbi mozgás várható. Jól látom, hogy a c) ponthoz (ami a nagy "E" lenne) a korrekció befejeződne, az kb. 1260 USD lenne? Az Elliott alapján onnan már emelkedést lehetne várni.
https://www.tradingview.com/chart/GOLD/bphToEK6-5-WAVES-DOWN-COMPLETED-EXPECTING-THE-3-WAVE-PB-TO-1298/
macskassy 2019. 04. 05. 11:28
Előzmény: #9943  Törölt felhasználó
#9948
Apa és Fia beszélgetnek 2038-ban. (Boole után szabadon) 
-Apa Ti miért akartatok három gyereket?
-Tudod fiam, 2018-ban felnyaltunk 10 misit a házra és be kellett vállalnunk még téged cserébe.
-Ne viccelj apa! Ennél többet kerestem nyári melóval a mekiben tavaly!
hellforceone 2019. 04. 05. 11:25
Előzmény: #9946  pomperj
#9947
Köszönöm! Éppen tegnap olvastam én is egy cikket, ahol már idénre a bull piac végét jósolják, de persze ezt már halljuk évek óta. Az írás végén egyébként érdekes teória, hogy mi van, ha a FED most egy kicsit visszahúzódott, de ahogy látná, hogy az aktuális kis gyengélkedés csak átmeneti és újra a gázra lépnének és emelnének egyet... kiváncsi lennék a piaci reakciókra. Persze lehet, hogy a piac örömmel reagálna, mert akkor meg az lenne a magyarázat, hogy erős a gazdaság, elbírja, BUY!!! Néha olyan érzésem van, mindegy mi jön, a piacon a vevők diktálják a tempót...
pomperj
pomperj 2019. 04. 05. 09:00
Előzmény: #9909  hellforceone
#9946
" Smart money varakozasai" temara visszaterek.
Epp ma olvastam Barrons-ban errol.
Ide masolom a cikk lenyeget.
+++++++++++++++++++++++++++
Don’t Panic but Half of Smart Investors See End of Bull Market in the Next Year

The bull market is likely to expire in the coming year, according to a new survey by Commonfund, which manages $25 billion for endowments, foundations, and public pensions. 
The Back Story: Commonfund surveyed 200 institutional investors at its 21st annual Commonfund Forum in Orlando, Fla., at the end of last month. The audience of investors represented $1.3 trillion in total assets. 
What’s New: Almost half of survey respondents—46%—expect that the bull market will end in the coming year, Commonfund found; 32% see it enduring another two years—and 14% think it’s already over. The cause? One-third of respondents think the bull market will be done in by declining consumer confidence. The next most-cited explanation, with 18% of respondents, was trade wars, while 17% voted for higher interest rates.
Commonfund’s chief executive-slash-chief investment officer doesn’t agree: “While investors have grown more skeptical about the longevity of this strong economy, we feel the business cycle maintains the momentum necessary to further this historic bull run in the immediate future,” Mark Anson, Commonfund’s CEO and CIO, said in a press release. Separately, a report from S&P Global Ratings out today forecast that U.S. growth will slow this year to 2.2%, from 2.9% last year, mostly attributable to less growth in private nonresidential investment spending. But odds of a recession in the next 12 months held between 20 to 25%, the report said. “Slower global growth, trade tensions, and a moderation in fiscal stimulus have weakened investor confidence, with markets pricing in a rate cut by December 2019,” the company’s chief economist Beth Ann Bovino said in the note. But households account for two-thirds of economic output, and are still healthy, she said. While S&P Global doesn’t expect rate increases from the Federal Reserve this year, Bovino says “if the recent weakness is only a soft patch and not quicksand, the Fed may surprise markets and decide to sharpen its monetary tools later this year, with a rate hike just in time for the holidays.” 
opandup 2019. 04. 04. 19:28
Előzmény: #9941  Törölt felhasználó
#9945
Igen az tisztán látszik, hogy óriási a momentum bennük, de már több jel is van arra, hogy innen fordulás várható és persze neked is lehet igazad és mehet tovább...ezért kell szűk stoppal védeni mindig az ilyen pozikat..
Törölt felhasználó 2019. 04. 04. 19:16
#9944
Törölt felhasználó 2019. 04. 04. 19:12
Előzmény: #9931  pitcairn2
#9943
Nem hiszem hogy a jegybankok hagynak osszeomlani az altalad nevezett kartyavarat, a kovetkezo 20,25 esetleg 30%-os esesnel all in-t fognak menni "soha" veget nem ero QE-kel ill. negativ kamatokkal....
(igy sajnos nem usszuk meg egy egyszerubb 40-70%-os esessel); ebbol arany loves lesz; Venezuelahoz hasonlo vegkimenetellel...
2024-tol elindul a demografiai valsag (pension crisis) az usaban es a nemeteknel is kezdi majd felutni fejet az oregedo tarsadalom altal generalt problemak....
Nagyon sulyos arat fogunk fizetni az akademikusok altal krealt kiserletert.
Boole 2019. 04. 04. 19:04
Előzmény: #9940  Boole
#9942

Brent is szépen halad. Egyébként pont az lenne váratlan, ha az arany innen megindulna felfelé és vissza se nézne. A másik váratlan lenne, hogy 1200 alá esne, de nagyon. Erre kevesen számítanának.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/118/090/2c2913a9b64cf4b158b05837cc46b90389e9ad80.png
Törölt felhasználó 2019. 04. 04. 19:02
Előzmény: #9939  opandup
#9941
CDNS,XLNX-ek en hagynam a helyedben minimum majus.2-ig.
Jo nehany momentum investing-re alapozott algo es hedge fund kereskedi ill. vasarolja ezt a 2 ceget abbol az 5-bol amit megneveztel...(nem zarom ki hogy eshet ez a 2 ceg, de akar emelkedhet is)....
egyebkent nekem is van long poziciom ebben a 2 cegben, mint ahogy az AMD-t is vasaroljak a hedge fundok momentum alapon...hogy meddig azt nem tudom; a volatilitas novekedni fog.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek