Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2019. 04. 02. 10:00
Előzmény: #9875  pomperj
#9880
Megjegyzem, hogy a CDE 5,6 USD-ről esett 3,9-ig és nincs benne támasz 3,5-ig. A PAAS is harmatos. Gyakorlatilag minden ígéretes bányász kezd kimúlni. Lassan bejön az előzetes jóslatom, hogy mélyre fognak esni és egy aranyrallyban meg alulteljesítenek. A bekerülési árhoz meg alig fog hozni. Nem hiába ezeket a papírokat csak nagyon diszkonton szabad megvásárolni.
uhu20 2019. 04. 02. 10:00
Előzmény: #9869  Boole
#9879
Igen és ahogy írtam a minap, a kommentek között azért egyre több a kritikus jellegű. A Rob McEwen név, mint brand, megkopóban.
 "I think when he changed the name of the company to McEwen Mining he was capitalizing on his personal brand, at that time an esteemed name. This attracted his fans. Without his name the stock would be possibly much lower."
De az igaz, hogy ilyennel lehet(ne) nagyot szakítani. De nekem ez már túlzás.
Boole 2019. 04. 02. 09:55
Előzmény: #9875  pomperj
#9878
TA alapján is jól látszik, hogy 1,1 USD-nél vannak a támaszok.
Boole 2019. 04. 02. 09:53
Előzmény: #9875  pomperj
#9877
Köszönöm. Pedig jónak nézett ki, de jönnek a rossz hírek. Két bányáját eladja, akkor ugyan lesz zseton, de kérdés, hogy mit vesz helyette.
pomperj
pomperj 2019. 04. 02. 09:41
Előzmény: #9870  Törölt felhasználó
#9876

Bitcoin.
Elszurtam, a fene megette. Tegnap egyszeruen nem volt idom BTC-t tradelni.
Kimaradtam a rallybol, pedig keszultem ra es van is ra penzem.  Fokuszaltam az LAC temara, ami szinten eppen kitort. Meg pakolasztam az olajosokat, hogy meg jobb legyen az osszetetele.
Majdnem +20%-ot ment intraday, de elkezdett korrigalni, Ha visszajon fibo 61.8 szintre es megfordul, akkor azert megprobalkoznek. Ilyen volt,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190328v00pfftzd.jpeg
.
Ilyen lett
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190402v00pwtz50.jpeg
pomperj
pomperj 2019. 04. 02. 09:29
Előzmény: #9869  Boole
#9875

MUX tema
Megneztem a ceget. Sajnos igazad van, hogy tipikusan a "csiszolatlan gyemant", de alighanem az is marad.
Ha jol latom, akkor mar sok eve nincs semmi  profit, viszont az utolso  5 evben a veszteseg sem sok, mindossze kb. 3 cent/rv evente. Szoval nullszaldos, mert a 4 banyajabol ketto tul dragan termel, es ketto kb. kozepes. Igy 1050 USD a termelesi koltseg, ez hosszutavon nagy versenyhatrany, igy nehez versenyezni. 
.
De vannak pozitivumok is. Egyreszt praktikusan nincs adossag, szoval nem tud csodbe menni. 
Masodszor, ha sikerul eladni az egyik banyat, akkor azert kapnak annyi penzt, amivel jopar evig elvannak igy is, ilyen GLD arak mellett. Kihuzhatjak a jobb idokig,
Harmadreszt, ha az Arany ara felmenne 1300-->1500 szintre, akkor az a 200USD/uncia azonnal nyereseg lenne, vagyis a kb. 200e uncia termelesbol azonnal volna 30-40m USD profit, ami 10-15cent/rv profitabilitas. Igy egy PE=15 szammal 1.5-2.0 USD kozotti arat fenntarthat fundasan is. 
.
Ezzel azt akarom mondani, hogy MUX elvegetalhat meg sokaig. De nincs nagy profit potencial akkor sem, ha az arany emelkedik +20%-ot.
Az mas kerdes, hogy ha GLD nagyon megindulna, es netan  felfutna 2000 szint fele, akkor MUX nagy rallyt produkalna. Persze, akkor a tobbi aranybanyasz is, mind. Szoval, most,  hogy leszakadt a charton az a 1.60 support, nos,  en eladnam. 
Aztan majd amikor GLD tenyleg kitor 1370 fole, akkor ezt a penzt ujra egy junior banyaszba, de alacsonyabb koltseggel mukodobe,  attennem.
.
chart-trader
chart-trader 2019. 04. 02. 08:43
Előzmény: #9870  Törölt felhasználó
#9874
Last minute-ban,tegnap délelőtt vettem egy játszóspakkot. Elvileg 5800-6000 a letörési szint, odáig elvihetik.
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 08:00
Előzmény: #9872  Boole
#9873
Boole 2019. 04. 02. 07:57
Előzmény: #9871  Boole
#9872
Egyébként annyira evidensnek tűnik chart alapján, hogy az arany le fog esni 1250-1260 környékére, hogy az lenne a szép csavar, ha nem tenné.
Boole 2019. 04. 02. 07:54
Előzmény: #9869  Boole
#9871
A DuPont ma nagyot fog esni, ha lehet hinni az indikatív árnak (kb. -33%). 
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 07:38
Előzmény: #9867  pomperj
#9870

A bitcoin tényleg rallyzásba kezdett. Gratulálok a múltkori meglátásodnak. Persze ez semmit nem jelent, hiszen a coinbárók elég tőkével és tetherrel rendelkeznek, hogy akár a csillagokig repíthessék. Egyre több hír lát napvilágot, hogy a kereskedést manipulálják, erre be is bizonyítják. Egy óra alatt 20%-ot repült, az is lehet, hogy van mögötte valami hír, csak még én nem hallottam róla.
https://www.coindesk.com/exchange-volumes-may-be-fake-but-bitcoins-value-is-real
A nagyobb meglepetés, hogy a fórumokat olvasgatva a "szakértők" 3 ezerre illetve alá várják az alját, nem nagyon optimisták, talán majd a felezés megint elindíthat valamit.
Boole 2019. 04. 01. 22:32
Előzmény: #9867  pomperj
#9869
kozi723
kozi723 2019. 04. 01. 21:09
Előzmény: #9866  hellforceone
#9868
Igen, értelek, ez határozottan jó és olcsón megvalósítható. Jelenleg abban a felállásban vagyok, hogy a tőke zöme olajszervíz, olaj, megújuló (lithium, solar). Pillanatnyilag úgy látom, hogy ezek a szektorok évekre jók lehetnek, és nem tervezem egyiket sem eladni. Ha valamelyikből csökkenteni kéne az csakis a solar lenne, a többit semmi esetre sem bántanám. Gondoltam még arra, hogy a portfolióim értékét / célárrakkal növelt értékét usdhuf opciókkal levédhetném, amikor az usdhuf olyan árfolyamon van, ahol már úgy gondolom, hogy kifújt a dollár ereje, de hogy ennek milyen ára lenne azt fogalmam sincs. Marad az lehetőség amit mondasz, miszerint tartok elkülönítve annyi lőszert, amiből olyan szektort veszek (arany/bányász), ami az usd erejének kimerülésével bedurran. Egyelőre úgy tűnik, hogy a huf-nak még tér felfelé, de 300 felett szerintem tartósan nem fogunk dollárt látni. 
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 19:00
#9867

Azert a mai nap legfontosabb esemenye a Brent aranak erosodese.
Szaudiak bejelentettek, hogy a tobbi OPEC taggal egyutt csokkentettek az Olaj exportot,
speciel a  Szaudiak 4 eve  a legalacsonyabb szinten. OPEC  egyutt kb. 31.5m hordorol 30.5 m hordora csokkentettek a kitermelest, fel ev alatt. Kivettek a fogyasztasi piacrol 1% olajat. 
Az rengeteg am, az havonta mar nem 12m hordos keszletcsokkentest jelent, mint februarban, hanem 20-30m hordot. Az mar szinte sokkolo  nagysagrend.  ES kozben a Venez olajtermeles is esik tovabb.
.
Es ra se rantanak Trump tweet-jeire. Egyszer nagyon atverte oket. Masodszor nem fog sikerulni.
.
Ugy tudom, a magyar benzinkutaknal is emelkedik a benzin ara. 
Lesz az joval tobb is, mint 400. Hogy lehet vedekezni? 
Olaj reszvennyel.De ez minden mas orszagban is ervenyes. Sokan gondolkoznak majd ezen.
hellforceone 2019. 04. 01. 18:12
Előzmény: #9865  kozi723
#9866
A dollárral kapcsolatban jó lehet a meglátásod, de szerintem nem biztos, hogy feltétlen váltani kellene. Ha a dollár elkezdene gyengülni jelentősebben, akkor talán jobb dollárban maradni és a pénzt betenni valóban arany és ezüst bányászokba. 
Persze OK, hogy nem mindent, de ha a dolláros tőkéd mondjuk 10-15 százalékát megkockáztatod nemesfém banyaszokban, ott igen szép hozamot tudsz azért elérni. Persze a pénz egy részét átválthatod forintba és később olcsóbban veszed vissza a dollárt. De a gyengülő dollár az egész amcsi gazdaságnak és így sok más szektornak is jó lehet, szóval nem biztos, hogy feltétlen át kell váltani. Én azon is csodálkozom, hogy a mostani erős dollár mellett az amcsi piacok így tartják magukat.
kozi723
kozi723 2019. 04. 01. 17:46
Előzmény: #9863  pomperj
#9865
Pont TRY és HUF--on filózok én is. Érdekes, hogy TRY mennyire erős ma, számomra ez meglepő annak tükrében, hogy Erdogan elveszített néhány választókerületet. Pozíciót illetően nem bánom ezt, ugyanis TUR ma konszolidálódik egy kicsit. Balfék voltam, hogy 29-en nem tettem lapátra. Ha új csúcs lesz a piacokon, akkor az szerinted bír emelni még pl. ezen a fos török gazdaságon? A líra chartja szerint amíg nem törik le az 5,15 addig sajnos nincs miről beszélni.
.
USDHUF viszont nagyon is érekel, és ahogy nézem 288 felett, ahogy Te fogalmaztál "betyárul" elszállhat felfelé. Irány a 300. Ami szerintem borzasztóan fontos, hogy aki itthon (HU) tervezi egyszer elkölteni az usd-ben megszerzett hozamot/tőkét, annak 300 körül érdemes szerintem hedge-elni a dollárt. Persze csak akkor ha ennél gyengébb dollárra és erősebb forintra számít a közeli jövőben, és mondjuk 3 éven belül forráskivonást tervez. Úgy gondolom, hogy egy 330-340 feletti euró és egy 300 feletti dollár már nagyon kellemetlen lenne idehaza (mármint a megítélés szempontjából), bárki is lenne a piramis tetején. Szóval afölött mindent bevetnének, hogy ne gyengüljön tovább a huf. Aztán ha egyszer a dollár is gyengülésbe kapcsol, akkor nem mindegy hogy a részvényeimen elért hozamot 300 ft/usd árfolyamon pattintom ki, vagy 245-ön.
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 17:35
#9864

Egy erdekes tema.
A Tata Motors (Land Rover tulajdonosa is), megnyert egy pert a kinai klonok ellen. 
TTM-nel egyreszt kapnak kompenzaciot,  es ami fontosabb, eltunik a Copy a kinai piacrol.
Ahol a legtobbet adnak el. 
Innentol TTM extrem alul ertekeltsege (BookValue=20, PE-6.5 !) meg fog szunni, es a kitores utan 1 ev alatt duplazodhat akar 24 USD szintig.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00pgq1og.jpeg
.
De az igazi potencial egyreszt NIFTY erejebol, es masreszt a TMM  nagy zuhanasanak recoveryjebol adodhat.
januari chart:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190111v00pxrseu.jpeg
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 16:52
Előzmény: #9862  Boole
#9863

En meeg nem latom, hogy ez a korrekcios alakzat keszen volna GLD_ben. Itt meg egy eses boven benne lehet, az a  1250 koruli projekciod egyezik az enyemmel.
.
.
AMugy meg,  az USD betyarul eros.
Tudom, itt nem sokan nezegetik az USDHUF-ot, de most mar kitores jellege van, es a HUF ottmaradhat a porban. 
USDTRY utan mehet ez a paros is?
Es raadasul ugye az MNB is szukiteni kezdett, szoval HUF esese begyorsuloba fordulhat. 
Ez esetleg erdekelhet itt par poziciot, es persze, a BET-en hamar felbukkanhat am a negative  hatasa: 
mondjuk egy meglepo zuhanas?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00p77p9i.jpeg
Boole 2019. 04. 01. 16:14
Előzmény: #9861  Boole
#9862
6,35 USD-vel meg is volt a 38,2%-os fiboja. Kérdés, hogy mennyi lesz még lefelé. Már nem kéne nagyobbat esni.
Boole 2019. 04. 01. 16:13
Előzmény: #9860  pomperj
#9861
Szerintem az AG-ben most kezdik beárazni a 168 millió USD leírást, amit a mérleg is tartalmaz.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek