Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 15:59
Előzmény: #9856  boxika
#9860

Ma megint az a ritka nap van, hogy minden poziciom zoldben van.
LAC joval +10%, es a tengeri furosok is +(3-6%). De a tobbire se panaszkodhatok.
uhu20 2019. 04. 01. 15:57
Előzmény: #9841  uhu20
#9859
Sajnos a HBM menetel tovább. Hogy tudom így megvenni a 2. pakkomat? Arra várrtam, hogy 6,5 közelébe lesz egy visszahúzás, ehelyett a 7 dollár körüli szintről már a 8 fel menetel. BBL dettó. (A NEM-et szerencsére tudtam még a múlt hónapban bővíteni.)
guantanamo
guantanamo 2019. 04. 01. 15:56
#9858
arany óráson eddig 3 hullám ment le, szóval vagy most lesz egy 4. és egy új alj után vissza, vagy innen csinál 3 at fel. de ezeket utálom számozgatni, mert tipikusan néha nem érdekli mekkora az 5. hullám és elmegy világgá
Boole 2019. 04. 01. 15:50
Előzmény: #9856  boxika
#9857
De az AG ennek nem igen örül, az meg lefelé nyitott.
boxika 2019. 04. 01. 15:24
Előzmény: #9853  Boole
#9856
Arany óráson kitört.
Boole 2019. 04. 01. 11:41
Előzmény: #9854  guantanamo
#9855
Az jó is lenne, mert még egy AG kört zárnék.
guantanamo
guantanamo 2019. 04. 01. 11:28
Előzmény: #9853  Boole
#9854
Meg azert lehet egy kis felkor.
Boole 2019. 04. 01. 10:50
Előzmény: #9848  pomperj
#9853
Arany célár tippem 2019.04.05-re 1254 USD.
pomperj

Egy  szedelgos helyzet-ertekelest, mondjuk igy?
.
1)A FED eselytelen hogy ujra fenntartsa, mindjuk a kamat zerora vitellel,  a gyengulo tozsdet es a meg gyorsabban gyengulo gazdasagi novekedest. Minden puskaport elhasznaltak: innen nem lehet elegge levinni a kamatot, nem lehet a magas merleggel meeg tovabbi QE-t csinalni,  ezeknek alig lesz hatasa. Vagy a hatuluto negativ hatasa nagyobb lehet, mint ami a pozitiv oldalon lesz.
.
Europa meeg rosszabb. A kamat maris zero vagy negativ, semmi tovabbi elenkitesi eszkoz nincs. A GDP novekedesi utem az USA-nal is gyorsabban esik, Italia mar recesszioban. A  tozsdeik mind gyengek. Tele vannak Brexit, es a 2004-ben megcsinalt keleti EU-bovites renitenseinek problemaival. Es hozza jon a demografiai problema, nincs munkaero sehol, es a  berek inflacioja elszabaduloban van. Hogy lehet igy tobb profitot csinalni?
.
2)Az osszes adossag mar 240 Trill,  es ebbol a kovetkezo evekben a corp. szektorbeli adossagbol rengeteg jar le.
A zero kamattal felpumpalt adossag mellett a profitabilitas csokken, 2019Q1-re az SP500 cegeibol  mar csak 3-4% profit novekedest varnak a korabbi 10% helyett. Az EU-ban mar inkabb negativak ezek a szamok is. Adokat novelni olyan nepszerutlen lenne, hogy abba minden kormany belebukna. 
Honnan lenne eleg penz, adossagot is torleszteni, es profitot is felmutatni?
.
3)Van egy olyan Kina, ami ha lehet meg problemasabb. A nyersanyagok ugyan meg mindig olcsok, de lathatoan mar nem mennek lejjebb, pedig az jo volna nekik. Kinabol  most is jo szamokat kommunikalnak, dehat meszirol latszik, hogy oriasi strukturavaltas kell: export-orientaciot fogyasztas-orientaciora cserelni. Az nem szokott  konnyen menni.
4)Van egy olyan Trump elnok, ami leginkabb Coolidge-re (elnok volt 23-29 kozott) hasonlit: szeretne a gazdasagot barmi aron elenkiteni. Semmi nem szamit, barmit hajlando lerombolni egy atmeneti javulasert.
A magatartasat mas orszagokban is masoljak. Nonek a konfliktusok, erosodik a polarizacio.
Mi lehet ebbol? 1929?
Tibi0002 2019. 04. 01. 10:43
#9851
Sp500-ban mindössze 3%-ra van az új csúcs. Szerintem jó eséllyel eléri majd.
Boole 2019. 04. 01. 10:30
Előzmény: #9848  pomperj
#9850
Kévéban MACD-ben naposon divergencia van. Feltehetően itt az ideje a vásárlás elkezdésének.
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 09:53
#9848
1)Azsiaban a  Malaj KualaLumpur Index latszik a leggyengebbnek. Egy a-b-c-X alazat van keszen, es elindult elesen lefele. Az elindult Y hullamban meg nincs 5 subhullam, szoval tpvabbi eses a valoszinubb.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00phjuz0.jpeg
.
2)Japan NIKKEI egy honapja csapkod 21-22.000 kozott. Eleg nehez ezt jol ertelmezni. De a korabbi 1-2 es/vagy a-b hullamok alapjan meg egy lemeno ag hianyzik. Idoben is rovid a korrekcio.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00pa7w0j.jpeg
.
Hosszutavra NIKKEI szamara eleg veszelyesnek latszik, hogy egy eros ellenallast kell attorni felfele ahhoz, hogy tovabb tudjon emelkedni. Egyelore ovatos vagyok abban, hogy mi tortenhet a mostani korrekcio vege utan. Mert lehet igy is nezni: a 10 eves emelkedes egy nagy (B) hullam volt., es (C) kovetkezik lefele.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00psoksk.jpeg
3)A Kinai SSEC valami csucs kozelebe jutott, de meg van benne lendulet ujabb emelkedesre. Minden esetre: SSEC Index eros, es egy wave(2) korrekcio utan tovabbi emelkedest varok.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00p1xuy0.jpeg
.
4)Russia RSX egy oriasi oldalazo haromszogben van, meg nem tudott kitorni fole.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00puc30e.jpeg
.
De a stochastic felfele fordult, es lehet hogy keszen van az (E) pont, es ezzel az egesz 11 eves oriasi konszolidacio. Es akkor olyan bull piac kovetkezik, amilyent igen-igen ritkan latni. Ezt erdemes szorosan figyelni, az attores akar par nap alatt megtortenhet. Es ha igen, akkor Gazprom is csodat fog muvelni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00pmu5in.jpeg
czm 2019. 04. 01. 00:58
#9847
puding probaja az USDTRY
hamarosan szakitasra kerul a sor;  tomi-jenki duo csinal egy ujabb felkort, vagy kina izombol tartja a keresztet es - 'nincs itt semmi latnivalo' - szepen lehuti a kedelyeket
en az utobbira szavazok
kell a reklam az 1b1r projektnek
es a "vedelmi penzert" a torokok is megkapjak a szolgaltatast
az hogy a realgazdasag/ folyamatok alapjan most mar tenyleg johetne egy lorugas, az senkit ne zavarjon - korabban meg a "semmire" rugdostak a vagohid fele
-
az hogy ez miert, meg mit jelent, ebbol mi kovetkezik/het es mi nem, mar nincs erom irogatni
olyan remenytelen ez az egesz portfolios irogatas :-S
-
SP500 is siman hozta a szintet
medve, valsag sehol
kb az a valosag amit en irtam
persze lehet hullamoztatni, meg ondolalni ezerrel a csartokat
ilyen ez a fodrasz szakma
-
PITKA kozel jar a megfejtesekhez a valosagerzekelest illetoen
-
arany, femek, banyasz - szvsz teljes tevut
minden nagy szereplonek az alacsonyan tartasa az erdeke (oroszokat, arabokat leszamitva)
miert kene felfele mennie?
jenkik minden szabad penzt USD-be kell hogy bevonzzanak globalisan - gondolom ez megvan miert
angolszaszoknak egyetlen kozvetlen celjuk van ezzel az egesz banyasz hobelebanccal -> Ok vannak birtokon belul. Ennyi! Se tobb, se kevesebb! A nyereseg az USD/GBP erobol jon, nem a kavicsokbol
a penznyomtatas korlatlanabb, mint a homoszem a sivatagban
kinanak meg olcson jo a nyersa.
a tobbi meg nem mervado
Boole 2019. 03. 31. 13:02
Előzmény: #9840  pomperj
#9846
kozi723
kozi723 2019. 03. 31. 11:27
Előzmény: #9844  kozi723
#9845
Na most meg bejött. Tárgytalan :) 
kozi723
kozi723 2019. 03. 31. 11:27
Előzmény: #9843  uhu20
#9844
A Tieid mennek :). Pomperj T és VZ nem jön be. 
kozi723
kozi723 2019. 03. 31. 11:04
Előzmény: #9837  pomperj
#9842
Valamiért nem találja a chartokat, amiket felraktál. Bedobod majd még egyszer őket? Köszi!!
uhu20 2019. 03. 31. 10:35
Előzmény: #9825  pitcairn2
#9841
Köszi. A turbó engem nem érdekel, nem vagyok olyan alkat (bár ugye egy bánya szintén kb. egy tőkeáttételes árupiaci játék, de azért mégsem olyan, mint egy turbó certi vagy egy CFD).
Visszaolvastam, amit pár bányászról írtatok, ezekkel kapcsolatban:
AG: érdekes, hogy a mozgása mennyire már idén, mint a PAAS-é.
https://stooq.com/q/?s=paas.us&d=20190329&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=ag.us
Február óta kb. 25% a két részvény teljesítménye közötti különbség. Sajnos nekem pont PAAS van. :)
MUX: A legutóbbi hígítás után a Seeking Alpha kommentelők között sokkal kevesebb a Mcewen-t pártoló, mint ami ott megszokott. A MUX-ot én is követtem és januárban bele is vettem, de aztán meggondoltam magam és minimális haszonnal eladtam. A Kitco-n van egy csomó interjú vele és látszik, hogy mindenki nagyon szereti az úriembert, aki valóban példát mutat a 25%-os (ill most majd már több) részesedésével és az évi 1 dolláros fizetésével.
Az teljesen igaz, hogy a MUX talán a legnagyobb emelkedési potenciállal bíró aranybányász, mivel amellett, hogy jelenleg nincs profit, elég drágán termel (a 3 bánya közül 2 1000 dollár feletti AISC értékkel rendelkezik), szóval a fedezeti pont itt magasabb, mint mondjuk egy Barrick esetén. Másrészt az argentín réz (Los Azules) is komoly potenciállal bír - de ehhez is tőke meg rézáremelkedés kellene, mert elég "hülye" helyen van.
Tehát szerintem a MUX egy kvázi lottószlvénynek jó, azaz nagyon kicsi összeget bele lehet rakni, azzal, hogy van arra is esély, hogy a befektetés elvész.
NEM-GOLD duó: a 3 hónapos charton (kb. a nagy összeborulások óta) látszik, hogy valami miatt a NEM kevésbé volatilis, mint a GOLD, holott anno elég sok olyan vélemény volt, hogy a Barrick jobb vételt csinált a Randgolddal, mint a Newmont a Goldcorppal.
https://stooq.com/q/?s=nem.us&d=20190329&c=3m&t=l&a=lg&b=1&r=gold.us
Nem esett szó a HBM-ről, nekem van pár ilyen, szépet elmelkedett kb december óta és ebben az időtávban az FCX-et veri kb 25%-kal. (Van mindkettő.) https://stooq.com/q/?s=hbm.us&d=20190329&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=fcx.us
(Talán az új bánya (Rosemont) nyitása hajtja.)
Igazából terveztem még venni HBM-et (illetve még mindig), csak egy kis visszahúzásra várok. Szintén figyelem a GORO-t továbbra is, bár utóbbi kockázatilag mondjuk egy AUY és a MUX között van.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek