Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2019. 02. 03. 10:48
Előzmény: #8649  McDee
#8660
Sajnos ezt a céget sem az xtb-nél, sem Frankfurtban nem tudom megvenni. Jelenleg a Nasdaq Other OTC- van. A pénzügyi adatai jók. 
Boole 2019. 02. 03. 10:06
Előzmény: #8657  McDee
#8659
Nem tudom, hogy neked mennyi a hosszú táv. Nekem 3 évnél kezdődik. Az FCX-et figyelem és fogok is venni. Azért nehéz azt a céget megítélni, mert azért jelentős aranykitermeléssel is rendelkezik. Nem lehet tudni, hogy ez nemesfém rally mit fog eredményezni az árazásában. Azt érdemes tudni, hogy a réz felhasználása a jövőben nagyon megfog emelkedni. Kutató barátomtól tudom, hogy állítólag az aranyat kívánják helyettesíteni több réz felhasználásával. Ehhez nem értek, de ő ért hozzá, és nem szoktam szakemberekkel vitatkozni. Ha ez igaz, akkor lehet, hogy egy átmeneti piaci stagnálás sem lenne nagy csapás a cégnek. Azonban most egy átszervezési éve lesz a vállalatnak és értékesítésben (tehát bevételben) is gyengék lesznek a számok. Azt tervezem, hogy 2019. II. félév elején megvizsgálom, hogy mi a helyzet. 8,5 USD-on már vennék papírt. Igazán ezt a papírt okkal korábban kellett volna venni a nagy beszakadás idején. A portfóliója jó, majdnem minden adat kb. rendben van. Az arany piacán is olyan sokan várnak egy jelentősebb korrekciót, hogy szinte már azon csodálkoznék, ha egyáltalán ez az evidens korrekció bekövetkezne.
Boole 2019. 02. 03. 09:57
Előzmény: #8656  pomperj
#8658
Nagyon logikus az érvelésed, és az elméletembe ez abszolút beleillene. Nem tudom, hogy a jegybankárok és a politikusok majd milyen pénzpiacot csinálnak. Amiért hosszan nyúlik el a mostani tőzsdei esés, és ezért ezt sokan nem is élik meg így, vagy talán észre sem veszik, mert az esésekben és az emelkedésekben nagyok az átfedések. Kicsit egy felső szinten tetőzésnek, vagy felső platform kialakulása is lehet. Ezt eredményezi, ha túl hosszú ideig tartják alacsonyan a kamatokat és nagyon nagy likviditást biztosítanak. Két gondolatom volt. Vagy az a korábban általam leírt apa-fia viszonyában létrejövő pénzügyi támogatás modellje valósul meg, ahol az apa a pénzügyi támogatását gyakorlatilag nagyon későn és elnyújtva kéri vissza, de közben a fiú ebből a kapott pénzből vagyonokat csinál, és az apának laza csuklómozdulattal tudja a tartozást (támogatását) visszafizetni. Ebben az esetben a fiú észre sem veszi, hogy a tartozást visszafizette. A piacra lefordítva ez az jelenti, hogy a piac egy kicsit hullámozni fog, de nem lesz válság. A másik eset, amit János is felvázolt, és számomra azt jelenti, hogy ki tudja a világ a likviditás éveiben mennyi vagyont halmozott fel? Ezt nem lehet megbecsülni. A piacon most van pénz, ez nem lehet kérdés. Nincs pénzszűke. Az is lehet, hogy ez a kapott pénz egyrészt a pénzpiacokra áramlott, másrészt a fogyasztás fellendüléséhez vezetett, azonban sokkal kevesebb értékteremtő fejlesztésekre, beruházásokra. Ha ezt vesszük alapul, akkor nagyon is reális verzió lehet János medvepiaci verziója. A likviditást továbbra is szűkíteni fogják, mert később pénzre lesz szükség ahhoz, hogy egy esetleges recessziót elkerüljék, vagy stimulálják a gazdaságot. Most tehát azzal állunk szemben, hogy a USA és Európa is pénz visszaszívást hajt végre/fog végrehajtani már az idén. A kamatok emelésének ütemét persze lehet csökkenteni, meg is lehet állni benne, de már olyan sokat nem lehet emelni. Szerintem még 3%-ig simán elmehetnek, de az látszik, hogy a piac nagyon kamatérzékeny lett. Az látszik, hogy a piac egy felfújt állapotban volt, és így nem viseli el a likviditás szűkítését és a kamatok emelését is egyszerre, mert azonnal elkezd a pénz a kötvény, ingatlan, nemesfém piacon keresni a helyét. Igen ám, de az ingatlanok árazása már a tetején lehet, vagy a környékén, a kötvény megítélése nem egyértelmű, tehát nem sok más hely marad, mint a nemesfém piac. Kérdés az, hogy mi van túlárazva? Az USA indexekben lévő részvények, vagy pl. az arany. És egymáshoz képest? Mert a kettő nem ugyanaz. A viszonylagos egyensúlyi állapot úgy is létrejöhet, hogy az USA piacai beszakadnak, de az arany jelentősen nem változik, csak egyszerűen kilengésekkel, de leköveti az infláció alakulását. Meg úgy is, hogy az USA indexekben lévő részvények nagy kilengésekkel oldalaznak és az arany jelentősen emelkedik. Én egyelőre még mindig medvepiaccal kalkulálok, de ezt csak a tőzsdei tapasztalatom mondatja, nem az a tudatos érzés, hogy biztosan ez fog bekövetkezni. Az elmúlt időszak kamatpolitikája és az óriási likviditás eltorzította a piacok hatékony értékelésének lehetőségét. Ilyen kombót még senki nem élt át, tehát nem egyszerű a lehetőségek számbavétele sem. Két évre sem becsülnék előre. Ha tudnánk azt, hogy két év alatt milyen döntések lesznek, akkor könnyebb lenne a dolgunk. Most túl sok a változó és az opciós lehetőség is. Én nagy figyelemmel követem János előrejelzéseit, verzióit, mert remélem, hogy lesz egy pont, amikor kitisztul ez a zavaros látásom. Azt kívánom, hogy ne túl korán tisztuljon ki, mert akkor szoktam túl korán tétet tenni, ahogy ez már sokszor előfordult, és nézem a 20-30%-os negatív egyenlegemet, mire a tisztes profitot összeszedi az ember. Persze ezért van évi csak 30-35%-os haszon, az 50-70%-os átlag helyett, mert nem vagyok türelmes a beszállási pontoknál. Ezen még változtatni kell, és el kell fogadni, hogy azért mert észreveszek valamit, az nem jelenti azt, hogy ezt a széles plénum is már látja. Ez azért veszélyes, mert elveszítem a piaci ritmust. Lásd Sibanye, AU példája. Korán lépek be és korán lépek ki. A végén meg nem tudom visszavenni. Ez luxus, és ezt nem engedheti meg magának az ember.
McDee 2019. 02. 03. 08:22
Előzmény: #8654  pomperj
#8657
 Meggyőző az érvelésed. Azon kezdtem tűnődni, hogy vajon hosszabb időn keresztül fenntartható lesz-e a bull pl. FCX-ben? Úgy vélem, hogy ehhez trendszerű EPS növekedés szükséges, mert PE-ben nem látok jelentős tartalékot. Az EPS növekedést margin ágon nem tartom reálisnak. 
Három másik lehetőség lenne:
 1.) Részvényvisszavásárlás. 2010 óta FCX majdnem duplájára hígította a forgalomban lévő részvényeit. Emellett a részvénykompenzáció a FCF 15%-val megegyező 165M körül volt az elmúlt évben.
 2.) Árbevétel / kibocsátás növekedés. Ez lenne az egészséges út. Jelenleg viszont inkább kereslet stagnálására, csökkenésére számítok, ezért ebben sen nagyon hiszek.
 3.) Költségcsökkentés.Ezt nem tartom fenntarthatónak. Egy-egy évben látványos lehet, de nem hiszek a tartós fogyókúrában.
Nem vitatkozok téziseddel, inkább csak a bull ciklus hosszát próbálom mérlegelni. Célárat pedig meg sem kísérelek becsülni.
pomperj
pomperj 2019. 02. 02. 20:09
#8656
2)AZ SPY  napos-hetes kilatasai.
.
a)A Bear piac kezdeten mindig jogos azt  feltetelezni, hogy EGYSZERU hullamstruktura alakul ki benne. Ami egy a-b-c, es leginkabb 5-3-5 subhullamos belso szerkezet, szoval zigzag. Ezzel a feltetelezessel szokas indulni.
.
Az indulo feltetelezesem az volt, hogy egy nagy oldalazo haromszog fog kialakulni, sok even keresztul, leginkabb egy ABCDE  alakzat, amibol eppen eleget raktam fel itt elozoleg a valosagbol. 
A kiindulasban hasznalt "idealis " alakzat ez volt:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181015v00ohgd82.jpeg
Ebben kb. 3 ev alatt esett volna le az elso a-b-c hullam az aljara, 2021-re.
.
b)Mostanra eleg vilagos lett, hogy nem alakult ki szabalyos 1-2-3-4-5=a, es utana nincs szabalyos zigzag semmikeppen. Sem DOW, Sem SPY, sem NDX nem  ezt mutatja. 
Hanem mindharom lenyegeben 3-as alakzatban esett, es most egy 5 subhullamos alakzatban emelkedik. A daytrade-es  charton egy ideje mar igy is szamozom.
.
tehat? Valami mas van. 
Szerintem 2 fo ALT. lehet.
a)ALT.2. Ez meg nem Bear piac. Hanem csak egy korrekcio, ami a-b-c szerkezet, es mar keszen is van. Es az Indexek mind  mennek fel, ujabb csucsra. Ennek az esetnek az  a vilagos elofeltetele, hogy most mindenkeppen menjen at a fibo 61.8% csucson. Es ha utana atmegy a 73% fibo szinten is, nos akkor mar nagy valoszinuseggel valoban uj csucsra fog menni.

.
b)ALT1. Es Bear piac, de ez a-b-c szerkezetek sokasagabol allo,  complex WXYXZ  szerkezetu Bear piac lesz.
.
3)Melyik inkabb?
.
Igy nez ki az SPY szerkezete  most napos es hetes charton:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00puhbh8.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00piflfk.jpeg
.
A chartokon levo kemeny ervek alapjan az ALT.2 (bull) eset  eselyet most, a 61.8% fibo vonal erintesenek idejen,  10% eselyunek gondolom. Ha viszont atmegy rajta es a 73% fibo szinten is, akkor viszont 80%-ra fogom tenni.
ES ebbol az kovetkezik, hogy az ALT.1, tehat a (bear) eselyt most is 90% valoszinusegunek latom.Viszont el kell dobni az "egyszeru" korrekcios alakzat varasat, es helyere valami komplexabb alakzatot kell feltetelezni.
.
4) Ez a complex Bear alakzat nem olyan nagy meglepetes. 
.
Hasonlitas, 50 evvel ezelottre. 
Itt igen kevesek lehetnek, akik ateltek az 1966-82 nagy Bear piacot. Nos, a gyonyoruszep 60-as evek utan, a 60-as evek legvege nagy fordulatot hozott. Es a vege elegge hasonlitott a gyonyoruszep 2010-es evek vegen, eppen a mostani politikai, gazdasagi, kulturalis polarizaciohoz: igen, az ellensegeskedes kiujulasahoz, a negativba fordulo  kozhangulathoz. Azok az evek 67-82 kozott a nagy felfordulas, es a rossz hangulat evei voltak.
.
1967-ben elkezdett savanyodni a hangulat. 1968-ban jott a Parizsi munkas es Diaklazadas (most sarga mellenyesek?), aztan jott a Csehszlovak megszallas. Megalltak a pozitiv folyamatok.  Es 1969-79 kozott jott Amerikaban a polgarjogi forradalom (most trade-war ?) , a Vietnami haboru,  es Martin Luther King. Vegig  tartott a Kinai kulturalis forradalom, stb.
Es hogy nezett ki a tozsde? Nos, igy:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00phvepq.jpeg
.
Nem vitasan, az eleje hasonlit. A szerkezet azonos, 
De.  Idoben sokkal gyorsabb a mostani negativizalodasi folyamat. Megeshet, hogy a mostani Bear vegere sokkal nagyobb lesz a polarizalodas, es sokkal nagyobb a tozsde esese, mint 66-82 kozott.
Persze, egesz maskepp is alakulhat.
.
folyt. kov. (Hol van a nehany jobb  trade lehetoseg, tobb honapos idotavban? )
 
uhu20 2019. 02. 02. 17:03
Előzmény: #8654  pomperj
#8655
A CLF-re miért mondod, hogy egyike a két legfontosabb fémbányásznak?
pomperj
pomperj 2019. 02. 02. 16:50
Előzmény: #8653  pomperj
#8654

Erdekes, hogy egyforman a banyaszokat nezegetjuk McDee kollegaval, kituno tablazatat jo ideig fogom tanulmanyozni.
.
1) A Banyaszat fo iranyat egyreszt a 4 fo banyasz Orszag Indexe (Canada, Australia, Chile, DelAfrika) mutatja, masreszt a Commodity Index es a Fem Index, es persze a Copper, valamint a 2 legnagyobb fembanyasz FCX es CLF. Persze hogy lehet sokkal melyebbre is asni a mufajban. De eloszor megis azonositani kell a fo trendet, es aztan erdemes mazsolazni.
.
Ez jo sok chart, felteszem ido oket mind.
 Mert egyreszt nekem ugy tunik, hogy a 2007-8 evi oriasi csucsaik utan, mindegyik egy oriasi ABCDE haromszog-korrekciot csinalt, es mintha 2018 decemberben mindegyik, es egyszerre keszen lenne a korrekciojaval. 
Es megindulo hajlamot mutatnak, sot, egyik-masik nagyon erosen megindult.  Szerintem a Banyaszat a kovetkezo par ev egyik jo temaja lesz.
.
Nezzuk a Banyasz orszagokat.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00phq973.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00p4b2lw.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00pmd50a.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00piozd7.jpeg
.
MAsodszor, itt van a 3 fo Commodity Index. Nem is vitasan jol le vannak verve, es ...es januarban elesen felpattantak.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00pfuzg.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00pn31dr.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00pygl8o.jpeg
.
Harmadszor itt van a 2 legfontosabb erc banyasz, (persze BHP is ide valo)
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00p78oy1.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190202v00pur8r.jpeg
.
A mondanivalo lenyege ebbol vilagos: az egesz banyaszati szektor  egy szep bull piac elott all. 
Majd lehet finomitani, persze hogy ki  kell keresni a legjobbakat mindegyik szektorbol.
Am, a banyaszat egesze, es ebbe bele ertem a szokasosan vizsgalt olaj es Gold banyaszatot is, nos, Elliott nezopontbol egy BULL piac legelejen jar. 
Belepeshez a visszahuzodast erdemes kivarni, napos chartokon alaposan kielemezve. De a mondanivalo lenyege vilagos: az egesz komplexum nekem BULL kilatasunak tunik.
.
folyt. kov. 
(2. Vajon mi van az SPY napos-hetes chartjain?)
pomperj
pomperj 2019. 02. 02. 15:42
#8653
A chartok atnezese utan nalam 3 tema latszik aktualisnak es fontosnak:
-a Banyaszatban a 10 eve tarto oldalazo ABCDE haromszogek befejezodtek decemberben, es bull  kitores keszulodik ?
-az SPY eddig 4 honapja tarto "bear piac" feltetelezes ervenyes lehet-e, ha a hullam-struktura nem  klasszikus?
-Kina, India, es Japan egyes szektoraiban tenyleg jo trade lehetosegek indulnak mostanaban ?
folyt.kov.
McDee 2019. 02. 02. 15:39
Előzmény: #8649  McDee
#8652
Van itt majdnem 200 aranybányász céget találtam a szektorban, egy részük még feltárási fázisban.
Letöltöttem elérhető adataikat. Ezekből 59 van bevezetve valamelyik US tőzsdére, a többi OTC és grey. Összesen 43 pozitív eredményű az elmúlt 12 hónapban. 16 darabnak nagyobb 1Mrd-nél a Mcap-ja és ebből a 29-ból 11 tud pozitív eredményt felmutatni.
Kedv esetén lehet csinálni egy összehasonlító elemzést kiválasztáshoz.
 
https://files.fm/u/d2nnukwx
tancosl 2019. 02. 02. 12:33
Törölt hozzászólás
#8651
eurocent 2019. 02. 02. 10:48
Előzmény: #8647  fatihszultan
#8650
TASI 2016 október óta egy átfedéses alakzatot formál. Szerintem hamarosan kész lesz egy abc forma és indul le, vagy ha bull piacon van és egy indító diagonált rajzol, akkor is 10%nál nagyobbat eshet. Ha így lesz, érdemes védeni az olajos pozikat.
McDee 2019. 02. 02. 10:40
Előzmény: #8626  Boole
#8649
Ez volt már látókörödben?
 Zijin Mining Group Co Ltd is a Chinese gold, copper and zinc mining company. The company's mining operations are spread across China and some of its mines include the Zinjinshan Gold & Copper Mine, Liba Gold Mine, Ashele Copper Mine.
 Zijin Mining is China's largest integrated gold miner, with 1,200 tons of gold in reserve and roughly 80 tons of gold bullion produced per year. Zijin ranks third in copper and sixth in zinc production in China. Mine-produced gold and copper contribute roughly 44% and 33% of the company's operating profit, respectively, and nonferrous metal refining and smelting represent more than 60% of revenue. The company's flagship mine is considered the largest and most profitable gold mine in China, with cash costs (excluding credits) at $650 per ounce.
eurocent 2019. 02. 02. 10:17
#8648
IFLY-ról mi a véleményetek? Melyik piachoz (ticker) lenne érdemes hasonlítani a várható mozgását?
Nekem nagyon bullosnak tűnik egy visszateszt után.
fatihszultan 2019. 02. 02. 08:21
Előzmény: #8645  eurocent
#8647
Szóval vagy le, vagy fel. Esetleg a sávban oldalaz? Hmmmmmm......
eurocent 2019. 02. 02. 07:32
Előzmény: #8644  pomperj
#8646
US500 futures chart alapján az árfolyamnak még emelkednie kéne és elmehet 2770->2804 sávig. Amint 2818 fölé szúr, már inkább a bullosabb alternatívákat kell latolgatni. Az említett szintek elérése után minden további nélkül el tudok képzeli egy 100-200 pontos korrekciót.
eurocent 2019. 02. 02. 07:17
Előzmény: #8642  Boole
#8645
szerintem a közeljövőben
RIG eléri a 9,6x(-10,3) sávot
DO eléri a kb 12-12,6x sávot
ESV eléri a kb 4,9x-5,3x  sávot
SLB 46 fölé emelkedhet
HAL 34,x-ig emelkedhet
viszont nem zárnám ki, hogy az említett szintek elérése előtt vagy után új (lokális)aljat ütnek.
pomperj
pomperj 2019. 02. 01. 21:25
Előzmény: #8643  LBalaton
#8644
SPY daytrade.
Azt gondolom, most iv-ben vagyunk. es amig 2694 support tart, a ddig  az ervenyes varakozas az, hogy (v) hatra van,
HA a v=0.62*i ervenyes, akkor 2712-re jon ki a csucs. (ha igy van, keszen  vagyunk)
Ha esetleg v=1.0*i, akkor a 2 egymasba agyazott esetben  (narancs es piros a kekben), nos, akkor  2745 korul van a vege.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190201v00ptflcw.jpeg
LBalaton
LBalaton 2019. 02. 01. 20:59
Előzmény: #8636  pomperj
#8643
Ha 2694-ről most felrántják még akkor meddig várod?
Boole 2019. 02. 01. 20:56
Előzmény: #8641  Boole
#8642
A momentum és a CCI azt mutatja, hogy a RIG-nek meg kell indulnia.
Boole 2019. 02. 01. 20:52
Előzmény: #8639  pomperj
#8641
Arra lennék kíváncsi, hogy az NE-nek mekkora esélye van egy nagy rallyra, mondjuk 10 USD felé. Elég gyengén emelkedik és nagy az adósság.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek