Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2018. 12. 18. 14:38
Előzmény: #7439  Yngwie
#7440
Egyetértek.
Yngwie 2018. 12. 18. 13:47
Előzmény: #7431  pomperj
#7439
Kedves János!
Bár én nem vagyok a technikai elemzés nagy bajnoka, azért egy pár gondolatot leírok az olajról elsősorban fundamentálisan.
A mostani helyzet nem túl rózsás, mégis azt gondolom, hogy minél rosszabb annál jobb lesz. Miért?
Egyrészt várok egyféle megállapodást az OPEC és társaitól, mert a helyzet egyre jobban rákényszeríti őket egy csökkentésre, az USA nem tudja tovább növelni a kitermelését (nem értem miért jó nekik ez a mostani helyzet, mert a rekord kitermelést nagyon rossz áron adhatják el.) Májusban lejár az iráni embargo türelmi ideje, és nem feledjük minél olcsóbb az olaj, Venezuela és több afrikai kitermelő csődje annál közelebb kerül, mert a költségvetésük össze fog omlani. Sajnos a drillerekben baromi nagy veszteségeim vannak, de a kérdés nálam mindig az: Vajon lesz még 10 USD fölött a RIG, 15 fölött a DO? ha a válaszom igen akkor nincs mitől félni tartani kell és még venni. A Többieknek is ezt mondom, ha hosszabb távlatból nézzük majd ezt az esést ez csak kisebb korrekció lesz, de tény hogy most nagyon fájdalmas. Azért az biztos, hogy legalább 2-3 driller maradni fog a piacon és azok nyereségesek tudnak lenni. Egyébként ezek nagyon ciklikusak és azt gondolom, hogy a veszteségből most fordulnak nullszaldóba, ha jön a hátszél menni fognak..
kozi723
kozi723 2018. 12. 18. 13:43
Előzmény: #7437  guantanamo
#7438
Jó nagy kanócot odahúzott óráson 57,47 korábbi aljig. Kiváncsi vagyok, hogy jön-e a papírforma és menetrendszerűen megy tovább lefelé, vagy most jön a csavar és csinál rövid távon egy dupla aljat. Úgy veszem észre egyébként, hogy a támaszok kizárólag rövid távon működnek, ideiglenesen ugyan megállítják az esést, de sajnos nem változik érdemben semmi. 3 lépés lefelé 1 felfelé. Az irány lefelé áll, az ár összeomlik és amíg tényleges eredménye nincs a csökkentésnek, vagy néhány palaolajos el nem zárja a csapot, addig nem is lesz ez másként. Az OPEC döntés talán középtávon segít majd (már ha betartják). A piaci befolyásuk amúgy látszólag csökken, nem tudják már megakadályozni az esést. Az pedig már most látszik, hogy ha nem tartják be a vállalást, akkor a saját kardjukba dőlnek, mert a piaci hangulat mindenféle kamu és látszatmegoldást meg fog büntetni. A Mo-i választásokhoz hasonlítanám a szitut, amikor az ellenzék képtelen volt összefogni és 3 mondatot együtt elmondani a narancsokkal szemben. OPEC, Russia, OPEC+ vs. USA. Egyelőre Trump áll nyerésre, és meglesz ennek is a böjtje (lásd Saud/Russia/stb. gazdasági egyensúlya a jelenlegi olajár mellett). 
guantanamo
guantanamo 2018. 12. 18. 12:26
#7437
WTI-nél 46 környékére egy gyengébb támasz mellett több fibo is esik, de nem látok benne túl sok erőt, max egy visszateszt valameddig. Így viszont a felrajzolt út egy optimista verzió lett, a realista inkább kb. 43 és onnan kiderül.
https://www.tradingview.com/x/IETHUSSj/
Boole 2018. 12. 18. 11:01
Előzmény: #7434  pomperj
#7436
Likvidációs értéke 4,34 USD, biztonsági ráhagyással: 2,87 USD (2,56 EUR). A mostani áron jó vételnek tűnik. A mérlege egészséges.   
Boole 2018. 12. 18. 10:49
Előzmény: #7434  pomperj
#7435
Köszönöm, már Én is régóta figyelem. Az árjegyző is ott szórakozik vele, hát én elhozom tőle a tételt. Ha lesz egy kicsi időm, akkor jobban megvizsgálom.
pomperj
pomperj 2018. 12. 18. 10:40
Előzmény: #7432  Boole
#7434

Igen,a CDE jo ezustbanyasz. Sok orszagban van banyajuk, jol diverzifikalt. Az arbeveteluk ujra emelkedo trendben van, de iden meg  nullszaldos korul  lesznek. De jovore mar 30-40cent profit varhato. Az adossag 420m korul van, de a  vagyon 1500m koruli szamahoz kepest egeszseges. A BV=1500m/187mdb = 8.0  USD. a mostani arhoz kepest ( 4 korul) olcsonak gondolom. Van egy kis poziciom belole.
Boole 2018. 12. 18. 10:34
Előzmény: #7383  Törölt felhasználó
#7433
Eladtam a Sibanye-t. Lehet nem jó döntést hoztam, mert nagy potenciál lehet benne, de a Goodwill és az ehhez hasonló játékot nem szeretem. Nem látom a mérlegben sem, hogy valójában mennyit is érhet ez a cég. Szerintem 5 USD-t érhet, de ez is csak fikció. 7% tiszta profit, hát nem erre számítottam. 
Boole 2018. 12. 18. 10:25
Előzmény: #7431  pomperj
#7432
Coeur Miningről tudsz valamit?
pomperj
pomperj 2018. 12. 18. 10:03
#7431

1)Az SPY minden bizonnyal egy wave(iii of 3)-nek latszik.
 Ha ez a szamozas helyes, akkor  tovabbi eses kovetkezik. Az A/D=1/6.64, szoval egy emelkedo reszvennyel szemben 6.6 esik,  atlagosan. Nagyon rossz a long poziciok eselye.
.
(Egy beszuras: a JNJ mindig is a legjobb defenziv reszvenyek egyike volt. Am most a babahintopor balhe kitort, mert kiderult hogy sok eve tudjak hogy a babahintoporban azbeszt van, es az 40-50 evvel kesobb rakot okozhat….es Johnson&Jonhson elesen bezuhant. Most sorban vesztik el a pereket. A tortenet azert kulon erdekes, mert  nagyon jellemzoen a bear piacok idejen szokott a regen ismert problema elokerulni. Es felrobban. Amig bull van, egy ilyen hirre senki nem reagalt.)
.
A kerdes inkabb az lehet, hogy ebben az SPY eseben a  wave(3)hullamon belul  hol tartunk. De nem megyek ebbe bele. Egyelore nincs eleg jol kialakult struktura hozza. A daytrade-ben probalom kovetni.
.
A februari aljnal a VIX volatilitas 38 volt. Most a 25 szint fele emelkedik. Nyilvanvalo, hogy wave(3) vegere a 38-at jelentosen meg kell haladnia, szoval ebbol is latszik, hogy az eses alja meg jo messze van. A februari es aprilisi aljakat, a 2581-et leszakitotta, de meg nincs "felelem" a piacon. Majd lesz.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181218v00pnxbt.jpeg
.
Ennel fontosabb, hogy a 10 eves charton (log) SPY elerkezett a trendline support letoresehez.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181218v00ps82.jpeg
Ez nyilvan sokat hozzaad a BEAR piac  megerositesehez.  Minden esely megvan, hogy ezen a heten ala zar.
.
2)A Dollar iranti optimizmus egyelore toretlenul tart. Viszont eppen ma elesen zuhant egyet
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181218v00p6j955.jpeg
Alighanem megvan a 97.7 szinten a csucs, es elkezdohet egy "gyenge dollar" idoszak, ami akar honapokig tarthat.
Miert fontos?Mert eddig az EEM piacok indexei gyengebbek volttak, mint az SPY. Nos, konnyen lehet, hogy ebben fordulat erlelodik: inkabb Shanghai Indexet, mint NY reszvenyt.
.
3)ha dollar gyengul, az nagyot lokhet a GLD es GDX erosodesenek. A trend mar kialakult, innen a felgyorsulasara  lehet szamitani.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181218v00pvcqqf.jpeg
Boole 2018. 12. 18. 10:00
Előzmény: #7421  fatihszultan
#7430
Azért mert Soros és WB mond dolgokat a diverzifikálásról, még nem kell elhinni. Vannak jó meglátásaik és a piaccal kapcsolatos elméleteik, gyakorlati tapasztalataik, de ha ez az állítás igaz lenne, akkor Soros miért vesz 320 féle részvényt? Az ő zsetonjához elég lenne max 50-80 féle. Megmondom, hogy miért, azért mert az elmúlt 2 évben bukott több, mint 2 mrd USD-t. Volt olyan papírja, amit megvett és rá fél éven belül lenullázódott. Ha nincs fix információja, és neki is úgy kell befektetnie, mint egy jó kereskedőnek, akkor ő sem tud jobb eredményt produkálni. Ha egész életükben a saját zsetonjukat kellett volna forgatni, akkor lehet, hogy még 100 millió USD-t sem szedtek volna össze. A diverzifikálás annak fontos, aki átlagos tőzsdéző és nem mások pénzével kufárkodva, garantált pénzkeresés mellett tőzsdéznek, mint az általad említett urak. Nekem erről ez a véleményem.    
Boole 2018. 12. 18. 09:42
Előzmény: #7419  pomperj
#7429
Aranybányászok közül melyeket vennéd, ha 3-at kellene kiválasztanod, mint a legjobb hozam/kockázatú részvényt?
totoro
totoro 2018. 12. 18. 09:02
Előzmény: #7427  Tazsomaru
#7428
Rosszul írtam. Nyereség-veszteség arány.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 18. 08:56
Előzmény: #7425  totoro
#7427
Pont erre írtam, hogy dt-ben rengeteget lehet tanulni, tapasztalatot gyűjteni. Minden befektetőre ráfér pár év dt.A 3:2 nyerő/vesztő arány önmagában nem jelent semmit. Ehhez tartozik egy átlag nyereség/veszteség és ezekből lehet kiszámolni, hogy hosszútávon nyereséget vagy veszteséget termelsz. 
Tibi0002 2018. 12. 18. 08:50
Előzmény: #7419  pomperj
#7426
Nagyjából értem a logikát, de tudod, hogy a gyakorlatban kis eséllyel lehet kivitelezni a jó időzítést. A biztonsági szabályokat természetesen betartom, és a nagy zsét recesszióban, válságban törekszem befektetni.
Pluszba kerültem a TLT-vel, és filózom rajta, hogy lecseréljem 1-3 évesre (IBTA).
totoro
totoro 2018. 12. 18. 08:45
Előzmény: #7411  macskassy
#7425
Én 15 éve csinálom a dt-t és még a piacon vagyok.Egyébként tegnap elküldtem egy fórumtársnak az utolsó 3 havi nyereség/veszteség kimutatásomat excelben, a kötések 99%-a dt, és a három havi kötésmennyiség 2300 sor excelben - nyilván vannak tételek, amik nem egyszerre teljesültek, ezért elaprózódott, de 3 hónap alatt több száz kötésem volt, és ez ez nagyjából átlagos. Gondoljátok csak el, hogy mennyi valós tapasztalat összegyűlik ennyi kötés alatt, ezt egy normál befektető soha nem szedi össze. A nyereség/veszteség arányom valahol 3:2 körül van ennyi kötésből. Csak azért írom, hogy érzékeltessem, mekkora meló a dt - mármint nekem, más lehet okosabban csinálja. Lehet, hogy valóban aprópénzekért hajolok le, de én pl. tegnap is pénzt kerestem - tőkére 0.3%-ot, teljesen jó ez nekem egy nap- , míg egy hosszabb befektető valószínűleg nem. Az is más hozzátok képest, hogy az én teljesítményem teljesen független az indexek teljesítményétől, általában az én mentális állapotomat képezi le, míg egy befektető azért nagyjából együtt mozog velük.
fatihszultan 2018. 12. 18. 08:37
Előzmény: #7423  Tibi0002
#7424
Utána írtam is, hogy ez nem trollkodás. Fel nem foghatom, hogy hihet valaki ebben! Idéztem Kosztót is ezzel kapcsolatban. Itt már annyi és olyan hullámok voltak, hogy télen a Horn foknál nincs annyi.
Tibi0002 2018. 12. 18. 08:04
Előzmény: #7421  fatihszultan
#7423
Azért írtam neked, hogy nyugi, mert te alapvetően trollkodni jársz a fórumra, és ennél több energiát nem akartam rád fordítani. Pár hete ezt írtad ide az egyik hozzászólónak (#6364): "Basszus, már párszor megkérdeztem, de nem tudom megállni: Ti tényleg hisztek ezekben a hülyeségekben, vagy most csak hülyéskedtek ezekkel a hozzászólásokkal. Speciel a tied most olyan, mintha Besenyő Pista bá írta volna. Ezt Laár András felolvasná, mindenki könnyesre röhögné magát."
És korábban is hasonló stílusban nyilvánultál meg. Trollokat nem etetek, e hozzászólást is azért írtam, hogy a többiek világosabban lássák, milyen vagy. 
fatihszultan 2018. 12. 18. 04:17
#7422
A volatilitásban való trédelésről, még csak annyit, annak aki viszonylag új - ja, bocs, nem észosztás akar lenni, egyszerűen leírom a tapasztalatom, aztán, akit nem érdekel, ne olvassa el, vagy felejtse el - a legtöbb ember ilyenkor veszíti el a pénzét. Főleg egy bear piac kezdetén. 
Beszállnak még a bull piacba. Megy minden fel, egy irány létezik. Szépen keresnek. Megveszik a korrekciókat, újra szépen keresnek. Elhiszik, hogy micsoda profi tréderek.
Elkezdődik szép lassan a lecsorgás, vagy volatilitás. Ezt is megpróbálják trédelni. Itt is egy irány van, de ez nem olyan egyértelmű, Másrészt nagyon heves, váratlan nagyságú és irányú is lehet. Ilyenkor szoktak stoppolni komoly veszteséggel. Vagy beragadni, vagy likvidálják a nagy tőkeáttétellel játszókat.
Emlékezzetek arra, hogy nemsokára tele lesznek a topikok síró-rívó emberekkel, akik nem értik, hogy most mi történik és miért bukták el egy lakás, vagy ház árát.
fatihszultan 2018. 12. 18. 04:06
Előzmény: #7419  pomperj
#7421
Én már egy ideje próbáltam ezt magyarázni neki - igaz más szemszögből - de a szokott önelégültséggel mondta nekem is, hogy: nyugi. 
Én már 25 éve itt vagyok a piacon és hány jópofa csávót láttam eltűnni, akiknek még klassz blogjuk is volt! A blog előtt meg okos hozzászólások mindenféle fórumon. Mindegy, ahogy WB mondta: majd apálykor elválik.
Én a magam kárán tanultam meg, hogy van pár alapszabály, amit érdemes betartani. Pl. lefelé soha nem átlagolunk! Felfelé lehet piramist építeni, lefelé ne tedd!
Egy 30-40% esés után 60-80% emelkedés kell, csak ahhoz, hogy a pénzednél légy! Nagyon frusztráló tud ám lenni, ha évekig ülsz bukóban! (Sajnos ezt is megtanultam)
Az agyondiverzifikálásról meg azt ajánlom, olvassa el mindenki, mit mondott erről pl Druckenmiller, Soros, Jim Rogers, WB. A diverzifikálás legfeljebb attól véd meg, ha nem tudod mit csinálsz. Vagy nem végezted el a házi feladatot. Más szavakkal, de kb mind ua-t mondta. 
Van, aki nem hiszi el, hogy nem érdemes beleállni Tyson állasába. Ezek közül van aki feláll utána, van aki nem. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek