Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 11:43
Előzmény: #7268  Boole
#7280
Mar nem emlekszem pontosan de ugy kb. 3-3,5$-al kezdhette a spekulacios karrierjet.
Nem egy atlagos csaladbol szarmazott, kozep iskolat sem vegzett.
Viszont az a kicsivel tobb mint 40 ev amit a piacon toltott (mondhatni 1millio-szorozta az eredeti, kezdo befekteteset).
en nem sok olyan embert ismerek aki 1 millioszorozni tudta volna a sajat penzet;( erre mondjak egyesek hogy szinte lenullazta magat); van egy olyan erzesem sokan szeretnek igy lenullazni magukat minnel gyakrabban.
Ha az informaciok igazak, sem o sem csaladja nem a "legnagyobb nyomorban elt" mikozben atlagosan min.20-50 embernek adott munkat; de voltak idoszakok amikor ez a szam kozel 10-szerese.
A pontos szamra nem emlekszem de mindket fiara hagyott rv-ket melyett az anyuk eladott es masba fektetett.
(ha nem tette volna akkor a fiuk vagyona kozel 50millio$-al ert volna tobbet); arra nem emlekszem hogy fejenkent vagy osszesen, de a lenyegen nem igazan valtoztat.
Senki nem allitotta, hogy tevedhetetlen isten lett volna;de hogy a kereskedok kozott 1 kiemelkedo szemelyiseg volt aki megosztotta tudasanak 1 reszet az atlag emberrel ez nem vitas.
Idosebb korabban tobbszor voltak emlekezet kiesesei rovidebb-hosszabb ideig.
Az ongyilkossagaval kapcsolatban pedig kulonbozo pletykak vannak; mint ahogy azzal kapcsolatban is hogy az utolso eveiben problemai voltak a kereskedessal, pontosabban az uj szabalyokkal amit bevezettek.
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 11:33
Előzmény: #7277  Törölt felhasználó
#7279
Nagyszerű self-made tréder volt... a belinkelt anyag is remek!...:) 
 
Régebben olvastam a neten hozzáférhető könyveit... az alábbi sárgított rész pld. életbevágóan fontos minden intelligens spekuláns számára: 
 
https://i.imgur.com/jI8sqxZ.png
pomperj
pomperj 2018. 12. 16. 10:56
Előzmény: #7274  Tibi0002
#7278

Tibi, hogy bear van -e, es mennyi a valoszinusege?
Attol fugg , hogy nezed. Mondjuk igy ?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181216v00pag1ys.jpeg
.
1)ha a 3 eves utolso bull rally idejere, akkor abban mar leszakadt a trendvonal support is, es a fibo 38% korrekcios hatar is atszakadt. Szoval, akkor az utolso 3 evet tekintve, mar BEAR van.
.
2)Ha a 9.5 eves rallyt nezed, akkor sem a trendvonal nem szakadt le (az SPY=2400-nal kritikus), sem pedig a fibo 38% nem szakadt le (az 2100-nal kritikus).
.
3)Ha a 36 eves rallyt nezed, ez kis bemelyedes egyelore,  eddig alig latszik a charton. A legelejen jarunk.
.
4)Ami biztosnak latszik?
.
a)A havi charton  RSI elesen esik. Ranezesre 2019 kozepe tajan erhet le, es fordulhat. Addig valoszinubb az eses.
.
b)A dominans ciklusok kozul a legrovidebb  7.5 honap. A lejtmenet oktoberben kezdodott, tehat az elso eses alja kb. 2019 Majusban varhato. 
Am, egy 9.5 eves bull minimalis korrekcioja legalabb az ido 1/3 resze (neowave szabaly), tehat a Bear ideje  legalabb 38 honap. Es az egyik dominans ciklus is eppen 38 honap. Szoval, nalam marad a 3 eves ido becsles a BEAR piac vegere, majd 2021 legvegen. Addig nalam az elso szabaly: Cash is king.
.
c)McClellan kozeptavu oscillator 36 eves csucson volt oktoberben. Eppen csak lefordult. Az oscillator utolso 2 esesenek ideje 1.5 es 3 ev volt. Most sem varhato rovidebb, inkabb a hosszabb a valoszinubb, hiszen magasabbrol is indul.
.
d)A Yield gorbe invertalt lett, es egeszen lapos minden idotavban. Az megbizhato  recesszios elojel, es BEAR piac szokta kovetni. A kamatok emelkednek. A Leading szektorok (Semicond, Auto, Lakasepites) maris 30-50% zuhanast mutatnak. FED, ECB es BOJ kamatot emel, es az inflacio gyorsul, USA-ban 3.3%, EU-ba is 2%. Az EEM piacok mar -20%  estek atlagosan.
.
e)Elliott strukturaban napos es hetes charton tortent 4 db erdemi fordulat oktober ota. A volatilitas a korabbi idoszak haromszorosa, tehat egyertelmuen BEAR jellegu. 
Es mindegyik fordulat megfelel a BEAR struktura kialakulasi szabalyoknak, mert wave 1-2-1-2 lefele mutatol LOWER-LOW sorozat maris megvan. Ha mindegyik fordulat 50% valoszinusegu, akkor most 50--25--12.5--6.2%, szoval kb. 6.2% valoszinusege annak van, hogy NEM bear market.
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 10:28
#7277

 The Wyckoff Method – érdemes elolvasni az egészet, de szerintem jelenleg a distribution phase az érdekes:
http://www.wyckoffanalytics.com/wyckoff-method/
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 10:23
#7276
pitcairn2 2018. 12. 16. 10:19
Előzmény: #7274  Tibi0002
#7275
inkább a buborék kipukkadásáról kéne beszélni...
mert ez végig buborék volt nem pedig vmi legitim "bull piac"...
Tibi0002 2018. 12. 16. 09:41
Előzmény: #7273  pomperj
#7274
Eltelt néhány hét, ismét felteszem a kérdést: Szerintetek hány %, hogy vége a bull piacnak?
pomperj
pomperj 2018. 12. 16. 09:14
Előzmény: #7234  tberki
#7273
Hogyan latod most Daimlert? Benne van a Barrons 2019 ev 10-es listaban.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181216v00p7wxeb.jpeg
.
A 10 cegbol  8  nalam is jo  valasztasnak tunik. Persze majd azutan, hogy vege van a BEAR piacnak. Persze addig eppugy eltelhet 1-2 ev is, ahogy 2-3 honap alatt is eshet annyit, hogy utana mar jo vetelek lesznek.
.
Daimlert megneztem, es van benne 35% eses eddig.Az eves osztalek 3.5EUR, amit ev elejen szoktak kiosztani, de nem vagyok biztos hogy iden is meglesz? 
De nem ez a vonzo, hanem hogy az 57Mrd USD kapitalizacio kevesebb mind Teslae, mikozben 10x annyi autot gyart. Meg van kb. 15Mrd cash. Es ha tenyleg nem esik be olyan nagyon az autoipar a ciklusnak ennyire a vegen, es az eso ertekesitest feldobja egy uj sorozatu e-auto?  akkor 2019-re osszejohet 8-10Mrd profit is. Most talan tul korainak gondolom, de nalam a listara kerult. Mi a velemenyed?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181216v00pinh82.jpeg
opandup 2018. 12. 16. 09:11
Előzmény: #7253  Tazsomaru
#7272
Az eredeti, hogyan léptünk túl az akadályokon kérdésnél maradva:
Én is vezettem ilyen mentális naplót még a forexes időkben, de rajtam nem igazán segített :) Ma már tudom, hogy  pszichológiailag nem voltam alkalmas arra a rendszerre és ma sem lennék rá alkalmas, de ma már nem is kell a forexre korlátoznom magam. Aztán évekkel később a kezembe akadt a Market Wizard sorozat 1-2....nálam az volt az AHA pillanat....minden oldalát legalább 100x végigrágtam, átgondoltam, ami a leginkább szimpatikusnak tűnt azt pedig elkezdtem rendszerbe foglalni és tesztelni. Ma ez alapján kereskedem...
pitcairn2 2018. 12. 15. 23:08
Előzmény: #7269  Tazsomaru
#7271
különben valószínűleg fegyelmezetten követte a szabályrendszerét:)
pitcairn2 2018. 12. 15. 23:07
Előzmény: #7269  Tazsomaru
#7270
több alkalommal is szinte lenullázta magát
azaz
inkább szerencsejátékos volt mint befektető:)
de saját magáról is vmi ilyet állított
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 23:01
Előzmény: #7268  Boole
#7269
Én elfogadom, legyen 5 millió. Szerintem a lényegen nem változtat. 100 millióról szinte lenullázta a vagyonát. Nagyon jó szabályrendszert épített fel, amit még ma is sokan követnek, de számomra ismeretlen okok miatt, Ő maga nem tudta fegyelmezetten követni rendszerét.
Boole 2018. 12. 15. 22:42
Előzmény: #7263  Törölt felhasználó
#7268
Azt hittem, hogy értékes hozzászólásokat fogok olvasni, de tévedtem. J. L. L. a korabeli dokumentumok szerint valamivel több mint 5 millió USD vagyont hagyott hátra. Ez a saját személyes vagyona, ami megmaradt. Ez ma kb. 360 millió USD-nak felelne meg.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 22:04
Előzmény: #7266  Törölt felhasználó
#7267
Ne haragudj, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Nincs kedvem belemenni értelmetlen vitákba. Ez csak a topik kárára megy. Feleslegesen provokálsz. Nem szeretnék lealacsonyodni a személyeskedésig. Tőlem azt osztasz meg vagy nem osztasz meg amit csak akarsz. Ez egy nyitott fórum és ez a Te döntésed.
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 21:47
Előzmény: #7265  Tazsomaru
#7266
Tehat ezert linkelsz ill. hivatkozol korabbi hsz-kra es sugalsz olyan dolgokat amik hamisak; ezert allitod...hogy elszorom a penzem; hogy azert vagyok merges rad mert a BCH tizedelodott stb.stb.???
Ennek mi koze volt a BTC-hez?
(ha jol emlekszem innen indult ki a legutobbi vitank)
es mar megint eljutottunk oda hogy hamis dolgokat allitasz, sugalsz rolam, majd azt irod, hogy en allitok valotlansagot???
Ha nem provokalnal, allitanal rolam hamis dolgokat, nem sugallnam rolam hamis dolgokat; ha nem hazudoznal, hogy miert is vitazunk (ez mar elofordult parszor) meg a BCH letezese elott; akkor en se tamadnalak es szemelyeskednek.
Leirhatod barhanyszor, a teny az teny marad, te piszkaltal, provokaltal ill. sugaltal hamis dolgot rolam...ez is visszakeresheto nem csak a BTC-s toppikban hanem az itteni topikban is.
Mi lenne ha befejezned, talan akkor nem kellene nekem ezzel foglalkoznom; mi lenne ha nem kommentalnad a hsz-mat; ha mar nem vagy kepes targyilagosan, es a valosagnak megfelelo hsz-kat irni?!
Ha meg 1-szer negativ, valotlansagot allitasz rolam vagy negativ dolgot probalsz rolam suggalni; igerem utanad megyek az osszes toppikba, mint ahogy ezt te csinalod es elkezdek toled linkelgetni...
Mostantol pedig te miattad Tazsomaru nem osztom meg a pozicioimat es legjobb elkepzeleseimet; mert elegem van a hazudozo tamadasaidbol!!!!
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 20:42
Előzmény: #7263  Törölt felhasználó
#7265
Nem is értem a többit amit írsz. Én nem háboruzok veled. :) Nem sugallok semmit. Ez a te rögeszméd. Én nem akarom, hogy kitiltsanak téged. Egyszerűen csak ne állíts rólam valótlant és ne személyeskedj. A másik topikban is kértelek, itt is megkérlek, maradj a topik témájánál.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 20:36
Előzmény: #7263  Törölt felhasználó
#7264
nem erre írtam, hogy szinte lenullázta magát, hanem a 98%-ra. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 20:07
Előzmény: #7262  Tazsomaru
#7263
Ha csak az altalad kozolt teves informaciot vesszuk 2 millio$ az napjainkban kozel 200millionak felelne meg....(nem 2 millio$-rol van szo egyebkent)...erre irtad hogy lenullazta magat...
Nekem nincs 200millio$-om, de ha tippelnem kellene valoszinunek tartom hogy neked sincs...
;;00000000000
Nem tesz ez boldogga, ez 1 teny; ha valami boldogga tenne ha arra hasznalnad a forumot amire valo, informacio kozlesre; nem pedig engem es masokat ragalmaznal ill. probalnal rosszabb szinben feltuntetni, mert az is szemelyeskedes ha masokrol negativ velemenyt sugallsz....
En nem linkelgetek toled hsz-kat; pedig megtehetnem; lenne jo nehany ami elegge lerantana a leplet rolad.
Nem zavar ha mas a velemenyed, ami zavar hogy folyamatosan ragalmazol es rossz szinben probalsz beallitani, ha ezt befejezed akkor en is befejezem a veled szembeni hadjaratot es szemelyeskedest!
Mondtam es felajanlottam mar jo nehanyszor, hogy ne kommentaljuk egymas hsz-at mert ezzel nem teszunk hozza a forumhoz hanem romboljuk.Te pedig valahogy mindig elo jossz ezekkel.
Nekem nem muszaly ide irnom,de amig tamadsz abban biztos lehetsz hogy en kiallok, felallok a rosszindulatu ellen; max kitiltanak.
Amugy sincs ezen a forumon nehany emberen kivul akik miatt erdemes lenne ide irnom, megtehetem ezt emailben is.
Szoval te veszithetsz tobbet; mert ha kitiltanak azt nehanyan veled fogjak kapcsolatba hozni; az informaciokat amit a forumon megosztottam (nem utolag) azzal jo nehanyan szep penzt kerestek.
Mint mindig rajtad all hogy haboru vagy beke???
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 19:05
Előzmény: #7261  Törölt felhasználó
#7262
Nem hiszem, hogy bármi olyat írtam amit máshol még nem írtak le.De ha téged ez boldoggá tesz, hát legyen így.
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 18:42
Előzmény: #7260  Tazsomaru
#7261
Hianyos informaciok alapjan felre vezeto hamis dolgokat kozolsz.
Elferdited az igazsagot es valotlansagokat allitasz; nem eloszor.
Mikor elvalt mennyi ill. mekkora osszegu rv csomagot adott a 2 fianak es a felesegenek???
Ha egyebkent 2millio lenne az adott osszeg tudod egyaltalan hogy az mai erteken minek felel meg?
Jol lenullazta magat...
:) van 1 olyan erzesem, hogy te sose leszel kepes elerni azt amit vele kapcsolatban lenullazasnak nevezel (nem hogy kereskedessel).
egyebkent 1 tobb evtizede elhunyt emberrol alitottal valotlansagot, ez pedig igencsak megkerdojelezheto erkolcsrol, szemelyisegrol vall!!!
Magyar kulturaban korabban volt 1 mondas hogy: halott emberrol jot vagy semmit...
hmhmhm

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek