Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 17:18
Előzmény: #7259  Törölt felhasználó
#7260
Livermore 100 miliós vagyonából 2 millió maradt a családjára mikor öngyilkos lett. Én így tudom. Ha nem is sok-sok millió, de a 2 millió is szép összeg. Ezt nem vitatom, de vagyona 98%-át elvesztette. Erre írtam, hogy szinte lenullázta.
A többiről más a véleményem, de nincs azzal baj hogy te másképp látod. Nem vagyunk egyformák. Szerencsére!
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 17:07
Előzmény: #7251  Tazsomaru
#7259
Az a baj, minnél aktívabb valaki, annál kisebb az esélye a sikerre.
(ez 1 felrevezeto hamis allitas!)
Kis tőkével nagyon nehéz sokat keresni.
(pontatlan megfogalmazas, mi a kis toke???)
Nagy kockázatokat kell vállalni. 
(nem kell nagy kockazatot vallalni; hanem olyan hozam/kockazatu kereskedeseket kell kereskedni ill. lehetosegeket amik hosszabb tavon megfelelo profitot biztositanak.)
Előbb, utóbb elbukik. Kistőkével sokat lehet tanulni.
(nincs jelentosege a toke meretenek es annak hogy ki hogyan fejlodik)
 Sokat napizni és közben fejlődni, itt főleg mentális fejlődésre gondolok.
(mi a fejlodes abban hogy valaki daytradel???); az ido sik amin valaki kereskedik nem hatarozza meg hogy jobban gyorsabban fejlodik vagy lassabban.
 De szerintem teljesen felesleges olyan célt kitüzni, hogy jó spekuláns váljon belőlem, mert ilyen nincs. Még a tréderek trédere Livermore is szinte lenullázta magát a csúcsról.
(ez az allitas hamis; Livermore elvesztette a vagyona nagy reszet; nem vesztette el amit a gyermekeinek es volt felesegenek adott, sot sok-sok millio$-os vagyont kaptak a hozza tartozok); arrol nem beszelve hogy tobb evtizedig milyen luxusban elt)
opandup 2018. 12. 15. 14:04
Előzmény: #7257  Tazsomaru
#7258
Nekem is volt néhány kalandom a kiírással, de már a legelején nem igazán volt szimpatikus a mögöttes koncepció, röviden, hogy sokkal többet veszíthetek mint amennyit nyerek, hiába az elvileg magas találati arány. Úgyhogy az első két nagyobb bukta után kidobtam. Persze lehet jól csinálni, mert ott is vannak kockázat kezelő lehetőségek, de ott nagyon észnél kell lenni és nem, hogy hideg, de egyenesen fagyos vérrel kell rendelkezni. A mai volatilis piacon meg még a gondolatától is kiráz a hideg :) 
Ha részvényre mész vele, akkor meg az alacsony volás nagy mamut cégeket érdemes leginkább nézned, de valószínűleg ezt te is jól tudod...
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 13:37
Előzmény: #7255  opandup
#7257
Van igazság abban amit írsz, de szerintem nem az algók nyírják ki a napon belüli trédeket, hanem maguk a tréderek. Az fontos, hogy azt csinálod amiben jól érzed magad. Pont tegnap futottak ki olajban (CL) kiírt short stangle pozicióim és az elmúlt időszakban volt pár nap ami megizzasztott, pedig igazán széles terpeszeket szoktam kiírni (5-ös delta alatt és csak ha OVX 30 fölé megy). El is gondolkodtam, hogy szükségem van nekem erre? Részvényekben, ETF-ekben kiírt opciókban sokkal jobban érzem magam, mint határidőn.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 13:14
Előzmény: #7254  Boole
#7256
Ezzel én is így vagyok. Ami vérzik arra ragtapasz, aminem arra pálinka. :)
opandup 2018. 12. 15. 13:12
Előzmény: #7251  Tazsomaru
#7255
Én úgy gondolom, hogy lehet sikeresen spekulálni, de azt is csak egy bizonyos idősík felett. A napon belüli trédek gyakorlatilag a szerencsejáték szintjén vannak, mert az algok hosszútávon kinyírnak ha tetszik ha nem. Én az opciós swing kereskedésben találtam meg a számításom, de az sem ér semmit ha nincsen megfelelő találati arányod és ami még fontosabb megfelelő kockázat kezelésed.
Boole 2018. 12. 15. 13:07
Előzmény: #7253  Tazsomaru
#7254
Az akadályok túllépését mesterfokra fejlesztettem: alkohollal (vörösbor, náha jó pálinka). Ahogy a svábok mondják. Egy kupicával minden körülmények között, kettővel kivitéles esetben, hárommal meg soha. A háromnál néha azért elgondolkodom azon, hogy aki ezt a mondást kitalálta, az biztos nem tőzsdézett. Egyébként kereskedés közben nem fogyasztok, csak amikor keresem a célpontokat, mert ilyenkor szárnyal a fantáziám.   
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 12:56
Előzmény: #7252  guantanamo
#7253
Egyetértek azzal amit leírtál. Belinkelek egy régi képet még 2012-ből. Amikor napon belül kereskedtem mentális naplót vezettem. Így tudtam követni mentális fejlődésemet, megtalálni hibáimat és azon dolgozni, hogy ne kövessem el azokat többet. Ti hogy léptek túl ezeken az akadályokon?
http://www.screencast.com/t/1J8NRZstOdvu
guantanamo
guantanamo 2018. 12. 15. 12:30
Előzmény: #7251  Tazsomaru
#7252
Azért, mert szerintem a piac jelentős része (simán 80%-ot mondok) nem száll ki időben és/vagy pszichikailag/anyagilag alkalmatlan/felkészületlen a trédre. És még ott van egy jelentős hányad, aki a pókerezés kaszinózás mellett így veri el a pénzét stb. Szóval a véleménem az, hogy nagyon fegyelmezetten és komolyan nagyon kevesen vállalkoznak erre hosszabb távon.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 12:09
Előzmény: #7249  totoro
#7251
Az a baj, minnél aktívabb valaki, annál kisebb az esélye a sikerre. Kis tőkével nagyon nehéz sokat keresni. Nagy kockázatokat kell vállalni. Előbb, utóbb elbukik. Kistőkével sokat lehet tanulni. Sokat napizni és közben fejlődni, itt főleg mentális fejlődésre gondolok. De szerintem teljesen felesleges olyan célt kitüzni, hogy jó spekuláns váljon belőlem, mert ilyen nincs. Még a tréderek trédere Livermore is szinte lenullázta magát a csúcsról.
http://www.screencast.com/t/7PGT2Re3
Tibi0002 2018. 12. 15. 12:00
Előzmény: #7249  totoro
#7250
éves szinten átlag hány % az a "sokat keresni"?
totoro
totoro 2018. 12. 15. 11:46
Előzmény: #7241  Boole
#7249
Nem értem miért kerül mindig elő az, hogy a rövid spekik felkészületlenek, sikertelenek. A gyorsabb forgási sebesség miatt minél rövidebb speki vagy, annál több pénzt keresel, de persze a munka is sokszorosa amit bele kell ölnöd. Ennyi. Ha kis tőkével akarsz sokat keresni, nincs más választásod, és lehet ezt is jól csinálni. A másik, hogy épp az ilyen években lehet jól keresni rövid spekiként, mint az idei.
pomperj
pomperj 2018. 12. 15. 11:21
Előzmény: #7241  Boole
#7248

Abszolut.
Most olyan fura vilag van, mikor nagyon sok a felre-arazas.
-a piac egesze atlagosan tularazott, amit az SPY reprezental.
-kozben egyes nepszeru reszvenyek extremen tularazottak (AMZN, NVDA, stb)
-mas nepszerutlen reszvenyek extrem alul arazottak (telcom, nyersanyagok).
Az utobbi kategoriaban gondolom kulonosen az uran temat, az olajosokat (es azon belul kulon az olajszervizt),  a lithiumosokat, es a gold-silver banyaszokat is.
.
De jon az uj vilag, amikor ez atfordul.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 12. 15. 11:06
Előzmény: #7244  felcsorgok
#7247
Ja  a Santander jó kis bank.Az Uniqa nem csak biztositó hanem egü.szolgáltató is.Azért kérdeztem mert a számok alapján jobbnak tűnik mint a Buffet által preferált Goldman Sachs.
denon 2018. 12. 15. 11:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#7246
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 10:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#7245
Sanya, Sanya, nem a Te hibád! Nem tehetsz róla, hogy Anyu és Apu testvérek.
felcsorgok
felcsorgok 2018. 12. 15. 10:50
Előzmény: #7239  Karvalytokes
#7244
Nem tűnik rossznak(gyors pillantást vetettem csak rá), nem néztem a legutóbbi jelentését. 
Viszont jelenleg én inkább csökkentem a pénzügyi szektorban tevékenykedő cégek arányát a portfóliómban (bankok, biztositók), mert látva a piaci folyamatokat, szerintem lesznek még sokkal olcsóbbak. Én nagyobbakat figyelem/követem, mint pl: Banco Santander, BNP Paribas, Axa stb. Úgy hogy óvatosan velük. 
Sanya28 2018. 12. 15. 10:16
Törölt hozzászólás
#7243
Sanya28 2018. 12. 15. 10:16
Törölt hozzászólás
#7242
Boole 2018. 12. 15. 10:12
Előzmény: #7240  pomperj
#7241
A rövid spekulánsok hosszú távon ezért nem tudnak nagy zsetont keresni, mert egyrészt türelmetlenek és megingatják őket a vérzivataros idők. A másik probléma, hogy türelmetlenségük és felkészületlenségük miatt nem tudnak különbséget tenni a befektetésük végrehatásakor tett alapvető felállás, megállapításukhoz képest bekövetkező körülmények megváltozása, és a piaci hangulat okozta félreárazás között. Mindkét esetben az árképzésben és az instrumentum forgalmi adataiban is hasonló jelenséget lehet tapasztalni, de az első esetben nincs esély a javulásra, tehát a kereskedő vesztett helyzetben van, a másik esetben pedig az idő szükséges az elképzelései valóra válásához. Nagy különbség. Ha valaki tud jobb módszert a tegnapi számításnál a likvidációs érték kiszámításánál, akkor kéren ne habozzon leírni és már számolom is.    

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek